Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α κατι ακομα φορτιζει ανοιχτο??

 

Όλα τα κινητά φορτίζουν ανοιχτά.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όλα τα κινητά φορτίζουν ανοιχτά.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

οχι και ολα :D αλλα ειναι κλειστα και φορτιζουν.. το iphone και αυτο που εχω φορτιζουν ανοιχτα :D

 

Κατι αλλο ακομα..αυτοματο κλειδωμα εχει??

 

ρωταω πολλα το ξερω αλλα ξερω μονο απο iphone :/

Edited by Mimh_chios
Link to comment
Share on other sites

οχι και ολα :D αλλα ειναι κλειστα και φορτιζουν.. το iphone και αυτο που εχω φορτιζουν ανοιχτα :D

 

Κατι αλλο ακομα..αυτοματο κλειδωμα εχει??

 

ρωταω πολλα το ξερω αλλα ξερω μονο απο iphone :/

 

Πρέπει οπωσδήποτε να διαβάσεις το εγχειρίδιο χρήσης και το έντυπο αλλά και αυτό που έχει μέσα το κινητό!!! Μη βαριέσαι. Αυτά που ρωτάς παραείναι αυτονόητα! :p Εννοείται οτι εχει αυτόματο κλείδωμα δεν το έχεις καταλάβει ως τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει οπωσδήποτε να διαβάσεις το εγχειρίδιο χρήσης και το έντυπο αλλά και αυτό που έχει μέσα το κινητό!!! Μη βαριέσαι. Αυτά που ρωτάς παραείναι αυτονόητα! :p Εννοείται οτι εχει αυτόματο κλείδωμα δεν το έχεις καταλάβει ως τώρα?

 

αληθεια εχει?? πρεπει να το διαβασω καλα λες :D δε ξερω πολλα απο android δυστυχως :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει σοβαρό πρόβλημα. Μετά από hard reset το market δεν ανοίγει καν. Κάνει πώς ανοίγει αλλά μετά από 1 δευτερόλεπτο κλείνει. Κάναμε clear cache τίποτα. Και 2ο hard reset, πάλι τίποτα. Δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε και άλλη έκδοση του market γιατί δεν έχουμε κάποιο file manager για να το βάλουμε και ούτε μπορούμε χωρίς market.

 

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!εχω και εγω ενα προβλημα με το xperia x8 μου που εμφανιζεται ομως που και που!!ενω εχω κανονικοτατα συνδεση στο wi-fi του σπιτιου μου με τερμα σημα,οταν ανοιγω την εφαρμογη του internet μου βγαζει οτι η σελιδα δεν ειναι διαθεσημη(ουσιαστικα ειναι σαν να μην εχω συνδεση στο ιντερνετ).Μηπως εχει συμβει και σε αλλους αυτο γιατι δεν κοιταξα τις προηγουμενες σελιδες.Αν ναι,υπαρχει καποια λυση ουτως ωστε να σταματησει αυτο το προβλημα..??

 

ΥΓ:εχω την εκδοση 2.1.1 και ΔΕΝ εχω πειραξει τιποτα στο λογισμικο του..

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η UI που χρησιμοποιώ..

Θα χρειαστείτε:

-CM7 rom,xrecovery και theme chooser

Οδηγίες:

Κατεβάστε το zip αρχείo και ανοίξτε το.περιέχει:

-το honeycomb theme

-ένα flash zip αρχείο

-ένα wallpaper

Κάνουμε εγκατάσταση το honeycomb theme με file manager

Ανοίγουμε το theme chooser και κάνουμε εγκατάσταση (apply) το honeycomb

Μεταφέρουμε το flash zip αρχείο χύμα στην sd card

Αν θέλουμε ορίζουμε και το wallpaper

Reboot σε xrecovery/install custom zip/install HC3D/update zip/και reboot

 

Αυτό γίνεται σε οποιαδήποτε android συσκευή.Αρκεί να έχει CM7 custom rom

 

https://dl.dropbox.com/0/view/mc5dcrqio21hdj6/su_78%20honeycomb%20UI.zip

 

 

Κάντε ένα backup πρώτα την rom που έχετε γιατί το flash zip αλλάζει κάποια στοιχεία του framework.Σε περίπτωση που δεν σας αρέσει

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Είναι η UI που χρησιμοποιώ..

Θα χρειαστείτε:

-CM7 rom,xrecovery και theme chooser

Οδηγίες:

Κατεβάστε το zip αρχείo και ανοίξτε το.περιέχει:

-το honeycomb theme

-ένα flash zip αρχείο

-ένα wallpaper

Κάνουμε εγκατάσταση το honeycomb theme με file manager

Ανοίγουμε το theme chooser και κάνουμε εγκατάσταση (apply) το honeycomb

Μεταφέρουμε το flash zip αρχείο χύμα στην sd card

Αν θέλουμε ορίζουμε και το wallpaper

Reboot σε xrecovery/install custom zip/install HC3D/update zip/και reboot

 

Αυτό γίνεται σε οποιαδήποτε android συσκευή.Αρκεί να έχει CM7 custom rom

 

https://dl.dropbox.com/0/view/mc5dcrqio21hdj6/su_78%20honeycomb%20UI.zip

 

Εχουμε κανενα screenshot?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αυτήν τη στιγμή έχω την kuyadroid rom και είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένη. Το πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζω(και το αντιμετώπιζα και στις προηγούμενες rom που είχα: xgin και hackdroid cm7-108) είναι το εξής: όταν πάω να κατεβάσω οτιδήποτε από το market μετά από λίγα δευτερόλεπτα σταματάει. Για την ακρίβεια δεν ξεκινάει να μετράει καν πόσο τις εκατό κατεβαίνει. Με το που γράφει λήψη σταματάει..

Και μια που γράφω τώρα εδώ θα σας αναφέρω και το μεγαλύτερο πρόβλημά μου, το οποίο προσπαθώ καιρό τώρα να λύσω αλλά δεν τα καταφέρνω και τα χω παρατήσει.. Σε όποια custοm rom και αν έχω δοκιμάσει έχω τρομερό πρόβλημα μετα μηνύματα. Συνήθιζα να χρησιμοποιώ το go sms pro το οποίο με βόλευε απίστευτα. Όμως από τότε που χρησιμοποιώ custom roms κολλάει τρομερά αυτή η εφαρμογή. Κ όχι μόνο δεν ανοίγει, αλλά δεν μπορώ να λάβω και μηνύματα και αναγκάζομαι να κάνω reboot για να έρθουν μετά όλα μαζί. Δοκίμασα και το hancent και κάνει τα ϊδια. Τώρα έχω αναγκαστεί να χρησιμοποιώ την default εφαρμογή, η οποία ναι μεν δεν κολλάει στο άνοιγμα, όμως πάλι δεν μου έρχονται όλα τα μηνύματα. Και δυστυχώς δε με βολεύει και καθόλου.. Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει να λύσω το πρόβλημα και με κάποιον task killer, αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αυτήν τη στιγμή έχω την kuyadroid rom και είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένη. Το πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζω(και το αντιμετώπιζα και στις προηγούμενες rom που είχα: xgin και hackdroid cm7-108) είναι το εξής: όταν πάω να κατεβάσω οτιδήποτε από το market μετά από λίγα δευτερόλεπτα σταματάει. Για την ακρίβεια δεν ξεκινάει να μετράει καν πόσο τις εκατό κατεβαίνει. Με το που γράφει λήψη σταματάει..

Και μια που γράφω τώρα εδώ θα σας αναφέρω και το μεγαλύτερο πρόβλημά μου, το οποίο προσπαθώ καιρό τώρα να λύσω αλλά δεν τα καταφέρνω και τα χω παρατήσει.. Σε όποια custοm rom και αν έχω δοκιμάσει έχω τρομερό πρόβλημα μετα μηνύματα. Συνήθιζα να χρησιμοποιώ το go sms pro το οποίο με βόλευε απίστευτα. Όμως από τότε που χρησιμοποιώ custom roms κολλάει τρομερά αυτή η εφαρμογή. Κ όχι μόνο δεν ανοίγει, αλλά δεν μπορώ να λάβω και μηνύματα και αναγκάζομαι να κάνω reboot για να έρθουν μετά όλα μαζί. Δοκίμασα και το hancent και κάνει τα ϊδια. Τώρα έχω αναγκαστεί να χρησιμοποιώ την default εφαρμογή, η οποία ναι μεν δεν κολλάει στο άνοιγμα, όμως πάλι δεν μου έρχονται όλα τα μηνύματα. Και δυστυχώς δε με βολεύει και καθόλου.. Να σημειώσω ότι έχω δοκιμάσει να λύσω το πρόβλημα και με κάποιον task killer, αλλά τίποτα..

 

Εχεις κάνει εκκαθάριση την dalvink cache? Μπες στο xrecovery και στο advanced πατα clear dalvink cache. Μετά μόλις πατήσεις reboot θα αργήσει λίγο να ανoίξει το κινητό αλλά μην πανικοβληθείς. Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά όσοι είχαν, με εναν καθαρισμό τους λύθηκε. Για το δεύτερο πρόβλημα, δες μια σελίδα πίσω που έκανα ένα post με κάτι ρυθμίσεις. Επειδή και εγώ kuyadroid εχω, σου λέω οτι τώρα το κινητό το αισθάνομαι πολύ καλύτερο και χωρίς κολλήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα screenshot?

 

Είμαι έξω και δεν μπορώ τώρα..βάλε το θέμα και το wallpaper και κάνε reboot.Αν δεν σου αρέσει βγάλτο και μην φλασάρεις το zip.update

Δες εδώ:

http://db.tt/X3uS28a

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου!

Επειδή τώρα τελευταία έχω ερωτηθεί πολλές φορές για τα modules των multitouch και fake pinch zoom, αποφάσισα να τα κάνω upload στο dropbox και να παραθέσω τα links εδώ για download

Είναι zip flash αρχεία και το μόνο που θα χρειαστείτε είναι root και xrecovery

Και τα 2 είναι οι τελευταίες εκδόσεις

 

Λοιπόν:

 

-Για Cynaptic digitizer panel (x8 gesture pinch to zoom v7 with game mode)

http://db.tt/cZ4YSgn

 

-Για Cypress digitizer panel (multitouch)

http://db.tt/EEeWuEc

Οδηγίες:

Μεταφέρετε το αρχείο χύμα στην sd card, μπείτε σε xrecovery και:

Install custom zip/install custom zip from sd card/choose custom zip/επιλέξτε το αρχείο/install?/yes/πίσω με το πλήκτρο back στο κεντρικό μενού του xrecovery και reboot phone

 

Άντε και μεγιές..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σίγουρα έχει ξαναερωτηθεί αλλα πως απενεργοποιείς το T9;; :)

 

Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Μόλις αγόρασα το Χ8 (1ο smartphone) και προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το ndrive for experia. Έχω κάνει τα πάντα κανονικά μέχρι το σημείο που γίνεται η λήψη του αρχείου με χάρτες και φωνές που πρέπει να εμφανιστεί στην καρτέλα "Τα προϊόντα μου" όπου και κολλάει και δεν εμφανίζει τίποτα για κατέβασμα. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ Χ8. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SMARTFONE ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤOY ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλεος διαβάστε λίγο και τους οδηγούς χρήσης! Τι θα πάθετε??? Βαριέστε? Η πλειοψηφία των ερωτήσεων εδώ στο forum υπάρχουν απαντημένες στον οδηγό χρήσης!!!!

Σίγουρα έχει ξαναερωτηθεί αλλα πως απενεργοποιείς το T9;; :)

 

Οθόνη ρυθμίσεων πληκτρολογίου Android

 

Αυτόματη συμπλήρωση

Επιλέξτε για την αυτόματη εισαγωγή μιας προτεινόμενης λέξης, που επισημαίνεται στη γραμμή πάνω από το πληκτρολόγιο, όταν εισαγάγετε ένα κενό ή ένα σημείο στίξης.

 

Εγχειρίδιο χρήσης Android, σελίδα 434

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ Χ8. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ SMARTFONE ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤOY ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Αλλαγή του τρόπου προβολής των επαφών

1 Ανοίξτε τη λίστα των επαφών σας.

2 Πατήστε Μενού και αγγίξτε Επιλογές προβολής.

3 Αγγίξτε το στοιχείο Ταξινόμηση λίστας κατά για να ορίσετε αν η σειρά

εμφάνισης των επαφών θα γίνεται με βάση το επίθετο ή το όνομα.

4 Αγγίξτε το στοιχείοΠροβολή ονομάτων επαφών ως για να ορίσετε αν η

προβολή των επαφών θα γίνεται πρώτα με το επίθετο ή το όνομα.

 

Εγχειρίδιο χρήσης Android, σελίδα 141

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή του τρόπου προβολής των επαφών

1 Ανοίξτε τη λίστα των επαφών σας.

2 Πατήστε Μενού και αγγίξτε Επιλογές προβολής.

3 Αγγίξτε το στοιχείο Ταξινόμηση λίστας κατά για να ορίσετε αν η σειρά

εμφάνισης των επαφών θα γίνεται με βάση το επίθετο ή το όνομα.

4 Αγγίξτε το στοιχείοΠροβολή ονομάτων επαφών ως για να ορίσετε αν η

προβολή των επαφών θα γίνεται πρώτα με το επίθετο ή το όνομα.

 

Εγχειρίδιο χρήσης Android, σελίδα 141

 

Αν αυτά που λες γίνονται στο Χ8 τότε μάλλον έχω πάρει άλλο τηλέφωνο

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά που λες γίνονται στο Χ8 τότε μάλλον έχω πάρει άλλο τηλέφωνο

 

Πολύ πιθανόν!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια κι απο μενα,την παρασκευη πηρα κι εγω το x8 κι εχω ενα σοβαρο προβλημα...

το κινητο ειναι τη περισσοτερη ωρα εκτος δικτυου και οταν συνδεεται στο δικτυο της wind εχω το πολυ μια γραμμη σημα!κανω αναζητηση δικτυων,δυσκολευεται πολυ να βρει το δικτυο της wind,κανω εγγραφη στο δικτυο,συνδεεται με μια γραμμη σημα,παλι βγαινει εκτος δικτυου....

καποια στιγμη μου εβγαλε μηνυμα οτι η sim δεν επιτρεπει λεει τη συνδεση στο δικτυο!!εχω βαλει τη sim μου σε αλλα κινητα φιλων,μια χαρα δουλευει..εβαλα καρτες φιλων στο x8,επισης μια χαρα...μονο στο δικο μου νουμερο συμβαινει...!!

δοκιμασα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,ξαναπερασα update με to pc companion,τιποτα εκει αυτο...μουλαρι!!

δωστε καμμια ιδεα τι μπορει να παιζει,εχω τρελλαθει λεμε..φταιει το κινητο(τη παρασκευη το πηρα-πρωην κατοχος x10),φταει η sim?,υπαρχει καμμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...