Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε! Έχει τύχει σε κάποιον, ενώ είναι σε λειτουργία το κινητό και αφού το πειράξει , στη συνέχεια να μην σβήνει η οθόνη? Είτε κλειδωμένο είτε ξεκλείδωτο αυτό μου γίνεται. Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιο απο τα δυο λειτουργει πιο αξιοπιστα,το netcounter η 3g watchdog?

 

Κατά τη γνώμη μου το 3G watchdog.

Link to comment
Share on other sites

ποιο απο τα δυο λειτουργει πιο αξιοπιστα,το netcounter η 3g watchdog?

 

Για να είμαι ειλικρινής θα σου πω όταν μου έρθει ο μηνιαίος λογαριασμός (χωρίς πλάκα)!!

 

Από την άλλη εκτιμώ ότι ίσως (λέω ίσως) το 3g watchdog να είναι πιο αξιόπιστο γιατί η μόνη θεωρία για να 'γράφει' 40% περίπου πιο πάνω από το netcounter, είναι ότι μάλλον το netcounter δεν υπολογίζει ταυτόγχρονα uploads και downloads ή ενδεχομένως να χάνει κάποια!!! Βέβαια, επειδή θυμάμαι και τη χρήση του internet που έκανα με το Nokia, τείνω να πιστέψω ότι το netcounter eίναι πιο κοντά στις παλιές μου καταναλώσεις! Τι να πείς?

 

Ο λογαριασμός θα δείξει!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Έχει τύχει σε κάποιον, ενώ είναι σε λειτουργία το κινητό και αφού το πειράξει , στη συνέχεια να μην σβήνει η οθόνη? Είτε κλειδωμένο είτε ξεκλείδωτο αυτό μου γίνεται. Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ!

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη και δες αν το Παραμονή σε ενεργή κατάσταση είναι ενεργοποιημένο. Αν ναι ξετσεκάρισέτο. Αν όχι δεν ξέρω τι αν σου πω.;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια και κυριες.εγω ξαναρωταω γιατι το θεμα με την εσωτερικη μνημη ειναι εντονο...υπαρχεο κατι σαν ανασυγκροτηση αρχειων στο μηχανακι μας η δεν χρειαζεται γενικοτερα σε android?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλικαρια και κυριες.εγω ξαναρωταω γιατι το θεμα με την εσωτερικη μνημη ειναι εντονο...υπαρχεο κατι σαν ανασυγκροτηση αρχειων στο μηχανακι μας η δεν χρειαζεται γενικοτερα σε android?

 

μέχρι στιγμής έχω κάνει στην εξωτερική μνήμη από τον υπολογιστή. Δεν έχω καταφέρει να ανοίξω την εσωτερική μνήμη... ώστε να κάνω ανασυγκρότηση.

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής έχω κάνει στην εξωτερική μνήμη από τον υπολογιστή. Δεν έχω καταφέρει να ανοίξω την εσωτερική μνήμη... ώστε να κάνω ανασυγκρότηση.
πρεπει να το ψαξουμε αυτο...τουλαχιστον στο froyo θα τρεχουν απο sd οι εφαρμογες?ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το ψαξουμε αυτο...τουλαχιστον στο froyo θα τρεχουν απο sd οι εφαρμογες?ξερει κανεις?

 

ναι θα τρέχουν από sd

Link to comment
Share on other sites

λιγο άσχετο αυτο που θελω να ρωτήσω..θελω να στείλω κενο sms και δεν μπορω .αν δεν γραψω καποιον χαρακτηρα σαν μηνυμα δεν ενεργοποιείται το κουμπι 'αποστολη'.εχω cu και θελω με αυτον τον τροπο να μαθενω το υπόλοιπο μου.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,υπαρχει καποιο προγραμμα να καθαριζει casche memory browser στο κινητο μας?το advanced task pro τι ακριβως κανει?
Link to comment
Share on other sites

λιγο άσχετο αυτο που θελω να ρωτήσω..θελω να στείλω κενο sms και δεν μπορω .αν δεν γραψω καποιον χαρακτηρα σαν μηνυμα δεν ενεργοποιείται το κουμπι 'αποστολη'.εχω cu και θελω με αυτον τον τροπο να μαθενω το υπόλοιπο μου.

 

δοκίμασε να πατήσεις space και μετά αποστολή.

 

καλησπερα,υπαρχει καποιο προγραμμα να καθαριζει casche memory browser στο κινητο μας?το advanced task pro τι ακριβως κανει?

 

δεν γνωρίζω αλλά ψάξε στο market για cache, λογικά θα βρεις. το advanced task pro μου φαίνεται τερματίζει/κλείνει εφαρμογές.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει από που να κατεβάσω και πως να περάσω χάρτες της Ισπανίας και του Μαρόκο για το mls destinator που μας έδωσαν μαζί με το κινητό;;;
:rocket:
Link to comment
Share on other sites

εχω μια συσκευη bt samsung δεν την βρισκει ομως το τηλ στη αναζητηση!!υπαρχουν καποιες συσκευες bt που ειναι συμβατες??help
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω επιλεξει την Αγγλικη γλωσα στο i5800 αλλα οταν θελω να γραψω ελληνικα σε sms δεν μου δινει αυτη την δυνατοτητα αλλα μονο αγγλικους χαρακτηρες!!!!Υπαρχει κανενα προγγραματακι να λυνει αυτο το προβλημα???Τωρα απλα γυριζω γλωσσα στα Ελληνικα, γραφω και μετα γυριζω παλι στα Αγγλικα.Εχω επιλογη Αγγλικη γλωσα για αλλους λογους που με εξυπηρετουν.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου, ομως αυτο γινεται οταν ως γλωσσα εχω την ελληνικη.Τωρα που οπως αναφερω εχω την Αγγλικη δεν αλλαζει οταν κανω αυτο που μου λες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου, ομως αυτο γινεται οταν ως γλωσσα εχω την ελληνικη.Τωρα που οπως αναφερω εχω την Αγγλικη δεν αλλαζει οταν κανω αυτο που μου λες.
Αν δοκιμασεις να βάλεις σαν γλώσσα 'Αυτόματη' μήπως δουλέψει η κυλιση του δαχτύλου? Για δοκιμασε το και πες μας!

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Αφού ανοίξω το mls Destinator και στη συνέχεια το κλείσω, πατατήρησα ότι η οθόνη δεν σβήνει . Στο mls Destinator έχω επιλεγμένη την επιλογή Συνεχής φωτισμός, και ακόμα και αν κλείσω το πρόγραμμα συνεχίζει να τρέχει μία εφαρμογή με το όνομα back light mls destinator την οποία πρέπει να κλείσω για να αρχίσει να σβήνει η οθόνη πάλι μόνη της. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί και να κλείνει η εφαρμογή μόνη της? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασεις να βάλεις σαν γλώσσα 'Αυτόματη' μήπως δουλέψει η κυλιση του δαχτύλου? Για δοκιμασε το και πες μας!

 

Δυστυχως δεν υπαρχει επιλογη για "Αυτοματη" γλωσσα.Πρεπει να επιλεξεις μια γλωσσα οπωσδηποτε και εγω επιλεγω English και εχω το προβλημα τνω ελληνικων χαρακτηρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασεις να βάλεις σαν γλώσσα 'Αυτόματη' μήπως δουλέψει η κυλιση του δαχτύλου? Για δοκιμασε το και πες μας!

 

Δυστυχως δεν υπαρχει επιλογη για "Αυτοματη" γλωσσα.Πρεπει να επιλεξεις μια γλωσσα οπωσδηποτε και εγω επιλεγω English και εχω το προβλημα τνω ελληνικων χαρακτηρων.

κάνε μια εναλλαγή από αγγλικά σε ελληνικά (από το γρανάζι) και θα δουλέψει. Το ¨σύρσιμο¨δουλεύει για τις δύο τελευταιες γλώσσες που έχεις επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ λειτουργεί κανονικά το κινητό μου εμφανίζει ξαφνικά ‘εχει αφαιρεθεί η κάρτα sim’ μόνο αν την βγαλω και την ξαναβαλω λειτουργεί παλι. Εχει συμβεί και σε άλλους ?Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Κάτοχος κι εγώ του Galaxy 3 από το Σάββατο, και ήθελα να ρωτήσω κάτι που βλέπω πως δεν έχει ερωτηθεί από κανέναν ήδη και άρχισα κιόλας να ανησυχώ...: Πιέζοντας το πλήκτρο έντασης προς τα πάνω, κάνει ένα "κλικ", ενώ προς τα κάτω δεν το κάνει.. Δεν δείχνει να μη λειτουργεί, απλά δίνει την εντύπωση πως δεν είναι τοποθετημένο σωστά. Να ανησυχώ;

 

Επίσης, σχετικά με το θέμα της μπαταρίας να προσθέσω πως σαν πρώτη φόρτιση άντεξε σχεδόν 48 ώρες, ακολουθώντας αυτό που γράφει στις οδηγίες: "Πρέπει να φορτίσετε την μπαταρία προτού χρησιμοποιήσετε τη συσκευή για πρώτη φορά"

 

Απο firmware, λόγω cosmote, έχουμε τα κλασικά:

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJG2

 

Επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω και το κόλπο με το True Image για το destinator και να σας ενημερώσω, γιατί 2 gb δεν είναι αρκετά!

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ λειτουργεί κανονικά το κινητό μου εμφανίζει ξαφνικά ‘εχει αφαιρεθεί η κάρτα sim’ μόνο αν την βγαλω και την ξαναβαλω λειτουργεί παλι. Εχει συμβεί και σε άλλους ?Τι μπορω να κανω?

 

Φιλε μου το κανει και σε εμαν και δεν εχω καταλαβει ακομα τι φταιει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παραθεση για τον χρηστη "van62"....

Κανε μια αναζητηση στο market με τη φραση "greek input". Εκει, απο αυτα που θα σου βγαλει, πρωτο πανω πανω λογικα θα σου βγαλει το "greek input method". Εχει σα λογοτυπο μια ελληνικη σημαια και ενα πληκτρολογιο απο κατω... Κατεβασε το και εγκατεστησε το και επειτα θα πρεπει να το ενεργοποιησεις. Αυτο θα το κανεις πηγαινοντας στις ρυθμισεις -> τοπικες ρυθμισεις και κειμενο -> και κατω κατω θα σου εχει μια νεα επιλογη "greek keyboard"... Κλικαρε τη να ενεργοποιηθει και εισαι ετοιμος... Μαλιστα μπορεις να ρυθμισεις και τις επιλογες οπως σου ταιριαζουν... Τωρα, το μονο που εχεις να κανεις, ειναι οταν πας να γραψεις ενα μηνυμα, κρατα πατημενο για λιγη ωρα πανω στην οθονη, στο σημειο που ειναι για το κειμενο, μεχρι να σου βγει η επιλογη "μεθοδος εισαγωγης". Εκει επελεξε το greek keyboard και ετοιμος...

Ειναι πολυ καλη η δουλεια που χουν κανει, λογικα σε επομενη εκδοση θα διορθωσουν και τυχον ατελειες, λειτουργει παρα πολυ ευκολα οταν κρατας πλαγια το κινητο και γραφεις πραγματικα πολυ γρηγορα.. και με αμεση εναλλαγη μεταξυ των γλωσσων.. Κατι σαν το alt+shift στα PC η το cmd+shift στα MAC... Ελπιζω να βοηθησα :D

Edited by CARTooNiST_4
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Εχω ηδη κατεβασει αυτο το προγραμματακι αλλα δεν ειχα κανει τις ενεργειες που μου λες.Θα το κανω τωρα.Ευχαριστω,

Μολις το δοκιμασα και ειναι φοβερο.Αλλαζει και σε αγγλικα απο ελληνικα με το σημαιακι,πολυ ωραιο.

Edited by van62
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...