Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως προσπαθείς να αποθηκέυσεις επαφές στην κάρτα ΣΙΜ του κινητού αντί στην μνήμη του κινητου?

η ΣΙΜ εχει περιορισμένη χωρητικότητα.. σε όλα τα κινητά...

 

εκανα αυτο που ειπες και στην μνημη του κινητου αποθηκευει κανονικα.εχω χωρο στην καρτα sim αλλα οκ και ετσι το προβλημα λυθηκε.σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβαζω το axt9ime.apk αλλα δεν κανει εγκατασταση...μου λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη...εχω κανει root το κινητο..εχω το root explorer...αλλα δε ξερω πως να το εγκαταστησω...παιδια βοηθηστε αν μπορειτε γιατι ειμαι και αρχαριος λιγακι..

φαντάζομαι οτι απλα το σώζεις στο σωστό directory μεσα στο κινητό (system/app ? sys/app ? δεν είμαι 100% σίγουρος) και απλά κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεισ vodafone apn καποιοσ?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις apn .Σε βοηθησε?

 

thanks

:X

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

...η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω kies. εχω την official. τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

...η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω kies. εχω την official. τι μπορει να φταιει?

ποια εκδοση έχεις?

αν έχεις ήδη την 2.2 δεν υπάρχει (ουτε θα υπάρξει) τίποτα Official καλύτερο...

οποτε μην ασχολείσαι.

Ετσι και αλλιώς το KIES είναι επιεικώς απαράδεκτο...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

την 2.2 εχω.. δν επρεπε να μου βγαζει ομως, οτι δεν υπαρχει καινουργια ενημερωση?

η εκδοση kernel ειναι- root@st-661#1, ειναι σωστο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση kernel ειναι- root@st-661#1, ειναι σωστο αυτο?

σωστό είναι, μην ασχολείσαί αλλο, το μόνο που μπορείς αν θες να κάνεις για να βελτιώσεις τον γαλαξία σου είναι να βαλεις custom ρομ, μην περιμένεις πολλά από την Samsung...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

...η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω kies. εχω την official. τι μπορει να φταιει?

 

Μην περιμένεις τίποτε από την σαμσουνγκ.το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχει πεθάνει για αυτούς. Κάντε ρουτ και περάστε κάποια ρομ ανεξάρτητη. Προτείνω αυτή του κύριλλου ανεπιφύλακτα για να αποκτήσετε.....άλλο κινητό. Η μέρα με την νύχτα απο την μαμισια ρομ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μετάβαση από Kyrillos v10 beta σε beta2 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (το οποίο είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν οφείλεται στην ROM)...

Όπως γνωρίζετε έγινε η μετάβαση από το Android Market στο Googe Play.

Στις συσκευές μου στο market (όταν έμπαινα να το δω μέσω του browser) είχα δύο πανομοιότυπες συσκευές, λόγω αντικατάστασης του κινητού μου από τις πρώτες ημέρες που το πήρα στα χέρια μου (το γνωστό θέμα του market με την αδυναμία διαγραφής συσκευής). Για το λόγο αυτό είχα επιλέξει στην "παλιά" μου συσκευή να "μην εμφανίζεται στα μενού".

 

Μετά την αναβάθμισή μου (και αφού πέρασα τον google λογαριασμό μου στο market από το κινητό) άνοιξα το market στο pc προκειμένου να "στείλω" τις εφαρμογές μου στο κινητό. Η τρέχουσα συσκευή μου είναι άφαντη και οι απεσταλμένες εφαρμογές πάνε προφανώς στο παλιό μου κινητό, το οποίο έχει παραμείνει στις "συσκευές μου" :lol::lol::lol:.

 

Συνέβη αυτό σε κανέναν άλλον; Είναι πολύ περίεργο...

 

Ψάχνοντας λίγο στη βοήθεια του google βρήκα αυτό. Λέτε να φταίει αυτό; Η παλιά συσκευή πως παρέμεινε όμως;;;;;

-----------------------------------------

Αν χρησιμοποιείτε έναν λογαριασμό Google Apps, μπορείτε να εισέλθετε στον ιστότοπο του Google Play μόνο αν ο λογαριασμός σας έχει μεταφερθεί στη νέα υποδομή του Google Apps.

 

Αν ο λογαριασμός σας δεν έχει μεταφερθεί ακόμα, σας συνιστούμε να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή τομέα σας στο Google Apps για βοήθεια.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη μεταφορά στη νέα υποδομή του Google Apps, επισκεφτείτε τον Οδηγό μετάβασης του Google Apps.

------------------------------

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Όπως γνωρίζετε έγινε η μετάβαση από το Android Market στο Googe Play.

 

τι εννοείς???:blink::blink::blink:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Όπως γνωρίζετε έγινε η μετάβαση από το Android Market στο Googe Play.

 

τι εννοείς???:blink::blink::blink:

 

Εννοώ ότι το Android Market έγινε Google Play. Μπες στο market.android.com και θα δεις ;) ;) ;)

 

Άλλαξε και το όνομα της εφαρμογής στο κινητό με το που πέρασα την beta 2.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι το Android Market έγινε Google Play. Μπες στο market.android.com και θα δεις ;) ;) ;)

 

Άλλαξε και το όνομα της εφαρμογής στο κινητό με το που πέρασα την beta 2.

εχεις δίκιο. αλλαξε και σε μένα στην 9.5 μολις μπήκα μέσα.

Παντως το Interface στο κινητό είναι ακριβώς το ίδιο...

Τι αλλάξανε? φαίνεται το ίδιο ακριβώς με άλλο όνομα:lol:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δίκιο. αλλαξε και σε μένα στην 9.5 μολις μπήκα μέσα.

Παντως το Interface στο κινητό είναι ακριβώς το ίδιο...

Τι αλλάξανε? φαίνεται το ίδιο ακριβώς με άλλο όνομα:lol:

 

Λύθηκε το πρόβλημα μου μετά από επανα-φλασάρισμα... Κ Ο Υ Λ Ο!!!!

 

Τέλος πάντων...

Τι αλλάξανε; Τίποτα ουσιαστικό; Δες εδώ για λεπτομέρειες...

Τη βλακεία που δε μπορείς να αφαιρέσεις παλιές συσκευές την αφήσανε... Το όνομα το αλλάξανε... :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χθες αντιμετωπισα το εξής πρόβλημα: Ταξιδευα με το ΚΤΕΛ και προσπάθησα να συνδεθω με το Wi-Fi του λεωφορείου το οποιο στη λίστα του κινητού μου το εμφάνιζε ότι ήταν ελεύθερο. Πατήσα λοπον συνδεση και έδειχνε συνδεδεμενο. Όμως όταν πήγα να μπω στο ίντερνετ δεν έμπαινε σε καμία σελίδα και μου έβγαζε σφαλμα, ενώ όμως πάντα έδειχνε συνδεδεμένο στο δίκτυο . Όσοι είχαν iPhone όμως αντίστοιχα , όταν πήγαιναν να συνδεθούν τους πήγαινε σε μία σελίδα και ζητούσε username και password και έβαζαν ένα κωδικό που τους έδωσε ο οδηγός και συνδέονταν! Εμένα όμως δεν μου έδινε επιλογή να δώσω κάπου username αφού μου το εμφάνιζε τελείως ελεύθερο. Μεθαυριο ξαναταξιδευω! Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω ? Έχει τύχει σε κανέναν άλλο? Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Χρησιμοποιώ την 9.5 του Κυρίλου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χθες αντιμετωπισα το εξής πρόβλημα: Ταξιδευα με το ΚΤΕΛ και προσπάθησα να συνδεθω με το Wi-Fi του λεωφορείου το οποιο στη λίστα του κινητού μου το εμφάνιζε ότι ήταν ελεύθερο. Πατήσα λοπον συνδεση και έδειχνε συνδεδεμενο. Όμως όταν πήγα να μπω στο ίντερνετ δεν έμπαινε σε καμία σελίδα και μου έβγαζε σφαλμα, ενώ όμως πάντα έδειχνε συνδεδεμένο στο δίκτυο . Όσοι είχαν iPhone όμως αντίστοιχα , όταν πήγαιναν να συνδεθούν τους πήγαινε σε μία σελίδα και ζητούσε username και password και έβαζαν ένα κωδικό που τους έδωσε ο οδηγός και συνδέονταν! Εμένα όμως δεν μου έδινε επιλογή να δώσω κάπου username αφού μου το εμφάνιζε τελείως ελεύθερο. Μεθαυριο ξαναταξιδευω! Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω ? Έχει τύχει σε κανέναν άλλο? Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Χρησιμοποιώ την 9.5 του Κυρίλου!

 

 

Ποιον browser χρησιμοποιείς ? Γιατί εμένα μου εμφανίζει την σελίδα για την εισαγωγή username & passoword μόνο με τον browser της samsung...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση! Χρησιμοποιω τον opera. Λες να φταίει αυτό?

 

Δοκίμασε την επόμενη φορά να το ανοίξεις με τον άλλο browser.....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω το εξής όλα καλά με την ρομ κυριλος!!! βρήκα ένα βίντεο που κάποιος πou έχει το κινητό μας έχει android 4.0 το ice cream sandwich πως γίνεται αυτό? το βρήκα από xda;D και κάτι άλλο μερικές εφαρμογές λένε ότι για να δουλέψουν θέλουνε από 2.3 android άμα βάλω περάσω πχ το

ice cream sandwich θα δουλεύουνε κ λέει να το κάνω κ άμα γίνεται!!!¨:d???

Edited by Giross
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να παίξω το angry birds space και φορτώνει......... ακόμη φορτώνει :mad: το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος????
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να παίξω το angry birds space και φορτώνει......... ακόμη φορτώνει :mad: το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος????

 

Ακόμα και αν φορτώσει, δε θα παίξει 100%, θα έχει white textures από πίσω...Δυστυχώ από ότι έχω διαβάσει και στο xda δεν υποστηρίζεται πλέον από τα γραφικά του κινητού μας...:(

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν φορτώσει, δε θα παίξει 100%, θα έχει white textures από πίσω...Δυστυχώ από ότι έχω διαβάσει και στο xda δεν υποστηρίζεται πλέον από τα γραφικά του κινητού μας...:(

Στο Galaxy Y που εχω, με πολύ χειρότερη οθόνη από το δικό μας, παίζουν όλα τα angry birds μια χαρα....

Αλλά έχει 2.3.6...

Απίστευτη Samsung...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...