Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μια επιβεβαιωση της Carla

Reference to Nokia Carla confirms it’s existence

 

και να προσθεσω οτι ολα δειχνουν

οτι γινονται δοκιμες σε Ε6 και Ε7

Αρα....???

 

Μακαρι, μακαρι !!!!!!!! :D :D

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H carla τι παραπανω απο την belle θα κανει, ξερουμε?

 

Υποστήριξη διπύρηνων και μεγαλύτερες αναλύσεις οθόνων, προς το παρόν (ανεπίσημα) ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

και μια επιβεβαιωση της Carla

Reference to Nokia Carla confirms it’s existence

 

και να προσθεσω οτι ολα δειχνουν

οτι γινονται δοκιμες σε Ε6 και Ε7

Αρα....???

 

Θα εκπλαγώ ευχάριστα αν τελικά πάρει την Carla το C7 μου. Υποδειγματική υποστήριξη αν όντως ισχύει.

 

H carla τι παραπανω απο την belle θα κανει, ξερουμε?

 

mynokiablog.com/2011/11/15/upcoming-symbian-updates-carla-donna/

 

Καλύτερος browser και widgets απ' ότι βλέπω. Δες την σαν μια εξελιγμένη Belle.

Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό η Qt 5.0 δεν θα υποστηρίζει Symbian!

 

αλλά τα WinCE 5.0 κανονικά... :lol:

 

ας ελπίσουμε να έχει γίνει κάποιο λάθος

Link to comment
Share on other sites

Θα εκπλαγώ ευχάριστα αν τελικά πάρει την Carla το C7 μου. Υποδειγματική υποστήριξη αν όντως ισχύει.

 

mynokiablog.com/2011/11/15/upcoming-symbian-updates-carla-donna/

 

Καλύτερος browser και widgets απ' ότι βλέπω. Δες την σαν μια εξελιγμένη Belle.

 

Mαλιστα. Ας ελπισουμε να ειναι αρκετα ελαφρια ωστε να την τρεχουν και τα pre-belle s3 ανετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν νομιζω να κυκλοφορήσει η Carla για τα "παλιά" S3. Έχει γραφτεί πολλές φορές ότι θα βγει για κινητά με cpu 1GHz και πάνω. Τώρα, ανεπίσημα φαντάζομαι όλο και κάπου θα κυκλοφορήσει στο νετ κάποια "μαγειρεμένη" Carla!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά είναι μεγάλος @&$*%¥, ο Elop!!!! :mad: Συνέχεια θάβει, θάβει.... Αυτό να το δουν κάποιοι που έγραφαν ότι ήρθε να σώσει τη Nokia...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο την win ce5 πλατφόρμα που υπήρχε για τα GPS την έχει αφήσει η ms, είναι νεκρή όπως και τα wm πού βασίζονταν σε αυτήν.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι μεγάλος @&$*%¥, ο Elop!!!! :mad: Συνέχεια θάβει, θάβει.... Αυτό να το δουν κάποιοι που έγραφαν ότι ήρθε να σώσει τη Nokia...

 

Δεν του ανήκει η εταιρεία φίλε, λογοδοτεί και παίρνει εντολές από τους μετόχους που τον προσέλαβαν.

Σε αυτούς πρέπει να απευθύνεις το μένος σου.

Και μένα δεν μου αρέσουν αυτά που κάνει, ούτε ότι καίνε την μια πλατφόρμα μετά την άλλη,

αλλά παρότι εδώ και πολλά χρόνια αγοράζω προϊόντα της Nokia αν πλέον δεν συνεχίζει να με

ικανοποιεί με τις προτάσεις τις θα στραφώ αλλού, πρίν όμως φύγω μάλλον θα πάρω μαζί μου και το N9.

Το περιμένω αρκετό καιρό και μόλις χάσει κανένα πενηντάρικο ακόμη, θα... πυροβολήθεί πάραυτα!

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Δεν του ανήκει η εταιρεία φίλε, λογοδοτεί και παίρνει εντολές από τους μετόχους που τον προσέλαβαν.

Σε αυτούς πρέπει να απευθύνεις το μένος σου.

Και μένα δεν μου αρέσουν αυτά που κάνει, ούτε ότι καίνε την μια πλατφόρμα μετά την άλλη,

αλλά παρότι εδώ και πολλά χρόνια αγοράζω προϊόντα της Nokia αν πλέον δεν συνεχίζει να με

ικανοποιεί με τις προτάσεις τις θα στραφώ αλλού, πρίν όμως φύγω μάλλον θα πάρω μαζί μου και το N9.

Το περιμένω αρκετό καιρό και μόλις χάσει κανένα πενηντάρικο ακόμη, θα... πυροβολήθεί πάραυτα!

 

Το ξέρω, αλλά αυτός ήρθε σαν ρ#$%ς της Microsoft. :mad: Και είμαι πάρα πάρα πολύ αντίθετος με τέτοια άτομα. Γενικά, όχι μόνο με τον συγκεκριμένο... Για το Ν9 το σκέφτομαι/σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά απ'ό,τι βλέπω, σε αυτό τον "υπέροχο" τόπο που ζω, δε θα έχω να φάω αύριο.. Το κινητό θα με νοιάξει;..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση και επίσημα πλέον, αλλά εμείς μάλλον θα περιμένουμε λίγο ακόμη.

 

symbian-belle-released

Edited by gel7
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση και επίσημα πλέον, αλλά εμείς μάλλον θα περιμένουμε λίγο ακόμη.

 

symbian-belle-released

 

Αντε να δουμε!

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Επισήμα με belle!

Μιας και το ένα μου n8 είναι ουγγαρικό , χρησιμοποιησα το Phoenix και το product code :0599774 (balkans_bg φυσικά με ελληνικά)

fyi: Αν και του έκανα update και οχι κάποια αλλη διαδικασία ,έχασα επαφές /ημερολόγια κ.τ.λ. , τις εφαρμογες μου τισ ξανα έβαλε όπως ήταν. Τα Homescreens λογικό ήταν να θελουν αναδιοργάνωση.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ειχες χακαρισμενο; αν ναι, δοκιμασε αν περεμεινε ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το είχα rootαρει.

Δουλευα με signature δικια μου και signtools.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Ενα ρήγος διαπερνάει το κορμί μου, μόλις τώρα σύνδεσα στην σουίτα το τηλ και μου έβγαλε ότι η Belle είναι διαθέσιμη για τον Ούγγρο μου :)

Λογικά περνώντας της πάνε τα Ελληνικά σωστά?

 

...και συνεχίζω ........άντε και χάνω τα Ελληνικά, ξαναπερνάνε με την ίδια διαδικάσια μέσω φοίνικα όπως και στην ΑNNA ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ποιες οι διαφορές official με lagoskon συνοπτικά?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

αν το αναβαθμίσω σε belle απ το pc χανω τα ελληνικα ε? μονο με phoenix??
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χάνετε τα ελληνικά αλλά μπορείτε να τα περάσετε μετά με τον φοίνικα! Καλά, παίρνουν αναβάθμιση τα ελληνικά branded πριν απ΄τα unbranded?! ΑΑΑ!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χάνετε τα ελληνικά αλλά μπορείτε να τα περάσετε μετά με τον φοίνικα! Καλά, παίρνουν αναβάθμιση τα ελληνικά branded πριν απ΄τα unbranded?! ΑΑΑ!!

 

οχι ρε φίλε δεν είναι ελληνικο το δικο μου γι αυτό βγάζει αναβαθμιση και λέω θα χασω τα ελληνικα! κάποιος ελληνικος οδηγος για φλασάρισμα με τον φοίνικα υπάρχει??:cry:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φίλε δεν είναι ελληνικο το δικο μου γι αυτό βγάζει αναβαθμιση και λέω θα χασω τα ελληνικα! κάποιος ελληνικος οδηγος για φλασάρισμα με τον φοίνικα υπάρχει??:cry:

υπάρχει τοπικ και είναι εύκολη η διαδικασία και εγώ τώρα πέρνω ενα μπακαπ στο τηλ και ξεκινάω για belle και μετά φοίνικα :)

 

διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299264

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τοπικ και είναι εύκολη η διαδικασία και εγώ τώρα πέρνω ενα μπακαπ στο τηλ και ξεκινάω για belle και μετά φοίνικα :)

 

διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299264

 

το διαβασα,βρήκα κι ενα βιντεο,αλλά έχω μια απορία,πρώτα να περάσω τη belle με το nokia suite,κ μετα με φοίνικα,ή μπορώ και κατευθείαν με τον φοίνικα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...