Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το διαβασα,βρήκα κι ενα βιντεο,αλλά έχω μια απορία,πρώτα να περάσω τη belle με το nokia suite,κ μετα με φοίνικα,ή μπορώ και κατευθείαν με τον φοίνικα?

 

 

πρώτα belle και μετά με τον φοίνικα η γλώσσα μόνο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρώτα belle και μετά με τον φοίνικα η γλώσσα μόνο

 

Αυτό θα ήθελα να το δω πως το κάνεις, αφού ο φοίνικας σβήνει τις μνήμες που του λες να γράψει (αναλόγως το αρχείο).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήθελα να το δω πως το κάνεις, αφού ο φοίνικας σβήνει τις μνήμες που του λες να γράψει (αναλόγως το αρχείο).

με τον φοίνικα περνάς μόνο γλώσσα, τίποτα άλλο, δεν θα σου σβήσει κάτι !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλα,πολύ απλά περασα την ελληνικη μπέλε κατευθείαν με τον φοίνικα;)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν πιστευω οτι θα ειναι διαθεσιμη μονο για Symbian με επεξεργαστη 1GHz και ανω..

Ελπιζω να παρουν την αναβαθμηση ολα τα Symbian^3 :happy:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήθελα κι εγώ να το δω. :)

 

αυτό απλά δεν ισχύει:p (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3980249#post3980249)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και την αννα, με κλειστό wf, όταν έμπαινα στον όπερα με ρωτούσε για σύνδεση και προχωρούσα κανονικά. Τώρα πρέπει πρώτα να συνδεθω και μετά να παω στον όπερα. Βλακεία

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και την αννα, με κλειστό wf, όταν έμπαινα στον όπερα με ρωτούσε για σύνδεση και προχωρούσα κανονικά. Τώρα πρέπει πρώτα να συνδεθω και μετά να παω στον όπερα. Βλακεία

 

Για μένα καλύτερα.

Γιατί δηλαδή να κυνηγάμε τις εφαρμογές με το τουφέκι αν συνδέθηκαν ή όχι?

Και καλά οι εφαρμογές που σε ρωτάνε. Οι άλλες που μπαίνουν από μόνες τους? Εδώ κλείνεις το wi-fi και τέλος.

Ξέχασες να το ανάψεις πριν μπεις στον opera? κατεβάζεις την μπάρα το ανάβεις και συνεχίζεις. Απλά πράματα! :D

 

Edit:

 

Μια ακόμα φήμη για τον αντικαταστάτη του N8, που θα παρουσιαστεί στο MWC.

και το όνομα αυτού θα είναι Nokia 808 PureView!!!

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα φήμη για τον αντικαταστάτη του N8, που θα παρουσιαστεί στο MWC.

και το όνομα αυτού θα είναι Nokia 808 PureView!!!

Πες κιάλλα ντε!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και την αννα, με κλειστό wf, όταν έμπαινα στον όπερα με ρωτούσε για σύνδεση και προχωρούσα κανονικά. Τώρα πρέπει πρώτα να συνδεθω και μετά να παω στον όπερα. Βλακεία
Για μένα καλύτερα.

Γιατί δηλαδή να κυνηγάμε τις εφαρμογές με το τουφέκι αν συνδέθηκαν ή όχι?

Και καλά οι εφαρμογές που σε ρωτάνε. Οι άλλες που μπαίνουν από μόνες τους? Εδώ κλείνεις το wi-fi και τέλος.

Ξέχασες να το ανάψεις πριν μπεις στον opera? κατεβάζεις την μπάρα το ανάβεις και συνεχίζεις. Απλά πράματα! :D

από πού κι ως πού πρέπει να συνδεθείς πρώτα μονος σ?? απλά ανοιγεις το wifi αν το χεις κλειστό,και χρησιμοποιείς το opera όπως και με την άννα,ρωτάει για σύνδεση και προχωράει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

από πού κι ως πού πρέπει να συνδεθείς πρώτα μονος σ?? απλά ανοιγεις το wifi αν το χεις κλειστό,και χρησιμοποιείς το opera όπως και με την άννα,ρωτάει για σύνδεση και προχωράει κανονικά

Και αν βάλεις στις ρυθμίσεις του opera το διαδίκτυο, δε σε ρωτάει καν, απλά χρησιμοποιεί την default σύνδεση που έχεις ανοιχτή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά προϋποθέτει να έχεις ανοικτό το wi-fi πράγμα που δεν συνέβαινε με την αννα.

Μιας και το θεωρείται κάποιοι λογικό εγώ το θεωρώ παράλογο. Υπάρχει περίπτωση να μπω στον όπερα και να μην θέλω σύνδεση? Μου θυμίζει παλαιότερες εποχές όπου πατούσα αποστολή εικόνας με bluetooth και έπρεπε να πάω πρώτα να το ανοίξω. Διπλός κόπος. Αφού είδη είχα επιλέξει αποστολή με bluetooth......:ninja:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες κιάλλα ντε!

 

Τι να πω? Φήμες είναι ακόμα.

Μιλάνε για τρελές αναλύσεις (40 mp) στην κάμερα και δυνατότητα video 1080p και το UI (της εφαρμογής της κάμερας) καλύτερο από του Ν9.

Αλλά δε νομίζω ότι πολλά από αυτά να ισχύουν (ίσως το 1080p).

Υπομονή μέχρι το τέλος Φλεβάρη λοιπόν. :)

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά προϋποθέτει να έχεις ανοικτό το wi-fi πράγμα που δεν συνέβαινε με την αννα.

Μιας και το θεωρείται κάποιοι λογικό εγώ το θεωρώ παράλογο. Υπάρχει περίπτωση να μπω στον όπερα και να μην θέλω σύνδεση? Μου θυμίζει παλαιότερες εποχές όπου πατούσα αποστολή εικόνας με bluetooth και έπρεπε να πάω πρώτα να το ανοίξω. Διπλός κόπος. Αφού είδη είχα επιλέξει αποστολή με bluetooth......:ninja:

 

ΜΑ φίλε μου γι'αυτό έχει γίνει τόσο απλός και γρήγορος ο τρόπος να ανοιγοκλείνεις ότι σου χρειάζεται εκείνη τη στιγμή... Θες wifi? μπαμ κάτω τη μπάρα-άνοιγμα wifi. Ακόμα πιο απλά? wifi-widget... Δηλαδή τι άλλο να κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά προϋποθέτει να έχεις ανοικτό το wi-fi πράγμα που δεν συνέβαινε με την αννα.

Μιας και το θεωρείται κάποιοι λογικό εγώ το θεωρώ παράλογο. Υπάρχει περίπτωση να μπω στον όπερα και να μην θέλω σύνδεση? Μου θυμίζει παλαιότερες εποχές όπου πατούσα αποστολή εικόνας με bluetooth και έπρεπε να πάω πρώτα να το ανοίξω. Διπλός κόπος. Αφού είδη είχα επιλέξει αποστολή με bluetooth......:ninja:

δεν σου πε κανείς να κλείσεις το wifi,μπορεις να τ αφήσεις ανοιχτό όπως ήταν μονιμα στην αννα.απλά τώρα εχεις επιλογή ΚΑΙ να το κλεινεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος διαμαρτύρεται γιατί με την Anna η ασύρματη σύνδεση, αν έμενε ανενεργή για λίγο έκλεινε, ενώ στην Belle θα είναι λογικά είτε ενεργή είτε ανενεργή.

Και νομίζω ότι το θέμα έχει να κάνει με την κατανάλωση της μπαταρίας, κάτι που ενδιαφέρει και εμένα, όσο και την λειτουργικότητα τις συσκευής.

Νομίζω ότι όλους λίγο πολύ μας ενδιαφέρει η λειτουργία του λογισμικού, όπως και τα διάφορα χαρακτηριστικά λειτουργίας του,

εξάλλου συνειδητά επιλέξαμε το Symbian εξαιρώντας άλλα πιο φαντεζί (eye candy) λόγω της ιδιαιτερότητας του.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό gel7

Το βάζω κι εδώ μιας το είχα ποστάρει σε λάθος τόπικ

Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης μπελε με αννα. Ημέρα με νύχτα. Με ενόχλησε μόνο η απουσία τού widget με τα χαμένα δεδομένα αλλά ο σεφ του φόρουμ το έλυσε κι αυτό το θέμα.

Αυτό με την σύνδεση θέλω να το ξεκαθαρίσω μιας και ο γραπτός λόγος δημιουργεί μερικές φορές λανθασμένες εντυπώσεις. Σαφώς και η ύπαρξη του "κουμπιού" για άνοιξε-κλείσε είναι πολύ χρήσιμο και έλειπε από τις προηγούμενες εκδόσεις. Αυτό που λέω είναι πως από την στιγμή που ανοίγω μια εφαρμογή που δουλεύει αποκλειστικά με σύνδεση (όπως ο όπερα) εννοείται πως θέλω σύνδεση και το μόνο που έπρεπε να ρωτάει είναι με ποιον προορισμό να συνδεθω και όχι να πρέπει να μπω στην περιττή διαδικασία να ανοίγω την σύνδεση. Αυτή είναι μια λεπτομέρεια που υπερτερούσε η αννα. Αυτό και τίποτα άλλο.

Αυτό που περιμένω είναι έναν καλύτερο browser και τελειώσαμε. "Σεφ" το άκουσες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που ανοίγω μια εφαρμογή που δουλεύει αποκλειστικά με σύνδεση (όπως ο όπερα) εννοείται πως θέλω σύνδεση και το μόνο που έπρεπε να ρωτάει είναι με ποιον προορισμό να συνδεθω και όχι να πρέπει να μπω στην περιττή διαδικασία να ανοίγω την σύνδεση. Αυτή είναι μια λεπτομέρεια που υπερτερούσε η αννα. Αυτό και τίποτα άλλο.

ΠΧ στον Opera αν πας στις επιλογές και βάλεις επιλογή σύνδεσης - ερώτηση πάντα, θα συμβαίνει αυτό που θέλεις. Και σε όλα τα προγράμματα σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό συνέβαινε μέχρι την αννα. Τώρα πλέον πρέπει να ανοίξεις πρώτα το wi-fi και μετά να ανοίξεις τον όπερα. Μετά είναι o.k. Συμβαίνει αυτό που λες. Απαιτείται το χειροκίνητο άνοιγμα του wi-fi. Κάτι ακόμη με τον όπερα. Έχει χαθεί η επιλογή που ρυθμιζαμε την ποιότητα εικόνων. Τώρα επιλέγουμε αν θα εμφανίζονται ή όχι. Δεν έχει επιλογή ποιότητας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό συνέβαινε μέχρι την αννα. Τώρα πλέον πρέπει να ανοίξεις πρώτα το wi-fi και μετά να ανοίξεις τον όπερα. Μετά είναι o.k. Συμβαίνει αυτό που λες. Απαιτείται το χειροκίνητο άνοιγμα του wi-fi. Κάτι ακόμη με τον όπερα. Έχει χαθεί η επιλογή που ρυθμιζαμε την ποιότητα εικόνων. Τώρα επιλέγουμε αν θα εμφανίζονται ή όχι. Δεν έχει επιλογή ποιότητας.

αν δεν θέλεις να ανοιγεις χειροκίνητα το wifi μπορεις πολύ απλά να μην το κλείνεις,και θα σαι όπως με την άννα.

κι αυτό για την ποιότητα των εικόνων είναι στον opera mini,όχι στο opera mobile

Link to comment
Share on other sites

Στην αννα ΔΕΝ ήταν μόνιμα ανοιχτό. Άνοιγε αυτόματα όταν χρειάζονταν. Τώρα αν το αφήσω μόνιμα ανοιχτό θα χάσω πολύ μπαταρία. Δεν πειράζει. Ας το ξεχάσουμε. Ένα κλικ παραπάνω είναι. Δεν θα πεθάνουμε.

Για τις φωτογραφίες το είχε και ο οπερα 11. Δεν χρησιμοποιούσα τον μίνι. Εκτός κι αν τα έχω μπερδεμένα στο μυαλό μου, πράγμα διόλου απίθανο μιας και η belle του lagaskon μάς πήρε τα μυαλά.......:D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην αννα ΔΕΝ ήταν μόνιμα ανοιχτό. Άνοιγε αυτόματα όταν χρειάζονταν. Τώρα αν το αφήσω μόνιμα ανοιχτό θα χάσω πολύ μπαταρία. Δεν πειράζει. Ας το ξεχάσουμε. Ένα κλικ παραπάνω είναι. Δεν θα πεθάνουμε.
μα και στην belle όταν έχεις ανοιχτό το διακοπτη το wifi χρησιμοποιείται μόνο όταν το ζητάει κάποια εφαρμογή,όπως και στη αννα!
Link to comment
Share on other sites

Κάνει μόνιμα αναζήτηση και τρώει μπαταρία. Ακόμη κι αν δεν συνδεθεί.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...