Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασε στο θέμα Hacks/root etc για το Galaxy 3.

:lol: φιλε συγνωμη για την ταλαιπωρια απλα ενα μηδενικο το εβαζα ομικρον:lol:

ενταξει ολα καλα και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο θέμα Hacks/root etc για το Galaxy 3.
ναι το ειδα αυτο αλλα δεν με αφηνει να ξεζιπαρω.μου βρισκει ιο:X
Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα αυτο αλλα δεν με αφηνει να ξεζιπαρω.μου βρισκει ιο:X

 

Ε κλείσε το antivirus μέχρι να το κάνεις, δεν υπάρχει ιός, είναι false positive.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελει κατι ιδιαιτερο να rootαρει?δεν μπορω με τιποτα

 

Aν μας πεις τί κάνεις και γιατί δε μπορείς, ίσως κάποιος χωρίς μαντικές ικανότητες να μπορέσει να σε βοηθήσει...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελει κατι ιδιαιτερο να rootαρει?δεν μπορω με τιποτα

 

Aν μας πεις τί κάνεις και γιατί δε μπορείς, ίσως κάποιος χωρίς μαντικές ικανότητες να μπορέσει να σε βοηθήσει...

 

ahah όντως. βοήθησε λίγο περισσότερο. με πιο τρόπο εφαρμογή δοκίμασες και δεν γίνεται να rootareis?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! Αγόρασα την Δευτέρα το προαναφερθέν κινητό τηλέφωνο και έχω κάποια προβληματάκια, οπότε βασιζόμενος στις γνώσεις σας και στην όρεξή σας, ευελπιστώ να τα λύσουμε παρέα.

1) Κάνοντας χρήση την πρώτη μέρα λίγο στους χάρτες, μετά από λίγη ώρα μου έστειλε η vodafone μήνυμα πως το υπόλοιπό μου είναι κάτω από 1 ευρώ που σημαίνει πως μου "έφαγε" την κάρτα.

2) Σήμερα κάνοντας χρήση του internet και του market παρατήρησα πως πάλι είχε "κατέβει" η κάρτα επικίνδυνα. Εν αρχή ήμουν συνδεδεμένος μέσω wifi οπότε παίζει να αποσυνδέθηκε μετά.

Τι μπορώ να κάνω ώστε να μην μου τρώει την κάρτα? Θέλω να δουλεύουν αν είναι μέσω wifi.

3) Μήπως η κάρτα δικτύου του κινητού είναι λιγάκι αδύναμη? Πριν είχα το nokia N79 και έχω την εντύπωση πως έπιανε πολύ δυνατότερα.

Συγγνώμη για την έκταση και περιμένω την καθοδήγησή σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.Το εχω ξαναβαλει αλλα δεν πηρα απαντηση..:worry:

Σε γενικές γραμμές ειμαι ευχαριστημενη,αλλα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.

 

α)Πως μπορω να ειμαι σιγουρη οτι δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ οταν δεν το θελω ?

 

β)Ωρες ωρες τρωει μικρα κολληματα.Μπορω να κανω κατι γι'αυτο ?Μηπως φταιει καποια εφαρμογη ?Η κατι αλλο ?

 

γ)Εχω παρατηρησει πως οταν παω να μιλησω με handsfree ο συνομιλητης μου δεν με ακουει,δεν υπαρχει συννενοηση. Με bluetooth μιλαω κανονικα. Τι μπορει να συμβαινει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! Αγόρασα την Δευτέρα το προαναφερθέν κινητό τηλέφωνο και έχω κάποια προβληματάκια, οπότε βασιζόμενος στις γνώσεις σας και στην όρεξή σας, ευελπιστώ να τα λύσουμε παρέα.

1) Κάνοντας χρήση την πρώτη μέρα λίγο στους χάρτες, μετά από λίγη ώρα μου έστειλε η vodafone μήνυμα πως το υπόλοιπό μου είναι κάτω από 1 ευρώ που σημαίνει πως μου "έφαγε" την κάρτα.

2) Σήμερα κάνοντας χρήση του internet και του market παρατήρησα πως πάλι είχε "κατέβει" η κάρτα επικίνδυνα. Εν αρχή ήμουν συνδεδεμένος μέσω wifi οπότε παίζει να αποσυνδέθηκε μετά.

Τι μπορώ να κάνω ώστε να μην μου τρώει την κάρτα? Θέλω να δουλεύουν αν είναι μέσω wifi.

3) Μήπως η κάρτα δικτύου του κινητού είναι λιγάκι αδύναμη? Πριν είχα το nokia N79 και έχω την εντύπωση πως έπιανε πολύ δυνατότερα.

Συγγνώμη για την έκταση και περιμένω την καθοδήγησή σας.

 

To 3G ίντερνετ δεν είναι για pay as you go. Eγώ τις λίγες μέρες που ήμουν Ελλάδα πάντως, πήρα αυτό το vodafone όλη μέρα, που κάθε μέρα τρώει ένα ευρώ και έχεις απεριόριστο ίντερνετ. (1350). Στη θέση σου όμως θα έπαιρνα κάποιο πακέτο. Αν δε θέλεις να μπαίνει ίντερνετ, βάλε κάποια εφαρμογή ή φτιάξε κάποιο άκυρο APN να το γυρνάς εκεί όταν θες.

Αν θέλεις διάβασε και τους Οδηγούς για το Galaxy S, πολλά απ'αυτά ισχύουν και για το Galaxy 3.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό που θέλω είναι να σταματήσει να μου τρώει τις κάρτες. νωρίς σήμερα το πρωί μου έστειλαν πάλι πως έχω κάτω από ένα ευρώ. Θέλω να μπαίνω στο διαδίκτυο μόνο μέσω wifi όταν βρίσκω.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να φτιάξω ώστε να μην συνδέεται παρά μόνο με wifi? γύρισα χθες το δίκτυο στην επιλογή " μόνο GSM " μήπως φτιάξει αλλά όπως είπα, τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό που θέλω είναι να σταματήσει να μου τρώει τις κάρτες. νωρίς σήμερα το πρωί μου έστειλαν πάλι πως έχω κάτω από ένα ευρώ. Θέλω να μπαίνω στο διαδίκτυο μόνο μέσω wifi όταν βρίσκω.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να φτιάξω ώστε να μην συνδέεται παρά μόνο με wifi? γύρισα χθες το δίκτυο στην επιλογή " μόνο GSM " μήπως φτιάξει αλλά όπως είπα, τίποτα.

 

Ok.. Και σου απαντησα ακριβως απο πανω..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό που θέλω είναι να σταματήσει να μου τρώει τις κάρτες. νωρίς σήμερα το πρωί μου έστειλαν πάλι πως έχω κάτω από ένα ευρώ. Θέλω να μπαίνω στο διαδίκτυο μόνο μέσω wifi όταν βρίσκω.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να φτιάξω ώστει να μην συνδέεται παρά μόνο με wifi? γύρισα χθες το δίκτυο στην επιλογή " μόνο GSM " μήπως φτιάξει αλλά όπως είπα, τίποτα.

Ρυθμίσεις> ασύρματη επικοινωνία> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας> Ονόματα σημείων πρόσβασης> επιλέγεις αυτό που είναι ενεργό(πράσινη κουκκίδα)> επιλέγεις APN και το τροποποιείς(βάζοντας πχ ενα συμβολο μπροστα πχ το@).

Αυτή τη δουλειά κάνουν όλα τα προγράμματα που κόψουν το 3G.

Μετά βγαίνεις έξω και θα πρέπει στη πάνω μπάρα να σταματήσεις να βλέπεις το μπλε συμβολο με το G ,το 3G ,η το H.

 

Edit: εναλλακτικά και πιο εύκολα Ρυθμίσεις> ασύρματη επικοινωνία> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας> ξέτικαρεις το πακέτα δεδομένων.

Edited by macnick
Edit

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω χτες το galaxy3 και το προτιμησα απο το sonyvivaz που ηταν πιο ακριβο,γυρω στα 328 αν θυμαμαι καλα...

θελω να κανω 2-3 ερωτησεις...

1.με το τηλ κλειστο το ξυπνητηρι δεν χτυπα?αυτο ειναι σωστο?πρεπει να βαζω flight mode?

2.υπαρχει hands free για το ι5800 με μονο ακουστικο?

3.παρολου που εχω ολες τις υπηρεσιες κλειστες,wifi,3g,συγχρονισμοςκλπ,το κινητο δεν κρατα ουτε μια μερα και κλεινει αποτομα απο μπαταρια παρολου που το εχω απο vod...kamia lysh?

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω χτες το galaxy3 και το προτιμησα απο το sonyvivaz που ηταν πιο ακριβο,γυρω στα 328 αν θυμαμαι καλα...

θελω να κανω 2-3 ερωτησεις...

1.με το τηλ κλειστο το ξυπνητηρι δεν χτυπα?αυτο ειναι σωστο?πρεπει να βαζω flight mode?

2.υπαρχει hands free για το ι5800 με μονο ακουστικο?

3.παρολου που εχω ολες τις υπηρεσιες κλειστες,wifi,3g,συγχρονισμοςκλπ,το κινητο δεν κρατα ουτε μια μερα και κλεινει αποτομα απο μπαταρια παρολου που το εχω απο vod...kamia lysh?

 

το galaxy 3 είναι "καλύτερο" από το vivaz.. στο vivaz δεν περνάς εφαρμογές και τέτοια.. το android γαμάει.

 

1. δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν το κινητό είναι κλειστό, αυτό γίνεται σε όλα τα κινητά με android, οπότε ναι πρέπει να βάζεις flight mode.

2. υπάρχουν πάρα πολλά.. αγόρασα κάτι ακουστικά από multirama, γαμάτα με 9 ευρώ. χωρίς μικρόφωνο.

3. είναι περίεργο που δεν κρατά ούτε μέρα.. με κλειστά wifi 3g και συνχρονισμό. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει..

Link to comment
Share on other sites

το galaxy 3 είναι "καλύτερο" από το vivaz.. στο vivaz δεν περνάς εφαρμογές και τέτοια.. το android γαμάει.

 

1. δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν το κινητό είναι κλειστό, αυτό γίνεται σε όλα τα κινητά με android, οπότε ναι πρέπει να βάζεις flight mode.

2. υπάρχουν πάρα πολλά.. αγόρασα κάτι ακουστικά από multirama, γαμάτα με 9 ευρώ. χωρίς μικρόφωνο.

3. είναι περίεργο που δεν κρατά ούτε μέρα.. με κλειστά wifi 3g και συνχρονισμό. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει..

για να πω την αληθεια ειχε η αδερφη μου μια επιδοτηση 300 ευρω απο την εταιρεια της και μου την εδωσε σε μενα και για πρωτη φορα αγορασα smart...thanks για την αμεση απαντηση , συνεπως παω multirama για να αγορασω με μονο ακουστικο γιατι τα χρησιμοποιω συνεχεια και γιατι το bluetooth καιει πολυ μπαταρια και μερικεσ φορες χανει την συνδεση....

δεν το χρησιμοποιω καν για κατεβασματα και εφαρμογες....ασχετο!!!χωρις 3g δηλ με απλο gsm μπορω να μπω με wifi κανονικα ιντερνετ???ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,πως μπορουμε να βλεπουμε ποσο μπαταρια εχουμε με ποσοστο επι τοις εκατο χωρις να φορτιζει το κινητο και αν γινετε να φαινεται στην αρχικη οθονη
Link to comment
Share on other sites

για να πω την αληθεια ειχε η αδερφη μου μια επιδοτηση 300 ευρω απο την εταιρεια της και μου την εδωσε σε μενα και για πρωτη φορα αγορασα smart...thanks για την αμεση απαντηση , συνεπως παω multirama για να αγορασω με μονο ακουστικο γιατι τα χρησιμοποιω συνεχεια και γιατι το bluetooth καιει πολυ μπαταρια και μερικεσ φορες χανει την συνδεση....

δεν το χρησιμοποιω καν για κατεβασματα και εφαρμογες....ασχετο!!!χωρις 3g δηλ με απλο gsm μπορω να μπω με wifi κανονικα ιντερνετ???ευχαριστω και παλι

 

Καλοριζικο

gsm wifi. ειναι διαφορετικα.και με κλειστο το τηλ. μπαινεις. internet.Μπαταρια δεν σου κραταει καθολου,εμενα με βγαζει 3-4 μερες με σκισιμο.Η οθονη σου κλεινει?Το gps ειναι μονιμα κλειστο? δηλ.μια μερα μονο για τηλ? περιεργο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο

gsm wifi. ειναι διαφορετικα.και με κλειστο το τηλ. μπαινεις. internet.Μπαταρια δεν σου κραταει καθολου,εμενα με βγαζει 3-4 μερες με σκισιμο.Η οθονη σου κλεινει?Το gps ειναι μονιμα κλειστο? δηλ.μια μερα μονο για τηλ? περιεργο.

η πραγματικη μετρηση ισχυει απο την πληρη φορτιση που εκανα σημερα...κλειστα 3G,GPS,BLUE,πολυ χαμηλη φωτεινη ενεργεια,δονηση μονο για εισερχομενες κλησεις,χωρις ηχο και δονηση στην αφη,δεν κατεβαζω τιποτα και κανενας συγχρονισμος...αντε να μπω κανα wifi με GSM oμως...το βραδι ομως σε flight γιατι χρειαζομαι το ξυπνητηρι...για να δουμε πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,πως μπορουμε να βλεπουμε ποσο μπαταρια εχουμε με ποσοστο επι τοις εκατο χωρις να φορτιζει το κινητο και αν γινετε να φαινεται στην αρχικη οθονη

 

εφαρμογες-ρυθμισεις-πληροφοριες...δε νομιζω να μπορεις να το βαλεις στην αρχικη οθονη....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ.. το έκανα και φαίνεται να είναι εντάξει..

Κάτι ακόμα: Πρόβλημα με τις επαφές! Στο ίδιο όνομα είχα 2 και 3 τηλέφωνα και τώρα υπάρχει μόνο το ένα. Κάτι έχω δει για το kies. Λίγες πληροφορίες παρακαλώ αν είναι εύκολο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,πως μπορουμε να βλεπουμε ποσο μπαταρια εχουμε με ποσοστο επι τοις εκατο χωρις να φορτιζει το κινητο και αν γινετε να φαινεται στην αρχικη οθονη

βαλε απο market το batstat (widget)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση????οταν πηρα το κινητο απο τον γερμανο στα χαρακτηριστικα του ελεγε οτι εχει βιντεοκληση....το εγραφε στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου και στο εντυπο του γερμανου και στο ιντερνετ...αλλα προφανως δεν εχει ή εχει????
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση????οταν πηρα το κινητο απο τον γερμανο στα χαρακτηριστικα του ελεγε οτι εχει βιντεοκληση....το εγραφε στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου και στο εντυπο του γερμανου και στο ιντερνετ...αλλα προφανως δεν εχει ή εχει????

 

δεν έχει... ότι θέλουν γράφουν. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...