Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cosmote στην ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοινωση λεει "μεχρι τελος Αυγουστου".

 

Και δεν ειναι Apple Store Αυτο που ανοιγει και φυσικα δεν θα εχει καμια ενημερωση για το iPhone...

Εχει κανει επισημη ανακοινωση η κοσμοτε;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανει επισημη ανακοινωση η κοσμοτε;

 

Οταν ανακοινωθηκε το τηλεφωνο εβγαλε ανακοινωση. Δεν μπορω να την βρω τωρα στην σελιδα της κοσμοτε αλλα δες εδώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανακοινωθηκε το τηλεφωνο εβγαλε ανακοινωση. Δεν μπορω να την βρω τωρα στην σελιδα της κοσμοτε αλλα δες εδώ

Ακομα η apple δεν εχει πει την τελευταια της κουβεντα... Εκεινη ο,τι πει.... Και ας ελπισουμε οτι οντως θα ειναι τοτε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη για το άσχετο αλλά επειδή ενδιαφέρομαι για sim cloning στο iphone 4 και ξέρω ότι clone micro sims δεν υπάρχουν, αν πάρω απλή clone sim και την κόψω στα μέτρα της micro sim λέτε να δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Nαι απο τη στιγμη που η απλη sim μπορει να κοπει και να μπει στο iphone 4 δεν νομιζω να υπαρχει λογος να μη γινεται σε μια cloned sim η οποια αλλωστε ειναι μια sim κενη που μπορουμε να εγγραψουμε πληροφοριες απο καποια αλλη sim
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση. Το Iphone 4 εχει το ιδιο προβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες στα SMS οπως και το 3GS? Δηλαδη ενα SMS μπορει να περιεχει μονο 70 χαρακτηρες αντι για 160 που ειναι το κανονικο, ή το φτιάξανε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση. Το Iphone 4 εχει το ιδιο προβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες στα SMS οπως και το 3GS? Δηλαδη ενα SMS μπορει να περιεχει μονο 70 χαρακτηρες αντι για 160 που ειναι το κανονικο, ή το φτιάξανε?

 

οχι εχει μείνει το ιδιο προβλημα.

το μονο που κανανε ειναι οτι προσθεσανε μετρητη μηνυμάτων

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

οχι εχει μεινεει το ιδιο προβλημα.

το μονο που κανανε ειναι οτι προσθεσανε μετρητη μηνυμάτων

 

να υποθεσω πως ουτε αναφορα παραδοσης εχει στο μηνυμα..?

Link to comment
Share on other sites

σωστα υπεθεσες

 

Οι χαρακτηρες στα μηνυματα παρεμειναν στους 70 στις cosmote και wind αλλα στη vodafone εχουν την σωστη τιμη των 160 χαρακτηρων. Και αυτο συμβαινει στο ios 4 και οχι μονο στο iphone 4

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone για ποιο λόγο είναι στους 160;;

 

Τι διαφορετικό έχει εκείνη;

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Ψεμματα σου ελεγαν,δεν εχουν καμια ενημερωση.Ο μονος που ισως ξερει ειναι αυτος που ανοιγει το Apple Store στην Αθηνα.

 

Δεν ξερει αυτος που ανοιγει το Apple Store και ξερεις εσυ καλυτερα?Μωρε μπραβο ενημερωση...εχεις καποιον μεσα στην apple?

Εγω ειπα οτι αυτος ισως να ξερει γιατι μιλαει με apple και ισως τον εχουν ενημερωσει για τα προιοντα που θα εχει στο μαγαζι του.

 

:offtopic: ..Ανοίγει "Apple Store" στην Αθήνα ?? :confused:

 

Αυτό που ανοίγει στην Αθήνα είναι το φυσικό κατάστημα της iSquare η οποία είναι θυγατρική της infoquest και έχει αναλάβει πλέον την αντιπροσώπηση της Apple στην Ελλάδα από την Rainbow. Δεν θα είναι Apple store αλλά Apple premium reseller http://www.maclife.gr/forum/showthread.php?t=6903.

 

Όσον αφορά την διάθεση του iPhone 4 μένει να δούμε τι θα γίνει και μακάρι να ξεφύγει από τις 2 εταιρείες κινητής. Π.χ. το 3GS το διαθέτει και η infoquest εδώ και πάνω από εξάμηνο μέσω του you.gr όμως και όχι της iSquare.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρακτηρες στα μηνυματα παρεμειναν στους 70 στις cosmote και wind αλλα στη vodafone εχουν την σωστη τιμη των 160 χαρακτηρων. Και αυτο συμβαινει στο ios 4 και οχι μονο στο iphone 4

 

Εμενα παλι στο Iphone 3GS που εχω με iOS 4 και Vodafone παλι ο μετρητης μου βγαζει 70 χαρακτηρες στο μηνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι στο Iphone 3GS που εχω με iOS 4 και Vodafone παλι ο μετρητης μου βγαζει 70 χαρακτηρες στο μηνυμα...

 

Έχω την εντύπωση ότι η μετατροπή χαρακτήρων γίνεται από το δίκτυο της vodafone. Στείλε ένα μήνυμα στον εαυτό σου, και δες αν το λάβεις με κεφαλαία χωρίς τόνους. Αυτό δείχνει ότι οι χαρακτήρες μετατρέπονται σε gsm από unicode.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση απο οτε επισημο:τελος αυγουστου πρωτα κομματια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση απο οτε επισημο:τελος αυγουστου πρωτα κομματια

 

Πόσο επισημο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο επισημο;

 

Ο αδερφος μου ειναιο προισταμενοςσε οτεσοπ;)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου ειναιο προισταμενοςσε οτεσοπ;)

 

Δε λεω, εχει μια βαρύτητα, αλλα προσωπικά περιμένω απο την εταιρία την ιδια να το πει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι στο Iphone 3GS που εχω με iOS 4 και Vodafone παλι ο μετρητης μου βγαζει 70 χαρακτηρες στο μηνυμα...

 

Tι να σου πω φιλε μου εμενα παντω μου βγαζει 160 χαρακτηρες στο μετρητη του κινητου στη vodafone σε μια sim που ειχα βαλει πριν λιγο καιρο και ειχα παθει την πλακα μου!! Προσπαθουσα να καταλαβω τι διαφορετικο ειχαν τα αρχεια του carrier της vodafone αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι που να ενεργοποιησει τους 160 χαρακτηρες. Ισως εσυ φιλε μου να μην εχεις βαλει την τελευταια αναβαθμιση της vodafone στις ρυθμισεις φορεα!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Tι να σου πω φιλε μου εμενα παντω μου βγαζει 160 χαρακτηρες στο μετρητη του κινητου στη vodafone σε μια sim που ειχα βαλει πριν λιγο καιρο και ειχα παθει την πλακα μου!! Προσπαθουσα να καταλαβω τι διαφορετικο ειχαν τα αρχεια του carrier της vodafone αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι που να ενεργοποιησει τους 160 χαρακτηρες. Ισως εσυ φιλε μου να μην εχεις βαλει την τελευταια αναβαθμιση της vodafone στις ρυθμισεις φορεα!!

 

Οντως νομιζω οτι δεν τις εχω, γιατι αμα τις βαλω μου χαλανε οι ρυθμισεις για τα MMS. Θα δοκιμασω και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση απο οτε επισημο:τελος αυγουστου πρωτα κομματια

 

ναι..αλλα δε μας ειπες..τα κομματια αυτα θα τα χουν μονο για καινουρια συμβολαια ή θα διατιθενται και σκετες συσκευες..?

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ (ή έστω αγορά) σε ΛΟΓΙΚΗ τιμή ΜΙΑΣ PHONEBOOK SIM CARD προκειμένου να ενεργοποιηθεί iphone4 αγορασμένο από Αμερική.

 

Εναλλακτικά, δέχομαι και κάθε πρόταση για να αναλάβει κάποιος (ιδιώτης ή κατάστημα) ΟΛΗ τη διαδικασία ενεργοποίησης και ξεκλειδώματος ενός IPHONE4 που είναι κλειδωμένο στο Δίκτυο της ΑΤ+Τ.

 

ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΠΙΟ ΑΠΛΑ: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΜΕ ΜΙΑ PHONEBOOK SIM ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

 

Μιλάμε για ιστορία 2 λεπτών, μου λέτε που ειστε και έρχομαι με το αμάξι!!PLZZZ!

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

ellas-makedonia-iraklis.....
Link to comment
Share on other sites

ναι..αλλα δε μας ειπες..τα κομματια αυτα θα τα χουν μονο για καινουρια συμβολαια ή θα διατιθενται και σκετες συσκευες..?

 

Η λογική αυτό λέει πρώτα τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου λυσει μια απορια? Γιατι ολοι ψαχνουν για factory unlocked iphone οταν εχει βγει unlock για το iphone 4? Εγω αγορασα locked στην at&t και το ξεκλειδωσα! Ακομα και αυτοι που λενε πως δεν τους αρεσει να κανουν jailbreak ας το κανουν μαζι με το unlock και ας μην χρησιμοποιησουν ποτε τις δυνατοτητες του jailbreak
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...