Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Παιδιά επαναφέρω το θέμα γιατί λύση στο πρόβλημα δεν έχω.

 

Ελπίζω να βοηθήσει κάποιος.

 

Το τεστ πρέπει να γίνει σε ανοιχτό χώρο ξαναδοκίμασέ το. Αργεί αρκετά είναι αλήθεια αλλά άστο μέχρι να γίνει. Επίσης κατέβασε από το μάρκετ το GPSFix μήπως βοηθήσει. Επίσης τρέξτο σε ανοιχτό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τεστ πρέπει να γίνει σε ανοιχτό χώρο ξαναδοκίμασέ το. Αργεί αρκετά είναι αλήθεια αλλά άστο μέχρι να γίνει. Επίσης κατέβασε από το μάρκετ το GPSFix μήπως βοηθήσει. Επίσης τρέξτο σε ανοιχτό χώρο.

 

Τελευταία φορά δοκίμασα να κάνω το test σε ανοικτό χώρο το σάββατο το πρωί, στο μπαλκόνι...

Η ρύθμιση λέει για 5 test αλλά ο μετρητής κολλάει στο 1/5 αν και το άφησα τουλάχιστον 10 λεπτά...

Μου έβγαζε κάποιες εγγραφές από κάτω του τύπου SV0:..., SV1:..., από ένα σημείο και μετά κόλλαγε κι αυτό...

 

Θα δοκιμάσω και το GPSFix...

Samsung Galaxy 3 (Ι5800), LG Optimus L9 II (D605), Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες...!!!Κανενας καλό προγραμα πλοήγησης για samsung Galaxy I5800???:)

υπάρχει άλλο forum ειδικά γιαυτά...

παρόλα αυτά, υπάρχουν igo, dash(ndrive), sygic, destinator

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παίδες...!!!Κανενας καλό προγραμα πλοήγησης για samsung Galaxy I5800???:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά δοκίμασα να κάνω το test σε ανοικτό χώρο το σάββατο το πρωί, στο μπαλκόνι...

Η ρύθμιση λέει για 5 test αλλά ο μετρητής κολλάει στο 1/5 αν και το άφησα τουλάχιστον 10 λεπτά...

Μου έβγαζε κάποιες εγγραφές από κάτω του τύπου SV0:..., SV1:..., από ένα σημείο και μετά κόλλαγε κι αυτό...

 

Θα δοκιμάσω και το GPSFix...

επειδη οι δορυφοροι δεν ειναι πανω απο το κεφαλι σου αλλα γυρω απο αυτο στο μπαλκονιδεν μπορεις να.δεις πολους απο αυτους.ανοικτο χωρο σημαινει360 μοιρες να

γυρω απο το τηλεφώνο να βλεπει ουρανο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι τα σπάει έχω πωρωθεί γενικά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος την λύση είναι το εξής. Όταν κάποια εφαρμογή την έχουμε εγκαταστημένη στην SD όταν συνδέεις το κινητό με το PC γίνεται μη διαθέσιμη. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τα εικονίδια από το μενού και από την αρχική οθόνη να χάνονται. Όταν ξαναβάλεις την κάρτα στο μενού γίνεται ένας χαμός γιατί κάθονται όπως να 'ναι ενώ στην αρχική οθόνη οι συντομεύσεις δεν επανέρχονται ποτέ. Καμία λύση γι αυτό;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο ενα καινουριο μελος του φορουμ!!! :D

Εχω και εγω το galaxy 3 απο το Δεκεμβρη και τωρα αποφασισα να ψαχτω λιγο για root, custom roms κλπ, και φυσικα εχω καποιες ερωτησεις...

Καταρχην διαβασα για την ROM καποιου "Κυριλλου" και λεω να βαλω αυτην (εκτος αν μου προτεινετε κατι αλλο).

Η συγκεκριμενη ρομ, λοιπον, εχει κανονικα ελληνικο μενου και πληκτρολογιο? Και για να την εγκαταστησω πρεπει πρωτα να κανω root η δεν χρειαζεται?

Και το τελευταιο, τι θα γινει με το mls που ειχα παρει απο την προσφορα? Θα συνεχισει να δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνάκι τα σπάει έχω πωρωθεί γενικά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος την λύση είναι το εξής. Όταν κάποια εφαρμογή την έχουμε εγκαταστημένη στην SD όταν συνδέεις το κινητό με το PC γίνεται μη διαθέσιμη. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τα εικονίδια από το μενού και από την αρχική οθόνη να χάνονται. Όταν ξαναβάλεις την κάρτα στο μενού γίνεται ένας χαμός γιατί κάθονται όπως να 'ναι ενώ στην αρχική οθόνη οι συντομεύσεις δεν επανέρχονται ποτέ. Καμία λύση γι αυτό;

 

Οταν εγω συνδέομαι στο PC, βλεπω το μενού της σύνδεσης USB και οχι τα εικονίδια...

Οταν βγαινω από τη σύνδεση και βλεπω την κανονική εικόνα, όλα δουλεύουν ρολόι.

Φυσικά, ΔΕΝ τρέχω τίποτα στο κινητό όσο είμαι συνδεδεμένος! Εσύ τι κάνεις διαφορετικό?

 

Καλησπερα απο ενα καινουριο μελος του φορουμ!!! :D

Εχω και εγω το galaxy 3 απο το Δεκεμβρη και τωρα αποφασισα να ψαχτω λιγο για root, custom roms κλπ, και φυσικα εχω καποιες ερωτησεις...

Καταρχην διαβασα για την ROM καποιου "Κυριλλου" και λεω να βαλω αυτην (εκτος αν μου προτεινετε κατι αλλο).

Η συγκεκριμενη ρομ, λοιπον, εχει κανονικα ελληνικο μενου και πληκτρολογιο? Και για να την εγκαταστησω πρεπει πρωτα να κανω root η δεν χρειαζεται?

Και το τελευταιο, τι θα γινει με το mls που ειχα παρει απο την προσφορα? Θα συνεχισει να δουλευει κανονικα?

 

Απαντήσεις:

1.ναι, δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

2. ναι φυσικά. root πρέπει να κάνεις για να πάρεις backup έτσι και αλλιώς.

 

3. Aν έχεις κάνει το επίσημο update μεσω Kies και έχεις την 2.2. και δουλεύει ΟΚ το destinator, θα σου δουλεύει και με του Κύριλου. Για πιο σίγουρα όμως στείλτου απευθείας ένα PM. Κάποιος αλλος φίλος ξέρει?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο ενα καινουριο μελος του φορουμ!!! :D

Εχω και εγω το galaxy 3 απο το Δεκεμβρη και τωρα αποφασισα να ψαχτω λιγο για root, custom roms κλπ, και φυσικα εχω καποιες ερωτησεις...

Καταρχην διαβασα για την ROM καποιου "Κυριλλου" και λεω να βαλω αυτην (εκτος αν μου προτεινετε κατι αλλο).

Η συγκεκριμενη ρομ, λοιπον, εχει κανονικα ελληνικο μενου και πληκτρολογιο? Και για να την εγκαταστησω πρεπει πρωτα να κανω root η δεν χρειαζεται?

Και το τελευταιο, τι θα γινει με το mls που ειχα παρει απο την προσφορα? Θα συνεχισει να δουλευει κανονικα?

 

Χρειάζεται ένα κόλπο για να δουλέψει το destinator αν θυμάμαι καλά από μια συζήτηση μου παλαιότερα με τον κυρίλλο. Αντιγράφειs κάποια αρχεία πριν περάσειs άλλη ρομ από την sd αλλά για να μην σε πάρω στο λαιμό μου ρώτησε τον κυρίλλο

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ένα κόλπο για να δουλέψει το destinator αν θυμάμαι καλά από μια συζήτηση μου παλαιότερα με τον κυρίλλο. Αντιγράφειs κάποια αρχεία πριν περάσειs άλλη ρομ από την sd αλλά για να μην σε πάρω στο λαιμό μου ρώτησε τον κυρίλλο

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

http://www.mlsdestinator.gr/software/Android.html

 

SONY ERICSSON Xperia X8 || Xperia X10 || Xperia X10 mini || Xperia X10 mini pro

HTC Desire HD || Desire Z || Wildfire || Desire || Hero || Magic

SAMSUNG GALAXY S || GALAXY 3

LG Optimus One

Motorola Defy

 

Η χρήση του προϊόντος απαιτεί κινητό τηλέφωνο με λειτουργικό σύστημα Android 1.5 - 1.6 - 2.1 - 2.2.

 

 

Ετσι λένε τουλάχιστον...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

http://www.mlsdestinator.gr/software/Android.html

 

SONY ERICSSON Xperia X8 || Xperia X10 || Xperia X10 mini || Xperia X10 mini pro

HTC Desire HD || Desire Z || Wildfire || Desire || Hero || Magic

SAMSUNG GALAXY S || GALAXY 3

LG Optimus One

Motorola Defy

 

Η χρήση του προϊόντος απαιτεί κινητό τηλέφωνο με λειτουργικό σύστημα Android 1.5 - 1.6 - 2.1 - 2.2.

 

 

Ετσι λένε τουλάχιστον...

 

Εμένα με την επίσημη αναβάθμιση σε Froyo 2.2 δεν μου δουλεύει!!!! τώρα αν θέλει κάποιο κόλπο και πατέντες δεν ξέρω :confused: αλλά δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την επίσημη αναβάθμιση σε Froyo 2.2 δεν μου δουλεύει!!!! τώρα αν θέλει κάποιο κόλπο και πατέντες δεν ξέρω :confused: αλλά δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι....

Παρτους τηλ. (αρκεί βέβαια να το έχεις γνήσιο...) και πες μα ς το κόλπο να το μάθουμε και εμείς!

Επικοινωνία με MLS Πληροφορική Α.Ε.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:

17ης Νοεμβρίου 79, 54352 Πυλαία

Τηλ. κέντρο 2310 929090

Fax 2310 937222

 

ΑΘΗΝΑ:

Διγενή Ακρίτα 40 & Αργυρουπόλεως, 16451 Αργυρούπολη

Τηλ. 210 9902570-71

Fax 210 9642845

 

 

Τεχνική Υποστήριξη: 2310-989838

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Οταν εγω συνδέομαι στο PC, βλεπω το μενού της σύνδεσης USB και οχι τα εικονίδια...

Οταν βγαινω από τη σύνδεση και βλεπω την κανονική εικόνα, όλα δουλεύουν ρολόι.

Φυσικά, ΔΕΝ τρέχω τίποτα στο κινητό όσο είμαι συνδεδεμένος! Εσύ τι κάνεις διαφορετικό?

 

Συνδέομαι σαν storage cart και όχι στο KIS. Στο μενού τα πάντα είναι οκ χάνονται οι συντομεύσεις από την αρχική οθόνη μόνο για τις εφαρμογές που είναι αποθηκευμένες στην SD card

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την επίσημη αναβάθμιση σε Froyo 2.2 δεν μου δουλεύει!!!! τώρα αν θέλει κάποιο κόλπο και πατέντες δεν ξέρω :confused: αλλά δεν θα έπρεπε να γίνεται έτσι....

Η αληθεια ειναι οτι καποτε δεν δουλευε και εγω γι'αυτο το λογο δεν εκανα την αναβαθμιση σε 2.2, αλλα χθες βρηκα στο site του mls οτι υπαρχει αναβαθμιση και για το mls για να δουλευει στην 2.2. Για να το κατεβασετε μπορειτε να πατε εδω http://www.mlsdestinator.gr/lounge/update-software.html (πρεπει ομως πρωτα να κανετε register).

Εγω χθες περασα την 2.2 και ειναι ολα μια χαρα, εκτος απο ενα θεματακι με το MP3 player που μερικες φορες κρασαρει οταν πηγαινω στην "προβολη δισκου".

Link to comment
Share on other sites

Συνδέομαι σαν storage cart και όχι στο KIS. Στο μενού τα πάντα είναι οκ χάνονται οι συντομεύσεις από την αρχική οθόνη μόνο για τις εφαρμογές που είναι αποθηκευμένες στην SD card

 

Μάλιστα μόλις παρατήρησα ότι οι συντομεύσεις από την αρχική οθόνη χάνονται με κάθε επανεκκίνηση του κινητού. Κι αυτό γίνεται μόνο με όσες είναι στην κάρτα και όχι στο τηλέφωνο. Καμιά ιδέα κανένας για το πως διορθώνεται αυτό;

 

Μάλιστα μόλις παρατήρησα ότι οι συντομεύσεις από την αρχική οθόνη χάνονται με κάθε επανεκκίνηση του κινητού. Κι αυτό γίνεται μόνο με όσες είναι στην κάρτα και όχι στο τηλέφωνο. Καμιά ιδέα κανένας για το πως διορθώνεται αυτό;

 

Βρήκα λύση έπρεπε όσες εφαρμογές ήταν περασμένες στην sd να μετακινηθούν στο τηλέφωνο και μετά να τους κάνω μετακίνηση μέσω του link2sd

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν δεν είμαι στο σωστό θέμα, αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή facebook στο Galaxy 3. Σέρνεται ή είναι η ιδέα μου; Το έχω δοκιμάσει και μάλιστα σε διάφορες ρομ (official και του Κυρίλλου) αλλά τα ίδια παντού. Μιλάμε για συχνά εκνευριστική καθυστέρηση....
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν δεν είμαι στο σωστό θέμα, αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την εφαρμογή facebook στο Galaxy 3. Σέρνεται ή είναι η ιδέα μου; Το έχω δοκιμάσει και μάλιστα σε διάφορες ρομ (official και του Κυρίλλου) αλλά τα ίδια παντού. Μιλάμε για συχνά εκνευριστική καθυστέρηση....

 

Δυστηχως δεν ειναι η ιδεα σου, σερνεται... :mad:

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, έχω κάτι μήνες να μπώ και βλέπω ότι ήρθε η Froyo!!! Επιτέλους!..

Μόνο που δε θυμάμαι αν πρέπει να κάνω τίποτα πριν το τρέξω. Νομίζω μόνο root είχα κάνει. να το ξε-κάνω η δεν πειράζει;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εβαλα το G3mod 1.8, ενταξει ολα οκ εκτος απο το wifi. δεν βρισκει ασυρματα.για να βαλω αλλο kernel πρεπει να βγαλω αυτο που εχω ηδη η το περναω απο επανω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εβαλα το G3mod 1.8, ενταξει ολα οκ εκτος απο το wifi. δεν βρισκει ασυρματα.για να βαλω αλλο kernel πρεπει να βγαλω αυτο που εχω ηδη η το περναω απο επανω?

 

Φλασάρεις απλά τον άλλο kernel. Προσωπικά πιστεύω ότι ο 1.6 είναι μέχρι στιγμής ο πιο σταθερός kernel του G3Mod.

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις απλά τον άλλο kernel. Προσωπικά πιστεύω ότι ο 1.6 είναι μέχρι στιγμής ο πιο σταθερός kernel του G3Mod.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση.μηπως θα μπορουσες να μου στειλεισ τον 1,6 καπου τον ειχα κατεβασει αλλα τωρα δεν τον βρισκω..?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.μηπως θα μπορουσες να μου στειλεισ τον 1,6 καπου τον ειχα κατεβασει αλλα τωρα δεν τον βρισκω..?

 

Θα στο στείλω το βράδυ αλλιώς μπες στο xda και βάλε G3mod στην αναζήτηση και στο ποστ του έχει link για όλα όσα έχει βγάλει.

 

Sent from my Kyrillos Galaxy 3 v7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι η αναλυση ειναι fix αυτη που εχει... Μηπως εννοεις κατι αλλο?

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...