Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για φρεεμαιλ ομως? ας βοηθησει καποιος αν ξερει!!!1:O

Φίλε μου έχω κι εγώ freemail και η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα τόσο. Το έκανα προώθηση στο gmail μου (μέσω του gmail) και τα μηνύματα του freemail μου πηγαίνουν κατευθείαν στο gmail ;) Δεν ξέρω αν σ'ενδιαφέρει αυ΄το, απλά στο προτείνω σαν εναλλακτική.

παιδια καλησπερα ειστε ευχαριστιμενοι με το κινητο?γιατι θελω να δωσω το x10 mini που εχω για να παρω αυτο.

Σκέφτομαι και γω να το πάρω και θάθελα να ξέρω αν αξίζει!!!Ακόμη με ενδιαφέρει το αν υπάρχουν πολλές εφαρμογές...Κάθε συμβουλή είναι χρήσιμη!!!

Παιδιά τι να σας πω. Σαν κινητό είναι αρκετά μικρό-λεπτό και συμμαζεμένο και σαν επιδόσεις είναι απροβλημάτιστα γρήγορο (κάτι που θα βελτιωθεί κιόλας με την αναβάθμιση στην εκδοση 2.2). Η επιλογή είναι δικιά σας, γιατί εσείς ξέρετε τι ψάχνετε σε ένα κινητό. Αν σας ενδιαφέρουν παιχνίδια με 3d γραφικά και τέτοια, μάλλον δεν είναι για σας. Από την άλλη, δεν είναι και "απλό" (μη smartphone κινητό) κινητό, οπότε όλο και θα χρειαστεί καμια παραπάνω ρύθμιση. Σε όλα τ'άλλα, νομίζω θα σας καλύψει και μάλιστα θα σας αφήσει κι ευχαριστημένους :)

Οι ήχοι κλήσης για τα sms πού βρίσκονται?

Μπορώ να προσθέσω δικούς μου & πως?

Γύρισα από διακοπές, οπότε καλώς σας βρήκα και πάλι ;)

Ουσιαστικά οι ήχοι των sms είναι οι ήχοι των ειδοποιήσεων και αν δεν κάνω λάθος βρίσκονται στη μνήμη του κινητού (δεν έχω κάτσει να ελέγξω αν είναι προσβάσιμοι-για ανάγνωση με κάποιον file manager). Για να αλλάξεις ήχους κλήσης, ειδοποιήσεων ή ξυπνητηριού, είχα κάνει ένα ποστ με διάφορα "τιπς" για το κινητό (βρίσκεται πλέον στο πρώτο ποστ). Πιο αναλυτικά:

Για να διαλέξετε ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης μπορείτε να κάνετε τα εξής

1ος τρόπος: Πηγαίνετε στην εφαρμογή “μουσική”. Πιέστε το κάτω-αριστερό πλήκτρο (με τις 3 παύλες) για να μεταβείτε στη βιβλιοθήκη και επιλέξτε εκεί το τραγούδι που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως κουδούνισμα. Πατήστε αναπαραγωγή και την ώρα που παίζει το τραγούδι πατήστε το touch πλήκτρο menu και μετά “ορισμός ως κουδούνισμα”. Μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα σε κουδούνισμα τηλεφώνου, κουδούνισμα επαφής ή και περικοπή τραγουδιού (να κόψετε δηλαδή ένα κομμάτι από ολόκληρο τραγούδι για να το κάνετε ringtone).

2ος τρόπος (γενικότερος): Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ'αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις.

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόσο καλή είναι πια αυτή η συσκευή;;;;

Τόσο καιρό προσπαθώ να αγοράσω μία αλλά κανείς δεν πουλάει!!!

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Φίλε odigon γιατί δεν κοιτάς για καινούριo; Έτσι κι αλλιώς είναι σχετικά φθηνό και καινούριο (οπότε δε θα πέσει πολύ η τιμή του σα μεταχειρισμένο). Επίσης gvg έχει κι άλλες αλλαγές (μικρότερο επεξεργαστή, λιγότερη ραμ...).

Πάντως καλά νέα εδώ για το froyo

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

πωσ μπωρουμε να αποθηκευουμε της εφαρμογες απο το μαρκετ στην στην sd?
Link to comment
Share on other sites

πωσ μπωρουμε να αποθηκευουμε της εφαρμογες απο το μαρκετ στην στην sd?

Αν εννοείς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές αυτό δεν γίνεται... Περιμένε τη froyo έκδοση και θα μπορείς..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πρόβλημα με το μικρόφωνο του τηλεφώνου; Σας έχουν κάνει παράπονα ότι δεν ακούγεστε καλά ή ακούγεστε λες και μιλάτε από μακριά;

 

Γιατί κάπως έτσι ακούω έναν γνωστό μου που το έχει. Εκτός κι αν το κρατάει εντελώς λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχε καλό σήμα ή μιλούσε με κανα hands-free; Γιατί δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα προσωπικά... Γίνετε επανειλημμένα αυτό η έτυχε μια φορα;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να εγκαταστήσεις τις εφαρμογές αυτό δεν γίνεται... Περιμένε τη froyo έκδοση και θα μπορείς..

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.πρωτο μου ποστ εδω και θα ξεκινησω και εγω με ενα mini review.

απεκτησα το wildfire πριν 2 μερες απο το πλαισιο καλαμαριας.το εχει σε demo και αρκετο αποθεμα οποτε οποιος θελει μπορει να το δει.

ειναι αληθεια οτι ισως απο τα λιγα τηλεφωνα που πρεπει πρωτα να τα δεις και μετα να τα παρεις.και αυτο λογο τις οθονης.σιγουρα η οθονη δεν ειναι η καλυτερη απο πλευρας αναλυσης.

αλλα αυτο θα φανει σε τι εχει μαθει ο καθενας.εγω που για 4 χρονια ειχα qtek s200 δεν μου φανηκε ασχημη.για την ακριβεια μου φανηκε η ιδια.αν την συγκρινω ομως με ενος lg arena που ειχα για μια βδομαδα ειναι χρονια πισω.πραγματικα πιστευω οτι ειχα το lg για πολυ καιρο δυσκολα θα πηγαινα στο wildfire.αλλα για καποιον που δεν ειχε καποια τετοια οθονη ειναι μια χαρα.οπως και να εχει προβλημα δεν δημιουργει πουθενα.παντως πρεπει καποιος πρωτα να το δει.

και τωρα εχω καποιες αποριες.

γενικα πολυ ευχαριστημενος απο το μενου,εχει δουλεψει οτι εχω κατεβασει απο το android αλλα ψαχνω μια χαρτογραφησει για το gps.εχω διαβασει οτι μεσα στο market εχει χαρτες τις ndrive σε demo αλλα εγω δεν τους εχω βρει.μπορει να με βοηθησει καποιος που βρισκονται?

επισης το μυαλο μου εχει κολλησει και δεν μπορω να σκεφτω πως γινετε.

εχω μια χαρτογραφησει τις ginius(δεν θυμαμαι αν δουλευει σε android-σιγουρα δουλευει σε wm) η οποια ειναι σε καρτα miniSD.αυτο πως γινεται εγκατασταση μεσα στο τηλεφωνο?

θελω να πω οτι αν βγαλω την 2gb που εχει μεσα στο τηλεφωνο για να βαλω την χαρτογραφηση μετα πως θα εχω χωρητικοτητα?η μπορω να κανω εγκατασταση μεσα στο τηλεφωνο και μετα να την βγαλω?μπορει καποιος να βοηθησει μιας και το μυαλο μου κολλησε?

ευχαριστω προκαταβολικα και χαρηκα που σας βρηκα

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και παλι σε καταστημα για το μηπως γνωριζουν αν θα ερθει τελικα και στην Ελλαδα σε λευκο χρωμα και ναι περιπου ποτε το περιμενουν....και δεν ειχαν ακομα ιδεα....δε τους εχει ερθει καμια ενημερωση για κατι αντιστοιχο.....

Οποτε οσοι απο εμας μεριμενουμε την αφιξη του λευκου για να προχωρησουμε στην αγορα της συσκευης...ΥΠΟΜΟΝΗ...τωρα το θεμα ειναι εως ποτε... μαλλον στο τελος μας βλεπω για αλλη επιλογη κινητου ετσι οπως το καθυστερουν...

Link to comment
Share on other sites

(Ξανά) ερωτήσεις..

Στις επαφές, δεν εμφανιζονται οι 'άλλοι αριθμοί' ή 'άλλα τηλεφωνα'.

Ο συγχρονισμος έγινε (όπως κάθε άλλη φορα τα τελευταία 8 χρόνια)

μέσω outlook.

Υπάρχει κάποια επιλογή στο τηλεφωνο για να εμφανιστουν?

(Ξανά) ευχαριστώ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχε καλό σήμα ή μιλούσε με κανα hands-free; Γιατί δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα προσωπικά... Γίνετε επανειλημμένα αυτό η έτυχε μια φορα;

 

Παίζει να μην έχει καλό σήμα εκεί που είναι. Πάντως δεν μιλάει με hands free. Θα περιμένω να επιστρέψει για να το δω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι ακριβες το γραψιμο sms με την multitouch οθονη κ αν αντιμετωπιζετε διαφορα κολληματα οπως στα WM κινητα.

Σκεφτομαι για την μεταβαση απο WM στο Wildfire αλλα με προβληματιζει αυτο με το γραψιμο.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

(Ξανά) ερωτήσεις..

Στις επαφές, δεν εμφανιζονται οι 'άλλοι αριθμοί' ή 'άλλα τηλεφωνα'.

Ο συγχρονισμος έγινε (όπως κάθε άλλη φορα τα τελευταία 8 χρόνια)

μέσω outlook.

Υπάρχει κάποια επιλογή στο τηλεφωνο για να εμφανιστουν?

(Ξανά) ευχαριστώ.

απλα τα πραγματα!

το gmail εχει μονο (home-mobile-work-main.....+4 ακομα σαν επηλογες).

αν εχεις στο outlook αλιος περασμενω και δεν τεριαζει με τα fix του google απλα δεν το βγαζει.δοκιμασε να αλαξεις αυτα που δεν σου βγαζει πχ απο .... σε mobile -home...θα δεις οτι θα τα εμφανιση και στο κινητο,η αλαγη να γινει μεσω κομπουτερ gmail.

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι ακριβες το γραψιμο sms με την multitouch οθονη κ αν αντιμετωπιζετε διαφορα κολληματα οπως στα WM κινητα.

Σκεφτομαι για την μεταβαση απο WM στο Wildfire αλλα με προβληματιζει αυτο με το γραψιμο.

δε θα εχεις προβλημα και το wildfire ειναι απλα φοβερο κινητο,καμια σχεση με wm:X

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

απλα τα πραγματα!

το gmail εχει μονο (home-mobile-work-main.....+4 ακομα σαν επηλογες).

αν εχεις στο outlook αλιος περασμενω και δεν τεριαζει με τα fix του google απλα δεν το βγαζει.δοκιμασε να αλαξεις αυτα που δεν σου βγαζει πχ απο .... σε mobile -home...θα δεις οτι θα τα εμφανιση και στο κινητο,η αλαγη να γινει μεσω κομπουτερ gmail.

 

Μου φαίνεται εντελώς αλλοπρόσαλλο,

να συγχρονιζω εδώ & πολλά χρόνια μέσω outlook,

με διάφορες εταιρίες κινητών (SE, Nokia, iPhone),

& να χρησιμοποιω σαν επιλογή στις επαφές, το 'άλλος αριθμός',

& τώρα ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ,

η google να με αναγκάζει να χρησιμοποιήσω τη δίκη της μέθοδο για να συγχρονισω..

& μετά κάνουν μαθήματα στην apple περί φασισμού..

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

WWE_1.14.405.2 rooted

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=753571

 

Δοκίμασε κανείς το 1-Click Soft Root??

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

WWE_1.14.405.2 rooted

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=753571

 

Δοκίμασε κανείς το 1-Click Soft Root??

 

Εγω δοκιμασα.

Κανει οτι λεει ευκολα και γρηγορα.

Περνας τα 2 .apk στο κινητο και μετα τρεχεις το softroot και εισαι ετοιμος!

Την επομενη βδομαδα αμως περιμενουμε κανονικο root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται εντελώς αλλοπρόσαλλο,

να συγχρονιζω εδώ & πολλά χρόνια μέσω outlook,

με διάφορες εταιρίες κινητών (SE, Nokia, iPhone),

& να χρησιμοποιω σαν επιλογή στις επαφές, το 'άλλος αριθμός',

& τώρα ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ,

η google να με αναγκάζει να χρησιμοποιήσω τη δίκη της μέθοδο για να συγχρονισω..

& μετά κάνουν μαθήματα στην apple περί φασισμού..

 

Google Calendar Sync now supports Outlook 2010

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλλον δεν έγινα αρκετά σαφης.

Το κινητό έχει συγχρονιστει με κανονικά με το outlook (2003).

Εμφανίζονται μέχρι & οι εικόνες απο τις επαφές.

Αυτό που δεν εμφανίζεται ή δεν έχει συγχρονιστει,

είναι μια συγκεκριμένη κατηγορία τηλεφωνων στις επαφες:

οι 'άλλοι αριθμοί', ή 'άλλα τηλεφωνα'.

Εχω δεκάδες τηλέφωνα σε αυτή την κατηγορία (δευτερα κινητά, εξοχικα κ.α).

Απο ότι είπε ο φίλος πιο πάνω, δεν υπάρχει τέτοια κατηγορια, στις επαφές της Google..

Έχει κάτι βομβητες, αυτοκίνητο..

Υπάρχει τρόπος να συγχρονισω/εμφανισω τους αριθμούς αυτους & με ποιο τρόπο?

Να καθήσω να βάλω τους αριθμούς αυτούς, σε άλλη κατηγορία (αυτοκίνητο..)

στο outlook, με το χέρι?

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου απο το outlook στο gmail.

Αν τις συγχρονισω μέσω gmail θα κερδίσω κατι

(θα μπορέσω να αλλάξω πχ όνομα στην κατηγορία επαφής, για να τη βλέπει το κινητό?)?

Ευχαριστώ

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά...

 

Μόλις αγόρασα το wildfire και δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω με το πρόγραμμα HTC Sync για να φτιάξω τις επαφές μου.

Κατέβασα και εγκατέστησα κανονικά το HTC Sync, αλλά όταν βάζω το Γιου Ες Μπι στο ΠιΣι και επιλέγω από το κινητό HTC Sync, μου βγάζει σφάλμα το κινητό ότι το πρόγραμμα δεν μπορεί να βρεθεί στον υπολογιστή!

Δοκίμασα και με κλειστό το πρόγραμμα στο ΠιΣι και με ανοικτό αλλά τίποτα.. No device connected λέει...

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια ρε παιδιά...

 

Μόλις αγόρασα το wildfire και δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω με το πρόγραμμα HTC Sync για να φτιάξω τις επαφές μου.

Κατέβασα και εγκατέστησα κανονικά το HTC Sync, αλλά όταν βάζω το Γιου Ες Μπι στο ΠιΣι και επιλέγω από το κινητό HTC Sync, μου βγάζει σφάλμα το κινητό ότι το πρόγραμμα δεν μπορεί να βρεθεί στον υπολογιστή!

Δοκίμασα και με κλειστό το πρόγραμμα στο ΠιΣι και με ανοικτό αλλά τίποτα.. No device connected λέει...

Όταν σύνδεσες την πρώτη φορά τη συσκευή την αναγνωρησε ο υπολογιστής σου;

Δοκίμασε ενώ είσαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ για να βρε τους οδηγούς.

 

Αν συνεχίζει ακόμα το πρόβλημα, δοκίμασε να αλλάξεις θύρα USB...

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Θυμάμαι στα windows mobile με τη χρήση του resco file explorer μπορούσα να ''δω'' τα αρχεία του υπολογιστή μου απο το κινητό αλλά και το αντίστροφο δλδ είχα προσθέσει το κινητό στο οικιακό δίκτυο που έχω.Μπορεί να γίνει και με android?Μάλλον πρέπει να γίνεται το έχει δοκιμάσει κανείς???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...