Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα αρκετές εφαρμογές.Εχω ομως την απορια.Πως μπορω να τις διαγραψω αν δεν τις θελω?Υπαρχει προγραμμα που διαχειριζεται τετοια πραματα?

 

Apps uninstaller κατέβασε το από το market δωρεάν.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kέρδισα σε ενα διαγωνισμό και παρέλαβα ένα HTC wildfire (ασπρο) ,και το παρέλαβα .

Θα το πούλαγα (μιας και έχω το Iphone 4) αλλά το κράτησε τελικά ο πατέρας μου,θα ήθελα να σας κάνω 2~3 ερωτήσεις γιατί κάτι δεν μου αρέσει.

1) Τι περιλαμβάνει η συσκευασία ? (γιατί είχε μόνο το καλωδιο ,τον ανταπτορα για την πρίζα ,την συσκευη και μια μνημη 2 gb

2)Το κουτι του κινητού πως είναι δηλαδή έχει κάτι σχεδια πάνω ή είναι άσπρο κουτι ?

3) Δεν υπήρχε Cd μέσα ,οπότε κατεβάζω κάποιο πρόγραμμα από το site της HTC ε ?

 

4) Μπορείτε να προτείνετε κάποια must have apps?

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

gallida

 

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις και το Quick Unistaller πολύ αξιόπιστο.

 

mrlinatsa69

 

το θεμα φωτογραφία είναι ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο.

να φανταστείς έχω μια Canon αξίας 2000 euro και την ΠΟΛΥ καλή νυχτερινή με φλας φωτογραφία ... δεν έχω βγάλει ακόμα... απο κει και περα τα συμπεράσματα δικά σου.

Είπαμε.... δεν παύει να είναι ένα κινητο αξίας 250 euro. Πάντως να ξέρεις γενικά κατι για τις νυχτερινες φωτογραφίες με φλας, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το ιδιο το φλας και η ανταπόκριση του τη στιγμή που πατάς το κλειστρο. Γενικά με το wildfire μέχρι 1μιση μέτρο το ΠΟΛΥ να μπορέσεις να βγάλει κάτι αξιοπρεπές. Αν πας πιο κοντά θα έχεις τα "φωτεινά" αποτελέσματα που λες...

 

cellphone

 

αχαχαχαχαχα ...

ΤΟ ΙΔΙΟ έλεγα και γώ οταν το πηρα στα χέρια μου.... "δεν μπορεί κάτι αφαίρεσαν απο μέσα...." Το κουτι είναι πολύ μικρό (άσπρο) και έχει φοτο πάνω, το κινητο.

μέσα έχει μονο φορτιστή ρεύματος και το manual. ΔΙάβασε ΠΟΛΥ προσεχτικά τις οδηγίες κι όλα τα άλλα θα τα βρείς στο market. Επίσης σχετικά με τις must have εφαρμογές , πηγαίνεις στο market --> εφαρμογές ---> όλες οι εφαρμογες--> Κορυφαίες δωρεάν εφαρνμογές. Διάλλεξε ότι σου αρέσει.

 

(Προσωπικά άν μου χαλάσει... πάλι wildfire θα πάρω.)

 

για μένα παράδειγμα must have είναι:

Call Meter (για να βλέπεις πόσα λεπτά το μήνα μιλάς, πόσα SMS έστειλες κτλ. κτλ...)

Barcode Scanner (μερικές σελίδες με android εφαρμογές έχουν έναν ιδιότυπο κώδικα -αντί για το κουμπί download- για να τις κατεβάσεις.)

Compass (μια πολύ καλή ψηφιακή πυξίδα)

ASTRO file manager (browser για να βλέπεις του φακέλους στην SDcard)

Shazam (το ανοίγεις , το βάζεις κοντά στο ραδιοφωνάκι που παίζει ένα κομμάτι και δεν ξέρεις ποιό έιναι και απλά στο βγάζει)

Google Translator (μεταφραστής)

Handcent SMS ( ένας πιό εύχρηστος τρόπος αποστολής, παραλαβής SMS)

Ringdroid (κοψε-ράψε mp3 για να τα κάνεις ringtones)

Skype

TuneIn Radio (ιντερνετιακό ραδιόφωνο..... όλοι οι σταθμοί σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και σε όλον τον κόσμο)

Zougla (καλή εφαρμογή , mobile εφημερίδα , διαβάζεις όλα τα νέα σε Ελλάδα και όχι μόνο)

BlueRSS (για να διαβάζεις σελίδες που υποστηρίζουν RSS , π.χ real.gr)

OFTSeen Gestures (αυτό έχει γέλιο... αντιστοιχείς έναν αριθμό με μιά γραμμή ας πούμε ή με μια καμπύλη ή με έναν σταυρό. ζωγραφίζεις αυτό που αντιστοίχησες και κάνει κλήση)

Gmail

yxflash (βλέπεις Divx)

Car Mode (πολύ καλό άν έχεις το κινητό όταν οδηγάς σε βάση αθτοκινήτου. το ενεργοποιείς και όταν σε καλούν, απαντάς και μπαίνει αυτόματα στην ανοιχτή ακρόαση)

My phone Explorer (συνδέεις το κινητό με το pc σου μέσω wifi και μπορείς να επεξεργαστείς τις επαφές σου και άλλα...)

GPS to BT (bluetooth) (συνδέεις το κινητό με ένα laptop μέσω bluetooth. Δέκτης GPS το κινητό, αποδέκτης το laptop. τρέχεις ας πούμε το destinator που είναι για pc και έχεις μια GPS συσκευή με 17 ίντσες οθόνη :P)

WebSharing (συνδέεις το κινητό με το pc μέσω wifi , μεταφέρεις αρχεία κτ΄λ κτλ.)

androidvnc (είσαι στη δουλειά και ξέχασες το pc στο σπίτι ανοιχτό? ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. μπαίνεις στο pc σου και το κλείνεις (remote pc)

Gmote (ανοίγει το φάκελο με τα mp3 στο pc σου και το παίζεις χαλαρά DJ σαν να είχες ένα τηλεκοντρολ. (έτσι τρομάζω τη γυναίκα μου ενώ είμαι στη δουλεια και ψάχνεται να βρει ποιός άνοιξε το ράδιο :P )

GPS status (ελέγχει την κατάσταση τοθ δέκτη GPS)

AroundMe (σου δείχνει χρήσιμα pois γύρω από τη θέση σου (ενεργοποιεί το GPS)

Edited by fenderix
Link to comment
Share on other sites

cellphone

 

αχαχαχαχαχα ...

ΤΟ ΙΔΙΟ έλεγα και γώ οταν το πηρα στα χέρια μου.... "δεν μπορεί κάτι αφαίρεσαν απο μέσα...." Το κουτι είναι πολύ μικρό (άσπρο) και έχει φοτο πάνω, το κινητο.

μέσα έχει μονο φορτιστή ρεύματος και το manual. ΔΙάβασε ΠΟΛΥ προσεχτικά τις οδηγίες κι όλα τα άλλα θα τα βρείς στο market. Επίσης σχετικά με τις must have εφαρμογές , πηγαίνεις στο market --> εφαρμογές ---> όλες οι εφαρμογες--> Κορυφαίες δωρεάν εφαρνμογές. Διάλλεξε ότι σου αρέσει.

 

(Προσωπικά άν μου χαλάσει... πάλι wildfire θα πάρω.)

Χμμ είδα και σε unboxing video απο youtube..εμένα είναι άλλο κουτί ,ένα άσπρο κουτι χωρίς τίποτα πάνω και απλά έχει κολλημενα στο πλαι τα αυτοκολλητα imei serial etc...

Μanual δεν έχει ....:lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Χμμ είδα και σε unboxing video απο youtube..εμένα είναι άλλο κουτί ,ένα άσπρο κουτι χωρίς τίποτα πάνω και απλά έχει κολλημενα στο πλαι τα αυτοκολλητα imei serial etc...

Μanual δεν έχει ....:lol:

 

Το manual υπάρχει ήδη στην κάρτα του κινητού σε μορφή PDF....

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω πρόβλημα....... σοβαρό...... κλείδωσε το κινητό μετά από αλλεπάλληλά λάθος ξεκλειδώματα (για την ακρίβεια 15) του μοτίβου.. και τώρα μου ζητά να συνδεθω με τον λογαριασμό μου που έχω στο google.....Άλλα έλα που δεν θυμάμαι.... τον κωδικό...... :( έχει πουθενά ι συσκευή κανένα κουμπάκι να κάνω reboot ????? ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ...βλακεία του εποφενομένου.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα wallpapers αλλα όταν τα βαζω στο τηλεφωνο δεν τα προσαρμοζει στην οθονη με αποτελεσμα να μην φαινονται.Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αρκετές εφαρμογές.Εχω ομως την απορια.Πως μπορω να τις διαγραψω αν δεν τις θελω?Υπαρχει προγραμμα που διαχειριζεται τετοια πραματα?

 

Για να διαγραψεις εφαρμογες μπες στο market , πατα το κουμπι μενου και πηγαινε στα downloads. Απο εκει αν πατησεις πανω στην εφαρμογη εχεις επιλογη για uninstall

Link to comment
Share on other sites

Για να διαγραψεις εφαρμογες μπες στο market , πατα το κουμπι μενου και πηγαινε στα downloads. Απο εκει αν πατησεις πανω στην εφαρμογη εχεις επιλογη για uninstall

Αυτό το βρήκα,οκ.Μπορεις να μου πεις πωα να προσαρμοζω ενα wallpaper στην οθονη για να το παιρνει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω πρόβλημα....... σοβαρό...... κλείδωσε το κινητό μετά από αλλεπάλληλά λάθος ξεκλειδώματα (για την ακρίβεια 15) του μοτίβου.. και τώρα μου ζητά να συνδεθω με τον λογαριασμό μου που έχω στο google.....Άλλα έλα που δεν θυμάμαι.... τον κωδικό...... :( έχει πουθενά ι συσκευή κανένα κουμπάκι να κάνω reboot ????? ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ...βλακεία του εποφενομένου.

 

δεν ξερω αν υπαρχει αλλη λυση αλλα μου φαινεται το μονο που μπορεις να κανεις αν δεν καταφερεις να συνδεθεις στο gmail σου ειναι η επαναφορα του τηλεφωνου,αλλα θα σβηστουν ολα.το πως γινεται με σβηστο τηλεφωνο επαναφορα του τηλεφωνου το περιγραφει στο βιβλιο οδηγιων στην τελευταια σελιδα. αν δεν το εχεις πες μου να στα γραψω εδω τις οδηγιες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα ένα manual από την htc αυτό είναι???? (HTC_Wildfire_Greek_UM) έτσι λέγεται το αρχείο.....πρέπει να είμαι ο πρώτος που του τυχαίνει αυτό......
Link to comment
Share on other sites

για μένα παράδειγμα must have είναι:

Call Meter

Barcode Scanner

Compass

ASTRO file manager

Shazam

Google Translator

Handcent SMS

Ringdroid

Skype

TuneIn Radio

Zougla

BlueRSS

OFTSeen Gestures

Gmail

yxflash

Car Mode

My phone Explorer

GPS to BT (bluetooth)

WebSharing

androidvnc

Gmote

GPS status

AroundMe

 

(μη με ρωτάτε τι κάνει το καθένα .... πάμε στο google και ψάχνουμε)

αν και την ειδα την τελευταία γραμμή μήπως είναι πιο εύκολο να γραψεις μια συντομη περιγραφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείγον,

πώς "χαλάω" στις ρυθμίσεις σε vodafone ώστε να μη μπαίνει καθόλου στο internet??

Παιδιά, αυτό δε γίνεται και με τό

Apn onoff widget από τό market;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nik0las6600

 

αν κοιτάξεις .... μεγάλη η χάρη σου δηλαδή....

αναβάθμισα το post μου με επεξηγήσεις....

 

Τώρα σκέψου πως θα ανταποδώσεις.......... :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

nik0las6600

 

αν κοιτάξεις .... μεγάλη η χάρη σου δηλαδή....

αναβάθμισα το post μου με επεξηγήσεις....

 

Τώρα σκέψου πως θα ανταποδώσεις.......... :p:p:p

Θα σου πάρω δώρο μια silicone case στο γάμο σου.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

για μένα παράδειγμα must have είναι:

Call Meter (για να βλέπεις πόσα λεπτά το μήνα μιλάς, πόσα SMS έστειλες κτλ. κτλ...)

Barcode Scanner (μερικές σελίδες με android εφαρμογές έχουν έναν ιδιότυπο κώδικα -αντί για το κουμπί download- για να τις κατεβάσεις.)

Compass (μια πολύ καλή ψηφιακή πυξίδα)

ASTRO file manager (browser για να βλέπεις του φακέλους στην SDcard)

Shazam (το ανοίγεις , το βάζεις κοντά στο ραδιοφωνάκι που παίζει ένα κομμάτι και δεν ξέρεις ποιό έιναι και απλά στο βγάζει)

Google Translator (μεταφραστής)

Handcent SMS ( ένας πιό εύχρηστος τρόπος αποστολής, παραλαβής SMS)

Ringdroid (κοψε-ράψε mp3 για να τα κάνεις ringtones)

Skype

TuneIn Radio (ιντερνετιακό ραδιόφωνο..... όλοι οι σταθμοί σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και σε όλον τον κόσμο)

Zougla (καλή εφαρμογή , mobile εφημερίδα , διαβάζεις όλα τα νέα σε Ελλάδα και όχι μόνο)

BlueRSS (για να διαβάζεις σελίδες που υποστηρίζουν RSS , π.χ real.gr)

OFTSeen Gestures (αυτό έχει γέλιο... αντιστοιχείς έναν αριθμό με μιά γραμμή ας πούμε ή με μια καμπύλη ή με έναν σταυρό. ζωγραφίζεις αυτό που αντιστοίχησες και κάνει κλήση)

Gmail

yxflash (βλέπεις Divx)

Car Mode (πολύ καλό άν έχεις το κινητό όταν οδηγάς σε βάση αθτοκινήτου. το ενεργοποιείς και όταν σε καλούν, απαντάς και μπαίνει αυτόματα στην ανοιχτή ακρόαση)

My phone Explorer (συνδέεις το κινητό με το pc σου μέσω wifi και μπορείς να επεξεργαστείς τις επαφές σου και άλλα...)

GPS to BT (bluetooth) (συνδέεις το κινητό με ένα laptop μέσω bluetooth. Δέκτης GPS το κινητό, αποδέκτης το laptop. τρέχεις ας πούμε το destinator που είναι για pc και έχεις μια GPS συσκευή με 17 ίντσες οθόνη :P)

WebSharing (συνδέεις το κινητό με το pc μέσω wifi , μεταφέρεις αρχεία κτ΄λ κτλ.)

androidvnc (είσαι στη δουλειά και ξέχασες το pc στο σπίτι ανοιχτό? ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. μπαίνεις στο pc σου και το κλείνεις (remote pc)

Gmote (ανοίγει το φάκελο με τα mp3 στο pc σου και το παίζεις χαλαρά DJ σαν να είχες ένα τηλεκοντρολ. (έτσι τρομάζω τη γυναίκα μου ενώ είμαι στη δουλεια και ψάχνεται να βρει ποιός άνοιξε το ράδιο :P )

GPS status (ελέγχει την κατάσταση τοθ δέκτη GPS)

AroundMe (σου δείχνει χρήσιμα pois γύρω από τη θέση σου (ενεργοποιεί το GPS)

 

Ωραίος ρε φίλε. Είδα πολλά καλα΄. Δε μπορώ βλεπεις να διαβάζω όσα λέτε εδω μέσα. Χάνω επεισόδια. Τα συνόψισες όλα.

Επίσης, απο πλοηγό τι έχεις βάλει? Θα μου έκανες μεγάλη χάρη γιατι το κινητό το έχω εδω και καιρό(ναι είναι απο τα κερδισμένα) αλλα τωρα τελικα αρχισα να το συνηθίζω κ να το χρησιμοποιώ.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε φίλε. Είδα πολλά καλα΄. Δε μπορώ βλεπεις να διαβάζω όσα λέτε εδω μέσα. Χάνω επεισόδια. Τα συνόψισες όλα.

Επίσης, απο πλοηγό τι έχεις βάλει? Θα μου έκανες μεγάλη χάρη γιατι το κινητό το έχω εδω και καιρό(ναι είναι απο τα κερδισμένα) αλλα τωρα τελικα αρχισα να το συνηθίζω κ να το χρησιμοποιώ.

 

Στην ερώτηση για πλοηγο..στις κοπέλας μου και του αδερφού μου τα wildfire εχω βάλει το ndrive που δουλεύει άψογα, χωρίς προβλήματα με το μέγεθος της οθονης όπως αλλά. Το εχω βάλει και στο desire μου (μεταξύ 2-3 άλλων).

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Στην ερώτηση για πλοηγο..στις κοπέλας μου και του αδερφού μου τα wildfire εχω βάλει το ndrive που δουλεύει άψογα, χωρίς προβλήματα με το μέγεθος της οθονης όπως αλλά. Το εχω βάλει και στο desire μου (μεταξύ 2-3 άλλων).

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

εμένα ρε φίλε μου βγάζει κατι αλαμπουρνέζικα το NDRIVE. Ιερογλυφικά. Τιποτα που να διαβάζετε.

Το co drive που λετε που βοσκει? Δε το βλεπω στο μάρκετ

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

To droidstats μετράει κλήσεις,sms,data http://www.androlib.com/android.application.nitro-phonestats-piit.aspx

Για το πρόγραμμα αυτό, έχω να πω τα καλύτερα. Κατέληξα σε αυτό και το χρησιμοποιώ, γιατί μπορείς να καθορίσεις πόσα δωρεάν λεπτά ομιλίας (και προς ποιους) έχεις (όπως και μηνύματα και δεδομένα) και στα μετράει αυτόματα και σε ειδοποιεί. Πχ εγώ που έχω 1500 σε βόνταφον και 20 σε όλους τους άλλους, με ειδοποιεί όταν πλησιάζω στα όρια μου. Γενικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα τη συγκεκριμένη εφαρμογή!

Και ο developer είναι πολύ συνεργάσιμος. Του είχα ζητήσει υποστήριξη για τη συσκευή μας και το έκανε (παλιότερα δεν μπορούσε στη συσκευή μας να μετρήσει τα δεδομένα μέσω wifi). Επίσης, σε λίγες μέρες βγαίνει στο μάρκετ και καινούρια έκδοση με ελληνικά (τη μετέφρασα εγώ :happy: )!

 

Αφού μπαίνω από wi-fi γιατι μου δειχνει στο μετρητη οτι στο τηλεφωνο ξοδεψα 34,9 ΚΒ???

Σε ποιόν μετρητή στο δείχνει αυτό;

 

καλησπέρα παίδια έχω να κάνω κάτι ερωτησούλες.......

1. τα Live wallpaper τα δέχεται ? γιατί προσπάθησα άλλα μάταια... δεν τα βρίσκω πουθενά μέσα στο κινητό μόνο στις εφαρμογές και δίχως νά μπορώ να τα χρησιμοποιήσω....

2. πως μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές που κατεβάζω στην κάρτα μνήμης???? (μόνο στην εσωτερική μου τα αποθηκεύει) και δεν γνωρίζω πως να τα μεταφέρω.. 3. τέλος το gps από ότι παρατήρησα είναι πόλυ αργό...... υπάρχει καμία καλύτερη λύση στο θέμα αυτό????

συγνώμη αν σας κούρασα με τόσα αναπάντητα ερωτήματα......:)

1. Δε δέχεται live wallpapers. Γενικότερα (αν και σπαστικό) σε αυτή την κατηγορία τιμής, ελάχιστες δέχονται και όσες το κάνουν έχουν κολλήματα όταν είναι ενεργά τα live wallpapers. Υπάρχουν custom roms στις οποίες είναι ενεργοποιημένα...

2. Είναι πρόβλημα του android. Αναμένουμε την επόμενη έκδοση του λειτουργικού, που εν μέρει υποστηρίζεται αυτή η λειτουργία. Αλλιώς υπάρχουν και οι custom roms ;)

3. Όταν λες αργό, τί εννοείς; Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα...

 

Πάντως από εμπειρία και μόνο 2 GPS που έχω δοκιμάσει στο wildfire (Navigon και ndrive) σε πάνε από αλλού για αλλού... Καμία σχέση με Navigator και τα σχετικά. Άσε που έχουν και lag...

το ndrive εχει παραδοση σε αυτο.απο την εποχη που το ειχα πρωτοβαλει σε συμπιαν 5800 παντα σε εβαζε να κανεις 5-6 κυκλους πριν σε παει στον προορισμο σου,μαλλον ο προγραμματιστης που το σχεδιασε ειναι και ιδιοκτητης βενζιναδικου παραλληλα

Δεν ξέρω σε τι περιοχές είστε, αλλά με το ndrive δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Βέβαια δεν είμαι ο χρήστης που βασίζεται στο gps ή το χρησιμοποιεί συνέχεια, αλλά εδώ στη θεσσαλονίκη τουλάχιστον δεν είχα πρόβλημα αλλά και προς τρίκαλα μεριά με βοήθησε αρκετά ;)

 

Υπάρχει τρόπος να βγάλουμε καλύτερες φωτογραφίες το βράδυ???

Σε εσωτερικό χώρο με λίγα φώτα αν μπει το φλας βγαίνει ΠΟΛΥ φωτεινή, ενώ χωρίς φλας σκοτεινή! :mad:

Μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό??? :O

Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα για φωτογραφίες... Κάποια γνωστά είναι τα Camera360 και vignette. Δεν ξερω ποιο είναι καλύτερο πάντως και για τα δυο ακούω καλά λόγια :)

Kέρδισα σε ενα διαγωνισμό και παρέλαβα ένα HTC wildfire (ασπρο) ,και το παρέλαβα .

Θα το πούλαγα (μιας και έχω το Iphone 4) αλλά το κράτησε τελικά ο πατέρας μου,θα ήθελα να σας κάνω 2~3 ερωτήσεις γιατί κάτι δεν μου αρέσει.

1) Τι περιλαμβάνει η συσκευασία ? (γιατί είχε μόνο το καλωδιο ,τον ανταπτορα για την πρίζα ,την συσκευη και μια μνημη 2 gb

2)Το κουτι του κινητού πως είναι δηλαδή έχει κάτι σχεδια πάνω ή είναι άσπρο κουτι ?

3) Δεν υπήρχε Cd μέσα ,οπότε κατεβάζω κάποιο πρόγραμμα από το site της HTC ε ?

 

4) Μπορείτε να προτείνετε κάποια must have apps?

Τυχερέ! Μόνο εγώ τελικά δεν κερδίζω ποτέ :p

1. Όλα αυτά κι εγώ + το handsfree.

2. Έχει πάνω και φωτογραφία του wildfire.

3. Τα έχει στην κάρτα μνήμης και το manual (το quick start guide βασικά) και κάποιον driver... (για το manual υπάρχει λινκ και στο πρώτο ποστ)

 

Αυτό το βρήκα,οκ.Μπορεις να μου πεις πωα να προσαρμοζω ενα wallpaper στην οθονη για να το παιρνει σωστα?

Τι ακριβώς θες να κάνεις; Πατώντας μενού-ορισμός ως wallpaper σε βάζει να καθορίσεις το κομμάτι της φωτογραφίας που θες να φαίνεται...

 

κατέβασα ένα manual από την htc αυτό είναι???? (HTC_Wildfire_Greek_UM) έτσι λέγεται το αρχείο.....πρέπει να είμαι ο πρώτος που του τυχαίνει αυτό......

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξαναδει το ίδιο πρόβλημα, αλλά στο desire αν δεν κάνω λάθος... Αν μπεις από τον υπολογιστή και πατήσεις στο gmail ότι ξέχασες τον κωδικό σου;

 

Παιδιά, αυτό δε γίνεται και με τό

Apn onoff widget από τό market;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Το συγκεκριμένο δεν το ξερω... Ξέρω το apndroid... Αναφέρεται και στο πρώτο μήνυμα του θέματος τρόπος για να αποτρέψεις το κινητό από το να συνδέεται μόνο του στο δίκτυο...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το iGO στο κινητό και μου βγάζει το μήνυμα please insert your sd card containing igo content files μπορεί καποιος να βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το iGO στο κινητό και μου βγάζει το μήνυμα please insert your sd card containing igo content files μπορεί καποιος να βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Στην καρτα μνημης πρεπει να δημιουργηθει ενας φακελος με το ονομα

igo οπου θα περιεχονται χαρτες, γλωσσες, φωνες, και οτι χρειαζεται για να

λειτουργησει το προγραμμα.

Εκει απο οπου το agorases πιθανον να υπαρχει και ενα zip αρχειο με αυτον το φακελο.

 

Και κατι δικο μου: Υπαρχει καποιος οδηγος για να μπορω να επαναφερω την

official rom σε περιπτωση που αποφασισω να το hackαρω;

Link to comment
Share on other sites

εμένα ρε φίλε μου βγάζει κατι αλαμπουρνέζικα το NDRIVE. Ιερογλυφικά. Τιποτα που να διαβάζετε.

Το co drive που λετε που βοσκει? Δε το βλεπω στο μάρκετ

 

Αλαμπουρνεζικα; όπως;

Στο μάρκετ βρίσκεις μια δοκιμαστική έκδοση του ndrive, πλήρης εγκατάσταση γίνεται είτε με νόμιμες είτε με πλαγιες οδούς (στην περίπτωση της πλαγίας οδού πρέπει έτσι κι αλλιώς να προηγηθεί η εγκατάσταση της δοκιμαστικής έκδοσης από το μάρκετ).

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αλαμπουρνεζικα; όπως;

Στο μάρκετ βρίσκεις μια δοκιμαστική έκδοση του ndrive, πλήρης εγκατάσταση γίνεται είτε με νόμιμες είτε με πλαγιες οδούς (στην περίπτωση της πλαγίας οδού πρέπει έτσι κι αλλιώς να προηγηθεί η εγκατάσταση της δοκιμαστικής έκδοσης από το μάρκετ).

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

πως μπορώ να μάθω για την πλάγια οδό?

Επίσης για το co-drive θέλω να μάθω και αν υπάρχει "πλάγια" οδό για destinator.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι δικό μου κόλλημα ή όντως πρόκειται για πολύ καλή εφαρμογή αλλά τόσο σε win mob 6.1 όσο και σε android πήγα με κλειστά τα μάτια για igo από τη στιγμή που είχα την πρώτη επαφή μαζί του..το θεωρώ από τα πιο ολοκληρωμένα προγράμματα με ελάχιστα ενδεχομένως ψεγάδια σε σχέση με τον ανταγωνισμό..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...