Jump to content

[Επίσημο] Nokia C1-01 & Nokia C1-02


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia C1-01 & Nokia C1-02

(RM-607).....................(RM-643)

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-01/C1-01_main.jpg

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-01/C1-01_detail1.jpg http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-01/C1-01_detail2.jpg http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-01/C1-01_detail3.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

3 June 2010

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia C1-01 is a Dual-band GPRS phone for EGSM 900/1800 and GSM 850/1900 (on some regions) that includes a VGA camera, Stereo FM radio with recording feature, email and MIDP 2.1 APIs for application creation.

______________________________________

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

04.40

 

Δείκτης SAR:

0.68 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

0595553 (DGRAY) / 059B0W3 (MBLUE) / 0596666 (RED) / 0596347 (WGRAY)

 

 

***********************************************************************************************************************

 

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-01/C1-01_main.jpg

 

http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-02/C1-02_detail1.jpg http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-02/C1-02_detail2.jpg http://www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C1-02/C1-02_detail3.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

3 June 2010

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia C1-02 is a Dual-band GPRS phone for EGSM 900/1800 and GSM 850/1900 (on some regions) that includes Stereo FM radio with recording feature, email and MIDP 2.1 APIs for application creation.

______________________________________

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

05.40

 

Δείκτης SAR:

1.27 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

0597664 (BLACK) / 059B0N2 (BLUE) / 059B2N3 (CGREY) / 059B3M7 (ORANGE) / 059B0B7 (PLUM)

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης: C1-01 | C1-02

Τεχνικά χαρακτηριστικά: C1-01 | C1-02

Φωτογραφίες: C1-01 | C1-02

Δελτίο τύπου

Data Sheet: C1-01 | C1-02

Οδηγός χρήσεως: C1-01 | C1-02

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε φτάνει Ελλάδα? Το κόβω τέλειο για το στρατό χωρίς κάμερα και με GPRS και java για να χαζεύεις που και που στο ίντερνετ σε στιγμές μεγάλης απαλεψιάς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Έχω το Nokia C1-02 και το Nokia Bluetooth Clip BH-218.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν αναγνωρίζει το bluetooth headset το κινητό τηλέφωνο!

Αναγνωρίζει το άλλο μου κινητό και το pc μου, αλλά όχι το bluetooth headset!

Επίσης, το bluetooth headset συνδέεται κανονικά με το άλλο κινητό!

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο εγχειρίδιο του ακουστικού μήπως κάνεις κάποια λάθος ενέργεια.Επίσης μέσα αναφέρεται πως μπορείς να κάνεις reset σε αυτό,δοκίμασε το αν δεν βρεις κάποια άλλη λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να βρω λύση!

Δεν υπάρχει κανένας εδώ μέσα στο forum που να έχει προσπαθήσει να συνδέσει τις εν λογω συσκευές;

Edited by _gladiator_
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, μόλις σήμερα παρέλαβα ένα Nokia C1-02 κινητό από μεγάλο ηλεκτρονικό κατάστημα το οποίο πάνω στο κουτί του δεν είχε την ταινία γνησιότητας που συνήθως έχουν τα κουτιά της nokia. Επίσης μέσα στο κουτί δεν υπήρχε κανένα επιπλέον εξάρτημα (μόνο μπαταρία και φορτιστής) και εκτός αυτού ο φορτιστής είναι κατασκευασμένος για αγγλικές πρίζες.

 

Πως είναι δυνατόν να μην υπάρχει η ταινία γνησιότητας; Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά,το κινητό σου δεν προοριζόταν για Ελλάδα.

Πάρε το κατάστημα που το πήρες και κάντους παράπονα και πες τους να σου στείλουν άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Ψάχνω για μια συσκευή για το φανταρικό μου που έρχεται σε ενάμιση μήνα και το C1-02 είναι από τα υποψήφια... Θα ήθελα να ρωτήσω πως πάει το συγκεκριμένο κινητό στην πράξη από αυτονομία. Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής επαφών από outlook; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!:)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το C1-01 έχει 0.68 SAR ενώ το C1-02 1.27 SAR?

γιατί να συμβαίνει αυτό άραγε?

 

η φωτογραφία είναι λάθος, το C1-02 δεν έχει κάμερα..

 

πως σας φαίνεται το κινητό γενικά?

Edited by Lynx
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Έχω ένα Νοκια C1-01 (έκδοση λογισμικού 5.40) και έχω το εξής πρόβλημα. Στη λίστα με όλες τις κλήσεις, υπάρχουν κάποιες καταχωρήσεις, 15 στο σύνολο, που δεν μου επιτρέπει να τις διαγράψω. Μόλις πατήσω διαγραφή μου λέει "μη επιτρεπόμενη ενέργεια". Αν πάω στο Μητρώο και επιλέξω να διαγράψει όλες τις λίστες, τις συγκεκριμένες καταχωρήσεις δεν τις διαδράφει. Γιατί το κάνει αυτό; Πώς μπορώ να σβήσω αυτές τις καταχωρήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό θέμα των Νόκια. Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού, κάνε αναβάθμιση.

Είχα την έκδοση 5.40. Αναβάθμισα σε 6.15 και το πρόβλημα λύθηκε. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω το nokia c101 και θελω να χρησιμοποιησω το ιντερνετ με παροχεα την cosmote ,δοκιμασα να στειλω το μηνυμα για την ενεργοποιηση των ρυθμισεων wap και μου ελεγε οτι δεν ειναι διαθεσιμο.μπορω να ενεργοποιησω τις ρυθμισεις χειροκινητα απο το μενου του τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το c1-02 εχει κοινη εξοδο ακουστικου-ηχειου οπως τα 100-101; Δηλαδη οταν μιλας ακουγεται ο συνομιλητης και απο το ηχειο;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το c1-02 εχει κοινη εξοδο ακουστικου-ηχειου οπως τα 100-101; Δηλαδη οταν μιλας ακουγεται ο συνομιλητης και απο το ηχειο;

 

Ναι ισχυει το ιδιο οπως το 100-101. :mad:

 

Είχα την έκδοση 5.40. Αναβάθμισα σε 6.15 και το πρόβλημα λύθηκε. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

Φιλε μου την αναβαθμιση πως την εκανες???Μονος σου ή το πηγες σε καταστημα????Ειδες καποια διαφορα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Θελω τα φωτα σας γιατι εχω ενα προβληματακι και εχω φρικαρει....Εκανα προσφατα αναβαθμιση στο κινητο μου μεσω του nokia pc suite και πλεον στα settings του κινητου μου δεν εμφανιζεται η επιλογη για την ελληνικη γλωσσα.....Τι κανω για αυτο τωρα????Υπραχει καποιος τροπος να προσθεσω τα ελληνικα ή να γυρισω στην παλια εκδοση λογισμικου που ειχε κανονικα ελληνικα???Εχω ενα αρχειο .nbu απο ενα back up που εκανα πριν κανω την αναβαθμιση αλλα δεν ξερω αυτο αν βοηθαει καπως.... :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Θελω τα φωτα σας γιατι εχω ενα προβληματακι και εχω φρικαρει....Εκανα προσφατα αναβαθμιση στο κινητο μου μεσω του nokia pc suite και πλεον στα settings του κινητου μου δεν εμφανιζεται η επιλογη για την ελληνικη γλωσσα.....Τι κανω για αυτο τωρα????Υπραχει καποιος τροπος να προσθεσω τα ελληνικα ή να γυρισω στην παλια εκδοση λογισμικου που ειχε κανονικα ελληνικα???Εχω ενα αρχειο .nbu απο ενα back up που εκανα πριν κανω την αναβαθμιση αλλα δεν ξερω αυτο αν βοηθαει καπως.... :(:(:(

 

απο που εχεις παρει το κινητο?

αν ειναι απεξω ή απο μαγαζι που φερνει απεξω κινητα,ειναι λογικο να τα εχασες μιας και δεν ειχε ποτε ελληνικα μεσα,απλα στα ειχαν βαλει αυτοι..και με την αναβαθμιση χαθηκαν. υπαρχουν διαφορες λυσεις,αλλα το να περασεις την παλια εκδοση λειτουργικο και να εχεις τα ελληνικα ξεχνα το..

Edited by impreza_sti

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να αλλάξεις product codde στη συσκευή σου για να επανέλθει η ελληνική γλώσσα στο μενού. κάπου στο φορουμ υπάρχει οδηγός. αν τον πετυχω θα ποσταρω λινκ

 

εδιτ: ανάλογα με την συσκευή σου, επέλεξε τον σωστό οδηγό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το κινητο της Nokia c1-02 και πρωτα ειχε εκδοση λογισμικου 5,40....Απλα ειχα διαβασει σε Post εδω στο forum οτι ενας φιλος ειχε κανει την αναβαθμιση σε λογισμικο 6,15 και δεν ειχε παρουσιασει σε αυτον καποιο προβλημα....Μου το ειχαν φερει δωρο αυτο το κινητο γιατι θα εμπαινα στρατο και ηταν το καταλληλο και τωρα που ειναι να μπω το ξεθαψα απο τα συρταρια μου,το ειχαν αγορασει απο ενα συνοικιακο μαγαζι και δεν ξερω αν φερνει απο εξω ή αν τα περασαν αυτοι τα ελληνικα... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες η συσκευή στο πληκτρολόγιο τότε είναι παραεισαγωγής. Για να περάσεις Ελληνικά μπορείς είτε να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service, με χρέωση περίπου 15 ευρώ, ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει μονο λατινικους χαρακτηρες και οπως ειδα ο product code δεν ειναι αυτος που θα επρεπε για να ελλαδα....Σκεφτομουν να ακολουθησω αυτον τον αδηγο που εχεις ανεβασει και συγκεκριμενα το δευτερο βημα...Εχετε καποιο Link για να κατεβασω JAF 1.98.62.exe και OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar???Γιατι στο google που βρηκα καποια μου τα βγαζει οτι ειναι επικινδυνα για τον υπολογιστη...Υπαρχει κυνδυνος να το καψω το κινητακι???

 

Προσπαθησα με τον 1ο τροπο και ενω εχω κατεβασει και εγκαταστησει το Nokia Pc Suite και το Nokia Software Updater και εχω συνδεσει μια φορα το κινητο κανονικα μετα οταν τρεχω το NSS δεν βρισκει την συσκευη μου....

 

Με τον 2ο τροπο που προσπαθησα εχω κατεβασει και εχω εγκαταστησει κανονικα το OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar...Με το αρχειο ομως JAF 1.98.62.exe εχω ενα προβλημα γιατι οταν το εγκαθιστω μου βγαζει καποια μηνυματα με κοκκινο πλαισιο παρ'ολα αυτα τελειωνει κανονικα η εγκατασταση του. Οταν ομως παταω εκτελεση του OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar και παταω "GO" οπως λεει αντι για "ERROR: Box driver not installed" μου βγαζει παραθυρακι "Cannot create file C:\Program Files\ODEON\JAF\winscard.dll.

 

Ξερουμε τι κανω λαθος???Μηπως δεν εχω κατεβασει κατι σωστα???

 

Τα καταφερα τελικα να περασω τα ελληνικα με τον δευτερο τροπο απο τον οδηγο..Απλα αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα με μενα καποια στιγμη απλα ας τρεξει το OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar σαν διαχειριστης...Εγω εκει εκανα λαθος και εμφανιζοταν το παραπανω μηνυμα που ανεφερα....Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας και την αμεσες απαντησεις σας!

Edited by Mitsakos24
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...