Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθηστε με και εμενα λιγο. . . . οπως εχω αναφερει εχω προβλημα με το περασμα των ροομς. . .!!!! δν μπορωνα το ξαναανφερω το μνμ λογω των κανονων του forum. . . . σας παρακαλω ριξτε το μια ματια να μου πειτε γιατι εχω αυτο το προβλημα. . . .!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας !

 

Προσπαθώ να πάρω back up απο το Χ8 της κοπέλας μου και δεν βρίσκει επαφές για να της περάσει στο outlook μου (2010) .

Εχω βρει τρόπο και τα κάνει export σε .vcf αλλά όταν το ανοίγω μου δείχνει μόνο την 1η επαφή ! Πως παίρνει ομαδικά όλες της επαφές ώστε ,μετά να του πάρω back up και να στρώσει γιατί ελαφρώς το έχει ξεσκίσει το κινητό ...:lol:

Καμιά βοήθεια ???

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Με το MyPhoneExplorer δοκίμασες;

Οχι...θα το δοκιμάσω όμως !

Να υποθέσω ότι μπορώ να σώσω εκτός από της επαφές και τα sms εεε?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, ξεκίνησα τη δημιουργία ενός νέου site (μετά τη μεγάλη επιτυχία του Jimdem Arena Tools), το οποίο λέγεται Jimdem X8 Tools. Περιλαμβάνει το καλύτερο περιεχόμενο για το x8 μαζί με λεπτομερείς οδηγούς και βοηθήματα. Είναι μια μεγάλη προσπάθεια που ελπίζω να ολοκληρωθεί μέσα στον Ιούλιο. Στην πραγματικότητα είναι μία directory που περιλαμβάνει τα πάντα γύρω απο το Χ8 (δηλαδή περιεχόμενο απο xda, myphone κλπ.), εύκολα προσβάσιμα και κατανοητά απο όλους, χωρίς πολύ ψάξιμο. Όπως και το Arena tools δεν ανταγωνίζεται με τίποτα (όχι οτι μπορεί χαχα) το myphone και xda-developers. Αντιθέτως προωθεί το περιεχόμενο αυτών των ιστοσελίδων μέσα απο εύκολες διαδικασίες. Περιμένω το feedback σας. Καλό απόγευμα :)

 

http://www.xperiax8tools.dom.gr

 

Πολυ καλη προσπαθεια και ευχομαι να την τελειωσεις γρηγορα και πιστεψε με θα την τιμησουμε :D

 

Συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια σου :!:

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσε αρχηγε μου! Οπως ειπε και ο superuser ειναι καποιες ρομ που τις κανεις εγκατασταση με backup and restore και καποιες αλλες που τις βαζεις με το install update.zip! Αφου εκανες root και xrecovery πραγματικα δεν ξερω γιατι σου βγαζει τετοια προβληματα και κανει restart :(

Αν θες να δοκιμασεις εγκατασταση κανοντας install update.zip δοκιμασε να κατεβασεις αυτην εδω τη ρομ http://minicm.googlecode.com/files/MiniCM6-1.0.1-X8.zip αν δεν την εχεις δοκιμασει ηδη...

Οπως βλεπεις ειναι ενα αρχειο .zip! Οταν το κατεβασεις δεν το κανεις extract αλλα του αλλαζεις το ονομα και του δινεις το ονομα update. Η καταληξη .zip εννοειται γιαυτο μην το κανεις update.zip γιατι το κινητο σου θα το βλεπει σαν update.zip.zip :p

To update.zip λοιπον το πετας χυμα μεσα στην καρτα μνημης και μετα στο xrecovery επιλεγεις install update.zip from SD card. Αν εχεις στην καρτα σου το αρχειο zip που λεγαμε πριν θα το εγκαταστησει και θα πρεπει μετα να λειτουργει.

 

με κατεβασε δυο αρχεια το ενα ειναι update.zip και το αλλο ειναι MiniCM6-1.0.1-X8 χωρις το .zip στο τελος. . . .!!! πιο απο τα δυο μετα φερω???

Αν εκανες κατι λαθος και δε το βρισκει πηγαινε στην επιλογη install custom zip -> choose custom zip from sd card και βρες μονος σου που εχεις βαλει το update.zip η οποιοδηποτε αρχειο zip θελεις να εγκαταστησεις (με την επιλογη αυτη μπορεις να του δωσεις οποιο ονομα θελεις)

Ελπιζω ολα να πανε καλα! Περιμενουμε νεα!

 

την κατεβαζω τωρα και ο θεος βοηθος. . . . μπορεις μηπως να με στειλεις κανενα λινκ απο 2.3 που εχεις περασει και φυσικα λειτουργησε και αν ειναι δυνατον με πιον τροπο την περασες. . .??

 

EDIT:

κατεβηκαν 2 αρχεια. . . . ενα update.zip και ενα αλλο που γραφει κανονικα min......... χωρις ομως την καταληξη .zip στο τελος.. . . πιο απο τα δυο μεταφερω??? και αν μεταφερω το αλλο που δν γραφει update.zip το ονοματου το βαζω εγω update σκετο?? χωρις το .zip ??

 

δν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει. . . . .!!!!!!! την περασα κανονικα εκανα full wipe reboot ανοιγει αργει λιγο μαυριζει η οθονη για λιγο και μετα παλι απο την αρχη. . . . μπηκα μενου xrecovery και φενετε οτι εχει μπει η ροομ. . . γιατι εχει αλλαξει η εμφανηση του και γραφει την ροομ που εχω. . . το θεμα ειναι ομως οτι δν μου την ανοιγει. . . . γτ συμβαινει αυτο ??? φταιει καμια ρυθμηση ή εχω μαζοζα κινητο. . . .???

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι στο κανει αυτο... Μπορει καποιες ρομ να ειναι ασταθεις αλλα οχι κ με ολες! Πρωτη φορα βλεπω να συμβαινει κατι τετοιο. Συνηθως οι περισσοτεροι μπερδευονται με το root και το xrecovery απο κει και περα η εγκατασταση των ρομ ειναι παιχνιδακι.

Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω.. παντως στο δικο μου κινητο εκανα οτι σου ειπα και εδω για να περασω το 2.2 δεν εκανα κατι διαφορετικο απο αυτο που κανουν ολοι..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι στο κανει αυτο... Μπορει καποιες ρομ να ειναι ασταθεις αλλα οχι κ με ολες! Πρωτη φορα βλεπω να συμβαινει κατι τετοιο. Συνηθως οι περισσοτεροι μπερδευονται με το root και το xrecovery απο κει και περα η εγκατασταση των ρομ ειναι παιχνιδακι.

Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω.. παντως στο δικο μου κινητο εκανα οτι σου ειπα και εδω για να περασω το 2.2 δεν εκανα κατι διαφορετικο απο αυτο που κανουν ολοι..

 

Πραγματικα δν νομιζω κανω κατι λαθος..... Αφου την κανει κςνονικα εγκατασταση και μου βγαζει.στο μενου του xrecovery πως εχει εγκατασταθει η ροομ και εχει αλλαξει γτ δν μου το ανοιγει ομως μετα το reboot??? Να φταει καμια ρυθμηση? Τθοσο στο μενου του xrecovery οσο και στο κινητο? Να φταει καμια παλλια εκδοση του busy box? Ειχα βαλει την 1.7 ενω ειχαν βγει και αλλες πιο καινοιριες........... Να φταει κανενα προγταμμα που εχω στο κινητο? Μεχρι.στιγμης παντος.το restore στην αρχικη μου τα κανει μια χαρα........!! Μετα η μονη λυση ειναι να το κανω ενημερωση να επανερθει στην κανινικη του κατασταση και να τα ξαναπερασω ολα απο την αρχη? :| σδν ξερω κιολας πως το κανουμε ενημερωση.................!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το myphone explorer μια χαρά συγχρόνισε και έκανα την δουλειά μου !!

Πολύ πιο εύκολο από το πρόγραμμα της S.E :confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να διαγράψουμε τις καταχωρίσεις στο ημερολόγιο όλες μαζί χωρίς full wipe?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να διαγράψουμε τις καταχωρίσεις στο ημερολόγιο όλες μαζί χωρίς full wipe?

 

Μια απλή λύση είναι να συγχρονίσεις το ημερολόγιο με το λογαριασμό google, και έπειτα να πας στο google calendar και απο εκεί να το διαγράψεις

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευές που το πάνελ τους (digitizer) είναι Cypress και όχι (δυστυχώς) Cynaptic.

Digitizer Cynaptic panel: υποστηρίζει ένα δάκτυλο(one touch)

Digitizer Cypress panel: πολλά (multitouch)

Κάποιοι με ορισμένες συσκευές τελευταία,που βάζαν το module του fake Dualtouch ή περνούσαν μία custom rom που το υποστήριζε, παραπονιόντουσαν ότι δεν δούλευε-δουλεύει..

Αυτό τελικά συμβαίνει, πρόσφατα το ανακάλυψαν οι x8 developers του xda,επειδή είχαν

Cypress digitizer στην συσκευή τους χωρίς να το γνωρίζουν.Και λογικά δεν δούλευε επειδή

ο doixnh δημιούργησε το module για την Cynaptic συσκευή του

Η sony στις τελευταίες συσκευές τις (προφανώς από φεβρουάριο και μετά) έχει βάλει στα x8 της Cypress digitizer panels και είναι κλειδωμένα.

Δηλαδή έχουν πλήρη λειτουργία multitouch..! κλειδωμένη!,

Αλλά όχι πια:grin:

Ο AnDyX κατάφερε και το ξεκλείδωσε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1135965

Αν είστε root και κατεβάσετε το terminal emulator από το market, βάζοντα τις παρακάτω εντολές:

(ένα reboot πριν τις εντολές θα βοηθήσει καλύτερα)

Su και πατάμε enter

dmesg | grep cyttsp-i2c και ξανά enter

Και σας βγάλει:

<6>[ 4.185259] cyttsp_i2c_probe: Successful registration cyttsp-i2c

Τότε η συσκευή σας έχει Cypress digitizer panel και υποστηρίζει multitouch

Όσο για εμάς τους Cynaptics, θα αρκεστούμε με το fake...

Εδώ είναι ένα βίντεο για πως να ενεργοποιήσετε το multitouch

 

http://www.youtube.com/watch?v=HnJIIEng9xo

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Για συσκευές που το πάνελ τους (digitizer) είναι Cypress και όχι (δυστυχώς) Cynaptic.

Digitizer Cynaptic panel: υποστηρίζει ένα δάκτυλο(one touch)

Digitizer Cypress panel: πολλά (multitouch)

Κάποιοι με ορισμένες συσκευές τελευταία,που βάζαν το module του fake Dualtouch ή περνούσαν μία custom rom που το υποστήριζε, παραπονιόντουσαν ότι δεν δούλευε-δουλεύει..

Αυτό τελικά συμβαίνει, πρόσφατα το ανακάλυψαν οι x8 developers του xda,επειδή είχαν

Cypress digitizer στην συσκευή τους χωρίς να το γνωρίζουν.Και λογικά δεν δούλευε επειδή

ο doixnh δημιούργησε το module για την Cynaptic συσκευή του

Η sony στις τελευταίες συσκευές τις (προφανώς από φεβρουάριο και μετά) έχει βάλει στα x8 της Cypress digitizer panels και είναι κλειδωμένα.

Δηλαδή έχουν πλήρη λειτουργία multitouch..! κλειδωμένη!,

Αλλά όχι πια:grin:

Ο AnDyX κατάφερε και το ξεκλείδωσε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1135965

Αν είστε root και κατεβάσετε το terminal emulator από το market, βάζοντα τις παρακάτω εντολές:

(ένα reboot πριν τις εντολές θα βοηθήσει καλύτερα)

Su και πατάμε enter

dmesg | grep cyttsp-i2c και ξανά enter

Και σας βγάλει:

<6>[ 4.185259] cyttsp_i2c_probe: Successful registration cyttsp-i2c

Τότε η συσκευή σας έχει Cypress digitizer panel και υποστηρίζει multitouch

Όσο για εμάς τους Cynaptics, θα αρκεστούμε με το fake...

Εδώ είναι ένα βίντεο για πως να ενεργοποιήσετε το multitouch

 

http://www.youtube.com/watch?v=HnJIIEng9xo

 

Φιλε εισαι και ο πρωτος!!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ που το ποσταρες και εδω!!!!!

Εκανα και αυτο που εγραψες εδω και μου βγηκε οτι το κινητο μου εχει cypress (το πηρα πριν 20 μερες περιπου)

Ακολουθησα τις οδηγιες απο το φορουμ των xda και ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!!!!!!! μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:up::yahoo::dance::frog::tease::devil::w00t:

 

Πολυ απλα αποδεικνυεται για μια ακομα φορα οτι το Χ8 ειναι το καλυτερο κινητο που υπαρχει αυτη τη στιγμη στον πλανητη!!! (για τα λεφτα του παντα ετσι?)

Link to comment
Share on other sites

Για συσκευές που το πάνελ τους (digitizer) είναι Cypress και όχι (δυστυχώς) Cynaptic.

Digitizer Cynaptic panel: υποστηρίζει ένα δάκτυλο(one touch)

Digitizer Cypress panel: πολλά (multitouch)

Κάποιοι με ορισμένες συσκευές τελευταία,που βάζαν το module του fake Dualtouch ή περνούσαν μία custom rom που το υποστήριζε, παραπονιόντουσαν ότι δεν δούλευε-δουλεύει..

Αυτό τελικά συμβαίνει, πρόσφατα το ανακάλυψαν οι x8 developers του xda,επειδή είχαν

Cypress digitizer στην συσκευή τους χωρίς να το γνωρίζουν.Και λογικά δεν δούλευε επειδή

ο doixnh δημιούργησε το module για την Cynaptic συσκευή του

Η sony στις τελευταίες συσκευές τις (προφανώς από φεβρουάριο και μετά) έχει βάλει στα x8 της Cypress digitizer panels και είναι κλειδωμένα.

Δηλαδή έχουν πλήρη λειτουργία multitouch..! κλειδωμένη!,

Αλλά όχι πια:grin:

Ο AnDyX κατάφερε και το ξεκλείδωσε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1135965

Αν είστε root και κατεβάσετε το terminal emulator από το market, βάζοντα τις παρακάτω εντολές:

(ένα reboot πριν τις εντολές θα βοηθήσει καλύτερα)

Su και πατάμε enter

dmesg | grep cyttsp-i2c και ξανά enter

Και σας βγάλει:

<6>[ 4.185259] cyttsp_i2c_probe: Successful registration cyttsp-i2c

Τότε η συσκευή σας έχει Cypress digitizer panel και υποστηρίζει multitouch

Όσο για εμάς τους Cynaptics, θα αρκεστούμε με το fake...

Εδώ είναι ένα βίντεο για πως να ενεργοποιήσετε το multitouch

 

http://www.youtube.com/watch?v=HnJIIEng9xo

 

Λοιπον φιλε αυτο που εβαλες με εψεισε να το κανω ετσι γιατι οσο και να το κανεις οταν ενα κινητο ειναι αφης πρεπει να εχει και multitouch εγω πιστευω ετσι!!!

Το πρωτο που θελω να μαθω ειναι πρεπει να εχω custom rom η με την επισημη εκδοση 2.1-update1;;;

εγω εχω το 2.1-update1 γινετε να εχω multitouch;;;

Και αν ναι ποια εφαρμογη απο το android market πρεπει να βαλω αυτη-> https://market.android.com/details?id=jackpal.androidterm&feature=search_result;;;

επισεις να πω πως δεν εχω root το κινητο επειδη δεν μου χρειαστηκε ακομα σε κατι, για να το κανω τον οδηγο το εχω βρει σε αυτο το forum ειναι αυτος-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286524 ...

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Τα απάντησες όλα μόνος σου...

Η εφαρμογή είναι μόνο για να δεις αν είσαι Cypress

Αν είσαι ακολούθησε τις οδηγίες

Αν δεν είσαι, μπορείς να βάλεις αυτό το module

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1004740

Ναι μπορείς και στην επίσημη 2.1

Link to comment
Share on other sites

Τα απάντησες όλα μόνος σου...

Η εφαρμογή είναι μόνο για να δεις αν είσαι Cypress

Αν είσαι ακολούθησε τις οδηγίες

Αν δεν είσαι, μπορείς να βάλεις αυτό το module

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1004740

Ναι μπορείς και στην επίσημη 2.1

 

το κινητο το εχω εδω και ενα μηνα θα το δοκιμασω τωρα και θα σου πω!!! Περνει ακομα και τους χαρτες Ndrive χωρις να εχει πανω κανενα αυτοκολητο!!! Για να το δοκιμασω τωρα πρεπει να ειμαι ροοτ δηλαδη για να δω αν εχω Cypress;; γιατι μου λεει su: permission denied!!!

Edited by Antrikos1990
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να έχεις δικαιώματα root

 

Edit: και όταν το βάλεις πήγαινε στις ρυθμίσεις του browser και απενεργοποίησε

το ενοχλητικό εικονίδιο του +|- μιας και δεν θα το χρειάζεσαι πλέον

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω αυτό το κινητό; Μου αρέσει πάρα πολύ και το θέλω:shifty:

Τι διαφορά έχουν οι διάφορες εκδόσεις Android (2.1, 2.2, 2.3); Είναι μεγάλη η διαφορά ανάμεσα στην έκδοση 2.1 , και στην 2.3;

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω αυτό το κινητό; Μου αρέσει πάρα πολύ και το θέλω:shifty:

Τι διαφορά έχουν οι διάφορες εκδόσεις Android (2.1, 2.2, 2.3); Είναι μεγάλη η διαφορά ανάμεσα στην έκδοση 2.1 , και στην 2.3;

 

Είναι..αλλά όλα αλλάζουν με λίγο ψάξιμο..

http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=118235

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω αυτό το κινητό; Μου αρέσει πάρα πολύ και το θέλω:shifty:

Τι διαφορά έχουν οι διάφορες εκδόσεις Android (2.1, 2.2, 2.3); Είναι μεγάλη η διαφορά ανάμεσα στην έκδοση 2.1 , και στην 2.3;

 

Φυσικα και σου αρεσει πολυ το τηλεφωνο αφου ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στα 130ε! Γιουπιιιιιιιιιιι!!!!!!

Android 2.1 με 2.2 -> Μεγαλη διαφορα!

Android 2.2 με 2.3 -> Οχι τοσο μεγαλη διαφορα

Πιστευω οτι ειναι πολυ χρησιμο να βαλεις ενα χακαρισμενο λειτουργικο 2.2 ή 2.3 γιατι ειναι κριμα οι δυνατοτητες του τηλεφωνου να περιοριζονται απο το κωλο-android 2.1!!!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,

δοκίμασα να κάνω αυτό με το multitouch και όταν γράφω την εντολή μου βγάζει ένα error

 

grep: not found

write: Broken pipe

 

κάνω κάτι λάθος η είμαι από τους παλιούς που δεν πιάνει το κόλπο

 

-- Το βρήκα, δεν είχα την εντολή αυτή πέρασα το busybox από το market και δούλεψε αλλά είμαι από τους παλιούς και δεν υποστηρίζετε

 

να κάνω και μια ακόμα ερώτηση, υπάρχει κάνα CFW που να παίζει flash player και πιο είναι πιο λειτουργικό, να μην χάνονται τα μισά πράματα όπως camera, FM radio κτλπ

λέω να περάσω αυτή "FroyoBread | v015 | 23-06-11" τι λέτε είναι καλή παίζει flash?

η να περιμένω καμια OFW μήπως βάλουνε τίποτα παραπάνω

απ ότι βλέπω κάτι ετοιμάζουν "A 2.1.1.A.0.53 ECO Jun 20, 2011"

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και εμενα να με βοηθησει καποιος σχετικα με.το προβλημα μου με.τις ροομ............ Το εχω ξανααναφερει αλλα.δν πηρα καμια απαντηαη μεχρι στιγμης.... Επειδη δν μπορω να το ξανααναφερω λγ κανονων του φορουμ θα το αναφερω λιγο εν ταχην ......... Ειμαι ο μοναδικος ανθρωπος που το εχει αυτο ( ολη η γκατεμια σε μενα ρε.γμτ επεσε) ενω κανω εγκατασταση τν ροομ κανονικα μολις παταω reboot για να ανοιξει κανονικα με τν ροομ δν μου ανοιγει με κανει συνεχεια επανεκινηση........ Μπορει καποιος να.βρει καποια λυση γι αυτο..... Σας παραακαλω παιδια βπηθηστε με λιγο εχω τοσο καρο προσπαθω και τζιφος........ Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και εμενα να με βοηθησει καποιος σχετικα με.το προβλημα μου με.τις ροομ............ Το εχω ξανααναφερει αλλα.δν πηρα καμια απαντηαη μεχρι στιγμης.... Επειδη δν μπορω να το ξανααναφερω λγ κανονων του φορουμ θα το αναφερω λιγο εν ταχην ......... Ειμαι ο μοναδικος ανθρωπος που το εχει αυτο ( ολη η γκατεμια σε μενα ρε.γμτ επεσε) ενω κανω εγκατασταση τν ροομ κανονικα μολις παταω reboot για να ανοιξει κανονικα με τν ροομ δν μου ανοιγει με κανει συνεχεια επανεκινηση........ Μπορει καποιος να.βρει καποια λυση γι αυτο..... Σας παραακαλω παιδια βπηθηστε με λιγο εχω τοσο καρο προσπαθω και τζιφος........

 

έχεις δοκιμάσει να περάσεις το τελευταίο από τις SE και να δοκιμάσεις από την αρχή

εγώ πέρασα αυτό για το xRecovery όπως το γράφουνε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970842

 

 

φυσικά πρώτα να το ξανακάνεις root και να περάσεις και το Busybox

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και μια ακόμα ερώτηση, υπάρχει κάνα CFW που να παίζει flash player και πιο είναι πιο λειτουργικό, να μην χάνονται τα μισά πράματα όπως camera, FM radio κτλπ

λέω να περάσω αυτή "FroyoBread | v015 | 23-06-11" τι λέτε είναι καλή παίζει flash?

η να περιμένω καμια OFW μήπως βάλουνε τίποτα παραπάνω

απ ότι βλέπω κάτι ετοιμάζουν "A 2.1.1.A.0.53 ECO Jun 20, 2011"

 

Καλησπέρα δεν υποστηρίζει flash player το x8.Αλλά μπορείς να βάλεις flash lite (δεν το έχω δοκιμάσει) προσπάθησε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1089690&page=7

Η froyoBread είναι η καλύτερη από την 2.2 και δουλεύουν όλα

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...