Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Εγώ θα ήθελα να να θέσω ξανά την παρακάτω ερώτηση.

 

H μπαταρία που φοράει το I9000 Galaxy S είναι η ίδια (ή έστω συμβατή με αυτήν...) που φοράει το Ι5800 Galaxy 3?

 

Όποιος γνωρίζει ας πει!

 

Ευχαριστώ.

 

Βασίλης

 

Όχι δεν είναι ίδιες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

 

Εγώ θα ήθελα να να θέσω ξανά την παρακάτω ερώτηση.

 

H μπαταρία που φοράει το I9000 Galaxy S είναι η ίδια (ή έστω συμβατή με αυτήν...) που φοράει το Ι5800 Galaxy 3?

 

Όποιος γνωρίζει ας πει!

 

Ευχαριστώ.

 

Βασίλης

 

από ότι είδα όχι. Του S ειναι η G7 και του ι5800 η Α8

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω αναβαθμίσει εδώ και 5 μέρες, δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο και διαφορετικό με την προηγούμενη έκδοση. Στο δικό μου τηλ. ίσως λίγο μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Φτάνει πια τις 3 μέρες σε χαλαρούς ρυθμούς. Στην πίεση είμαστε λίγο πάνω από 2 μέρες. Froyo τελικά ρε παιδιά πότε θα έρθει? Εχει κάποιος κάποια ενημέρωση. Λέγαν μέσα στο Νοέμβρη, αλλά θα δούμε φώς ή περάστε από την πρώτη του μηνός?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος του GT-I5800 και απο τις 10 του μηνος το βραδι που ειχε πληρως φορτισει μεχρι και σημερα η μπαταρια μου εβγαλε ειδοποιηση οτι θελει φορτισει. η χρηση του ηταν οπως και καθε καινουργιο κινητο που πας ψαχνοντας εγω κυριως που ειναι το πρωτο μου κινητο android.. ειναι φυσιολογικο να τελειωσει η μπαταρια μεσα σε 2μερες με τετοια χρηση? Αυτες η μπαταριες πρεπει να αδεισουν τελειως(να κλεισει το κινητο)για να τις ξαναφορτισεις τουλαχιστον τις 2-3πρωτες φορτισεις? μια παρενθηση να κανω οτι την τριτη το βραδι που το πηρα αφησα οση μπαταρια ειχε το κινητο ανοικτο για να μου κλεισει τελειως, αυτο εκανα και στα πιο παλαια κινητα.γιατι ξερω οτι εχουν καποια ενεργεια απο το εργοστασιο.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος του GT-I5800 και απο τις 10 του μηνος το βραδι που ειχε πληρως φορτισει μεχρι και σημερα η μπαταρια μου εβγαλε ειδοποιηση οτι θελει φορτισει. η χρηση του ηταν οπως και καθε καινουργιο κινητο που πας ψαχνοντας εγω κυριως που ειναι το πρωτο μου κινητο android.. ειναι φυσιολογικο να τελειωσει η μπαταρια μεσα σε 2μερες με τετοια χρηση? Αυτες η μπαταριες πρεπει να αδεισουν τελειως(να κλεισει το κινητο)για να τις ξαναφορτισεις τουλαχιστον τις 2-3πρωτες φορτισεις? μια παρενθηση να κανω οτι την τριτη το βραδι που το πηρα αφησα οση μπαταρια ειχε το κινητο ανοικτο για να μου κλεισει τελειως, αυτο εκανα και στα πιο παλαια κινητα.γιατι ξερω οτι εχουν καποια ενεργεια απο το εργοστασιο.

 

Φυσιολογικό είναι να σου κρατάει 1-2 μέρες :) εγώ περιμένω να κλείσει το κινητό για να το ξαναφορτίσω. άντε καλορίζικο !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι, μόλις έκανα και εγώ successful (ευτυχώς) upgrade firmware…

Διαδικασία που ακολουθήθηκε ,έτσι για την ιστορία

 

Update kies

Backup all my files (για να είμαστε σίγουροι):!:

Download firmware

Upgrade firmware

 

Όλα και αρχεία, εφαρμογές και ρυθμίσεις στη θέση τους. Άντε να δούμε τώρα τι διαφορές θα υπάρχουν…:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι, μόλις έκανα και εγώ successful (ευτυχώς) upgrade firmware…

Διαδικασία που ακολουθήθηκε ,έτσι για την ιστορία

 

Update kies

Backup all my files (για να είμαστε σίγουροι):!:

Download firmware

Upgrade firmware

 

Όλα και αρχεία, εφαρμογές και ρυθμίσεις στη θέση τους. Άντε να δούμε τώρα τι διαφορές θα υπάρχουν…:)

 

ωραίος !! δες εδώ κάποιες αλλαγές που παρατηρήσαμε..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το συγκεκριμένο κινητάκι και μπορώ να πω ότι ειναι τέλειο. Αυτο που μόνο παρατήρησα είναι ότι όταν πάω να βγάλω φωτογραφία ένα αντικείμενο που είναι πολύ κοντά στην κάμερα (π.χ. να φωτογραφίσω ένα barcode απο ένα προϊον), δεν καταφέρνει να κάνει καλό focus και φαίνεται θολό. Ακόμα και σε Macro που το βάζω δεν τα καταφέρνει να εστιάσει καλά κοντά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το συγκεκριμένο κινητάκι και μπορώ να πω ότι ειναι τέλειο. Αυτο που μόνο παρατήρησα είναι ότι όταν πάω να βγάλω φωτογραφία ένα αντικείμενο που είναι πολύ κοντά στην κάμερα (π.χ. να φωτογραφίσω ένα barcode απο ένα προϊον), δεν καταφέρνει να κάνει καλό focus και φαίνεται θολό. Ακόμα και σε Macro που το βάζω δεν τα καταφέρνει να εστιάσει καλά κοντά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

δεν έχω πολυασχοληθεί με φωτογραφίες από πολύ κοντά αλλά σου προτείνω να βάλεις το πρόγραμμα camera360. Είναι πολύ καλύτερο από αυτό που έχει το κινητό από μόνο του. Έχει πολλά εφέ και βελτιώνει πολύ τις φωτογραφίες που τραβάς. Υπάρχει στο μάρκετ δωρεάν. Το πιο χρήσιμο ίσως εφέ είναι το enhance που βελτιώνει πάρα πολύ την αντίθεση και τα χρώματα. Βάλε την εφαρμογή και δεν θα χάσεις. Μπορεί να έχει και καλύτερη εστίαση...

Μεγία το κινητό !! :)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην δευτερη φορτιση (ειναι φρεσκο το κινητο) πρεπει να ειναι κλειστο κατα την φορτιση η δεν παιζει καποιο σημαντικο ρολο?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην δευτερη φορτιση (ειναι φρεσκο το κινητο) πρεπει να ειναι κλειστο κατα την φορτιση η δεν παιζει καποιο σημαντικο ρολο?

 

Εγώ θα έκανα αυτό.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=712990

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

 

To έχω δει το ποστ και πιο παραπάνω. Ερώτηση. Το δοκίμασε κανείς? Γιατί αναφέρεται για HTC και μήπως δεν παίζει και τόσο σημασία στον γαλαξία μας. Αλλά να παλεύω και με το ανοιξε κλείσε 8 ώρες και 1 ακόμα κ.τ.λ. σκέτη ταλαιπωρία.:mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω που το φορτιζο κλειστο πειραζει κατι?

 

όχι. ίσα ίσα. έχω παρατηρήσει ότι όταν το φορτίζω κλειστό κρατάει λίγο περισσότερο η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και εγκατέστησα το skype και λειτουργεί μια χαρά, κάνω κανονικά κλήσεις και η ποιότητα ήχουν είναι καλή. Έχω διαβάσει που λένε μερικοί ότι πιάνει αρκετό χώρο στην μνήμη και δεν μπορούν να το εγκαταστήσουν, μερικά Kb πιάνει, εκτός αν δεν εννόησα καλά
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα και εγκατέστησα το skype και λειτουργεί μια χαρά, κάνω κανονικά κλήσεις και η ποιότητα ήχουν είναι καλή. Έχω διαβάσει που λένε μερικοί ότι πιάνει αρκετό χώρο στην μνήμη και δεν μπορούν να το εγκαταστήσουν, μερικά Kb πιάνει, εκτός αν δεν εννόησα καλά

 

βασικά όντως δεν πιάνει πολύ. πιάνει κάπου 7000kb = 7mb.. :)

Link to comment
Share on other sites

βασικά όντως δεν πιάνει πολύ. πιάνει κάπου 7000kb = 7mb.. :)

 

μάλλον θα ήθελα να πω Mb αλλα δεν με άφησε το φρέντο στο χέρι.....:):)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα ήθελα να πω Mb αλλα δεν με άφησε το φρέντο στο χέρι.....:):)

 

ahahahahah :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά..

 

αύριο θα πάω να πάρω την συσκευή (απο Γερμανό) κατα 99% και βλέπω οτι πολλοί έχετε κολλήσει με ένα κόλπο που αυξάνει την μπαταρία (απο εναν που επικοινώνησε με κάποιον απο την HTC).

 

Έψαξα όμως στο battery university (εδώ) και είδα οτι οι μπαταρίες αυτές θέλουν απλή φόρτιση και οχι τιποτα βουντού!

δείτε εδώ στα advantages λέει:

# Does not need prolonged priming when new. One regular charge is all that's needed.

# Relatively low self-discharge - self-discharge is less than half that of nickel-based batteries.

# Low Maintenance - no periodic discharge is needed; there is no memory.

 

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος για να ξέρω πως να φορτίσω την συσκευή μου!

 

ΥΓ. Αν το έχω ανοιχτό και "παιξω" για να το χαζέψω την ώρα που φορτίζει, πειράζει;

Link to comment
Share on other sites

Το battery university σωστα τα λεει. Η συνταγή όμως της HTC αφορούσε σε καλιμπράρισμα του προγράμματος μέτρησης μπαταρίας στο Android....
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο προβλημα αυτο με την μνημη. Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.Επανεκινηση στο τηλεφωνο εκανες; Για ριξε και μια ματια στις ρυθμισεις-εφαρμογες-αγνωστες πηγες αν ειναι τσεκαρισμενο...

 

ολα τα έχω κάνει αλλά αυτό επιμένει. εάν δέν σου κάνει κόπο μπές στό μάρκετ και δές τα σχόλια όλος ο κόσμος παραπονιέται

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες...έχω στο σπίτι hol και όταν συνδέω τον υπολογιστή με wifi, δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό στο ίδιο δίκυτο, μου γράφει ότι υπάρχει ίδια Ip. Τι γίνεται με αυτό, τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες...έχω στο σπίτι hol και όταν συνδέω τον υπολογιστή με wifi, δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό στο ίδιο δίκυτο, μου γράφει ότι υπάρχει ίδια Ip. Τι γίνεται με αυτό, τι μπορώ να κάνω?
αυτο στο γραφει στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...