Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους. Απο χθες είμαι κάτοχος του x8 και δεν μπορώ να το αναβαθμίσω σε 2.1. Το συνδέω στο pc, το αναγνωρίζει το pc companion, μου λέει οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση αλλα στο δεύτερο βήμα σταματάει και μου λέει: Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση ή η εκκίνηση των στοιχείων ενημέρωσης του λογισμικού τηλεφώνου. Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια

 

Θα δοκιμάσεις χωρίς Pc Companion, με το Sony Ericsson Update Service το οποίο θα το κατεβάσεις από εδώ.

 

Θα απενεργοποιήσεις την συσκευή και αφού τρέξεις το πρόγραμμα, θα την συνδέσεις σύμφωνα με τις onscreen οδηγίες

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ρε παιδια κατεβασα το rockplayer και δεν μου βγαζει υποτιτλους στα βιντεακια.....:(

πρεπει να κανω κατι?????

 

αα και κατι αλλο κατεβασα το καινουργιο angry birds ειναι πολυ ωραιο αλλα.......παλι κολλαει

Edited by thanostr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Θελω να ρωτισω το εξεις. Εχω το Samsung Jet s9000.

Αξιζει να το πουλησω και να παρω το X8?

δεν με ενδιαφερει η φωτοφραφικη ποθυ ειναι κατωτερη .. το μονο που με προβλιματιζει ειναι το qwerty αν ειναι το ιδιο καλο στο SE οσο και στο Samsung.

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Θελω να ρωτισω το εξεις. Εχω το Samsung Jet s9000.

Αξιζει να το πουλησω και να παρω το X8?

δεν με ενδιαφερει η φωτοφραφικη ποθυ ειναι κατωτερη .. το μονο που με προβλιματιζει ειναι το qwerty αν ειναι το ιδιο καλο στο SE οσο και στο Samsung.

 

Όχι, για εμένα δεν αξίζει να το πουλήσεις. Το κινητό σου έχει απείρως καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη ανάλυση, μεγαλύτερη κάμερα (οκ δεν σε ενδιαφέρει η κάμερα αλλά και πάλι...) και πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκεύης. Βασικά σε σχέση με το Χ8 είναι η νύχτα με τη μέρα και αν το δεις και το συγκρίνεις με το Jet από κοντά πιστέυω θα το καταλάβεις. Το μόνο καλύτερο που έχει σε σχέση με το Jet είναι η ανταπόκριση της οθόνης.

Αν ψάχνεις κινητό με Android καλύτερα να κοιτάξεις είτε προς το Χ10 είτε το Galaxy S της Samsung, είναι μεν αρκετά ακριβότερα αλλά είναι τρέλλα να δώσεις το Jet για κάτι κατώτερο όπως το Χ8.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα το update. Με το pc companion το οποίο κατέβασα από τη sony μου αναγνώριζε το κινητό αλλά μου έβγαζε error στην αναβάθμιση. Με το Sony Ericsson Update Service όλα πήγαν καλά κι ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση μου σε 2,1! :)

 

Την 1,6 δεν πρόλαβα να τη δω και πολύ γιατί μόλις το άνοιξα από το κουτί του το 1ο που έκανα ήταν η αναβάθμιση αλλά έχει ΜΕΓΑΛΗ διαφορά..

Μέχρι έχω περάσει και το Ndrive για πρόγραμμα πλοήγησης κι όλα πάνε καλά.

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ

ΘΥΡΑ 7 8-2-81 -------------- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κάποιος, πως μπορώ μεσα στο αλμπουμ με τις φωτογραφίες να ανοίξω έναν υπο-φάκελλο, ωστε να της έχω ταξινομιμένες ανα κατηγορία?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησειιι....πως βαζουμε αλλο πληκτρολογιο στο κινητο?? και μετα την αναβαθμιση ο οδηγος χρηστη δεν μου ανοιγει...τι μπορουμε να κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιώ το MW 600 για ακρόαση μουσικής μέσω Bluetooth και δεν μου εμφανίζει τον τίτλο του τραγουδιού κατά την αναπαραγωγή,επίσης δεν μου εμφανίζει την ώρα όταν είναι σε κατάσταση αναμονής το MW 600 ,επίσης όταν δέχομαι κλήση αφού σταματηση η κλήση δεν επανέρχεται το κομμάτι mp3 αυτόματα από εκεί που διακόπηκε λόγω κλήσης,αλλά μόνο χειροκίνητα.Όλα τα παραπάνω δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν είχα το satio η το W595.Και με το iphone 4 δεν είχα κανένα απόλυτος πρόβλημα όταν το δοκίμασα.Είναι εκνευριστικό,μήπως φταίει το android το 2.1 έχω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το rockplayer και δεν μου βγαζει υποτιτλους στα βιντεακια.....:(

πρεπει να κανω κατι?????

 

αα και κατι αλλο κατεβασα το καινουργιο angry birds ειναι πολυ ωραιο αλλα.......παλι κολλαει

 

Στο rockplayer αν πατησεις να ανοιξει ενα video και σου πει με τι να το τρεξει και του επιλεξεις rockplayer νομιζω δεν παιζουν οι υποτιτλοι .. αλλα πρεπει πρωτα να φορτωσεις rockplayer και μεσα απο εκει να τρεξεις το βιντεο αρχειο.. για ελληνικους υποτιτλους ψαξε στις ρυθμισεις καπου γραφει νομιζω subs η κατι τετοιο και εκει που λεει γραμματοσειρα επιλεγεις αυτη που τελειωνει σε ....-7

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως βάζω τα application σε φάκελο στο μενού?

δλδ απ το μενού να φύγουν τα games εικονίδια που έχω κατεβάσει απ το μάρκετ και να μπουν σε φάκελο ο οποίος θα είναι στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως βάζω τα application σε φάκελο στο μενού?

δλδ απ το μενού να φύγουν τα games εικονίδια που έχω κατεβάσει απ το μάρκετ και να μπουν σε φάκελο ο οποίος θα είναι στο μενού.

 

δεν γινεται,μονο αν βαλεις αλλο launcher που αλλαζει ολο το interface οπως το adwlauncher.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται,μονο αν βαλεις αλλο launcher που αλλαζει ολο το interface οπως το adwlauncher.

 

Αν δεν κάνω λάθος με το ADW.Launcher κάνεις φακέλους μόνο στις home screens και όχι στο μενου των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Aς κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

Μπορώ τα προγράμματα να τα εγκαθηστώ στην memory card όπου θα χωράει πολλά περισσότερα αφού το κινητό έχει μόνο 128 mb ??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος με το ADW.Launcher κάνεις φακέλους μόνο στις home screens και όχι στο μενου των εφαρμογών.

 

στις home screens φτιαχνεις φακελους και στο μενου μπορεις να φτιαξεις groups.δεν ειναι το ιδιο αλλα συμαζευονται.

Link to comment
Share on other sites

Aς κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

Μπορώ τα προγράμματα να τα εγκαθηστώ στην memory card όπου θα χωράει πολλά περισσότερα αφού το κινητό έχει μόνο 128 mb ??

 

Αυτό κανονικά γίνεται με το android 2,2. Κάτι παρόμοιο έχουν κάνει τα παιδιά με το x10 mini με το apps2ext και νομίζω ότι διάβασα στους xda ότι γινόταν και στο χ8 αλλά θέλει root νομίζω και ακόμα δεν έχει βγει root για χ8 με 2,1.

 

στις home screens φτιαχνεις φακελους και στο μενου μπορεις να φτιαξεις groups.δεν ειναι το ιδιο αλλα συμαζευονται.

 

Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κανονικά γίνεται με το android 2,2. Κάτι παρόμοιο έχουν κάνει τα παιδιά με το x10 mini με το apps2ext και νομίζω ότι διάβασα στους xda ότι γινόταν και στο χ8 αλλά θέλει root νομίζω και ακόμα δεν έχει βγει root για χ8 με 2,1.

 

Επειδή τα blocks είναι ίδια με του mini λογικά πρέπει να μπορείτε να rootάρετε τις συσκευές σας με z4root. Το δοκίμασε κανείς? Ακόμα και αν δεν πετύχει το root η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν αφήνει "κατάλοιπα" στην συσκευή.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα blocks είναι ίδια με του mini λογικά πρέπει να μπορείτε να rootάρετε τις συσκευές σας με z4root. Το δοκίμασε κανείς? Ακόμα και αν δεν πετύχει το root η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν αφήνει "κατάλοιπα" στην συσκευή.

 

εχουν δοκιμαστει ολοι οι τροποι που υπαρχουν στο internet μεχρι τωρα χωρις αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρησιμοποιώ το MW 600 για ακρόαση μουσικής μέσω Bluetooth και δεν μου εμφανίζει τον τίτλο του τραγουδιού κατά την αναπαραγωγή,επίσης δεν μου εμφανίζει την ώρα όταν είναι σε κατάσταση αναμονής το MW 600 ,επίσης όταν δέχομαι κλήση αφού σταματηση η κλήση δεν επανέρχεται το κομμάτι mp3 αυτόματα από εκεί που διακόπηκε λόγω κλήσης,αλλά μόνο χειροκίνητα.Όλα τα παραπάνω δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν είχα το satio η το W595.Και με το iphone 4 δεν είχα κανένα απόλυτος πρόβλημα όταν το δοκίμασα.Είναι εκνευριστικό,μήπως φταίει το android το 2.1 έχω.

Ναι το android φταίει για όλα αυτά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum,

 

έχω κι εγώ το x8 και μετά την αναβάθμιση είμαι πολύ ικανοποιημένος με το τηλέφωνο.

 

Δεν κατάφερα ακόμα να βρω γιατί στις επαφές μου εμφανίζει τα τηλέφωνα από 2 φορές το καθένα... καμία ιδέα;

 

Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα απο το μαρκετ για την κάμερα;;; αυτό που έχει είναι ελειπέστατο... :(

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Πριν λίγες μέρες απέκτησα το xperia8 και έχω δύο ερωτησούλες.

1. Προσπάθησα στο email (όχι το gmail που είναι οκ) να ορίσω μεηλ της μορφής name@yahoo.gr και ούτε αυτόματα αλλά ούτε και manual μπορεί να συνδεθεί. Στη manual προσπάθεια φαίνεται να δέχεται τις ρυθμίσεις, αλλά βγάζει άγνωστο user name or password

2. Με την αναβάθμιση που έκανα σε 2,1 δεν δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ. Επιβεβαίωσα το πρόβλημα με το καπάκι. Στο 3ο άνοιγμα-κλείσιμο χαλάρωσε..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το forum,

 

έχω κι εγώ το x8 και μετά την αναβάθμιση είμαι πολύ ικανοποιημένος με το τηλέφωνο.

 

Δεν κατάφερα ακόμα να βρω γιατί στις επαφές μου εμφανίζει τα τηλέφωνα από 2 φορές το καθένα... καμία ιδέα;

 

Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα απο το μαρκετ για την κάμερα;;; αυτό που έχει είναι ελειπέστατο... :(

 

Ευχαριστώ

 

για την κάμερα χρησιμοποιώ το xcamera απο market

 

για το άλλο που ρωτάς , δεν γνωρίζω...

 

καταρχάς ότι έχετε γράψει με βοηθήσατε και με καλύψατε πλήρως....(Και με την αναβάθμιση και με τι πράγματα μας χρειάζονται)

(αυτό δεν θυμάμαι να έχει ρωτηθεί,)

τώρα , με τις επαφές τι γίνεται μετά την αναβάθμιση;

γιατί βγάζει στα αγγλικά την γρήγορη εύρεση; Δλδ θέλω να πάω στο γράμμα χ και μου βγάζει το w…και βρίσκομαι ακόμα στην αρχή των επαφών;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τώρα , με τις επαφές τι γίνεται μετά την αναβάθμιση;

γιατί βγάζει στα αγγλικά την γρήγορη εύρεση; Δλδ θέλω να πάω στο γράμμα χ και μου βγάζει το w…και βρίσκομαι ακόμα στην αρχή των επαφών;

 

αν καταλαβα καλα, το ιδιο προβλημα εχω και εγω (το εχω γραψει μερικες σελιδες πιο πισω)

αρα λοιπον ειναι bug της αναβαθμισης διοτι στην 1.6 λειτουργουσε σωστα

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα, το ιδιο προβλημα εχω και εγω (το εχω γραψει μερικες σελιδες πιο πισω)

αρα λοιπον ειναι bug της αναβαθμισης διοτι στην 1.6 λειτουργουσε σωστα

 

Την αναβάθμιση την κάνατε με undbrand σε Generic UK ή κάτι άλλο?

Ή στην υπάρχουσα ελληνική έκδοση?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την κάνατε με undbrand σε Generic UK ή κάτι άλλο?

Ή στην υπάρχουσα ελληνική έκδοση?

 

στην υπαρχουσα ελληνικη

 

το προβλημα το ελυσα εγκαθιστωντας το Aurora Universal Search

αλλα κριμα να μη δουλευει οπως πριν

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...