Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζετε απο που μπορω να αγορασω ενα καινουριο καπακι για το wildfire μου? Δυστυχως πρωτα γρατσουνισα τη συσκευη στο πισω μερος (απο την αρχη ειχα ενα screen protector, παλι καλα) και μετα αγορασα προστατευτικη θηκη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Προτείνω ebay, θα τα βρεις στις καλύτερες τιμές.

 

Εναλλακτικά από ACE Hellas αλλά θα το πληρώσεις αρκετά παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να τερματίζω μια κλήση με το trackball?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με την cm7 υπάρχει συγκεκριμένη επιλογή γι'αυτό το πράγμα... Αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, δυστυχώς δε γνωρίζω :(
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

σκεφτομαι να αγορασω το κινητο για τη συζυγο, η οποια μεχρι τωρα χρησιμοποιουσε αποκλειστικα symbian.

 

Απο το κινητο δεν εχει τρελες απαιτησεις, θα το χρησιμοποιησει οπως ερχεται για επαγγελματικα και προσωπικα email, facebook, φωτογραφιες και πλοηγηση στο ιντερνετ.

 

Απο μπαταρια πως τα παει?

 

Ως εναλλακτικη βλεπω το Xperia X10 Mini αλλα το wildfire μου αρεσει περισσοτερο, νομιζω οτι η οθονη του Χ10 παραειναι μικρη για android....

 

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να δω ποιες εφαργμογς τρεχουν στο background και γενικα να ρυθμισω ποτε θα τρεχει το καθενα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο που μπορω να δω ποιες εφαργμογς τρεχουν στο background και γενικα να ρυθμισω ποτε θα τρεχει το καθενα ?

 

Βάλε τον ES Task Manager. Ότι και να κάνεις όμως, όσες είναι να τρέχουν στο background δεν μπορείς να τις σταματήσεις εύκολα (μιας και να τις κλείσεις, ξανασηκώνονται) αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα μιας και έτσι είναι φτιαγμένο για να δουλεύει το Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να βάλω κάποιο mp3 ως ήχο κλήσης στο HTC wildfire μου;

 

Ευχαριστώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να βάλω κάποιο mp3 ως ήχο κλήσης στο HTC wildfire μου;

 

Ευχαριστώ....

 

http://pocketpccentral.net/help/android/general/android_mp3_ringtones.htm

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πως μπορώ να βάλω κάποιο mp3 ως ήχο κλήσης στο HTC wildfire μου;

 

Ευχαριστώ....

Εγώ αντίθετα θα 'θελα να σου πω να διαβάσεις το πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος, ώστε να λύσεις πολλές πιθανές απορίες σου, γιατί είναι κρίμα να γεμίζουν σελίδες με τις ίδιες απορίες! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος ενός HTC Wildfire updated σε 2.2.1 με ΗΒΟΟΤ 1.01.0001.

 

Κάποιος κάτοχος XTC Clip, από Αθήνα, να το κάνουμε S-OFF?

Έγινε η δουλειά σήμερα, με την πολύτιμη συνδρομή του beastaki.

 

Cryogen Mod -7.0.0-RC4 Installed, με Android 2.3 (Gingerbread), Overclocked sta 748Mhz (Απο 528Mhz) και το Wildfire ΙΠΤΑΤΑΙ!!

 

Λές και έχω νέο τηλέφωνο!!! :up:

Edited by Phoinix

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η δουλειά σήμερα, με την πολύτιμη συνδρομή του beastaki.

 

Cryogen Mod -7.0.0-RC4 Installed, με Android 2.3 (Gingerbread), Overclocked sta 748Mhz (Απο 528Mhz) και το Wildfire ΙΠΤΑΤΑΙ!!

 

Λές και έχω νέο τηλέφωνο!!! :up:

 

δεν μας λες πως το εκανες ρε φιλε και εβαλες την 2.3 να το κανω και εγω !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Overclocked sta 748Mhz (Απο 528Mhz) :

748;; Πολλά δεν είναι; Ποιό είναι το μέγιστο δλδ;

Άντε και καλοσήρθες στην παρέα των rooted και s-off :)

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα μια κριτική για το cryogenmod και την αλλαγή του από 2.2.1 σε gingerbread από εσάς που το έχουν βάλει...

 

Είναι σταθερό;

Αυξάνεται η κατανάλωση μπαταρίας;

Μπορεί κανείς να το γυρίσει από 2.3 σε 2.2.1 official (για να μην χάσουμε εγγυήσεις κλπ);

Φαντάζομαι πως δεν θα έχω πρόβλημα με το google market?

 

ευχαριστώ!

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα μια κριτική για το cryogenmod και την αλλαγή του από 2.2.1 σε gingerbread από εσάς που το έχουν βάλει...

 

Είναι σταθερό;

Αυξάνεται η κατανάλωση μπαταρίας;

Μπορεί κανείς να το γυρίσει από 2.3 σε 2.2.1 official (για να μην χάσουμε εγγυήσεις κλπ);

Φαντάζομαι πως δεν θα έχω πρόβλημα με το google market?

 

ευχαριστώ!

Market παίζει άψογα, αρκεί να βάλεις το Google Apps addon package, μετά το ROM.

 

Ειδα θεαματική αυξηση στην κατανάλωση. Συγκεκριμένα, το άφησα μόνο με Wifi Enabled idle 7 ώρες, και απο 99% έπεσε στο 70% η μπαταρία. :blink:

(Αν και μάλλον έχει να κάνει με το ότι το είχα αφήσει Overlocked στα 748Mhz και είχα βάλει και ενα appleτάκι weather+news το οποίο έκανε πολύ συχνή ανανέωση. )

 

Ειναι σταθερότατο, με την RC4 δεν έχει τύχει να κολλήσει μέχρι στιγμής.

 

Αν ειναι S-OFF το τηλεφωνό σου, υποθέτω μπορείς να Flashaρεις το original ROM όποτε θές, και να το επαναφέρεις σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

 

btw ειναι: Cyanogen και όχι Cryogen. (Και εγώ το έκανα λάθος :p )

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες πως το εκανες ρε φιλε και εβαλες την 2.3 να το κανω και εγω !!!!!!!!!!!!!!!

Κατ'αρχάς, πρέπει να είσαι rooted-αν έχεις την 2.2.1 έκδοση του android από την htc, δεν υπάρχει soft-τρόπος και μπορείς μόνο με ειδική συσκευή (κάποια παιδιά εδώ μέσα έχουν αναφέρει ότι το έχουν και ότι μπορούν να εξυπηρετήσουν χρήστες εδώ μέσα ;) Μετά πρέπει να διαλέξεις ποια rom θέλεις και στη συνέχεια να την περάσεις... Οδηγίες για όλα στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος :)

 

748;; Πολλά δεν είναι; Ποιό είναι το μέγιστο δλδ;

Άντε και καλοσήρθες στην παρέα των rooted και s-off :)

Γενικότερα υπάρχει και επιλογή για 768, αλλά δεν παίζει σε όλα τα wildfire σωστά. Εγώ προσωπικά βέβαια το έχω σε stock συχνότητες και το ανεβάζω μόνο εάν θέλω να κάνω κάτι "extreme" (τουλάχιστον για τα δεδομένα του wildfire). Έτσι κι αλλιώς το κινητό με τη cm7 είναι πολύ γρήγορο για καθημερινή χρήση!

 

θα ήθελα μια κριτική για το cryogenmod και την αλλαγή του από 2.2.1 σε gingerbread από εσάς που το έχουν βάλει...

 

Είναι σταθερό;

Αυξάνεται η κατανάλωση μπαταρίας;

Μπορεί κανείς να το γυρίσει από 2.3 σε 2.2.1 official (για να μην χάσουμε εγγυήσεις κλπ);

Φαντάζομαι πως δεν θα έχω πρόβλημα με το google market?

 

ευχαριστώ!

Μέχρι τώρα οι εκδόσεις ήταν επισήμως ασταθείς, μιας και ήταν σε φάση beta. Σήμερα βγήκε επιτέλους η stable έκδοση (οπότε τρέχω τώρα κιόλας να την περάσω :D )! Από κατανάλωση μπαταρίας, μπορώ να πω ότι ενώ στην αρχή ήταν τραγική, πλέον έχει φτάσει στα ίδια επίπεδα (αν όχι και καλύτερα) με sense roms (και συνεπώς και με τη stock). Εννοείται ότι μπορείς να γυρίσεις πολύ απλά, περνώντας τη stock rom (δε χρειάζεται απαραίτητα να είσαι s-off όπως αναφέρει ο φίλος παραπάνω). S-off θα είσαι μόνο αν έκανες το root όντας με την επίσημη 2.2.1 και με το xtc clip. Το google market (και γενικότερα όλα τα google apps) δεν περιλαμβάνονται στη rom, αλλά υπάρχει ένα .zip που μπορείς να φλασάρεις και όλα οκ! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά για το cyanogenmod (το είχα βρει και στο παρελθόν) :Ρ

 

ΟΚ αφού λοιπόν μπορεί κανείς να επιστρέψει στην stock rom (ο κυριότερος λόγος) νομίζω πως θα το κάνω το πείραμα. Χμμμ, όντας σε 2.2.1 official μάλλον πρέπει να βρω και κάποιον με το XTC clip ή να περιμένω την soft εκδοχή... είδωμεν και πράττωμεν....

 

Πάντως επειδή εγώ δεν χρησιμοποιώ 3g και ανοίγω το wifi που και που, η μπαταρία μου κρατάει 4 μέρες (μπορεί και 5 αμα δεν μιλήσω πολύ ή ακούσω μουσική) θα ήθελα κάποιον να μου πει ότι κρατάει 3-4 μέρες με το καινούργιο mod...μετά προχωράω άμεσα!

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα οι εκδόσεις ήταν επισήμως ασταθείς, μιας και ήταν σε φάση beta. Σήμερα βγήκε επιτέλους η stable έκδοση (οπότε τρέχω τώρα κιόλας να την περάσω :D )

Σήμερα τα ξημερώματα βγήκε η stable 7.0.0 :p

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα η συσκευη στην Vodafone κοστιζει 199€ για οποιον ενδιαφερεται.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ξημερώματα βγήκε η stable 7.0.0 :p

Μολίς το έκανα update απο την RC4.

Ολα οκ! :)

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστά για το cyanogenmod (το είχα βρει και στο παρελθόν) :Ρ

 

ΟΚ αφού λοιπόν μπορεί κανείς να επιστρέψει στην stock rom (ο κυριότερος λόγος) νομίζω πως θα το κάνω το πείραμα. Χμμμ, όντας σε 2.2.1 official μάλλον πρέπει να βρω και κάποιον με το XTC clip ή να περιμένω την soft εκδοχή... είδωμεν και πράττωμεν....

 

Πάντως επειδή εγώ δεν χρησιμοποιώ 3g και ανοίγω το wifi που και που, η μπαταρία μου κρατάει 4 μέρες (μπορεί και 5 αμα δεν μιλήσω πολύ ή ακούσω μουσική) θα ήθελα κάποιον να μου πει ότι κρατάει 3-4 μέρες με το καινούργιο mod...μετά προχωράω άμεσα!

Η αλήθεια είναι ότι εγώ χρησιμοποιώ ενίοτε το 3g, αλλά μου κρατάει γύρω στις 3 μέρες, οπότε μάλλον θα είσαι ok! :)

 

Σήμερα τα ξημερώματα βγήκε η stable 7.0.0 :p

To ίδιο λέμε ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

έχω παρεπιμπτόντως την cwm recovery 3.0.0.6 πριν φλασάρω την cyanogen 7 rc4. Η εφαρμογή rom manager δεν μου την αναγνωρίζει σαν περασμένη και μου λέει πριν κάνω κάτι να την φλασάρω :S

Έχει βγει νεότερη από την 3.0.0.6; Ποια έχετε εσείς; Άμα είναι να την πατήσω την επιλογή μήπως και ξαναφλασάροντάς της την αναγνωρίσει μέσα στην εφαρμογή εκτός και αν είναι επικίνδυνο για το wildfire, να μην κάνει για το κιν η έκδοση αυτή

Link to comment
Share on other sites

έχω παρεπιμπτόντως την cwm recovery 3.0.0.6 πριν φλασάρω την cyanogen 7 rc4. Η εφαρμογή rom manager δεν μου την αναγνωρίζει σαν περασμένη και μου λέει πριν κάνω κάτι να την φλασάρω :S

Έχει βγει νεότερη από την 3.0.0.6; Ποια έχετε εσείς; Άμα είναι να την πατήσω την επιλογή μήπως και ξαναφλασάροντάς της την αναγνωρίσει μέσα στην εφαρμογή εκτός και αν είναι επικίνδυνο για το wildfire, να μην κάνει για το κιν η έκδοση αυτή

 

Η 3.0.0.6 είναι η τελευταία που υπάρχει για wildfire. Για κάποιο λόγο που έχει να κάνει με τον προγραμματισμό του rom manager, δεν αναγνωρίζει τη recovery σε wildfire που έχουν γίνει s-off με το xtc clip. Για να εγκαταστήσεις την stable έκδοση, αρκεί να αποθηκεύσεις το αρχείο της στην SD, να μπεις χειροκίνητα στη recovery (Volume Down+Power) και από εκεί να επιλέξεις το "install zip from sd card" και στη συνέχεια το αρχείο της ROM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...