Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,εχω κατεβασει το leakead froyo πως μπορω να το περασω στο κινητο μου?

 

Το άλλο θέμα με τα hacks για galaxy 3 δες, στο 1ο ποστ τα λέει όλα αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το κινητό. Εκανα unroot το κινητό με το z4root κανονικά, εσβησα και το adfree για τις διαφημήσεις αλλά από τότε δεν μου τις εμφανίζει σε κάποιες εφαρμογές που τις έδειχνε... Έχω την 2.1.1 πάνω.Μήπως πρέπει να σβησω και κανένα φάκελο από την sd; Πρέπει να εχουν μείνει κάποιοι φακελοι μετά το root και τα live wallpapers...

 

λοιπόν άκου. για να σου ξαναεμφανίσει το adfree τις διαφημίσεις έπρεπε να πατήσεις revert μεσα από το adfree :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν άκου. για να σου ξαναεμφανίσει το adfree τις διαφημίσεις έπρεπε να πατήσεις revert μεσα από το adfree :)

 

Οπότε ξανακάνει install το adfree, πατάει revert και μετά το κάνει uninstall και του έχει αφαιρέσει το host file ε;

 

Άρα πάει να πει ότι κάπου κρατάει back up το host file που αντικαθιστά το adfree :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μολις το δοκιμασα και ολα καλα. Οπότε αναμονή για την επίσημη αναβάθμιση. Τσάμπα ανησύχησα μήπως μένουν υπολείματα απο το root.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με επιτυχια εβαλα το froyo. και χωρις να κανω update το firmware. ο οδηγος ηταν καταπληκτικος και συγχαρητηρια για τη δουλεια.

 

1. με το titanium δε χρειαζεται να κανεις τιποτα για να επαναφερεις το τηλεφωνο στην κατασταση που το θελεις.

2. για τις επαφες μια λυση ειναι αυτο που γραφτηκε παραπανω για το export στην καρτα. μια αλλη ειναι η αποθηκευση στον υπολογιστη με το myphone explorer το οποιο κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα καλυτερα προγραμματα που κυκλοφορουν.

 

και μια απορια. εχω βαλει το launcherpro αλλα καθε φορα που κολλαει η που κανει restart ξεκιναει στο home της samsung παρολο που το εχω default με το home switcher. πως μπορει να γινει και να μην εμφανιζεται καθολου το home της samsung;

 

και δευτερη. βαζω τις ρυθμισεις για mms που μου στελνει η vodafone και δε γινεται τιποτα. το ειχα στο 2.1 αυτο το προβλημα και μου ειπαν μια αλλη θυρα αντι της 9201 αλλα δε θυμαμαι ποια. μπορει κανεις να βοηθησει;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και δευτερη. βαζω τις ρυθμισεις για mms που μου στελνει η vodafone και δε γινεται τιποτα. το ειχα στο 2.1 αυτο το προβλημα και μου ειπαν μια αλλη θυρα αντι της 9201 αλλα δε θυμαμαι ποια. μπορει κανεις να βοηθησει;

 

ευχαριστω

για δοκιμασε την 5080
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι απλο. Σας βγαζει που και που σφαλμα με την καρτα sim?? Τις τελευτεες δυο μερες μου το εχει κανει δυο φορες. Απλα την ξαναξεκλειδωνω και ειναι οκ...
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου θα σου πω οτι ολα τα android (μεχρι στιγμης) εχουν θεμα με την μπαταρια.το htc ειναι πιο γρηγορο στο σερφαρισμα και 5 mp camera αντι της 3.2 του γαλαξια, αλλα με πιο ''μικρο'' επεξεργαστη απο τον γαλαξια και με πιο μικρη μπαταρια απο τον γαλαξια.αυτες ειναι οι διαφορες.σαν κινητο παντως ο γαλαξιας, απο εναν κατοχο και οχι απο εναν ειδικο θα σου πω οτι ειναι ενα value for money κινητο.αυτη ειναι η δικη μου αποψη και ελπιζω να σε βοηθησε.

+1

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μολις το δοκιμασα και ολα καλα. Οπότε αναμονή για την επίσημη αναβάθμιση. Τσάμπα ανησύχησα μήπως μένουν υπολείματα απο το root.

Δηλαδή μπορείς να κάνεις update με Kies? To έχεις δοκιμάσει?

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε την 5080

 

αυτο ειναι... ευχαριστω

 

 

και κατι αλλο.. απο χθες που εβαλα τη froyo την ωρα που μιλαω ακουω το συνομιλητη μου με κενα. σα να διακοπτεται στιγμιαια το ακουστικο. ενω με την 2.1 δε γινοταν αυτο. συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο;

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι... ευχαριστω

 

 

και κατι αλλο.. απο χθες που εβαλα τη froyo την ωρα που μιλαω ακουω το συνομιλητη μου με κενα. σα να διακοπτεται στιγμιαια το ακουστικο. ενω με την 2.1 δε γινοταν αυτο. συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο;

 

Δε μου έχει τύχει ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορείς να κάνεις update με Kies? To έχεις δοκιμάσει?

 

Βασίλης

 

Όχι, δυστυχώς δεν βρηκα ακομη τον τρόπο να συνδεθώ με το kies μετά την πρώτη αναβάθμιση (2.1.1). Κατάφερα μόνο βγάζοντας την sd. Αλλά και πάλι αν υπήρχε άλλο update μέσω kies για να ξεκινησει την αναβάθμιση μου ζήτησε να τοποθετήσω καρτα sd οπότε... αναμένω κάποια αναβάθμιση του kies για να ξαναβλέπει κανονικα την συσκευή (με την sd).

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν βρηκα ακομη τον τρόπο να συνδεθώ με το kies μετά την πρώτη αναβάθμιση (2.1.1). Κατάφερα μόνο βγάζοντας την sd. Αλλά και πάλι αν υπήρχε άλλο update μέσω kies για να ξεκινησει την αναβάθμιση μου ζήτησε να τοποθετήσω καρτα sd οπότε... αναμένω κάποια αναβάθμιση του kies για να ξαναβλέπει κανονικα την συσκευή (με την sd).
!!!παιδια συγνωμη αλλα εγω με γιαουρτακι συνδεομαι κανονικα με kies:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το gps σας παίζει με το froyo? Γιατί δοκίμασα την εφαρμογή Gps Test και δεν εύρισκε κανέναν δορυφόρο. Τουλάχιστον 10 λεπτά που το είχα ανοιχτό δεν έδειχνε τίποτα.

Αντί για fix ειπαν να το κόψουν τελείως φαίνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το gps σας παίζει με το froyo? Γιατί δοκίμασα την εφαρμογή Gps Test και δεν εύρισκε κανέναν δορυφόρο. Τουλάχιστον 10 λεπτά που το είχα ανοιχτό δεν έδειχνε τίποτα.

Αντί για fix ειπαν να το κόψουν τελείως φαίνεται :lol:

 

Έχεις το GPS optimisation;

Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το δοκιμάσω (το froyo) χωρίς κάποιο optimisation... Αλλά μάλλον το χρειάζεται και αυτό τελικά :(
Link to comment
Share on other sites

Είπα να το δοκιμάσω (το froyo) χωρίς κάποιο optimisation... Αλλά μάλλον το χρειάζεται και αυτό τελικά :(

 

Άμα δε δουλεύει καλά το GPS ούτε με το froyo, χ.... ψηλά κι αγνάντευε...:X

Link to comment
Share on other sites

 

και κατι αλλο.. απο χθες που εβαλα τη froyo την ωρα που μιλαω ακουω το συνομιλητη μου με κενα. σα να διακοπτεται στιγμιαια το ακουστικο. ενω με την 2.1 δε γινοταν αυτο. συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο;

 

πραγματικα εχει γινει πολυ εκνευριστικο το θεμα της συνομιλιας.. εχω ενοχλητικες διακοπες κατα την ωρα που μιλαω με αποτελεσμα ουτε εγω να ακουω καλα το συνομιλητη μου ουτε αυτος να με ακουει εμενα. και ολο αυτο εγινε με το που εβαλα τη froyo. εχετε καμια ιδεα για το αν μπορω να κανω κατι για να το λυσω; εψαξα στο google αλλα δε βρηκα τιποτα...

τοσο εκνευριστικο που ενω ειναι σαφως πιο καλη η froyo (γρηγορη και δεν κολλαει καθολου) θα γυρισω στη eclair

 

για το gps, σημερα που δουλεψα το navigon βρηκε σημα σαφως πιο γρηγορα απο πριν (παντα με το gps opt)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γαλαξιοπαιδα!

 

Είμαι root με την μέθοδο του one click root και έχω ακόμα την 2.1. ολα καλα μέχρι και πριν λιγες μερες. Μου δημιουργήθηκαν ξαφνικά δυο σημαντικά προβλήματα με το κινητό ,το ένα μετα το άλλο. ξαφνικά δεν αναγνωρίζει την sim και πρέπει να την ξαναβάλω για να δουλέψει , Και 2ον δεν μπορώ να πιάσω κανένα δορυφόρο. χρησιμοποιώ το gps opt και συνήθως σε 5- 10 λεπτα ήμουν εντάξει. τωρα οσο και να περιμένω δεν πιάνει τίποτα είτε με το gps opt είτε χωρίς. καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε δουλεύει καλά το GPS ούτε με το froyo, χ.... ψηλά κι αγνάντευε...:X

 

Τελικά με το θεμα του GPS εχω βρει οτι δεν αρκει μονo το octy. Πλεον ειτε με 3g ειτε με 2g αφηνω ενεργο το data και οποτε θελω navigation απλα ανοιγω το GPS, μετα τρεχω το octy και τελος το ndrive. Eτσι σε λιγοτερο απο 15 δευτερολεπτα εχω κλειδωσει σημα απο δορυφορους. Για δοκιμαστε το. Δεν αξιζει για λιγα mah να κλεινουμε το mobile data, το προτιμω απο το να περιμενω νευριασμενος.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι εχετε προβλημα με την μπαταρια γυριστε το σε "Μονο GSM" To 3G τρωει τρελα την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι εχετε προβλημα με την μπαταρια γυριστε το σε "Μονο GSM" To 3G τρωει τρελα την μπαταρια

 

Δεν το ήξερες τόσο καιρό; Βγάλε και το συνεχή συγχρονισμό δεδομένων αν θες να σου κρατάει περισσότερο. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...