Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά το κινητό δεν συνδέεται καθόλου για να κατεβάζει δεδομένα,οι ρυθμίσεις είναι σωστές και η κίνηση δεδομένων είναι ενεργοποιημένη. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα hardware?

 

 

μαλλον δεν εχεις τις ρυθμισεις του δικτυου σου.

επικοινωνησε με την εξυπηρετηση πελατων του carrier σου.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοείται οτι το gps του κινητού δεν χρειάζεται internet για να δουλέψει.

Για το ξυπνητήρι είναι θέμα android όχι συσκευής

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ξανα αν ξερετε σας παρακαλω παρα πολυ απαντηστε μου...!!!!! υπαρχει προγραμμα που να αναγνωριζει κινουμενες εικονες???
Link to comment
Share on other sites

:what: διλ. φιλε μου ολα τα παραπανω λειτουργουν , κανουν πλοηγηση, και περιηγηση στουσ χαρτεσ χωρισ χρεωση? και αν ναι πωσ?

γιατι ειμαι σχεδον στουρνοσ και δεν σκαμπαζω και πολλα:O το ψαχνω το θεμα ελλα δεν αλλα δεν το καταφερνω οτι εχω βαλει με χρεωνει. αυτην την στιγμη εχω το aura πολυ καλο !!! αλλα νομηζω οτι ειναι δοκιμαστικο γιαυτο εε!

το ξερω οτι σε ζαλιζω.

μπορεισ να μου προτινεισ καποιο που να μην με χρεωνει??:p

που θα το βρω και πωσ θα το περασω στο τηλ:X:X:X

σε ευχαρηστω για την κατανοηση και τον χρονο σου:D :p

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

 

Εχω ενα προβληματακι με το καινουριο μου κινητο και μετα απο διαφορες προσπαθειες επιλυσης του απελπιστηκα και αναζητω λιγη βοηθεια απο οποιον μπορει να μου την δωσει!!!Προσφατα αγορασα το X8 κι εγω οπως πολλοι αλλοι ακομα..ισως ομως να ειμαι εγω η μονη ατυχη που δεν μπορει να ακουσει τραγουδια !!! Ας τα παρω απο την αρχη... Εκανα ανανεωση του λογισμικου του κινητου και αγορασα και μια Kingston 8 Gb HC. Περασα λοιπον απο τον υπολογιστη ολα μου τα τραγουδια στην καινουρια καρτα μνημης και διαπιστωσα το εξης..Παιζει τα κομματια μιξαρισμενα...!!! Ξεκιναει πχ ενα τραγουδι να παιζει και στη μεση του κομματιου "χωνεται" ενα αλλο ασχετο κομματι , παιζει για 5-6 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζει κανονικα το πρωτο!!!!Εκανα λοιπον format στην καρτα μνημης και δοκιμασα να περασω τα τραγουδια παλι χρησιμοποιωντας το Pc Companion που δινει το κινητο για συνδεση με τον υπολογιστη και οχι με απλο copy paste Οπως εκανα την πρωτη φορα!!! Παλι τα ιδια... Δεν το κανει σε ολα τα τραγουδια απο οσο εχω καταλαβει (ειναι αδυνατον να κατσω να ακουσω 3 Gb μουσικη για να δω σε ποσα το κανει) αλλα στα περισσοτερα που ακουσα το κανει!!! Ειτε μεσω winamp ειτε μεσω του δικου του Player.Η καρτα ειναι σε Fat32 που απο ο,τι διαβασα ειναι το ζητουμενο file system.Τα τραγουδια τα εχω στο Pc σε φακελους ανα καλλτεχνη , δε ξερω κατα ποσο εχει αυτο σημασια. Αν μπορει καποιος να μου δωσει καμια λυση ή καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει και τι θα μπορουσα να κανω , θα ημουν ευγνωμων!!!

 

Ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ειμαι καινουρια στο forum, θα ηθελα να ρωτησω αν μπορώ να έχω αλφαριθμητικο πληκτρολογιο στα μηνυματα. Edited by Eirini_M
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια:

Άνοιξα χθες το κινητό και διαπίστωσα ότι το λογότυπο δικτύου (WIND GR) δεν εμφανίζεται πλέον στην οθόνη.

Επειδή δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι, τι μπορεί να συμβαίνει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια:

Άνοιξα χθες το κινητό και διαπίστωσα ότι το λογότυπο δικτύου (WIND GR) δεν εμφανίζεται πλέον στην οθόνη.

Επειδή δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι, τι μπορεί να συμβαίνει;

εγω που εχω vodafone δεν εμφανιζεται ποτε

Xperia x8 Android 2.1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν εμφανίζεται το λογότυπο, παρά μόνο όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη. Όταν την ξεκλειδώσεις χάνεται. Και σε όλα τα video review που πρόσεξα, αυτό γίνεται. Άρα, έτσι είναι η λειτουργία της συσκευής.

Σιγά σιγά μαθαίνουμε! :)

Eίπαμε, είναι η πρώτη επαφή με android λειτουργικό και υπάρχουν απορίες!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι το gps του κινητού δεν χρειάζεται internet για να δουλέψει.

Για το ξυπνητήρι είναι θέμα android όχι συσκευής

 

εννοεις οτι στην 2.1 δεν μπορουμε να εχουμε ξυπνητηρι με κλειστο το τηλεφωνο?

πως διορθωνεται αυτο?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ειμαι καινουρια στο forum, θα ηθελα να ρωτησω αν μπορώ να έχω αλφαριθμητικο πληκτρολογιο στα μηνυματα.

 

 

απο οτι ειδα και στο δικο μου x8,δεν εχει.μονο αν ψαξεις και βρεις στο market αλλα δεν ξερω αν υπαρχει κατι και αν θα σε βολεψει.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ειμαι καινουρια στο forum, θα ηθελα να ρωτησω αν μπορώ να έχω αλφαριθμητικο πληκτρολογιο στα μηνυματα.

Ψάξε για το HTC IME (κάπως έτσι λέγεται αν θυμάμαι καλά)

 

@Goougs

Από ότι δείχνει μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων του player κι όχι κάποιο πρόβλημα.

 

Καλώς ήρθατε και οι δυο σας!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος στο φόρουμ και είπα να μην ανοίξω νέο topic για το θέμα μου :P

Έχω (ή μαλλον είχα) στην κατοχή μου ένα sony ericsson xperia x8+root+xrecovery+link2sd.. Το θέμα είναι ότι είχα διαγράψει κάποιες εφαρμογές και μου εβγαζε συνέχεια αναγκαστικό κλείσιμο com.google.process.gapps αλλά χωρίς να επηρεάζετε κάτι άλλο(τουλαχιστον να φαίνεται κατι να αλλάζει).. Μετά προσπάθησα να βάλω τον οδηγό για την μπαταρία (μαλλον κατι πηγε στραβα) και αντι για οθονη ξεκλειδωματος και πληκτρων είχα σκετη ασπρη (!).. Θεώρησα σωστό να βαλω ενα αλλο θεμα (iridium carbon) γιατι καταλαβα οτι κατι επαιζε με τα framework-res.apk αλλά έπαψε να κατεβάζει από το μαρκετ.. Ώσπου, να μην τα πολυλογω, μου καρφώθηκε να κανω format απο το xrecovery... τωρα τιποτα! το μονο που δειχνει η οθονη ειναι το Logo της se και απ'ότι φαίνεται εκανα delete ολο το λογισμικο... Καμια ιδεα να το επαναφέρω?? α! είχα κανει ενα backup οταν είχα xrecovery αλλα και παλι παιζει να διαγραφηκε και αυτο :P Ευχαριστώ εκ των προταίρων..

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα..

Ποιο seus? εδώ όταν το συνδέω στο pc απλα μου βγαζει το κλασσικο μηνυμα για προσαρτηση (πραγμα αδυνατο αφου η οθονη δειχνει μονο το "Sony ericsson").. επίσης με cmd kai adb shell π.χ. μου γραφει οτι δεν υπαρχει system/bin/sh.. Πρέπει να παθα μεγαλη ζημια:)

 

 

edit: δουλεψε με seus:D:D

μονο που ηθελε κατι εντολεσ στο cmd.. ευχαριστω για την ιδεα :lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

μια ερωτηση έχω και εγώ αν μπορεί κάποιος.

Εχω το κινητό με σύνδεση WIND. το πρόβλημα είναι ότι οταν το κλείνω και με πάρει κάποιος δεν μου στέλνει μετά μήνυμα να με ειδοποιήσει. Τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

μια ερωτηση έχω και εγώ αν μπορεί κάποιος.

Εχω το κινητό με σύνδεση WIND. το πρόβλημα είναι ότι οταν το κλείνω και με πάρει κάποιος δεν μου στέλνει μετά μήνυμα να με ειδοποιήσει. Τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

Δεν ξερω αν ισχυει για συνδεση wind αλλα για καρτοκινητο έστελνες παλια μηνυμα την λεξη ''ΝΑΙ'' στο 1265 και ενοργοποιοταν η ειδοπιηση κλησεων...για δοκημασε..

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα το x8 στο PC μου έβγαλε ότι υπάρχει κανούρια ενημέρωση διαθέσιμη

δεν το πέρασα ακόμα σε λίγο θα το βάλω

 

το πέρασε κανεις? να ενημερώσω ότι έχω 2.0.1.A.0.47 οποτε είναι νεότερη

 

 

--- μόλις το πέρασα και ξεκινάω ψάξιμο η ver είναι 2.1.1.A.0.6 ---

 

με μια γρηγορη ματια το μονο που είδα είναι ότι έχει δυο εφαρμογές παραπάνω postcard και officesuite δεν τις θυμάμαι αυτές στην προηγουμενη αλλα μπορεί και να κάνω λάθος

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ισχυει για συνδεση wind αλλα για καρτοκινητο έστελνες παλια μηνυμα την λεξη ''ΝΑΙ'' στο 1265 και ενοργοποιοταν η ειδοπιηση κλησεων...για δοκημασε..

 

Το έκανα αλλα τίποτα... Μπορει κάποιος που έχει το Χ8 και σύνδεση wind να το δοκιμάσει και να μου πει αν είχε αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλα τίποτα... Μπορει κάποιος που έχει το Χ8 και σύνδεση wind να το δοκιμάσει και να μου πει αν είχε αποτελέσματα?

 

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την Εξυπηρέτηση Πελατών του παρόχου σου για να επιβεβαιώσουν το status της υπηρεσίας και αν χρειαστεί να την ενεργοποιήσουν αλλιώς κάνουμε υποθέσεις.

 

μόλις έβαλα το x8 στο PC μου έβγαλε ότι υπάρχει κανούρια ενημέρωση διαθέσιμη

δεν το πέρασα ακόμα σε λίγο θα το βάλω

 

το πέρασε κανεις? να ενημερώσω ότι έχω 2.0.1.A.0.47 οποτε είναι νεότερη

 

 

--- μόλις το πέρασα και ξεκινάω ψάξιμο η ver είναι 2.1.1.A.0.6 ---

 

με μια γρηγορη ματια το μονο που είδα είναι ότι έχει δυο εφαρμογές παραπάνω postcard και officesuite δεν τις θυμάμαι αυτές στην προηγουμενη αλλα μπορεί και να κάνω λάθος

 

Ποιον πάροχο έχεις?

Είναι Branded η συσκευή σου?

Για ενημέρωση σου δίνει μέσω PC Companion ή μέσω SEUS?

Εμένα δεν μου δίνει την ενημέρωση μέσω PC Companion και είμαι στην 2.0.1.A.0.47

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την Εξυπηρέτηση Πελατών του παρόχου σου για να επιβεβαιώσουν το status της υπηρεσίας και αν χρειαστεί να την ενεργοποιήσουν αλλιώς κάνουμε υποθέσεις.

 

 

 

Ποιον πάροχο έχεις?

Είναι Branded η συσκευή σου?

Για ενημέρωση σου δίνει μέσω PC Companion ή μέσω SEUS?

Εμένα δεν μου δίνει την ενημέρωση μέσω PC Companion και είμαι στην 2.0.1.A.0.47

 

είναι αγορασμένο από πλαίσιο χωρίς κάποια εταιρία εγώ σαν δίκτυο έχω cosmote

 

μπορεί για αυτό να πέρασε λόγο ότι είναι unbranded

 

μόλις τώρα τελειωσα με τα backup και ψάχνω για κάτι καινούριο

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για να εγκαταστήσουμε το update πρέπει πρώτα να έχουμε την τελευταία έκδοση του PC companion.

Η ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμη over the air. Αν έχουμε προηγούμενη έκδοση του PC companion αναφέρει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για το κινητό μας.

Λόγω του ότι πρόκειται για πλήρης επανεγκατάστη του λογισμικού (και όχι ένα απλό udate), προτείνεται αυστηρά να δημιουργήσουμε πρώτα BackUp.

 

Μετά την Αναβάθμιση:

Φυσικά έχουμε την έκδοση 2.1.1.Α.0.6

Εμφανίζονται δύο νέες εφαρμογές: Postcard και OfficeSuite (Έκδοση 1.5 - Υποστηρίζει μόνο προβολή αρχείων και όχι επεξεργασία)

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο επιπλέον χαρακτηριστικό (π.χ. Dualtouch).

 

Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω! Ελπίζω να βοήθησα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

σε ενα x8(οχι το δικο μου) 2.1 απο 1.6 αναβαθμηση ηρθε ενα μηνυμα για νεο λογισμικο. εκεινη την στιγμη δεν υπηρχε wi-fi ουτε to data μεσω cosmote ενεργο.

ερωτησεις

α)πως ηρθε η ειδοποιηση ? μεσω cosmote?

β) εαν γινει η εγκατασταση θα χαθει κατι απο πριν ?

γ)τωρα πως μπορω να την ξαναβρω την ειδοποιηση και να κανω την αναβαθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...