Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει φως στον ορίζοντα για επίσημη αναβάθμιση πέραν της 2.2?

 

όχι δεν υπάρχει τίποτα.το έχει παρατήσει η htc το μοντέλο μας από τότε που βγήκε το wildfire s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια την καλησπερα μου.

αντιμετωπιζω προβληματακι εδω κ λιγες μερες κ θελω τα φωτα σας.

συνδεομαι με το wi-fi του σπιτιου μου κανονικα.

οταν ομως παταω το σηματακι του ιντερνετ για να ανοιξω καποια σελιδα, μου βγαζει το εξης μηνυμα:Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης internet (διαδικασια com.android.browser). προσπαθηστε ξανα.

επισης μου χαλασε κ εξαφανιστηκε η εφαρμογη που ειχε κ ηταν κ πολυ καλη, που ενημερωνε για τα γεγονοτα που ειχαν συμβει σαν σημερα.

ουφφφ.. αυτα τα ολιγα προβληματακια.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών και βρές τον browser και κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και δεδομένων (με το δεύτερο θα χάσεις τα bookmarks και τις ρυθμίσεις του browser) και λογικά θα λυθεί το πρόβλημά σου! Για το δεύτερο τώρα δε γνωρίζω για ποια εφαρμογή μιλάς, αλλά φαντάζομαι θα είναι απλά widget και θα το προσθέτεις πατώντας παρατεταμένα σε κενό χώρο σε κάποια αρχική οθόνη και επιλέγοντας προσθήκη γραφικού στοιχείου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

α. βρε Βασιλη...

μιλαμε εισαι δυναμη..παντα δινεις λυση σε ολους.. ενα ευχαριστω θα πω μονο...

οκ με το θεμα ιντερνετ... εστρωσε με τις οδηγιες σου.

 

το αλλο που σου λεω, ηταν προγραμμα απο την μαμα του.

εβγαζε τα γεγονοτα που ειχαν συμβει σαν σημερα, γεννησεις, κ θανατους.

δεν το βρισκω πουθενα, κ φοβαμαι οτι το εχω απεγκαταστησει...

δεν ξερω πως να το ψαξω κ στο μαρκετ ρε γμτ.

κ ηταν πολυ καλο.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

α. βρε Βασιλη...

μιλαμε εισαι δυναμη..παντα δινεις λυση σε ολους.. ενα ευχαριστω θα πω μονο...

οκ με το θεμα ιντερνετ... εστρωσε με τις οδηγιες σου.

 

το αλλο που σου λεω, ηταν προγραμμα απο την μαμα του.

εβγαζε τα γεγονοτα που ειχαν συμβει σαν σημερα, γεννησεις, κ θανατους.

δεν το βρισκω πουθενα, κ φοβαμαι οτι το εχω απεγκαταστησει...

δεν ξερω πως να το ψαξω κ στο μαρκετ ρε γμτ.

κ ηταν πολυ καλο.

 

Ηταν widget αυτό της htc θα πας εκεί που επιλέγεις widgets και θα πατήσεις να σου βρει περισσότερα . Εκεί θα σου το εμφανίσει . Δεν θυμάμαι να σου πω ακριβώς τι γράφει γιατί δεν έχω sense ROM

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα με επιτυχία s-off σε wildfire 2.2 και έβαλα cm7. πρέπει να κάνω και ext3 τώρα; γιατί στην cm7 δεν λέει να το κάνω όπως έλεγε για το desire που έχω.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενας φιλος που να εχει αυτο το μαμα κολπακι, να μου πει που θα το ξαναβρω να το περασω?

 

θέλω να ρωτησο κατι ξερει καποιος που μπορω να βρω radioγια τινrc1τις cm7?εχω το android flasher και είναι πολυ βολικο μπορει να μου πει καποιος;ευχαριστω

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα με επιτυχία s-off σε wildfire 2.2 και έβαλα cm7. πρέπει να κάνω και ext3 τώρα; γιατί στην cm7 δεν λέει να το κάνω όπως έλεγε για το desire που έχω.

 

Ευχαριστώ!

Εxt partition θα κάνεις μόνο αν θέλεις να βάλεις κάποιο script τύπου a2sd. Διαφορετικά, δεν το χρειάζεσαι ;)

 

θέλω να ρωτησο κατι ξερει καποιος που μπορω να βρω radioγια τινrc1τις cm7?εχω το android flasher και είναι πολυ βολικο μπορει να μου πει καποιος;ευχαριστω

Αν εννοείς τα radio images, υπάρχουν εδώ - πήγαινε στο 4 που λέει radio list ;)

 

το αλλο που σου λεω, ηταν προγραμμα απο την μαμα του.

εβγαζε τα γεγονοτα που ειχαν συμβει σαν σημερα, γεννησεις, κ θανατους.

δεν το βρισκω πουθενα, κ φοβαμαι οτι το εχω απεγκαταστησει...

δεν ξερω πως να το ψαξω κ στο μαρκετ ρε γμτ.

κ ηταν πολυ καλο.

όπως σου είπα και στο μήνυμά μου παραπάνω, νομίζω ότι αυτό που λες είναι widget (όπως πχ ο καιρός) και ονομάζεται σαν σήμερα. Πήγαινε λοιπόν σε κάποια από τις αρχικές σου οθόνες και σε κενό χώρο (όχι πάνω σε εικονίδιο ή widget) και πίεσε παρατεταμένα το δάχτυλό σου εκεί. Θα βγεί ένα μενού με διάφορες επιλογές - εσύ επέλεξε το προσθήκη γραφικού στοιχείου και μετά βρες το σαν σήμερα (ή όπως αλλιώς λέγεται) ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To εκανα αυτο Βασιλη, αλλα δεν υπαρχει πουθενα.

πρεπει να του εχω κανει ολικη διαγραφη.\

για αυτο ρωταω που πρεπει να μπω για να το ξανακατεβασω.:(

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Καμιά εμπειρία από service htc έχετε? το έχω πάει στην ace-hellas, μου είπαν τέλη αυγούστου, αρχές σεπτέμβρη, πέρασε ο Αύγουστος, μπήκε η αρχή Σεπτέμβρη αλλά τίποτα ακόμα :p

το είχα πάει 22 Αυγούστου...

 

να τους ενοχλήσω με ένα τηλεφωνάκι ή είναι νωρίς ακόμα?

(δεν θέλω να τους "πιέσω" γιατί είχα κάνει root, οπότε χάνω την εγγύηση, αλλά με το πρόβλημα που είχε το κινητό-δεν έδειχνε τίποτα απολύτως στην οθόνη- φαντάζομαι δεν μπορούν να το καταλάβουν πριν το φτιάξουν, οπότε λέω μήπως και πάει στην εγγύηση... )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να τους ενοχλήσω με ένα τηλεφωνάκι ή είναι νωρίς ακόμα?

 

Δεν είναι κακό να επικοινωνήσεις τηλεφωνικώς. Εξάλλου αν είναι να μην το καλύψουν, δεν το γλυτώνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αυτο Βασιλη, αλλα δεν υπαρχει πουθενα.

πρεπει να του εχω κανει ολικη διαγραφη.\

για αυτο ρωταω που πρεπει να μπω για να το ξανακατεβασω.:(

To μόνο που αλλάζει, είναι ότι όταν μπεις στην προσθήκη γραφικού στοιχείου, επέλεξε την λήψη περισσότερων ή όπως αλλιώς λέγεται

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχει ειπωθεί ξανά αλλά με μία αναζήτηση δεν το βρήκα :( Ο καιρός από το HTC Sense δεν μπορεί να κάνει update. Ποια είναι η λύση? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εδω και περίπου 1 χρόνο είμαι κάτοχος ενος ΗΤC Wildfire, απο το οποίο μέχρι τώρα είμουν σχετικά ευχαριστημένος. Μόλις 1 εβδομαδα νωρίτερα το τηλέφωνο αρχισε ξαφνικά να δονήτε ασταμάτητα και συνεχόμενα.

Το πήγα στο Service της HTC Arvato AE που μου έστειλαν μυνημα που λεει οτι για να το φτιάξουν θέλουν EUR 143 !! ή για να το πάρω πίσω θέλουν άλλα Εur 18,5 ! Ευτυχώς που υπάρχει η εγγύηση της HTC (μούφα). Το κινητό μου είναι πολυ καλομεταχειρησμένο, πάντα μέσα στην δερμάτινη θήκη και χωρίς καμία πτώση ή τούμπα.

 

Θά ήθελα εαν μπορούσατε να με βοηθήσετε σχετικά με το θέμα αυτό, εαν εχει τύχει και σε εσάς, πως το αντιμετωπίσατε ?

Καθώς και εαν γνωρίζετε Service εκτός της "επίσημης Arvato" και εκτός του κόστους των Eur 143 !!

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρω για τον χρόνο σας.

Γιώργος PONL.

Link to comment
Share on other sites

ARVATO SERVICE AE , Kηφισου 100. Αυτή την εταιρεία μου έδωσε η εξυπηρέτηση πελατών της HTC που πήρα τηλέφωνο.

αν και απο οτι είδα η ACE δεν είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Θα ηθελα την βοηθεια σας!

Ειμαι κατοχος του wildfire εδω και 8 μηνες περιπου.Προσφατα αγορασα το Nexus S (ευκαιρια 300 ευρω :D ) και πλεον θελω να μεταφερω τις επαφες μου.Το προβλημα ειναι οτι απο την αρχη δεν εκανα save τις καινουριες επαφες στον λογαριασμο google και ετσι εχω περιπου 150 επαφες αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου.Τι μπορω να κανω με αυτες;

(Τις υπολοιπες μπορω να τις διαχειριστω ανετα μεσω του google contacts)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Θα ηθελα την βοηθεια σας!

Ειμαι κατοχος του wildfire εδω και 8 μηνες περιπου.Προσφατα αγορασα το Nexus S (ευκαιρια 300 ευρω :D ) και πλεον θελω να μεταφερω τις επαφες μου.Το προβλημα ειναι οτι απο την αρχη δεν εκανα save τις καινουριες επαφες στον λογαριασμο google και ετσι εχω περιπου 150 επαφες αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου.Τι μπορω να κανω με αυτες;

(Τις υπολοιπες μπορω να τις διαχειριστω ανετα μεσω του google contacts)

 

Δοκιμασε αυτό αν δεν βαρυεσαι: https://market.android.com/details?id=no.uia.android.backupcontacts&feature=search_result

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...