Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εγκαταστήσει το ndrive και μπορώ να πω οτι αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει σήμα.Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?Να βάλω το navigon μήπως καλύτερα?Επισης υπάρχουν ζελατίνες για το wildfire, γιατί δεν έχω βρει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εχει σημασία ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για το πόσο γρήγορα θα κλειδώσει δορυφόρο,ειναι θελα άλλων συνθηκών όπως ταχύτητα,συννεφιά,κτίρια..

Το ndrive θεωρώ ότι αυτή την στιγμή ειναι η καλύτερη λύση για το wildfire

Sent from my HTC Wildfire

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασία ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για το πόσο γρήγορα θα κλειδώσει δορυφόρο,ειναι θελα άλλων συνθηκών όπως ταχύτητα,συννεφιά,κτίρια..

Το ndrive θεωρώ ότι αυτή την στιγμή ειναι η καλύτερη λύση για το wildfire

Sent from my HTC Wildfire

 

Συμφωνώ αλλά αν κάποιος έχει και δωρεάν πρόγραμμα δεδομένων τότε πιστεύω πως το google maps(Brut) είναι μονόδρομμος:)

Ειδάλλως το ndrive είναι η καλύτερη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά αν κάποιος έχει και δωρεάν πρόγραμμα δεδομένων τότε πιστεύω πως το google maps(Brut) είναι μονόδρομμος:)

Ειδάλλως το ndrive είναι η καλύτερη λυση.

 

Eχεις ακουσει πως διαβαζει φωνητικα τα ελληνικα το Brut Google Maps??:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Eχεις ακουσει πως διαβαζει φωνητικα τα ελληνικα το Brut Google Maps??:lol:

 

Εγώ την έχω στο mute την ένταση;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Όταν από την οθόνη επιλογής widget πατάω το Get more HTC widgets, στην αρχή προσπαθεί να συνδεθεί και μετά βγάζει το μήνυμα "unable to download widgets. Tap to try again". Και φυσικά το ίδιο επαναλαμβάνεται ότι και να κάνεις. Συμβαίνει και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ζελατίνες για το wildfire, γιατί δεν έχω βρει κάτι.

 

Αγαπητέ φίλε εαν εννοείς screen protectors εάν βάλεις στο ebay htc wildfire θα σου βγάλει πολλά καλούδια (θήκες,αναδιπλούμενα καλώδια,ζελατίνες) σε χαμηλές τιμές και σχετικά χαμηλά μεταφορικά.Για ψάξτο λίγο ;););)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Όταν από την οθόνη επιλογής widget πατάω το Get more HTC widgets, στην αρχή προσπαθεί να συνδεθεί και μετά βγάζει το μήνυμα "unable to download widgets. Tap to try again". Και φυσικά το ίδιο επαναλαμβάνεται ότι και να κάνεις. Συμβαίνει και σε άλλους;

Φίλε μου δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω. Σ'εμένα δουλεύει κανονικα, αλλά έχει μόνο 2 widgets διαθέσιμα και οxι ιδιαίτερα χρήσιμα θα έλεγα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

ΚΑΛΟ ROOTING!!

 

http://unrevoked.com/

Βγήκε επιτέλους! Παρακολουθούσα τα θέματα στους xda (κι εσύ το ίδιο απ'οτι είδα ;-) ) και περίμενα πως και πως. Είχα δοκιμάσει και την προηγούμενη έκδοση του σοφτ ρουτ και τώρα περιμένω μια custom Rom στα μέτρα μου για να προχωρήσω :-)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πρέπει να ζητήσουμε από την htc να φτιάξει επιτέλους το πρόβλημα με τα sms. Δεν πρέπει να βάζει καθόλου τόνους ώστε να γράφουμε απροβληματιστα επιτέλους με 160 χαρακτήρες. Το htc ime mod δεν υπάρχει για το wildfire (εκτός κ αν γίνει root για να σηκώσουμε τα απαραίτητα αρχεία σου χρειάζεται ο developer) για να λύσει το πρόβλημα. Ειναι όντος πολυ μεγάλο πρόβλημα για μένα. Για να σας προλάβω εχω ενεργή την κωδικοποίηση 7bit για μη unicode χαρακτήρες, αλλα στα sms μου βγάζει τα κεφαλαία φωνήεντα με τόνους στο t9 με αποτέλεσμα το sms να γράφει μόνο 70 χαρακτήρες και να ειναι αντιαισθητικό.

 

Hello

 

Δεν ξερω αν εχει δημοσιευθει η λυση, αλλα παιζοντας με το Wildfire που εκανα δωρο στο εταιρο ημιση, οσον αφορα στα μηνυματα και τους 70 χαρακτηρες, ανακαλυψα οτι αν γραφεις sms με το κινητο σε landscape που το πληκτρολογιο γυριζει σε QWERTY (και αν εχεις απενεργοποιησει την προβλεψη κειμενου στο QWERTY, αν το θυμαμαι καλα αυτο, γιατι η προβλεψη λειτουργει οταν δεν ειναι σε landscape) μπορεις να γραψεις κανονικα 160 χαρακτηρες γιατι απενεργοποιειται το Τ9 (λογικο, γιατι τι να το κανεις οταν εχεις πληρες πληκτρολογιο μπροστα σου).

 

Για δοκιμασε...

ΑΝθΥΠΟλοΓΡΑΦΟμμενοΣ

(επειδη ...και την υπογραφη προσεχουμε που τη βαζουμε),

αλλα

My name is Neo... (4 γραμμες!!! εντος οριων!!)

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

ΚΑΛΟ ROOTING!!

http://unrevoked.com/

Και (για εμάς τους αδαείς) τι ακριβώς είναι αυτό; Κάτι σαν ξεκλείδωμα; Και τι παραπάνω γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Hello

 

Δεν ξερω αν εχει δημοσιευθει η λυση, αλλα παιζοντας με το Wildfire που εκανα δωρο στο εταιρο ημιση, οσον αφορα στα μηνυματα και τους 70 χαρακτηρες, ανακαλυψα οτι αν γραφεις sms με το κινητο σε landscape που το πληκτρολογιο γυριζει σε QWERTY (και αν εχεις απενεργοποιησει την προβλεψη κειμενου στο QWERTY, αν το θυμαμαι καλα αυτο, γιατι η προβλεψη λειτουργει οταν δεν ειναι σε landscape) μπορεις να γραψεις κανονικα 160 χαρακτηρες γιατι απενεργοποιειται το Τ9 (λογικο, γιατι τι να το κανεις οταν εχεις πληρες πληκτρολογιο μπροστα σου).

 

Για δοκιμασε...

 

Και σε portrait αν γράφεις με QWERTY και έχεις απενεργοποιημένη την πρόβλεψη λέξεων μια χαρά γράφονται τα μηνύματα..Αλλά όσοι έχετε πρόβλημα με τους 70 chars ανα μήνυμα γιατί δεν κατεβάζετε το Handcent SMS που μπορείς να γράψεις με την πρόβλεψη ενεργή και μετά όλα είναι οκ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανένας sim με 2 αριθμούς στο wildfire ; Λειτουργεί κανονικά; Γιατί θέλω να βάλω αλλά εχει 14 ευρώ για την ενεργοποίηση και δεν θέλω να τα δώσω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι λειτουργεί στο wildfire...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω αυτό μόνο για απλή ενημέρωση.

 

Το GPS του κινητού είναι πραγματικά φοβερό! Με την μια κλειδώνει στο δορυφόρο και αν έχετε σύνδεση στο Διαδίκτυο χρησιμοποιοντας το -προ-εγκατεστημένο- Google Maps βρίσκετε πολύ γρήγορα τη τοποθεσία σας!

 

Με το Google Maps μπορείτε να βρείτε την τοποθεσία σας και να βάλετε οδηγίες για να πάτε σε κάποιο μερος, χωρίς φωνητικές οδηγίες ομως. Αξίζει να το δοκιμάσετε. Φυσικά έχει και άλλες δυνατότητες αλλά δεν υα τις αναφέρω.

 

Εμένα μου είναι τρομερα χρήσιμο τωρα στις διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν πας στη μουσική και βάλεις να ακούσεις το τραγούδι που θες και πατήσεις το πλήκτρο menu τότε σου βγάζει επιλογή για ringtone...

 

Είδα ότι το google nexus one μπορεί να τραβήξει video σε HD720..Απο τη στιγμή που το wildfire έχει και αυτό 5MP camera γιατί να μην μπορεί να τραβήξει hd video??

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το google nexus one μπορεί να τραβήξει video σε HD720..Απο τη στιγμή που το wildfire έχει και αυτό 5MP camera γιατί να μην μπορεί να τραβήξει hd video??

 

Λιγάκι δύσκολο να 'σηκώσει' το Wildfire HD video,

κυρίως λόγω επεξεργαστή αλλά & χαμηλής RAM. Το Nexus, αλλά & σχεδόν όλα τα κινητά που τραβάνε HD,

εχουν επεξεργαστή 1Ghz & 500ρα RAM.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Και (για εμάς τους αδαείς) τι ακριβώς είναι αυτό; Κάτι σαν ξεκλείδωμα; Και τι παραπάνω γίνεται;

Φίλε μου στο δεύτερο ποστ στο παρακάτω link, ένας συμφορουμιτης εξηγεί λεπτομερώς τι εστί root http://myphone.gr/forum/showthread.php?p=3066612#post3066612

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

ξερει κανενας πως μπωρο να βαλω mp3 για ringtones ?

Αν πας στην πρώτη σελίδα του θέματος, έχει στο πρώτο ποστ έναν οδηγό που έγραψα και θα λύσει κι αυτην και πολλές άλλες απορίες σου ;-)

 

Πάντως για το hd video, τα πράγματα ειναι όπως τα ειπε ο φίλος παραπανω. Γενικά τα megapixel δε λένε και πολλα. Αρκει να σκεφτούμε οτι ψηφιακές φωτογραφικές με μεγαλύτερης ανάλυσης φακούς, δε βγάζουν hd. Ακόμα και στα κινητά που γίνεται, σεν ειναι καθ το καλύτερο δυνατό βίντεο από άποψη fps...

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το λευκό θα έρθει Ελλάδα τελικά?? ή να μην περιμένω τσάμπα... ?

 

Καλή ερώτηση. Και μενα έχουν αρχίσει και με πιάνουν τα νεύρα μου...

 

Παραθετω ποστ που εγινε προχτες στο φορουμ στο οποιο παραπεμπει το ελληνικο site της HTC:

 

HTC Wildfire - έρχονται και άλλα χρώματα στην Ελλάδα!

 

by killer

Δημοσιεύθηκε την 27-08-2010 07:51 0 Σχόλια

Αρχές Σεπτέμβρη αναμένεται το Wildfire σε μαύρο, λευκό και κόκκινο στην Ελληνική αγορά!

 

Η Vodafone διαθέτει μόνο το καφέ, ενώ το δίκτυο λιανικής θα μπορεί να προσφέρει περισσότερες επιλογές στους πελάτες του και με τα 4 χρώματα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πρέπει να ζητήσουμε από την htc να φτιάξει επιτέλους το πρόβλημα με τα sms. Δεν πρέπει να βάζει καθόλου τόνους ώστε να γράφουμε απροβληματιστα επιτέλους με 160 χαρακτήρες. Το htc ime mod δεν υπάρχει για το wildfire (εκτός κ αν γίνει root για να σηκώσουμε τα απαραίτητα αρχεία σου χρειάζεται ο developer) για να λύσει το πρόβλημα. Ειναι όντος πολυ μεγάλο πρόβλημα για μένα. Για να σας προλάβω εχω ενεργή την κωδικοποίηση 7bit για μη unicode χαρακτήρες, αλλα στα sms μου βγάζει τα κεφαλαία φωνήεντα με τόνους στο t9 με αποτέλεσμα το sms να γράφει μόνο 70 χαρακτήρες και να ειναι αντιαισθητικό.

 

 

 

 

Η ρύθμιση για το encoding που ακριβώς είναι; Δεν την βρίσκω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

ΚΑΛΟ ROOTING!!

 

http://unrevoked.com/

 

Και πώς γίνεται αυτό ??

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για το encoding που ακριβώς είναι; Δεν την βρίσκω πουθενά!

Μηνύματα->πατάς μενού->ρυθμίσεις->ελληνική κωδικοποίηση

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Και πώς γίνεται αυτό ??

Φίλε μου δεν ειναι και η απλούστερη διαδικασία στον κόσμο. Μπορείς να κοιτάξεις στο xda-developers.com η και στο ίδιο το παραπάνω σαιτ για κάποιο tutorial. Να ξέρεις όμως οτι θα υπάρχει κάποια πιθανότητα κάτι να παει στραβά και να κανείς ζημία στι κινητό σου.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω το wildfire περισσοτερο για τις εφαρμογες μεσω net δλδ αν μπορω να του βαζω.ειναι η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με android γιατι μεχρι τωρα εχω iphone 3g.τελικα θα αξιζει η αγορα του τι λετε?απο οσο εψαξα στο forum το μονο μειον ειναι η αναλυση της οθονης,δεν ειναι και οτι καλυτερο.περιμενω τισ γνωμες σας.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...