Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξαναεκανα και ειμαι....rooooottt!!!αδερφε εισαι φοβερος.και παλι χιλια ευχαριστω και συγχαρητηρια.τωρα απο οτι καταλαβα εχω πολυ διαβασμα....

 

τίποτα καλή συνέχεια !!!

πήγαινε στο market και κάνε αναζήτηση για την εφαρμογή adfree. Σου μπλοκάρει όλες τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές, είναι η καλύτερη εφαρμογή για root χρήστες.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τίποτα καλή συνέχεια !!!

πήγαινε στο market και κάνε αναζήτηση για την εφαρμογή adfree. Σου μπλοκάρει όλες τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές.

 

οκ.να λυσω πρωτα το θεμα που μου προεκυψε και μου δειχνει κατεστραμενη καρτα και το log που μου τερματιζει την εφαρμογη ''δικαιωματα''

Link to comment
Share on other sites

οκ.να λυσω πρωτα το θεμα που μου προεκυψε και μου δειχνει κατεστραμενη καρτα και το log που μου τερματιζει την εφαρμογη ''δικαιωματα''

 

τιι? έλεος. κάνε μια επανεκκίνηση μήπως στανιάρει !!! και βγάλε και ξαναβάλε την κάρτα μνήμης.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

τιι? έλεος κάνε μια επανεκκίνηση να στανιάρει !!! και βγάλε και ξαναβάλε την κάρτα μνήμης.

 

ολα οκ.το log στα δικαιωματα βεβαια μου τερματιζει την εφαρμογη , δεν ξερω αν ετσι γινεται.το root explorer δεν υπαρχει στο μαρκετ?

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ.το log στα δικαιωματα βεβαια μου τερματιζει την εφαρμογη , δεν ξερω αν ετσι γινεται.το root explorer δεν υπαρχει στο μαρκετ?

 

δεν έχω κοιτάξει για το root explorer. Επίσης το log τοχα κοιτάξει μια φορά αλλά δεν μου τερμάτισε την εφαρμογή. Εντάξει δεν είναι και σοβαρό. αφού όλα είναι οκ :)

 

______________________

 

ΚΑΤΙ ΉΡΘΕΕΕΕ: NEO FIRMWARE ΓΙΑ ΤΟ GALAXY 3 (eclair) (δεν είναι το 2.2)

 

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJH1

 

έκανα αναβάθμιση το KIES και έχει update για το firmware του γαλαξίαα !!!

το περνάω και σας λέω εντυπώσεις !!!

 

1) δεν χάθηκαν οι εφαρμογές, και επανήλθαν αυτές που είχα απεγκαταστήσει με το titatium.

2) χάθηκε το root, δηλαδή λέει ότι είμαι root αλλά δεν έχω το superuser permitions. τελικά το ξαναrootαρα και όλα οκ.

3) τώρα για το θέμα τις μπαταρίας δεν μπορώ να κρίνω ακόμα αλλά μάλλον δεν φτιάχτηκε.

4) δεν έχω παρατηρήσει καμιά καινούρια διαφορά/αλλαγή

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ ΉΡΘΕΕΕΕ: NEO FIRMWARE ΓΙΑ ΤΟ GALAXY 3 (eclair)

 

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJH1

 

έκανα αναβάθμιση το KIES και έχει update για το firmware του γαλαξίαα !!!

το περνάω και σας λέω εντυπώσεις !!!

 

1) δεν χάθηκαν οι εφαρμογές, και επανήλθαν αυτές που είχα απεγκαταστήσει με το titatium.

2) χάθηκε το root, δηλαδή λέει ότι είμαι root αλλά δεν έχω το superuser permitions. τελικά το ξαναrootαρα και όλα οκ.

3) τώρα για το θέμα τις μπαταρίας δν μπορώ να κρίνω ακόμα αλλά μάλλον δεν φτιάχτηκε.

4) δεν έχω παρατηρήσει καμιά καινούρια διαφορά/αλλαγή

 

Δηλαδη το 2.2? Αυτο που περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το 2.2? Αυτο που περιμενουμε!

 

όχι δεν είναι δυστυχώς το 2.2 :(

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, δεν ξέρω αν θα το διορθώσει αλλά αξίζει την προσπάθεια..

1) πήγαινε εκεί που γράφεις τον αριθμό για να καλέσεις κάποιον και πάτα *#7284#

2) στο κάτω που λέει usb είναι στο PDA λογικά. πήγαινέ το στο MODEM και μετά πάλι στο PDA

 

Σε υπερευχαριστώ φίλε μου τώρα λειτουργούν όλα άψογα!!!!!!!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι,

 

όταν ανοίγω μέσω Galaxy 3 το Gmail account μου και έχω εισερχόμενη αλληλογραφία με συννημένο αρχείο (π.χ. αρχείο κειμένου), πατάω 'Προεπισκόπηση' για να διαβάσω το κείμενο όπου εμφανίζεται ένα dialog box που γράφει 'Ανάκτηση Επισύναψης ...περιμένετε' και ποτέ δεν ανοίγει κανένα κείμενο!

 

Είναι κάτι στις ρυθμίσεις που πρέπει να δω ή τι ...?

 

ΥΓ. Δεν φταίει το μέγεθος του αρχείου αφού συζητάω για συννημένα όγκου 45Κb που λογικά έπρεπε να τα ξεπετάει!!!

 

ΥΓ2. ΕΡΩΤΗΣΗ: Η αυτόματη εναλλαγή portrait/lansdcape δεν ισχύει για το κεντρικό/αρχικό μενού του Galaxy 3? Δηλαδή, όταν έχω πλαγιάσει το κινητό μου βλέποντας π.χ. το Madata.gr, το κινητό μετατρέπει σωστά την εικόνα σε πλαγιαστή (landscape) από όρθια (portrait) που είναι κανονικά! Όταν όμως βγαίνω από την εφαρμογή και γυρνώ στο κεντρικό/αρχικό μενού, τότε το κινητό επανέρχεται σε όρθια θέση παρόλο που εγώ το έχω ακόμα πλαγιασμένο! Τι λέτε να φταίει???

 

Ευχαριστώ.

 

Βασίλης

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κοιτάξει για το root explorer. Επίσης το log τοχα κοιτάξει μια φορά αλλά δεν μου τερμάτισε την εφαρμογή. Εντάξει δεν είναι και σοβαρό. αφού όλα είναι οκ :)

 

______________________

 

ΚΑΤΙ ΉΡΘΕΕΕΕ: NEO FIRMWARE ΓΙΑ ΤΟ GALAXY 3 (eclair) (δεν είναι το 2.2)

 

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJH1

 

έκανα αναβάθμιση το KIES και έχει update για το firmware του γαλαξίαα !!!

το περνάω και σας λέω εντυπώσεις !!!

 

1) δεν χάθηκαν οι εφαρμογές, και επανήλθαν αυτές που είχα απεγκαταστήσει με το titatium.

2) χάθηκε το root, δηλαδή λέει ότι είμαι root αλλά δεν έχω το superuser permitions. τελικά το ξαναrootαρα και όλα οκ.

3) τώρα για το θέμα τις μπαταρίας δεν μπορώ να κρίνω ακόμα αλλά μάλλον δεν φτιάχτηκε.

4) δεν έχω παρατηρήσει καμιά καινούρια διαφορά/αλλαγή

 

το περασα και εγω χτες το βραδυ ολο χαρα πιστευοντας οτι ηρθε το froyo αλλα ματαια.εχω παντως την εντυπωση οτι ειναι λιγο καλυτερο σε θεμα μπαταριας..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά με το PC (Windows 7 64 bit), το συγχρονίζω κλπ κλπ. Μόλις περάσει λίγος καιρός παύει να συνδέεται. Του κάνω Factory reset και δουλεύει κανονικά για λίγο καιρό και μετά πάλι τα ίδια. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Σημείωση: Συχνά πυκνά το βάζω σε USB Debbuging Mode γιατί φτιάχνω κάποιες εφαρμογές και θέλω να τις δοκιμάζω.

Δώστε μια λύση. :sick:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά με το PC (Windows 7 64 bit), το συγχρονίζω κλπ κλπ. Μόλις περάσει λίγος καιρός παύει να συνδέεται. Του κάνω Factory reset και δουλεύει κανονικά για λίγο καιρό και μετά πάλι τα ίδια. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Σημείωση: Συχνά πυκνά το βάζω σε USB Debbuging Mode γιατί φτιάχνω κάποιες εφαρμογές και θέλω να τις δοκιμάζω.

Δώστε μια λύση. :sick:

 

λοιπόν, δεν ξέρω αν θα το διορθώσει αλλά μέχρι τώρα έχει 2/2 success στα μέλη του forum...

1) πήγαινε εκεί που γράφεις τον αριθμό για να καλέσεις κάποιον και πάτα *#7284#

2) στο κάτω που λέει usb είναι στο PDA λογικά. πήγαινέ το στο MODEM και μετά πάλι στο PDA

δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, και εμένα μου γινόταν, αν θές πέρασε το τελευτέο KIES και firmware που βγήκε χθες, μπορεί να το διόρθωσαν. με το firmware update μεσω kies δεν χάνονται δεδομένα/εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, δεν ξέρω αν θα το διορθώσει αλλά μέχρι τώρα έχει 2/2 success στα μέλη του forum...

1) πήγαινε εκεί που γράφεις τον αριθμό για να καλέσεις κάποιον και πάτα *#7284#

2) στο κάτω που λέει usb είναι στο PDA λογικά. πήγαινέ το στο MODEM και μετά πάλι στο PDA

δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, και εμένα μου γινόταν, αν θές πέρασε το τελευτέο KIES και firmware που βγήκε χθες, μπορεί να το διόρθωσαν. με το firmware update μεσω kies δεν χάνονται δεδομένα/εφαρμογές

 

Το διάβασα σε προηγούμενο ποστ και το δοκίμασα αλλά δε γίνεται τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα σε προηγούμενο ποστ και το δοκίμασα αλλά δε γίνεται τίποτα. :(

 

αα οκ :/ πάντως δοκίμασε να κάνεις update το kies μήπως διορθωθεί. θύμισε μου έχεις csc vodafone ή cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα μία νέα δημοσκόπηση σχετικά με το θέμα τις μπαταρίας.

Όσοι μπορείτε ψηφίστε και δηλώστε τι firmware έχετε.

εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287798

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

ας μας πει καποιος εαν εχει voda firmware και την αποδοση τις μπαταριας του και την βρισκουμε την ακρη κυριλλε.αλλωστε νομιζω ολους μας αφορα
Link to comment
Share on other sites

ας μας πει καποιος εαν εχει voda firmware και την αποδοση τις μπαταριας του και την βρισκουμε την ακρη κυριλλε.αλλωστε νομιζω ολους μας αφορα

 

ναι, αν θες γράψε και ψήφισε και εσύ στο ποστ που έφτιαξα :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το firmware:

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800EURJG3

 

Το ΚΙΕΣ μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση διοτι εχω την τελευταια εκδοση.

Ειναι οντως αυτη η τελευταια εκδοση;

Υ.Γ Η μπαταρια μου κραταει 1-2 μερες αναλογως τη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το firmware:

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800EURJG3

 

Το ΚΙΕΣ μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση διοτι εχω την τελευταια εκδοση.

Ειναι οντως αυτη η τελευταια εκδοση;

Υ.Γ Η μπαταρια μου κραταει 1-2 μερες αναλογως τη χρηση

 

ναι αυτή είναι η τελευταία έκδοση. από που το αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

Απο το public το αγορασα με νεα συνδεση cosmote. Παιζει καποιο ρολο στο firmware?

 

μόνο εκεί που λέει CSC. Υπάρχουν 3 διαφορετικά

 

Cosmote CSC: I5800COSJG2 και I5800COSJH1

Vodafone CSC: I5800VGRJG1

Wind? CSC: I5800EURJG3

 

πάντως αυτοί που έχουν vodafone csc τους κρατάει 3-4 μέρες

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου συσκευη ειναι απο τη vodafone και η μπαταρια της κραταει σχεδον τρεις μερες χωρις φυσικα να εκκινησω εφαρμογες αλλιως κρατα δυο μονο!! PDA I5800XWJG6

PHONE I5800XXJG3

CSC I5800VGRJG1

Link to comment
Share on other sites

πως λειτουργέι το "gps" πρέπει να κατεβάσω κάπιο χάρτη πως γίνεται γιατί εδώ και δύο μέρες που έχω το κιν. και έχω προσπαθήσει να το δουλέψω δεν κάνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

η δικια μου συσκευη ειναι απο τη vodafone και η μπαταρια της κραταει σχεδον τρεις μερες χωρις φυσικα να εκκινησω εφαρμογες αλλιως κρατα δυο μονο!!

PDA I5800XWJG6

PHONE I5800XXJG3

CSC I5800VGRJG1

 

μέσω kies μπορείς να κάνεις ενημέρωση του firmware, έχει βγει νεότερη έκδοση από αυτή που έχεις :)

 

πως λειτουργέι το "gps" πρέπει να κατεβάσω κάπιο χάρτη πως γίνεται γιατί εδώ και δύο μέρες που έχω το κιν. και έχω προσπαθήσει να το δουλέψω δεν κάνει κάτι.

 

βάζεις απλά την κάρτα μνήμης που ήρθε λογικά με το πρόγραμμα destinator και κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή destinator.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλως σας βρηκα στη κοινοτητα... Πολυ χρησιμο σαϊτ και ιδιαιτερα η συγκεκριμενη συζητηση για το Galaxy 3.

Εχω εδω και λιγες μερες τη συσκευη.. Τα δυο βασικοτερα προβληματα μου ειναι τα εξης: Στο MLS Destinator οταν το ανοιγω μου πεταει μια ακυρη τοποθεσια (συγκεκριμενα ενα σημειο της εθνικης που ειχα περασει πριν 2 μερες) και εχω παρατηρησει οτι οταν μπω στο αμαξι και κινηθω λιγα χιλιομετρα "ξυπναει" και μου λεει που βρισκομαι σωστα.. Ομως το προβλημα ειναι οτι οταν το ανοιγω και θελω να παω καπου πεζος δυστυχως δε βοηθαει. Μοθ δειχνει οτι βρισκομαι στο σημειο της εθνικης. Ακομα και το τεστ να το αφησω ανοιχτο και να προχωρησω σα πεζος αρκετα μετρα δεν εφερε αποτελεσμα, γνωριζει κανεις τι μπορει να φταει?? Εγκατεστησα και το GPS opt και το GPS Booster και παλι τιποτα...

Το αλλο προβλημα ειναι με το Kies, μεχρι και σημερα δεν εβρησκε καθολου τη συσκευη μου, εκανα το τρικ με τη πληκτρολογηση του *#7284# και επειτα την εναλλαγη απο PDA σε MODEM και PDA παλι και καταφερα τουλαχιστον να διαβαζει πλεον το κινητο μου σαν μεσω αποθηκευσης (οπως USB) στο My Computer αλλα στο Kies απλως τωρα δειχνει οτι προσπαθει να συνδεθει η συσκευη αλλα ποτε δε συνδεεται, απλα φορτωνει επ' αοριστον...

Edited by CARTooNiST_4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...