Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις εκανα εγκατασταση την κυριλλος ρομ v7 με εχει βγαλει στο recovery mode..και δεν ξερω τι να πατησω τωρα μπορει καποιος να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geia sas

thelo na anavathmiso se 7.2 toy kyriloy

alla den vrisko poio einai to arheio amavathmisis

kathe voitheia dekth

 

Η 7.2 του Κυριλλου δεν εχει βγει ακομα...

Edited by dante_100

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

geia sas

thelo na anavathmiso se 7.2 toy kyriloy

alla den vrisko poio einai to arheio amavathmisis

kathe voitheia dekth

 

Δεν επιτρέπονται τα greeklish...;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σας παρακαλω πειτε μου τι μπορω να κανω σχετικα με το Wi-Fi οταν το ανοιγω μετα απο μονο του κλινει..... και κατι αλλο σχετικα με το Kies οταν βαζω το κινητο δεν μου το βρισκει το kies τιν συσκευη γιατι.... τι πρεπει να γινει πρεπι να εχω ενα προγραμA pc studio και οποιος θα ηθελε να μου δωσει το email του να τα πουμε καλυτερα γιατι εχω καπιες ερωτησεις :)
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχω βαλει μια καρτα kingston 16gb class 4 και το κινητο δεν αποκρινεται καθολου. μπορει να γινει κατι?

 

α και προσπαθησα να παω απο την 2.1 στην 2.2 μεσω κιες, αλλα το κιες κλεινει μολις αρχιζει η αναβαθμιση. εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες, εχω βαλει μια καρτα kingston 16gb class 4 και το κινητο δεν αποκρινεται καθολου. μπορει να γινει κατι?

 

Έχεις δοκιμάσει άλλη κάρτα και δουλεύει κανονικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σας παρακαλω πειτε μου τι μπορω να κανω σχετικα με το Wi-Fi οταν το ανοιγω μετα απο μονο του κλινει..... και κατι αλλο σχετικα με το Kies οταν βαζω το κινητο δεν μου το βρισκει το kies τιν συσκευη γιατι.... τι πρεπει να γινει πρεπι να εχω ενα προγραμA pc studio και οποιος θα ηθελε να μου δωσει το email του να τα πουμε καλυτερα γιατι εχω καπιες ερωτησεις :)

 

Εννοεις οτι εισαι συνδεμενος και μετα απο λιγο αποσυνδεεται η κλεινει το wifi?

Ποια ρομ φορας μηπως.ειναι καποιο bug?δοκιμασε και ενα hard reset.

Οσο για την συνδεση ο υπολογιστης το βλεπει? Εχεις περασει drivers?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει άλλη κάρτα και δουλεύει κανονικά;

εχω δοκιμασει με 8gb 4 class και δεν εχει προβλημα. Το τηλεφωνο δεν ξεκλειδωνει καν με την 16gb, την οποια εχω κατα τα αλλα τσεκαρει οτι ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

χμ δεν ξερω τι ειναι η ext partition (extended ισως?). ειχα κανει ροοτ, αλλα δεν νομιζω να εχω βαλει καποια εφαρμογη για εκμεταλλευση της εξωτερικης μνημης ως μνημης του τηλεφωνου.

αν κ ισως να πρεπει να ξανα τσεκαρω τα apps που του εχω βαλει...

Παντως το κινητο θα επρεπε να δουλευει με 16gb κ 4 class ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως το κινητο θα επρεπε να δουλευει με 16gb κ 4 class ετσι?

 

Ναι και απροβλημάτιστα. Να υποθέσω ότι κάποια άλλη συσκευή τη βλέπει κανονικά; Την έχεις φορμάρει σε FAT32;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το Wi-Fi και μετα απο λιγο απενεργοποιητε μονο του.... και το κιες δεν μου βρισκει το κινητο γιατι τι πρεπει να γινει :) Edited by Giross
Link to comment
Share on other sites

Ναι και απροβλημάτιστα. Να υποθέσω ότι κάποια άλλη συσκευή τη βλέπει κανονικά; Την έχεις φορμάρει σε FAT32;

 

τελικα τη ξαναφορμαρα σε fat32, εσβησα κ 2 εφαρμογες που ισως ανακατευονταν κ δουλευει μια χαρα! ευχαριστω για τη βοηθεια!

 

τωρα ξερει κανεις γιατι το κιες κρασαρει οταν παω να κανω την αναβαθμιση απο 2.1 σε 2.2?

σε καποια φορουμ διαβασα οτι καποιοι το αντιμετωπισαν οταν επανεφεραν στις εργοστασιακες συνθηκες, αλλα απο οτι μου ειπαν κ τα παιδια εδω, δεν θα επρεπε να εχει προβλημα με το ροοτ

Link to comment
Share on other sites

τωρα ξερει κανεις γιατι το κιες κρασαρει οταν παω να κανω την αναβαθμιση απο 2.1 σε 2.2?

σε καποια φορουμ διαβασα οτι καποιοι το αντιμετωπισαν οταν επανεφεραν στις εργοστασιακες συνθηκες, αλλα απο οτι μου ειπαν κ τα παιδια εδω, δεν θα επρεπε να εχει προβλημα με το ροοτ

 

Κι εμενα δεν εκανε την αναβαθμιση με τιποτα μεσω του Kies και περασα την 2.2 μεσω του Odin.

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω διαθεση μνημη 113mb αλλα μολις παω να κατεβασω κατι μου λεει δεν εχω χωρο..εχω κανει partition...ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι εισαι συνδεμενος και μετα απο λιγο αποσυνδεεται η κλεινει το wifi?

Ποια ρομ φορας μηπως.ειναι καποιο bug?δοκιμασε και ενα hard reset.

Με ποιον συνδυασμο πληκτρων κανεις hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον συνδυασμο πληκτρων κανεις hard reset?

 

Ρυθμίσεις->απόρρητο->επαναφορά εργοστασιακών.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω διαθεση μνημη 113mb αλλα μολις παω να κατεβασω κατι μου λεει δεν εχω χωρο..εχω κανει partition...ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Φορασ custom rom?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την rom v.7.0 του Κύριλου! Είναι εκπληκτική!! Σαν να έχω αλλο τηλέφωνο!! Μία ερώτηση μόνο για όποιον γνωρίζει. Δεν βρίσκω την mad_team_app2sd μέσα, οπότε χρησιμοποιώ ακόμα την App2sd Free που υπάρχει στο μάρκετ. Γνωρίζει κανείς όμως αν κάνουν την ίδια δουλειά? Γιατί απ' ότι έχω καταλάβει με την app2sd+ ή την mad_team_app2sd, κάνω partition την sd και μετά λειτουργεί σαν ουσιαστικά να επεκτείνω την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Με την app2sd free δεν μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές και πάλι κάποια στιγμή γεμίζει και δεν μπορώ να κατεβάσω άλλες εφαρμογές!

Πως μπορώ να βρω μία εφαρμογή app2sd, mad_team_app2sd ή κάτι παρόμοιο???

Link to comment
Share on other sites

#Features

* List all installed apps

* App to sd - Move app to SD card if it could be moved

* Move apps back to phone internal storage from SD card

* Clear Apps Cache

* Sort app by name, install date, app size

* Show total internal storage and available internal storage

* Show total storage of SD card and available storage

* Uninstall app

* Open/Switch to app

* Search app in google market

* Notification when there is new app installed which can be moved to SD card

* Support Android 2.2/2.3

 

αυτά κάνει η app2sd v1.0.8

νομίζω οτι αύτή που έχεις απλά δεν είναι "ad-free"

Κατά τα άλλα, είναι free από το market!

 

φυσικά και δεν μπορείς να μεταφέρεις όλες τις εφαρμογές στην κάρτα με την app2sd!, γιατί απλά κάποιες δεν το υποστηρίζουν!

Αυτό γίνεται μόνο με το "κόλπο" του partition.

οσο για το πως θα κάνεις partition την κάρτα: ανοιξε και δες τις ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγίες του Κύριλλου στην 7.0 (εχει συνημμένο αρχείο στα Αγγλικά)

***

instructions.txt

***

Partition your sd!

-Make a backup of your sdcard, enter CWM recovery and go to advanced => partition sd. Choose the sizes you want. After the partition completes, wipe data and reboot

Install titanium and go to titanium backup's preferences and select the default install location => internal. Then do your restore...

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω την ρομ τ κυριλλου..τωρα δεν ξερω αν ειναι custom rom

 

Από τη στιγμή που είναι "μαγειρεμένη" από κάποιον χρήστη... custom made είναι.

 

Επίσης αν θέλεις γράψε κανονικά όπως όλοι μας, η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια θα μπορουσε καποιος που γνωριζει πολυ καλα απο το samsung galaxy 3 πχ πως βαζεις ρομ καινουργια και αλλα να μου δωσει το msn του γιατι εχω καποιες ερωτησεις να κανω παρακαλω οποιος θελει και γνωριζει να μου δωσει το msn ...email του για να μιλησουμε:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...