Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα σημερα επανεγκατάσταση του λογισμηκου στο κινητο και ολα δουλευουν κανονικα το προβλημα που εχω τωρα ειναι το Android market μου το βγαζει με την παλια εκδοση πως μπορω να κανω αναβαθμιση και να γινει οπως ηταν πριν του ξαναεγκαταστησω το λογιστηκο;;;

τωρα μου το βγαζει ετσι το android market:

http://www.starkinsider.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/12/android-market-home-page-1.jpg

ενω πριν ετσι:

http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2010/12/android-market-redesign.jpg

και θελω να το κανω οπως ειναι στην 2η εικονα γινετε η βλακια εκανα που το αναβαθμησα;;;

 

Μια περίοδο μετά από αναβάθμιση που έκανα μου το βγάζε όπως και σένα αλλά μετά ξαναγύρισε στην αρχική του μορφή!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετα απο ποσο καιρο σου το εβγαλε κανονικα;;; Δεν υπαρχει αλλος τροπος να αναβαθμισω το android market με το καινουργιο desing http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2010/12/android-market-redesign.jpg;; Μηπως δεν γινεται εγκατασταση επειδη εχω history eraser και τα διαγραφω για να ελευθερονο μνημη και επειδη εχω advance task killer για να κλεινω τις εφαρμογες που δεν χρειαζομαι;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=963460 ενταξη το βρηκα εδω!!!

Edited by Antrikos1990
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε custom roms δουλεύει κανονικά το wap? (δηλαδή μπορείτε και μπαίνετε σε 0.facebook.com?)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!! εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το xrecovery. οσο και αν πιεζω το πληκτρο πισω, τιποτα , δεν εμφανιζεται το μενου του exrecovery. Προσπαθησα και με το SEUS και παλι τιποτα :( καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε custom roms δουλεύει κανονικά το wap? (δηλαδή μπορείτε και μπαίνετε σε 0.facebook.com?)

 

Αυτή η υπηρεσία wap facebook παρέχεται μόνο από wind και vodafone

Και εσύ έχεις Cosmote προφανώς, γι αυτό δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!! εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το xrecovery. οσο και αν πιεζω το πληκτρο πισω, τιποτα , δεν εμφανιζεται το μενου του exrecovery. Προσπαθησα και με το SEUS και παλι τιποτα :( καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει????

 

Είσαι σίγουρη ότι έκανες install το xrecovery; Μέσα από τον root explorer; Εγώ ακολούθησα αυτόν τον οδηγό : http://www.youtube.com/watch?v=ls10Og6W89s

Προσπάθησε αν θέλεις να δοκιμάσεις να το ξαναεγκαταστήσεις όπως σου δείχνει το video και λογικά όλα θα πάνε καλά. Ο οδηγός αυτός είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικός. Θα σε βοηθήσει πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη ότι έκανες install το xrecovery; Μέσα από τον root explorer; Εγώ ακολούθησα αυτόν τον οδηγό : http://www.youtube.com/watch?v=ls10Og6W89s

Προσπάθησε αν θέλεις να δοκιμάσεις να το ξαναεγκαταστήσεις όπως σου δείχνει το video και λογικά όλα θα πάνε καλά. Ο οδηγός αυτός είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικός. Θα σε βοηθήσει πολύ :)

 

Σωστη η Αννα! κ εγω τις οδηγιες απο αυτο το βιντεο ακολουθησα και τα καταφερα. Στα σχολια κατω απο το βιντεο δινει λινκ για να κατεβασεις οτι χρειαζεσαι.

Μην ξεχνας οτι για να το κανεις αυτο πρεπει πρωτα να εχεις κανει root το κινητο σου. Εγω για να κανω root εκανα αυτα που λεει ο τυπος σε αυτο το βιντεο

παλι απο κατω εχει λινκ για να κατεβασεις το superoneclick!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω το Xpedia X8 GPS.Θελω να ρωτησω αν σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι καλο

1.Η καμερα βγαζει ποιοτικη φωτογραφια;

2.Αν το GPS ειναι δωρεαν και αν υπαρχει δυνατοτητα να μην εχω τη φωνη του λαζοπουλου;

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω το Xpedia X8 GPS.Θελω να ρωτησω αν σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι καλο

1.Η καμερα βγαζει ποιοτικη φωτογραφια;

2.Αν το GPS ειναι δωρεαν και αν υπαρχει δυνατοτητα να μην εχω τη φωνη του λαζοπουλου;

 

1. Η καμερα ειναι 3mp χωρις αυτοματη εστιαση ουτε ζουμ... Ποιοτικη δε τη λες ειδικα σε σχεση με αλλα κινητα των 5 και 8mp! Τη δουλεια της την κανει παντως. Αν σε ενδιαφερει η καμερα μπορει να σ αρεσει περισσοτερο το X10 mini και το X10 mini pro που εχουν 5mp καμερα και φλας αλλα προσωπικα προτιμω το X8 επειδη εχει καλυτερη οθονη και σε μεγεθος και σε αναλυση!

 

2. Φυσικα μπορεις να αγορασεις το κινητο χωρις τη φωνη του λαζοπουλου! Νομιζω αυτο με τη φωνη του λαζοπουλου ειναι μονο σε καποια μαγαζια. Μπορεις να βρεις το κινητο με 132ε οπως βλεπεις στο λινκ πιο κατω. Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη για τα λεφτα του!!!

http://www.skroutz.gr/s/285617/Sony-Ericsson-Xperia-X8.html

Η πλοηγηση με το GPS ειναι δωρεαν. Το μονο που θα πρεπει να πληρωσεις εσυ θα ειναι το προγραμμα πλοηγησης και οι χαρτες. Φυσικα αυτα μπορεις να τα βρεις και σπασμενα στο ιντερνετ και να μην πληρωσεις απολυτως τιποτα. Ετσι εχω ακουσει δηλαδη! Εγω δεν ξερω τιποτα! λαλαλαλαλαααα :X

Link to comment
Share on other sites

Σ' ενα καταστημα κινητων μου ειπανε οτι μονο τα nokia εχουν δωρεαν πλοηγο.Τα υπολοιπα κινητα ναι μεν εχουν πλοηγο αλλα καθε φορα που θα χανει το σημα για να το ξαναβρει θα χρεωνεσαι.

Για το Χ8 ρωτησα σημερα αμα εχει πλοηγο, μου ειπε οτι εχει αλλα θα χρεωνομαι και την ιδια στιγμη μου δειχνει ενα αλλο Χ8 ακριβως ιδιο αλλα με τη φωνη του λαζοπουλου ειδικη εκδοση και οτι αυτο δε χρεωνει

Μπορει να μου εξηγηση καποιος τι τελικα ισχυει?Ποτε χρεωνεσαι και ποτε οχι?

Ευχαριστω εκ τον προτερων

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δυστυχώς έπεσες σε περίπτωση άγνοιας...

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για τα προγράμματα πλοήγησης που υπάρχουν για τη συσκευή σου και δουλεύουν αυτόνομα (χωρίς την ανάγκη ύπαρξης internet).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν γραφω σε λαθος τοπικ απλα ειμαι ολιγον τι ασχετος.εχω το εξης προβλημα.το xperia X8 που εχω μολις 4 μερες,δεν συνδεεται σε δικτυα wifi.μπορω να δω τα δικτυα που υπαρχουν αλλα οταν προσπαθω να συνδεθω με καποιο δεν εμφανιζει καν το σηματακι του wifi (πανω δεξια,αντι αυτου εχει το σημα του 3G),και υστερα λεει ανεπιτυχης.τι προτεινετε?? Τενκιου!
Link to comment
Share on other sites

παταω πανω σε ενα απο τα εμφανιζομενα δικτυα και απλα και λεει Ληψη διευθυνσης.. και μετα ανεπιτυχης.

 

 

Καμια ιδεα???

Edited by thanasisthanasis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια λοιπον ειμαι στην φαση να βαλω custom rom στο κινητο γιατι δεν παει αλλο αυτο με την sony ericsson αφου βλεπω πως δεν υπαρχει καμια υποστηριξη και το κινητο το εχω εδω και ενα μηνα περιπου και το βαρεθικα ουτε μπορω να περασω εφαρμογες στην sd ουτε multitouch η dualtouch.... Να πω πως δεν εχω κανει root ακομα στο κινητο αλλα μολις μου απαντησετε στα παρακατω που θα θελω να εχει η rom θα κανω απλα τωρα δεν εχω κανει επειδη δεν μου χρειαστηκε ακομα... Να πω πως θα ηθελα να μου πειτε επισης πως θα βαλω το xrecovery και να βαλω την rom επειδη δεν ξερω και πολυ καλα αγγλικα και θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινετε μην κανω καμια κατι και χαλασω το κινητο ακομα δεν το πηρα!!!

Βρηκα μια rom απο το xda ειναι αυτη ->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060654

και θα ηθελα να μου πειτε:

1ον-> ειναι ιδια εμφανισιακα οπως αυτη που ειχε οταν το πηρα την 2.1update 1 δηλαδη να εχεις στην αρχικη οθονη τις τεσσερις γωνιες γιατι βλεπω screenshot απο την v3 που εχει τις τεσσερις γωνιες

2ον-> να υποστηζη multitouch η dualtouch κατι απο τα 2 και flash player

3ον-> δεν ξερω αν καταλαβα καλα επειδη δεν ξερω και πολυ καλα αγγλικα οπως ειπα σε αυτη την rom που σας εστειλα θα πρεπει να εγκαταστησω την v1 μετα v2 και μετα v3;;;

4ον->εχω ακουση πως αν βαλω custom rom στον android market δεν μπορεις να κατεβασεις μεγαλες εφαρμογες η παιχνιδια δηληδη πανω απο 7mb σε οποιαδηποτε rom!!! ισχυει αυτο;;; Αν ισχυει να μην συνεχισω στο να βαλω costum rom γιατι θελω να κατεβαζω τα παντα εκτος αν τις κατεβαζω απο καπου αλλου!!!

5ον-> και αν κανει καλυτερη διαχειρηση τις μπαταριας απο αυτη που εχει την 2.1update 1

 

Αν υπαρχει καμια καλητερη rom πειτε μου μην δυστασετε εγω μια rom σας εστειλα να μου πειτε αν ειναι καλη!!!

Και κατι τελευταιο που θελω να ρωτησω τι ειναι τα bugs που λετε δεν εχω καταλαβει ακομα...

ειδα και αυτα τα βιντεο αλλα δεν τα πολυ καταλαβα δεν ξερω πολυ καλα αγγλικα->http://www.youtube.com/watch?v=ls10Og6W89s και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=LHxLVlhCWLM...

 

Απο εσας εδω στο forum θα ηθελα την βοηθεια σας,

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω μια μικρη βοηθεια αλλωστε γι'αυτο ειναι τα forum για να μας βοηθατε...

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Edited by Antrikos1990
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

1)Δε το γνωριζω. Δεν εχω δοκιμασει αυτη τη ρομ. Εγω εχω βαλει το Floyo 0.25 μπορεις να το βρεις και να το κατεβασεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

εκει που λεει 2.2.9 CM Floyo v0.25 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και δουλευουν τα παντα τελεια!

Επισης εχει βγει και το android 2.3 αλλα δε λειτουργει η camera οποτε θα ελεγα να βαλεις το 2.2 μεχρι να βγει μια ρομ για το 2.3 που να παιζει τελεια.

2)Multitouch και flash player ή εφαρμογες flash στο ιντερνετ (παιχνιδακια flash κλπ) ξεχασε τα! Το κινητο δεν τα υποστηριζει και ειναι θεμα hardware δηλαδη οτι ρομ και να βαλεις δε θα τα εχεις ποτε στο Χ8!!!

3)Οπως ειπα και πριν δεν εχω δοκιμασει αυτη τη ρομ αλλα μου φαινεται εντελως χαζο να πρεπει να βαλεις ολες τις εκδοσεις με τη σειρα. Λογικα θα μπορεις να εγκαταστησεις αμεσως τη V3!

4)Δεν ξερω ποιος τα λεει αυτα παντως εγω με τη ρομ που εχω βαλει δεν ειχα ποτε προβλημα με κατεβασμα εφαρμογων. Οπως ειπα πριν ολα παιζουν τελεια και αξιζει να βαλεις το 2.2

5)Παλι δε μπορω να απαντησω γιατι εβαλα την custom rom απο τη δευτερη μερα που ειχα το κινητο και δεν προλαβα να δω ποσο γρηγορα πεφτει η μπαταρια κανονικα :p Απο οτι λενε ομως πρεπει να κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας...

 

Οσο για την εγκατασταση της custom rom, πρωτα θα κανεις root το κινητο. Ειναι πολυ ευκολο... αναλυτικες οδηγιες εδω....

Μετα εγκατασταση xRecovery οπως το κανει αυτος εδω...

http://www.youtube.com/watch?v=ls10Og6W89s

Κανε αυτα και τα ξαναλεμε!! :)

Edited by kostass123
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια λοιπον ειμαι στην φαση να βαλω custom rom στο κινητο γιατι δεν παει αλλο αυτο με την sony ericsson αφου βλεπω πως δεν υπαρχει καμια υποστηριξη και το κινητο το εχω εδω και ενα μηνα περιπου και το βαρεθικα ουτε μπορω να περασω εφαρμογες στην sd ουτε multitouch η dualtouch.... Να πω πως δεν εχω κανει root ακομα στο κινητο αλλα μολις μου απαντησετε στα παρακατω που θα θελω να εχει η rom θα κανω απλα τωρα δεν εχω κανει επειδη δεν μου χρειαστηκε ακομα... Να πω πως θα ηθελα να μου πειτε επισης πως θα βαλω το xrecovery και να βαλω την rom επειδη δεν ξερω και πολυ καλα αγγλικα και θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινετε μην κανω καμια κατι και χαλασω το κινητο ακομα δεν το πηρα!!!

Βρηκα μια rom απο το xda ειναι αυτη ->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060654

και θα ηθελα να μου πειτε:

1ον-> ειναι ιδια εμφανισιακα οπως αυτη που ειχε οταν το πηρα την 2.1update 1 δηλαδη να εχεις στην αρχικη οθονη τις τεσσερις γωνιες γιατι βλεπω screenshot απο την v3 που εχει τις τεσσερις γωνιες

2ον-> να υποστηζη multitouch η dualtouch κατι απο τα 2 και flash player

3ον-> δεν ξερω αν καταλαβα καλα επειδη δεν ξερω και πολυ καλα αγγλικα οπως ειπα σε αυτη την rom που σας εστειλα θα πρεπει να εγκαταστησω την v1 μετα v2 και μετα v3;;;

4ον->εχω ακουση πως αν βαλω custom rom στον android market δεν μπορεις να κατεβασεις μεγαλες εφαρμογες η παιχνιδια δηληδη πανω απο 7mb σε οποιαδηποτε rom!!! ισχυει αυτο;;; Αν ισχυει να μην συνεχισω στο να βαλω costum rom γιατι θελω να κατεβαζω τα παντα εκτος αν τις κατεβαζω απο καπου αλλου!!!

5ον-> και αν κανει καλυτερη διαχειρηση τις μπαταριας απο αυτη που εχει την 2.1update 1

 

Αν υπαρχει καμια καλητερη rom πειτε μου μην δυστασετε εγω μια rom σας εστειλα να μου πειτε αν ειναι καλη!!!

Και κατι τελευταιο που θελω να ρωτησω τι ειναι τα bugs που λετε δεν εχω καταλαβει ακομα...

ειδα και αυτα τα βιντεο αλλα δεν τα πολυ καταλαβα δεν ξερω πολυ καλα αγγλικα->http://www.youtube.com/watch?v=ls10Og6W89s και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=LHxLVlhCWLM...

 

Απο εσας εδω στο forum θα ηθελα την βοηθεια σας,

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω μια μικρη βοηθεια αλλωστε γι'αυτο ειναι τα forum για να μας βοηθατε...

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

 

Ο kostas123 σωστά σου τα γράφει. Αυτά που θα ήθελα εγώ να προσθέσω είναι τα εξής:

1ον. Το σημαντικότερο από όλα είναι να κάνεις το κινητό σου root και να εγκαταστήσεις το xrecovery. Χωρίς το xrecovery δεν μπορείς να εγκαταστήσεις ούτε τη rom που θέλεις, αλλά ούτε και να κάνεις backup το σύστημά σου. Γενικά θα σου λύσει τα χέρια και αν μάθεις να το χειρίζεσαι θα δοκιμάζεις όποια rom σου αρέσει χωρίς να φοβάσαι μη χάσεις ό,τι έχεις ήδη μέσα στη συσκευή σου.

2ον. Αν θέλεις να βάλεις 2.2+ rom μόνο για το dual touch και τη μεταφορά των εφαρμογών στην sd πρέπει να σου πω ότι όποια rom και να βάλεις multitouch ή dualtouch ακριβώς δεν θα βρεις. Μόνο fake pinch to zoom(dual touch). Όσο για την μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα μνήμης, αν θέλεις να μείνεις στη 2.1 και να μπορείς να τις μεταφέρεις δεν έχεις παρά να κανεις το κινητό σου root και στη συνέχεια να χρησημοποιήσεις την εφαρμογή link2sd.

3ον. Έχω δοκιμάσει αρκετές rom και θα σου πρότεινα από 2.2 την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079463

ενώ από 2.3 αυτήν http://www.shpitisme.blogspot.com/ (αυτή είναι που χρησιμοποιώ εγώ τελευταία και είμαι πολύ ευχαριστημένη-νομίζω ότι είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει με μόνο πρόβλημα την κάμερα)

Ελπίζω να σε βοήθησα στην επιλογή σου.. So good luck to you ;)

 

Edit: Όσο για το αν στην rom που ανεφέρεις πρέπει να εγκαταστήσεις και τις προηγούμενες εκδοχές της δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο. Επίσης και εγώ πρέπει να σου πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα στο download εφαρμογών από το market. Όλα καλά λοιπόν :)

Edited by anna88_VS
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα εγκατασταση το xrecovery . . . . τωρα μετα απο αυτο τι κανω για να βαλω την ροομ στο κινητο μου μπορειτε να με βοηθησετε λιγο. . . .!!!! τωρα μεσα απο το xrecovery τι παταω για να κανω backup το κινητο ετσι οπως ειναι τωρα για να το επαναφερω στην αρχικη του μορφη. . .??? και αφου το κανω αυτο εγω εχω κατεβασει τις ροομσ που θελω να βαλω αλλα πως τις περναω??? τις εχω κανει extrac και ειναι φακελος τωρα απλως τις βαζω στο κινητο ???? οσο για τις ροομ εχω διαλεξει αυτην δν ξερω αν βοηθαω. . . :wacko: Updated 8-June-2011:

CM7 (2.3.4) v.92 HACKDROID

Download : cm7-92

Bugs: Camera (disabled),FM

Link to comment
Share on other sites

4ον->εχω ακουση πως αν βαλω custom rom στον android market δεν μπορεις να κατεβασεις μεγαλες εφαρμογες η παιχνιδια δηληδη πανω απο 7mb σε οποιαδηποτε rom!!! ισχυει αυτο;;; Αν ισχυει να μην συνεχισω στο να βαλω costum rom γιατι θελω να κατεβαζω τα παντα εκτος αν τις κατεβαζω απο καπου αλλου!!!

5ον-> και αν κανει καλυτερη διαχειρηση τις μπαταριας απο αυτη που εχει την 2.1update 1

 

Εγώ που κατέβασα δοκιμαστικά το angry birds που είναι 14mb το κατέβασε κανονικά.

Δε νομίζω να κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας η customs..

Έχω βάλει αυτή και έχω μόνο τα καλύτερα να πω!

http://pashkovsky.com/x8/roms/floyo-0.25.rar

Updated 06-May-2011

2.2.1 CM Floyo v0.20

Download : Floyo v0.20

Working : Everything!

Fixes : cummulative fixes up to 5th may 2011 (everything you need)

Very fast and generic-looking rom.

If you are updating X8 for your gf/friend/etc install this, they will be happy and won't bug you much..

if upgrading from older floyo or other cm6 rom, wipe cache(!), but u can keep old data partition.

update: latest google apps(market,maps,talk..), brightness fix, keymap fix.

Τέλεια,σφαίρα πάει και από reboot μόνο ένα όταν τη πρωτοέβαλα!!Το μόνο μείον για μένα είναι η κατανάλωση μπαταρίας αλλά όχι κάτι τρελό!

Να φανταστείς αν το πιάσω στα χέρια μου και μπαίνω σε ίντερνετ wifi παιχνίδια κτλ κτλ από τις 5.30 το πρωί μέχρι τις 22.45 που πέφτω για ύπνο η μπαταρία είναι στο 35%.

Αν πάλι το αφήσω και χωρίς τρελή χρήση με όλα τα παραπάνω έχω δει να κρατάει και 3μέρες.

Εγώ έχω μια απορία.Πως θα γίνει να μην τρέχουν στο background μερικές εφαρμογές που δε τις θέλω και τρώνε τσάμπα μπαταρία;;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εκανα εγκατασταση το xrecovery . . . . τωρα μετα απο αυτο τι κανω για να βαλω την ροομ στο κινητο μου μπορειτε να με βοηθησετε λιγο. . . .!!!! τωρα μεσα απο το xrecovery τι παταω για να κανω backup το κινητο ετσι οπως ειναι τωρα για να το επαναφερω στην αρχικη του μορφη. . .??? και αφου το κανω αυτο εγω εχω κατεβασει τις ροομσ που θελω να βαλω αλλα πως τις περναω??? τις εχω κανει extrac και ειναι φακελος τωρα απλως τις βαζω στο κινητο ???? οσο για τις ροομ εχω διαλεξει αυτην δν ξερω αν βοηθαω. . . :wacko: Updated 8-June-2011:

CM7 (2.3.4) v.92 HACKDROID

Download : cm7-92

Bugs: Camera (disabled),FM

 

Τα καταφερες να μπεις στο κεντρικο μενου του xrecovery? Οταν μπεις εκει επιλεγεις backup and restore -> backup. Ετσι κανεις backup και αποθηκευονται τα παντα για να τα επαναφερεις αργοτερα. Στη συνεχεια ανοιγεις το κινητο το συνδεεις στο pc και θα πρεπει να εχει δημιουργηθει ενας φακελος στο xrecovery/backup/ o φακελος αυτος ειναι τα στοιχεια που εγιναν backup και εχει ονομα την ημερομηνια που εκανες backup η κατι τετοιο. Μεσα στο xrecovery/backup/ βαζεις και τη ρομ που θες να εγκαταστησεις. Τωρα δηλαδη θα εχεις 2 φακελους αυτον που δημιουργηθηκε με το backup και τη ρομ που εχεις περασει στο κινητο για εγκατασταση. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Οταν περνας το φακελο της ρομ (αυτο που περιεχει 3 αρχεια img και ενα md5) θα πρεπει να απενεργοποιησεις τον ελεγχο σφαλματων (usb debugging) διαφορετικα μπορει να προκυψει προβλημα οταν κανεις εγκατασταση τη ρομ (md5 mismatch). Στη συνεχεια κλεινεις το κινητο, το ανοιγεις μπαινεις xrecovery μετα backup and restore -> restore και επιλεγεις τη ρομ που θελεις. Μετα κανεις reboot και καλωσηρθες στο android 2.3 :P

Αν προκυψει οποιοδηποτε προβλημα η δε σου αρεσει η ρομ που εβαλες μπορεις να δοκιμασεις αλλη η να επιστρεψεις στην παλια με τον ιδιο τροπο!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανενας που εχει το Χ8 για να μου πει αν χρεωνεται οταν χρησιμοποιει το GPS.Επιδη αυτες τις μερες θα το αγορασω.

Και ποιο προγραμμα πλοηγησης εχει...

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερες να μπεις στο κεντρικο μενου του xrecovery? Οταν μπεις εκει επιλεγεις backup and restore -> backup. Ετσι κανεις backup και αποθηκευονται τα παντα για να τα επαναφερεις αργοτερα. Στη συνεχεια ανοιγεις το κινητο το συνδεεις στο pc και θα πρεπει να εχει δημιουργηθει ενας φακελος στο xrecovery/backup/ o φακελος αυτος ειναι τα στοιχεια που εγιναν backup και εχει ονομα την ημερομηνια που εκανες backup η κατι τετοιο. Μεσα στο xrecovery/backup/ βαζεις και τη ρομ που θες να εγκαταστησεις. Τωρα δηλαδη θα εχεις 2 φακελους αυτον που δημιουργηθηκε με το backup και τη ρομ που εχεις περασει στο κινητο για εγκατασταση. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Οταν περνας το φακελο της ρομ (αυτο που περιεχει 3 αρχεια img και ενα md5) θα πρεπει να απενεργοποιησεις τον ελεγχο σφαλματων (usb debugging) διαφορετικα μπορει να προκυψει προβλημα οταν κανεις εγκατασταση τη ρομ (md5 mismatch). Στη συνεχεια κλεινεις το κινητο, το ανοιγεις μπαινεις xrecovery μετα backup and restore -> restore και επιλεγεις τη ρομ που θελεις. Μετα κανεις reboot και καλωσηρθες στο android 2.3 :P

Αν προκυψει οποιοδηποτε προβλημα η δε σου αρεσει η ρομ που εβαλες μπορεις να δοκιμασεις αλλη η να επιστρεψεις στην παλια με τον ιδιο τροπο!

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να σε καλα. . .!!! θα ηθελα να ρωτησω ομως και κατι ακομα. . .!!! με τις εφαρμογεσ που κατεβαζα και με την app link2sd μου εχει ελλατωθει ο χωρος του κινητου μου στα 23ΜΒ. . . . πως μπορω να διαγραπσω τα αρχεια για να ελευυερωσω τν χωρω??? εχω και το ASTRO. . . αλλα το θεμα ειναι δν ξερω τι να διαγραψω. . . . ειναι και μερικα απο προγραμματα που κατεβαζαν φωνιτικεσ εντολες και δν ξερω που τισ αποθυκευσε και πως λεγονται. . . .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...