Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ποιότητα ήχου με τα stock ακουστικά είναι ελεεινή. Ωστόσο, αν χρησιμοποιήσεις καλά ακουστικά έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου. Ενδεχομένως λίιιγο υπερτονισμένα πρίμα αλλά σαν συνολική αποτίμηση και έχοντας περάσει αρκετά mp3 players απ΄τα χέρια μου μπορεώ να πώ ότι είναι πολύ καλή η ποιότητα.

 

Δυστυχώς σύγκριση με iphone δε μπορώ να κάνω γιατί δεν έχω.

 

ωχχχχ, δλδ τι ακουστικα θα πρεπει να παω να παρω??? ποια ειναι τα καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο αποψη ηχου πως ειναι? τα ακουστικα του ειναι οκ? το iphone εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου?

 

Έχω Ipod Touch 3G. Αν παίρνει σε ποιότητα ήχου 9/10, το i5800 παίρνει 7/10 στο media player και 6/10 στο ραδιόφωνο. Βασικά χάνει πολύ απο τα ακουστικά του. Εαν έχει κανένας υπόψη του συμβατά ακουστικά με μικρόφωνο με καλό ήχο μας λέει.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει σ' ενός φίλου το galaxy 3 το handcent sms, γιατί μου έλεγε ότι δεν μπορεί να γράψει sms με 160 χαρακτήρες.

Κι ενώ στο desire μου και στο galaxy s του αδερφού μου δουλεύει σωστά, στο galaxy 3 ακόμη και με το handcent sms γράφει 70 χαρακτήρες.

 

Αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο πρόβλημα, να μου πει πώς και αν το διόρθωσε για να τον βοηθήσω;

 

Δεν έχει κανείς από εσάς που έχετε galaxy 3, το παραπάνω πρόβλημα που αναφέρω;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια προγράμματα gps παίζουν στην ανάλυση της συσκευής? κάποιος είπε για το ndrive αλλά η χαμηλότερη ανάλυση που δέχεται το πρόγραμμα ειναι 320x480

Ποιά έχετε δοκιμάσει και παίζουν καλά?

Link to comment
Share on other sites

παίζουν ακόμα και με άλλες αναλύσεις που απαιτούν αυτά τα προγράμματα? γιατί ότι έχω βρει είναι για μεγαλύτερες αναλύσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχει καταφέρει κανένας να ενεργοποιήσει λογαριασμό yahoo mail (είτε ''.gr'' είτε ''.com''); Όσο κι αν το προσπάθησα τίποτα... Βγάζει λάθος ''όνομα'' ή ''κωδικός'' συνέχεια.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Το yahoo.gr παίζει σε εμένα κανονικά εκτός από ένα πρόβλημα που έχει που σταματάει να κάνει έλεγχο email ανά χρονικό διάστημα που επιλέγεις και μπορεί να μην κάνει καθόλου, ενώ αν επανεκινήσεις το κινητό συνήθως φτιάχνει.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

παίζουν ακόμα και με άλλες αναλύσεις που απαιτούν αυτά τα προγράμματα? γιατί ότι έχω βρει είναι για μεγαλύτερες αναλύσεις

 

Βάλε NDRIVE. Παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Ndrive έβαλα, ελληνική φωνή, χάρτης navteq. Νοτ μπαντ ατ ωλ ;-) Ιφ γιου νοου γουατ αει μιν...
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μαθει κατι για την αναβαθμιση σε 2.2 ας το γραψει γιατι με ενδιαφερει πολυ το κινητο και οταν βγει θα το αγορασω.

Και γενικα οταν βγει η καινουργια εκδοση πως θα βγει. Τι εννοοω?

Θα ειναι τα παλια κινητα με την 2.1 αλλα θα τους εχουν γινει αναβαθμιση λογισμικου?

Μπορει να ρωταω αυτονοητα πραγματα αλλα δεν τα γνωριζω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι νεοσ χρηστης του android με το samsung galaxy 3!εχω καποιες αποριες οπως πως εμφανιζονται τα εικονιδια στη οθονη εκει που εχει τη ωρα κ το σημα,και επισης στη οθονη που γραφει ειδοποιησεις γραφει να μην λαμβανονται ειδοποιησεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "να μην λαμβανονται ειδοποιησεις" ουτε εγω το καταλαβαινω!

 

Τωρα τα εικονιδια αν τα κρατησεις πατημενα στο μενου εφαρμογες βγαινουν στην αρχικη οθονη - απλα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα!!μηπως ξερει καποιος σχετικα ποια προγραματα πλοηγησης υποστηριζουν το συγκεκριμενο τηλεφωνο?εχω το ndrive απο αλλη συσκευη,μηπως το υποστηριζει?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή σπέρα θέλω μεγάλη βοήθεια .

Αγόρασα εχτές το galaxy 3 ,το πρόγραμμα κιες δεν το είχε το κατέβασα από το internet , δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο internet me wi-fi και μέσα από το kies όταν πάω να κατεβάσω apps μου βγάζει το εξής μήνυμα : this mobile phone is not supported by Samsung apps Samsung apps service through kies is not supported on android os devices due to Google policy .

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος .

Σας παρακαλώ βοήθεια γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή σπέρα θέλω μεγάλη βοήθεια .

Αγόρασα εχτές το galaxy 3 ,το πρόγραμμα κιες δεν το είχε το κατέβασα από το internet , δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο internet me wi-fi και μέσα από το kies όταν πάω να κατεβάσω apps μου βγάζει το εξής μήνυμα : this mobile phone is not supported by Samsung apps Samsung apps service through kies is not supported on android os devices due to Google policy .

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος .

Σας παρακαλώ βοήθεια γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα .

 

Οντως δεν το έχει το πρόγραμμα kies, το κατεβάζεις από το νετ. Samsung apps εκτός από κανα 2 εφαρμογές δεν υποστηρίζει νομίζω το κινητό, γ' αυτό σου έβγαλε το μηνυμα. Τώρα το wifi είναι ένα θέμα. Δεν έχει και πολύ δυνατό δέκτη αλλά συνδέεται άμα βρεί δίκτυα.

 

Παιδια καλημέρα. Τι κάνω ρε μάγκες για να στείλω μηνυμα. Τι εννοώ? Ενώ λαμβάνω κανονικά μήνυμα όταν πάω να απαντήσω ή γενικά να στείλω μηνυμα, αφού συντάξω το μην. και επιλέξω αποστολή μου βγάζει μηνυμα ότι το "μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμένο στη συσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε τη λειτουργεία εισαγωγής σε αυτόματη". Τι σκ@τ@ ρύθμιση θέλει. Μια φορά το παράβλεψα και ο παραλήπτης το έβλεπε το μηνυμα έτσι ????????????????????????? Μόνο ερωτηματικά.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Τι κάνω ρε μάγκες για να στείλω μηνυμα. Τι εννοώ? Ενώ λαμβάνω κανονικά μήνυμα όταν πάω να απαντήσω ή γενικά να στείλω μηνυμα, αφού συντάξω το μην. και επιλέξω αποστολή μου βγάζει μηνυμα ότι το "μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμένο στη συσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε τη λειτουργεία εισαγωγής σε αυτόματη". Τι σκ@τ@ ρύθμιση θέλει. Μια φορά το παράβλεψα και ο παραλήπτης το έβλεπε το μηνυμα έτσι ????????????????????????? Μόνο ερωτηματικά.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων (πατα το μενού όταν είσαι στην εφαρμογή μηνύματα) και άλλαξε τη μέθοδο εισαγωγής σε αυτόματη όπως λέει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτησουλα εχω, αν γνωριζει καποιος. Οταν παω να ανοιξω το market μου βγαζει το μηνυμα "Για την ενεργοποίηση του market απαιτούνται δεδομένα φόντου." και κλεινει ακαριαια η εφαρμογη... Τι παιζει? :wacko:

 

Επισης για προστασια οθόνης βρήκατε μονο στα Jumbo? Γιατι απο το λιγο googlaρισμα που εκανα βρηκα αυτο http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=181&p=10536 και http://eshop.cti.com.gr/index.php?lang=gr&sec=1&ctg=511&cid=7362 αυτο....

Edited by jose13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτησουλα εχω, αν γνωριζει καποιος. Οταν παω να ανοιξω το market μου βγαζει το μηνυμα "Για την ενεργοποίηση του market απαιτούνται δεδομένα φόντου." και κλεινει ακαριαια η εφαρμογη... Τι παιζει? :wacko:

 

E...πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα φόντου... :p

Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί και συγχρονισμός - Δεδομένα φόντου..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν το έχει το πρόγραμμα kies, το κατεβάζεις από το νετ. Samsung apps εκτός από κανα 2 εφαρμογές δεν υποστηρίζει νομίζω το κινητό, γ' αυτό σου έβγαλε το μηνυμα. Τώρα το wifi είναι ένα θέμα. Δεν έχει και πολύ δυνατό δέκτη αλλά συνδέεται άμα βρεί δίκτυα.

 

Παιδια καλημέρα. Τι κάνω ρε μάγκες για να στείλω μηνυμα. Τι εννοώ? Ενώ λαμβάνω κανονικά μήνυμα όταν πάω να απαντήσω ή γενικά να στείλω μηνυμα, αφού συντάξω το μην. και επιλέξω αποστολή μου βγάζει μηνυμα ότι το "μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμένο στη συσκευή του παραλήπτη. Αλλάξτε τη λειτουργεία εισαγωγής σε αυτόματη". Τι σκ@τ@ ρύθμιση θέλει. Μια φορά το παράβλεψα και ο παραλήπτης το έβλεπε το μηνυμα έτσι ????????????????????????? Μόνο ερωτηματικά.

 

 

Φίλε με το που συνδέεται το Samsung apps μου βγάζει κατευθείαν αυτό το μήνυμα .

Επίσης δεν έχει και το μοντέλο στην λίστα με τα τηλέφωνα .

Για να καταλάβω εσύ έτσι απλά σύνδεσες το κινητό στον υπολογιστή μπήκες μέσω Samsung apps και κατέβασες εμένα δεν το κάνει .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθησα να κανω συνδεση σε bluetooth ακουστικο κ δεν το βρισκει η συσκευη!μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτησουλα εχω, αν γνωριζει καποιος. Οταν παω να ανοιξω το market μου βγαζει το μηνυμα "Για την ενεργοποίηση του market απαιτούνται δεδομένα φόντου." και κλεινει ακαριαια η εφαρμογη... Τι παιζει? :wacko:

 

Επισης για προστασια οθόνης βρήκατε μονο στα Jumbo? Γιατι απο το λιγο googlaρισμα που εκανα βρηκα αυτο http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=181&p=10536 και http://eshop.cti.com.gr/index.php?lang=gr&sec=1&ctg=511&cid=7362 αυτο....

 

Φιλε μου στο ebay εχει απειρες μεβρανες ακριβως για αυτο το κιν. χωρισ να χρειαζονται κανενα κοψιμο.

π.χ.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280560452377

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...