Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2) Έκανες κανονικά συγχρονισμό; Πήγαινε στις επαφές και πάτησε το πλήκτρο menu και μετά προβολή και βάλε τικ στο facebook. Έχεις φαντάζομαι ενεργοποιημένο-δηλωμένο και το λογαριασμό σου στο friendstream, ε;

3) Έχεις βάλει μήπως κανένα πρόγραμμα τύπου "firewall" στο κινητό σου; :confused:

 

2) Έχω κάνει κανονικά όλα τα βήματα αλλά μου εμφανίζει λίγες μόνο από τις επαφές μου... Εννοείται δε ότι όταν με καλεί κάποια από αυτές δεν εμφανίζει updates κλπ...

 

3) Όχι δεν έχω firewall. Τουλάχιστον ενγνώσει μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Καλησπερα ,

Εχω το htc wildfire εδω και 6 μηνες. Σημερα δυστηχως ειχε μια πτωση .. η πρωτη του σοβαρη.

Το εχω σε μια gel θυκη και νομιζα πως ηταν αρκετα ασφαλη εκει μεσα...

Ελα ομως που οταν επεσε δεν ειχε κατι εξωτερικα... παω να παρω τηλ και βλεπω ενα σαν κυμα να το πω σαν την Αυστραλια...και τετοιο... πανω στην οθονη .

Κατεβασα το dead pixel απο το market και οντως σε ολα τα χρωμματα το ''κυμα'' παραμενει...

 

Τι μπορω να κανω? Υπαρχει περιπτωση να διορθωθει..?

Δυστυχώς φίλε μου δε νομίζω να υπάρχει κάτι, πέρα από το service. Έχει αναφερθεί από πολλούς εδώ πέρα παρόμοιο πρόβλημα και ότι με μια πτώση γίνεται αυτό. Πήγαινε στην htc και ρώτησε αν καλύπτεσαι από εγγύηση που να ισχύει κι εδώ (άλλοι ήταν τυχεροί και άλλοι όχι). Αλλιώς ίσως πρέπει να το στείλεις (???) έξω...

2) Έχω κάνει κανονικά όλα τα βήματα αλλά μου εμφανίζει λίγες μόνο από τις επαφές μου... Εννοείται δε ότι όταν με καλεί κάποια από αυτές δεν εμφανίζει updates κλπ...

 

3) Όχι δεν έχω firewall. Τουλάχιστον ενγνώσει μου...

2) Κοίταξε μήπως έχει σχέση με το αν είναι οι επαφές στα ελληνικά ή τα greeklish ;)

3) Πραγματικά τότε δεν έχω ιδέα :p

μια ερώτηση. Πως βλέπω αν οι επαφές μου είναι google; Και πως τις μετατρέπω σε google αν δεν είναι;

Πήγαινε στις επαφές και πάτα το πλήκτρο menu και μετά προβολή... Θα σου δείξει τι κατηγορία είναι οι επαφές σου. Άνοιξε το gmail και πηγαίνοντας στις επαφές υπάρχει κουμπί για εισαγωγή/import επαφών αν τις έχεις στον υπολογιστή. Εγώ δεν τις είχα (πχ από outlook) οπότε κάθισα και τις είχα γράψει απ'την αρχή ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς φίλε μου δε νομίζω να υπάρχει κάτι, πέρα από το service. Έχει αναφερθεί από πολλούς εδώ πέρα παρόμοιο πρόβλημα και ότι με μια πτώση γίνεται αυτό. Πήγαινε στην htc και ρώτησε αν καλύπτεσαι από εγγύηση που να ισχύει κι εδώ (άλλοι ήταν τυχεροί και άλλοι όχι). Αλλιώς ίσως πρέπει να το στείλεις (???) έξω...

 

Αν στην κάσα δεν υπάρχουν εμφανή σημεία που να αποδεικνύουν την πτώση, ίσως μπορέσει να διεκδικήσει κάλυψη της εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πήγαινε στις επαφές και πάτα το πλήκτρο menu και μετά προβολή... Θα σου δείξει τι κατηγορία είναι οι επαφές σου. Άνοιξε το gmail και πηγαίνοντας στις επαφές υπάρχει κουμπί για εισαγωγή/import επαφών αν τις έχεις στον υπολογιστή. Εγώ δεν τις είχα (πχ από outlook) οπότε κάθισα και τις είχα γράψει απ'την αρχή ;)

πλάκα κάνεις; Άρα δεν γίνεται. Και είναι ολίγον τι επίπονο να τις ξαναγράψεις από την αρχή... anyway thanks

Link to comment
Share on other sites

και τι κανω για αυτο ? service? αγορα απο e-bay ? δειτε και μερικες εικονες.....:X:X

Περισσότερο με την Αφρική μοιάζει παρα με την Αυστραλία:X

 

Αν στην κάσα δεν υπάρχουν εμφανή σημεία που να αποδεικνύουν την πτώση, ίσως μπορέσει να διεκδικήσει κάλυψη της εγγύησης.

 

Λογικά δεν θα έχει κάτι εμφανισιακά μιάς και το παλικάρι του είχε βάλει την θηκούλα! Μακάρι να βρει άκρη πάντως γιατι είναι πολύ κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο με την Αφρική μοιάζει παρα με την Αυστραλία:X

 

 

 

Λογικά δεν θα έχει κάτι εμφανισιακά μιάς και το παλικάρι του είχε βάλει την θηκούλα! Μακάρι να βρει άκρη πάντως γιατι είναι πολύ κρίμα.

 

Παιδια στεναχωρηθηκα παρα πολυ , γιατι το ειχα συμπαθησει πιο πολυ απο ολα τα κινητα μου ολα τα χρονια... :cry::cry::cry:

Μπορει να μου πει καποιος που του εχει τυχει ή γενικως καποια ιδεα για το πως πρεπει να κινηθω για να διεκδικησω αλλαγη απο εγγυηση? :(

Σας Ευχαριστω για το ενδιαφερον , ελπιζω να μην τυχει σε κανενα τοσο αδικη πτωση..(πολυ μελο δεν το εκανα....:p:p)

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις; Άρα δεν γίνεται. Και είναι ολίγον τι επίπονο να τις ξαναγράψεις από την αρχή... anyway thanks

 

μπορεις να πας στο κινητο,στις επαφες,να τις κανεις εξαγωγη στην καρτα μνημης οπου θα βγει ενα αρχειο .vcf,μετα πας στον υπολογιστη,ανοιγεις gmail και κανεις εισαγωγη των επαφων απο αρχειο vcf ,επιλεγεις το vcf που εκανες ςξαγωγη απο το κινητο και εισαι ετοιμος.πιστευω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια στεναχωρηθηκα παρα πολυ , γιατι το ειχα συμπαθησει πιο πολυ απο ολα τα κινητα μου ολα τα χρονια... :cry::cry::cry:

Μπορει να μου πει καποιος που του εχει τυχει ή γενικως καποια ιδεα για το πως πρεπει να κινηθω για να διεκδικησω αλλαγη απο εγγυηση? :(

 

Πιστεύω ότι με τους σωστούς χειρισμούς και επιχειρήματα θα μπορέσεις να τους πείσεις για αντικατάσταση οθόνης εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με τους σωστούς χειρισμούς και επιχειρήματα θα μπορέσεις να τους πείσεις για αντικατάσταση οθόνης εντός εγγύησης.

 

δηλαδη τι να πω αμα με ρωτησουν ποτε μου εμφανιστηκε αυτο ? :confused:

απο τι αλλο εκτος απο πτωση μπορει να δημιουργηθει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προβληματική οθόνη, ούτε το πρώτο είναι, ούτε το τελευταίο. Εξάλλου αν δεν υπάρχουν πειστήρια πτώσης, δεν μπορούν να στηριχθούν σε κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας στο κινητο,στις επαφες,να τις κανεις εξαγωγη στην καρτα μνημης οπου θα βγει ενα αρχειο .vcf,μετα πας στον υπολογιστη,ανοιγεις gmail και κανεις εισαγωγη των επαφων απο αρχειο vcf ,επιλεγεις το vcf που εκανες ςξαγωγη απο το κινητο και εισαι ετοιμος.πιστευω

 

όχι δεν γίνεται έτσι γιατί κάνει extract μόνο τις επαφές τις google που έχω οι οποίες είναι 6. Εγώ θέλω μόνο του τηλεφώνου που είναι ενενηνταφεύγα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς μεγαλύτερη μπαταρία για το wildfire; Πόσο παραπανω διαρκεί; Έχει ξαναερωτηθει αλλά δεν θυμάμαι να απαντηθηκε. Σκέφτομαι να αγοράσω αλλά μόνο αν βγάζει 3 μέρες και πανω με την χρήση που κάνω. Με την εργοστασίακη μπαταρία διαρκεί maximum 48 ώρες.

 

htc Android/tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις να δεις αξιοσημείωτες διαφορές. Σε αυτές τις συσκευές λογικό είναι η αυτονομία να κρατάει κατά μέσο όρο περί τις δύο ημέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν γίνεται έτσι γιατί κάνει extract μόνο τις επαφές τις google που έχω οι οποίες είναι 6. Εγώ θέλω μόνο του τηλεφώνου που είναι ενενηνταφεύγα...

 

α δε το ειχα δοκιμασει στην πραξη,αλλα τις απλες επαφες που ειχα στο τηλεφωνο και τις ειχα μεταφερει απο την σιμ στη συσκευη,οταν εκανε τον πρωτο συγχρονισμο τις επαφες,μετα υπηρχαν ολες στο gmail χωρις να κανω κατι αλλο.και τωρα οταν φτιαχνω μια νεα επαφη,απλη επαφη, μετα απο συγχρονισμο την εχει προσθεσει παλι στο gmail αυτοματα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας απο το forum που να αγορασε η σκεφτεται να αγορασει το XTC Clip?

Απ οτι διαβαζω ειναι μεχρι στηγμης η μονη λυση να rootαρεις το wildfire με 2.2 κανοντας s-off το hboot 1.01.0001.

HTC HD2

Nandroid: MDJ's CyanogenMod 7 v2.5

Radio: 2.15.50.14

HTC Wildfire with Official Android 2.2.1 (Froyo)

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να δεις αξιοσημείωτες διαφορές. Σε αυτές τις συσκευές λογικό είναι η αυτονομία να κρατάει κατά μέσο όρο περί τις δύο ημέρες.

 

Ακόμα και με μεγαλύτερη μπαταρία? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ηθελα να ρωτησω, υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε την φωτο του καλουντος στο ευρετηριο και να την βλεπουμε οταν μας καλει;
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ηθελα να ρωτησω, υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε την φωτο του καλουντος στο ευρετηριο και να την βλεπουμε οταν μας καλει;

Αντωνη ειναι απλο

ειναι απλο πας στην φοτο που θες

πατας μενου και πας εκει που λεει ορισμος

και εχει επιλογη προσθηκη σε επαφη

και τελος

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.εχω το animated weather και εχω βάλει το widget στην αρχική οθόνη.το πρόβλημα είναι ότι όταν κάνω restart το κινητό χάνεται από την οθόνη και επίσης δεν το βγάζει στη λίστα με τα widgets.όταν βγαίνει κάποια αναβάθμιση του προγράμματος πάλι μπορώ να το ξαναβάλω μέχρι όμως πάλι το επόμενο restart.ξέρει κάποιος κάποια λύση;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα βγει και custom rom βασισμένη στην 3.0 απ'ότι φαίνεται!!

http://www.xda-developers.com/android/htc-wildfire-joins-the-honeycomb-party/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Εχω το htc wildfire εδω και 6 μηνες. Σημερα δυστηχως ειχε μια πτωση .. η πρωτη του σοβαρη.

Το εχω σε μια gel θυκη και νομιζα πως ηταν αρκετα ασφαλη εκει μεσα...

Ελα ομως που οταν επεσε δεν ειχε κατι εξωτερικα... παω να παρω τηλ και βλεπω ενα σαν κυμα να το πω σαν την Αυστραλια...και τετοιο... πανω στην οθονη .

Κατεβασα το dead pixel απο το market και οντως σε ολα τα χρωμματα το ''κυμα'' παραμενει...

 

Τι μπορω να κανω? Υπαρχει περιπτωση να διορθωθει..?

 

Στο service μου ειπαν πως εαν δεν καλυπτει την ζημια η εγγυση εχω δυο επιλογες :

1)Πληρωνω την νεα οθονη

2)Πληρωνω 25ε για τον ελεγχο

Κατα ποσο ειναι δυνατο αυτο να πληρωνω για τον ελεγχο εφοσον ειναι στην περιοδο εγγυησης? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...