Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα οταν κανεις συνδεση με τους σερβερ της apple την πρωτη φορα δεν σημειωνουν τα παντα?

Eπισης για ποιο λογο να υπαρχει αυτο εδω ?? αν δεν ισχυει κατι τετοιο?

Δε νομιζω να επιβραβευουν οσους κανουν jailbreak τα κινητα τους :P http://www.smartergeek.info/wp-content/uploads/2010/02/iPhone_Unlock_thumb.png

αυτο ειναι η πρωτη ενεργοποιηση που κανεις. θεωρητικα οταν το ενεργοποιεις το ξεκλειδωνεις με βαση οτι καποια ειναι κλειδωμενα π.χ. AT&T, οταν ομως ειναι ξεκλειδωτο βοντα και κοτε τι να σου πει? αφου ειναι τυπωποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά δύο ερωτήσεις σύντομα γιατί είμαι σίγουρος πως κάτι λάθος γίνεται...

έχω το iphone 4 4.2.1 .. με πακέτο δεδομένων vodafone internet συνδεση...

 

1. Το κάνω internet tethering με τον υπολογιστή μου να πάρω ιντερνετ στο pc και μου ανοίγει την σελίδα της vodafone ( MONO ) VODAFONE καρτοιντερνετ και μου ζητάει να βάλω την κάρτα.... άσχετο αφού έχω ήδη πρόγραμμα δεδομένων στο κινητό και μέχρι πριν 3 μέρες συνδεόμουνα ακριβώς έτσι με ένα Ν82 ΝΟΚΙΑ που είχα... παίρνω την vodafone και μου λέει ότι από τον μάρτιο έχει αποκλειστεί αυτή η δυνατότητα για την συσκευή και δεν μπορώ να κάνω data tethering... μόνο με κάρτα για ιντερνετ... Δεν θέλω να πιστέψω ότι ισχύει κάτι τέτοιο, δηλαδή ότι έδωσα 700 ευρώ για κινητό και δεν μπορώ να συνδεθώ με το ιντερνετ του κινητού στον υπολογιστή... Είμαι σίγουρος ότι θα γίνεται κάπως σωστά?

 

2. Αυτο το ενοχλητικό λεξικό τύπου Τ9 που μου βγαίνει στο πληκτρολόγιο και αντικαθιστά από μόνο του αυτοματα τις λέξεις, μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω ??

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δύο ερωτήσεις σύντομα γιατί είμαι σίγουρος πως κάτι λάθος γίνεται...

έχω το iphone 4 4.2.1 .. με πακέτο δεδομένων vodafone internet συνδεση...

 

1. Το κάνω internet tethering με τον υπολογιστή μου να πάρω ιντερνετ στο pc και μου ανοίγει την σελίδα της vodafone ( MONO ) VODAFONE καρτοιντερνετ και μου ζητάει να βάλω την κάρτα.... άσχετο αφού έχω ήδη πρόγραμμα δεδομένων στο κινητό και μέχρι πριν 3 μέρες συνδεόμουνα ακριβώς έτσι με ένα Ν82 ΝΟΚΙΑ που είχα... παίρνω την vodafone και μου λέει ότι από τον μάρτιο έχει αποκλειστεί αυτή η δυνατότητα για την συσκευή και δεν μπορώ να κάνω data tethering... μόνο με κάρτα για ιντερνετ... Δεν θέλω να πιστέψω ότι ισχύει κάτι τέτοιο, δηλαδή ότι έδωσα 700 ευρώ για κινητό και δεν μπορώ να συνδεθώ με το ιντερνετ του κινητού στον υπολογιστή... Είμαι σίγουρος ότι θα γίνεται κάπως σωστά?

 

2. Αυτο το ενοχλητικό λεξικό τύπου Τ9 που μου βγαίνει στο πληκτρολόγιο και αντικαθιστά από μόνο του αυτοματα τις λέξεις, μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω ??

Για το πρωτο μπορεις μεν αλλα με jb μονο... δεν ειναι θεμα κινητου αλλα παροχου, αυτοι το απαγορευουν και απλα στο iphone ειναι ευκολο να το πραγματοποιησουν.

 

για το δευτερο θα πας στις ρυθμισεις και θα απενεργοποιησεις την ορθογραφια και την αυτοματη συμπληρωση λεξεων.

Link to comment
Share on other sites

καλά μιλάμε δεν θέλω να βρίσω τέτοιες μέρες, αλλά απλά απαράδεκτη η vodafone αν κλείδωσε αυτό το πράγμα... Με J/B ποια εφαρμογή είναι? γίνεται και με Bluetooth to tethering και με wi-fi??

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση, οκ με το (2.) δική μου παράβλεψη το βρήκα...

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε κάποιος ρε μάγκες, δεν βγήκε ακόμη η τελική έκδοση για το jb της 4.2.1?

 

Βγήκε αλλα είναι σε beta ακόμα και γίνεται μόνο απο Mac.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα βγει για win? καμία φήμη?

 

ακόμα μια ερώτηση παιδιά για το iphone, όταν μιλάω σε κλήση στο κινητό πως μπορώ να ψάξω κάτι από το μενού, κατα την διάρκεια της κλήσης? γίνεται?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε πότε θα βγει για win? καμία φήμη?

 

ακόμα μια ερώτηση παιδιά για το iphone, όταν μιλάω σε κλήση στο κινητό πως μπορώ να ψάξω κάτι από το μενού, κατα την διάρκεια της κλήσης? γίνεται?

 

πατα το home button κατα την διαρκεια της κλησης φιλε μου και μετα κανε οτι θες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εκανα restore εχθες το iphone με την 4.1 και στο καπακι το εκανα jb, και κατι γινεται με το facetime πριν το κανω restore το ειχα ανοιχτο παντα το facetime τωρα οταν το ενεργοποιω μου γραφει το μηνυμα (Ο φορεας σας μπορει να χρεωσει για μηνυματα SMS που χρησιμοποιηθηκαν για την ενεργοποιηση του facetime κ μου ερχονται αναφορες οτι απο μηνυμα με καποιο νουμερο +44...... . τι πρεπει να κανω ? πριν το κανω restore δουλευε κανονικα το ειχα δοκιμασει με φιλο για πολυ πλακα αλλα τωρα :( pls help!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το επανεφερα με τον χειροτερο τροπο 4.2.1 :(

εχω την iPhone3,1_4.1_8B117_Restore μπορω (ελπιζω πως ναι) να την περασω? και αν ναι πως?

 

Επρεπε να μπω σε DFU και να κανω restore απο το iTunes....

 

Φιλε μου να σε ρωτησω! Ειχες jb στην 4.1 και εκανες επαναφορα ρυθμισεων(ολων);

Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν κανεις συνδεση με τους σερβερ της apple την πρωτη φορα δεν σημειωνουν τα παντα?

Eπισης για ποιο λογο να υπαρχει αυτο εδω ?? αν δεν ισχυει κατι τετοιο?

Δε νομιζω να επιβραβευουν οσους κανουν jailbreak τα κινητα τους :P http://www.smartergeek.info/wp-content/uploads/2010/02/iPhone_Unlock_thumb.png

 

Κι όμως φίλε μου...

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω! Ειχες jb στην 4.1 και εκανες επαναφορα ρυθμισεων(ολων);

Ναι ειχα την 4.1 JB και εκανα επαναφορα ολων για να το στησω απο την αρχη, εκει κολλησε και δεν ανοιγε οποτε το συνδεσα στο iTunes και μου περασε την 4.2.1

απο οτι διαβασα αν εχω μπακ απ το SHSH μπορω να το κανω downgrade, δεν ξερω ομως αν το εχω γιατι δεν ξερω πως το κανεις μπακ απ.... αν το κανει μονο του στα μπακ απ που επαιρνα το εχω, αν οχι... βραστα.

Link to comment
Share on other sites

σας εχει τυχει καμια φορα στο safari ενα παγωμα για 3-4sec;που δεν ανταποκρινεται το touch ενω συνεχιζει κανονικα να φορτωνει η σελιδα και μετα επανερχεται;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα την 4.1 JB και εκανα επαναφορα ολων για να το στησω απο την αρχη, εκει κολλησε και δεν ανοιγε οποτε το συνδεσα στο iTunes και μου περασε την 4.2.1

απο οτι διαβασα αν εχω μπακ απ το SHSH μπορω να το κανω downgrade, δεν ξερω ομως αν το εχω γιατι δεν ξερω πως το κανεις μπακ απ.... αν το κανει μονο του στα μπακ απ που επαιρνα το εχω, αν οχι... βραστα.

 

Οταν εισαι jb δεν γινεται(κανει) να κανεις επαναφορα ολων τον ρυθμισεων γιατι πολυ απλα το κινητο κολλαει!Για αυτο και εκανε συνεχως επαννεκινησεις!

Αλλη φορα θα ξερεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι jb δεν γινεται(κανει) να κανεις επαναφορα ολων τον ρυθμισεων γιατι πολυ απλα το κινητο κολλαει!Για αυτο και εκανε συνεχως επαννεκινησεις!

Αλλη φορα θα ξερεις! ;)

 

Και πως κανείς ολική διαγραφή;

Να υποθέτω αναβαθμίζεις με το iTunes και μετα κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Και πως κανείς ολική διαγραφή;

Να υποθέτω αναβαθμίζεις με το iTunes και μετα κάνεις;

 

Δεν το χρειαστηκα ποτε για να το ψαξω παντως το οτι δεν κανει αν εισαι jb να κανεις ολικη επαναφορα δεν κανει! :p

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα μήνα και δεν το είδα.Μια στιγμή πήρε το μάτι μου στιγμιαία πτώση στο σήμα αλλά δεν πρόλαβα καν να δω ολοκληρωτική πτώση. Τώρα αυτοί που το έχουν κάνει θέμα μάλλον θα το είδαν μέσα σε κάνα ασανσέρ.Όταν μια συσκευή είναι πρώτη πάντα κάτι θα της βρουν.

 

εγω τωρα το πηρα κι αν το πιεζεις σε εκεινο το σημειο για μισο λεπτο πεφτει η μπαταρια παντως...

οχι εντελως 1-2 κουτακια.

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα το πηρα κι αν το πιεζεις σε εκεινο το σημειο για μισο λεπτο πεφτει η μπαταρια παντως...

οχι εντελως 1-2 κουτακια.

 

ε λογικο ειναι..σε ολα τα κινητα αν 'χουφτωνεις' το μερος της κεραιας επηρεαζεται το σημα,οχι μονο στο iphone..σε ολα τα βιβλιαρακια των κατασκευαστων το αναφερει.το iphone δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα με το σημα,η δε ακουστικη του ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

ε λογικο ειναι..σε ολα τα κινητα αν 'χουφτωνεις' το μερος της κεραιας επηρεαζεται το σημα,οχι μονο στο iphone..σε ολα τα βιβλιαρακια των κατασκευαστων το αναφερει.το iphone δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα με το σημα,η δε ακουστικη του ειναι αψογη.

 

ναι αλλα αν μπαινεις νετ κτλ ειναι σε σημειο που το πιανεις τεσπα.. θα δειξει με το καιρο αν δε πεφτει το σημα κλαιν μαιν ειναι!!

Παντως οντως το καναν εντελως τραγικοτερο απ οσο ειναι κανονικα..

 

Για την ακουστικη μιας και το πες το μεγαφωνο δεν μ αρεσε τοσο..

Δε ξερω καπως χαμηλη ενταση μου φανηκε και οχι τπτ τρελο σαν ηχος. H κανω λαθος???

Με τα ακουστικα ειναι ο καλυτερος ηχος που εχω ακουσει και με μεγαλη εντασ παντως.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι jb δεν γινεται(κανει) να κανεις επαναφορα ολων τον ρυθμισεων γιατι πολυ απλα το κινητο κολλαει!Για αυτο και εκανε συνεχως επαννεκινησεις!

Αλλη φορα θα ξερεις! ;)

Το καταλαβα αυτο :(....

να ρωτησω, το SHSH δεν το εκανα μπακ απ ποτε .. εχω ομως στην διαδρομη C:\Windows\System32\drivers\etc το αρχειο hosts που χρειαζεται τροποποιηση για να κανω downgrade, λετε να ειναι αλλο και να κανω πατατα?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν μπαινεις νετ κτλ ειναι σε σημειο που το πιανεις τεσπα.. θα δειξει με το καιρο αν δε πεφτει το σημα κλαιν μαιν ειναι!!

Παντως οντως το καναν εντελως τραγικοτερο απ οσο ειναι κανονικα..

 

Για την ακουστικη μιας και το πες το μεγαφωνο δεν μ αρεσε τοσο..

Δε ξερω καπως χαμηλη ενταση μου φανηκε και οχι τπτ τρελο σαν ηχος. H κανω λαθος???

Με τα ακουστικα ειναι ο καλυτερος ηχος που εχω ακουσει και με μεγαλη εντασ παντως.

 

στα ακουστικα ο ηχος ειναι απλα κορυφη,δε το συζηταμε.στο μεγαφωνο θα μπορουσε οντως να ειναι λιγο καλυτερος,αλλα και παλι δεν εχω παραπονο.οταν εχω στο φουλ την ενταση ηχου κλησης το ακουω και μεσα απο την θηκη του χωμενο σε καποια τσεπη του μπουφαν μου ενω περπαταω στο δρομο.

ευχαριστη εκπληξη το ακουστικο,στο 3GS που ειχα περσι με το ζορι ακουγα τον συνομιλητη..τωρα στο 4αρι μονο που δε με κουφαινει!ευτυχως διορθωσαν ενα μεγαλο προβλημα του παρελθοντος..

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα αυτο :(....

να ρωτησω, το SHSH δεν το εκανα μπακ απ ποτε .. εχω ομως στην διαδρομη C:\Windows\System32\drivers\etc το αρχειο hosts που χρειαζεται τροποποιηση για να κανω downgrade, λετε να ειναι αλλο και να κανω πατατα?

 

Γιατι δεν κατεβαζεις το tinyumbrella να σωσεις shsh για την 4.2.1 τωρα που μπορεις για να εισαι 100% σιγουρος; ;)

 

Υ.γ.: Το alfa απο το alfa romeo; Και αν ναι εισαι και στο alfisti γραμμενος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εκανα restore εχθες το iphone με την 4.1 και στο καπακι το εκανα jb, και κατι γινεται με το facetime πριν το κανω restore το ειχα ανοιχτο παντα το facetime τωρα οταν το ενεργοποιω μου γραφει το μηνυμα (Ο φορεας σας μπορει να χρεωσει για μηνυματα SMS που χρησιμοποιηθηκαν για την ενεργοποιηση του facetime κ μου ερχονται αναφορες οτι απο μηνυμα με καποιο νουμερο +44...... . τι πρεπει να κανω ? πριν το κανω restore δουλευε κανονικα το ειχα δοκιμασει με φιλο για πολυ πλακα αλλα τωρα :( pls help!!

Αυτο είναι το φυσιολογικό.

Μια προειδοποιηση είναι. Κάθε φορα που βάζεις sim απο άλλη εταιρεία η κανείς restore εμφανίζεται αυτο.

 

Κι όμως φίλε μου...

 

Εμένα μου μοιάζει fake αυτο το μήνυμα. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου το 3G, 3GS, iPad, i4 και ποτε δεν είδα τέτοιο μήνυμα.

 

Ναι ειχα την 4.1 JB και εκανα επαναφορα ολων για να το στησω απο την αρχη, εκει κολλησε και δεν ανοιγε οποτε το συνδεσα στο iTunes και μου περασε την 4.2.1

απο οτι διαβασα αν εχω μπακ απ το SHSH μπορω να το κανω downgrade, δεν ξερω ομως αν το εχω γιατι δεν ξερω πως το κανεις μπακ απ.... αν το κανει μονο του στα μπακ απ που επαιρνα το εχω, αν οχι... βραστα.

 

Εφόσον ήσουν JB πριν έχει κρατηθεί το SHSH της συσκευής σου στον server της cydia.

Ακολούθησε τις οδηγίες εδω και κανε downgrade στην 4.1 και ξανα jailbreak.

 

Αν δεν θυμάσαι πως κανείς το jailbreak δες εδω

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω το iphone 4 με baseband 02.10.04 δυστυχώς έχει λογισμικό 4.1 υπάρχει κάποιος οδηγός για ξεκλειδώμα παροχού;επειδή χάθηκα στο google θα με βοηθούσε κάποιο λινκ .ευχαριστώ.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι το φυσιολογικό.

Μια προειδοποιηση είναι. Κάθε φορα που βάζεις sim απο άλλη εταιρεία η κανείς restore εμφανίζεται αυτο.

 

 

 

Εμένα μου μοιάζει fake αυτο το μήνυμα. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου το 3G, 3GS, iPad, i4 και ποτε δεν είδα τέτοιο μήνυμα.

 

 

 

Εφόσον ήσουν JB πριν έχει κρατηθεί το SHSH της συσκευής σου στον server της cydia.

Ακολούθησε τις οδηγίες εδω και κανε downgrade στην 4.1 και ξανα jailbreak.

 

Αν δεν θυμάσαι πως κανείς το jailbreak δες εδω

Δεν προλαβα να ενημερωσω οτι τελειωσα :) ηταν πανευκολο...

να σαι καλα παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...