Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

By default δηλαδη η συσκευη οταν κατεβαζει καποιες εφαρμογες δεν τις αποθηκευει στη καρτα μνημης; Απο οτι διαβασα θα διορθωθει αυτο στην εκδοση 2.2 σωστα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια θα το κανω αυτο που μ λες τοτε!!!!!!!!!

 

με το youtube ενω μπαινω και παει να φορτωσει τα βιντεακια δεν τα δειχνει εν τελη...

Wind F2G εχω παιζει ρολο το δικτυο ή πρεπει να κανω κατι αλλο να περασω κατι αλλο..

 

επισης να πω οτι δεν εκανα sign in με το account μου στο yutube.

 

 

 

το εκανα αυτο που μου πες!!!

 

που μπορω να βρω αυτα που κατεβασα και να τα σβησω απο την Συσκευη και να ειναι μονο στην καρτα SD!!.

 

 

Τεσταρα με το wifi και τελικα το youtube παιζει οπως πρεπει αρα ειναι θεμα provider για το mobile internet!!

Eπομενως μενει το αλλο ερωτημα, αυτα που εχω κατεβασει 2-3 αρχεια προγραμματα σε πιο folder ειναι για να μεταφερω στην SD και να τα σβησω απο το την μνημη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

συνδεω το κινητο με το pc κ δεν το βλεπει καν σαν εξ.δισκο.ενω παλια ολα κομπλε.κανει διορθωση σφαλματων αλλα μετα τπτ.εχετε καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

συνδεω το κινητο με το pc κ δεν το βλεπει καν σαν εξ.δισκο.ενω παλια ολα κομπλε.κανει διορθωση σφαλματων αλλα μετα τπτ.εχετε καμια ιδεα?

Ισως κάποιο πρόγραμμα,που φόρτωσες πρόσφατα στον PC σου ή στο κινητό σου δημιούργησε το πρόβλημα.:!:

Αν έχεις τη δυνατότητα να δοκιμάσεις σε άλλο PC ,για να είσαι σίγουρος ,αλλιώς πας για Reset στο κινητό.:O

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν φορτίζω το τηλέφωνο κλειστό ανάβει λίγο η οθόνη?

 

η οθονη δεν αναβει καθολου κανονικα οταν φορτιζει κλειστο..μονο το λαμπακι

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε απο το market το instant heart rate. Απλα απιστευτο!!!!!!!!

Το έχω φίλε καλό, κατέβασε και τα Metal Detector, Solo lite, Penetrate και Smart Measure.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας! :happy:

Πώς μπορώ να 'τραβάω' ιντερνετ από το PC για να 'κατεβάσω' κάτι στο Wildfire?

Απ'ότι ξέρω γίνεται το ανάποδο.. Να παίρνεις με καλώδιο απο το κινητό στο pc. Κι εμένα μου τη σπάει αυτή η έλλειψη, αλλά είναι έλλειψη του android. Δεν ξέρω, αλλά ελπίζω να λύνεται με τη 2.2, γιατί και άλλοι το θέλουν αυτό. Δεν είμαστε οι μόνοι...

παιδια μια ερωτηση το κινητο κανει βιντεο κληση?

Κανονικά όχι. Υπάρχουν κάποια προγράμματα που υπόσχονται βιντεοκλήσεις, αλλά 1ον το κινητό δεν έχει δεύτερη κάμερα και 2ον δεν ξέρω αν υποστηρίζουν αυτά τα προγράμματα το wildfire και την μετάδοση βίντεο από την πίσω κάμερα. Αν γίνεται αυτό, τότε με καναν καθρέφτη θα κάνεις τη δουλειά σου ;)

Περιμένουμε Froyo και Market επί πληρωμής :)

Έχει ακουστεί τίποτα για το market; :confused:

Παιδιά καλημέρα.. Ερώτηση απλή: pdf και office αρχεία διαβάζονται και επεξεργάζονται;

.Pdf διαβάζονται από το κινητό όπως και αρχεία του office. Για επεξεργασία αρχείων του office, χρειάζεσαι κάποιο από τα documents to go, officesuite pro, ή quickoffice pro (όλα επί πληρωμή) ;)

συνδεω το κινητο με το pc κ δεν το βλεπει καν σαν εξ.δισκο.ενω παλια ολα κομπλε.κανει διορθωση σφαλματων αλλα μετα τπτ.εχετε καμια ιδεα?
Μήπως πάτησες να "μόνο φόρτιση" και το έκανες να θυμάται αυτή την επιλογή; Κατέβασε τις ειδοποιήσεις και δες αν είναι επιλεγμένο το "μαζική αποθήκευση" (ή "αποθήκευση δεδομένων" δε θυμάμαι...)

By default δηλαδη η συσκευη οταν κατεβαζει καποιες εφαρμογες δεν τις αποθηκευει στη καρτα μνημης; Απο οτι διαβασα θα διορθωθει αυτο στην εκδοση 2.2 σωστα;

Μπορείς να αποθηκεύσεις πράγματα στην κάρτα μνήμης αλλά όχι να εγκαταστήσεις. Δηλαδή αν εγκαταστήσεις μια εφαρμογή από το market, αυτή εγκαθίσταται στη μνήμη του κινητού. Με τη froyo ναι, λύνονται εν μέρη αυτά τα προβλήματα...

Κατεβαστε απο το market το instant heart rate. Απλα απιστευτο!!!!!!!!
Παίζει το flash σ'εσένα; Αυτό μένει για να γίνει τέλεια η εφαρμογή αυτή (να υποστηρίξει δηλαδή το wildfire)!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι λειτουργεί με την κάμερα. Την εχω κανα δίμηνο την εφαρμογή, απλά ακόμα δεν υποστηρίζει το κινητό μας (το φλας). Αλλιώς θα άναβε και το φλας και δε θα χρειαζόμασταν εξωτερική πηγή φωτός...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω το WildFire, αλλά πρόσφατα άκουσα οτι έχει κάτι προβλήματα και κολλάει...

Επειδή για ράδιο αρβύλα το κατάλαβα, είπα να ρωτήσω εδώ που το έχουν τόσα άτομα που ξέρουν απο κινητά. Έχει κανένα προβλημα με κολλήματα και τέτοια; Επειδή το θέλω για τον πατέρα μου, που δεν τον πολυνοιάζει το internet και οι άπειρες εφαρμογές, σαν κινητό για να παίρνει τηλέφωνα είναι εύχρηστο; Μικρόφωνο/ ποιότητα ακουστικού αυτονομια; Επειδή το θέμα έγινε τεράστιο, θα με βοηθούσατε πολύ να γράψετε μερικές πληροφορίες. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δύο μέρες τώρα έχω το κινητό και είναι super απλά! μια ερώτηση μόνο: Θεματάκια πως μπορούμε να αλλάξουμε?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω το WildFire, αλλά πρόσφατα άκουσα οτι έχει κάτι προβλήματα και κολλάει...

Επειδή για ράδιο αρβύλα το κατάλαβα, είπα να ρωτήσω εδώ που το έχουν τόσα άτομα που ξέρουν απο κινητά. Έχει κανένα προβλημα με κολλήματα και τέτοια; Επειδή το θέλω για τον πατέρα μου, που δεν τον πολυνοιάζει το internet και οι άπειρες εφαρμογές, σαν κινητό για να παίρνει τηλέφωνα είναι εύχρηστο; Μικρόφωνο/ ποιότητα ακουστικού αυτονομια; Επειδή το θέμα έγινε τεράστιο, θα με βοηθούσατε πολύ να γράψετε μερικές πληροφορίες. Ευχαριστώ!

 

Αφού πρόκειται για τον πατέρα σου, και δεν τον ενδιαφέρουν το ίντερνετ, οι εφαρμογές, και μάλλον δεν θα βολεύεται και με τα touchscreen, γιατί δεν παίρνει κανα Sony Ericsson C510 ? Τηλέφωνο παίρνει και δέχεται, μηνύματα στέλνει, φωτογραφική έχει καλή, ράδιο έχει, Mp3 παίζει, μπαταρία πολύ δεν θα τρώει... Τι να τα κάνει τα άλλα? έχει και 130 ευρώ λιγότερα.... ;)

Edited by Black_Ring

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω το WildFire, αλλά πρόσφατα άκουσα οτι έχει κάτι προβλήματα και κολλάει...

Επειδή για ράδιο αρβύλα το κατάλαβα, είπα να ρωτήσω εδώ που το έχουν τόσα άτομα που ξέρουν απο κινητά. Έχει κανένα προβλημα με κολλήματα και τέτοια; Επειδή το θέλω για τον πατέρα μου, που δεν τον πολυνοιάζει το internet και οι άπειρες εφαρμογές, σαν κινητό για να παίρνει τηλέφωνα είναι εύχρηστο; Μικρόφωνο/ ποιότητα ακουστικού αυτονομια; Επειδή το θέμα έγινε τεράστιο, θα με βοηθούσατε πολύ να γράψετε μερικές πληροφορίες. Ευχαριστώ!

 

φιλε μου γιατι να αγορασεις ενα wildfire για τον πατερα σου απ τη στιγμη που δε θα αξιοποιησει τις δυνατοτητες του τηλεφωνου?θα αγοραζες εσυ porsche και θα την ετρεχες με 50..?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει ο πατερας του να γουσταρει τα smartphones!!!εγω λεω να το παρει αν ειναι ετσι κ ειναι σε καλη τιμη κ ειναι κομπλε smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι με τον καιρο κατι παιζει,δηλαδη να εξηγησω ,πανω στην μπαρα δεν μου δειχνει μονιμα τα καιρικα φαινομενα-θερμοκρασια κ οταν παω μεσα απο το Μενου-καιρος μ λεει " Μη διαθεσιμα δεδομενα καιρου"
Link to comment
Share on other sites

Το wildfire εχει android 2.1 τωρα, ετσι δεν είναι? Αργοτερα που θα βγει το 2.2 froyo θα μπορώ να το αναβαθμίσω χωρίς χρέωση ή καλυτερα να περιμένω να το βάλει το 2.2 και μετα να πάρω το κινητό? και κα΄τι ακομα..κατα πόσο η χαμηλή ανάλυση εμποδίζει στο να διαβάσει καποιος κείμενα τοσο απτο ιντερνετ οσο και απο διαφορα αρχεία και αν όντως περιορίζει τόσο πολύ με τις εφαρμογές που μπορεί να τρέξει το κινητο..
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Το wildfire εχει android 2.1 τωρα, ετσι δεν είναι? Αργοτερα που θα βγει το 2.2 froyo θα μπορώ να το αναβαθμίσω χωρίς χρέωση ή καλυτερα να περιμένω να το βάλει το 2.2 και μετα να πάρω το κινητό? και κα΄τι ακομα..κατα πόσο η χαμηλή ανάλυση εμποδίζει στο να διαβάσει καποιος κείμενα τοσο απτο ιντερνετ οσο και απο διαφορα αρχεία και αν όντως περιορίζει τόσο πολύ με τις εφαρμογές που μπορεί να τρέξει το κινητο..

 

Καποιος να μου απαντήσει σε αυτο??

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι με τον καιρο κατι παιζει,δηλαδη να εξηγησω ,πανω στην μπαρα δεν μου δειχνει μονιμα τα καιρικα φαινομενα-θερμοκρασια κ οταν παω μεσα απο το Μενου-καιρος μ λεει " Μη διαθεσιμα δεδομενα καιρου"

 

Παρατηρησα επισης οτι πηγα στον Καιρο-> Μενου -> Ρυθμισεις -> και ΔΕΝ μου δειχνει οτι η ενημερωση Αυτοματα Δεν μπορω να την ορισω για αυτοματη ληψη ουσιαστικα

 

αυτο ειναι καποιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα επισης οτι πηγα στον Καιρο-> Μενου -> Ρυθμισεις -> και ΔΕΝ μου δειχνει οτι η ενημερωση Αυτοματα Δεν μπορω να την ορισω για αυτοματη ληψη ουσιαστικα

 

αυτο ειναι καποιο προβλημα??

 

Και σε εμένα το ίδιο κάνει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να αγοράσω το WildFire, αλλά πρόσφατα άκουσα οτι έχει κάτι προβλήματα και κολλάει...

Επειδή για ράδιο αρβύλα το κατάλαβα, είπα να ρωτήσω εδώ που το έχουν τόσα άτομα που ξέρουν απο κινητά. Έχει κανένα προβλημα με κολλήματα και τέτοια; Επειδή το θέλω για τον πατέρα μου, που δεν τον πολυνοιάζει το internet και οι άπειρες εφαρμογές, σαν κινητό για να παίρνει τηλέφωνα είναι εύχρηστο; Μικρόφωνο/ ποιότητα ακουστικού αυτονομια; Επειδή το θέμα έγινε τεράστιο, θα με βοηθούσατε πολύ να γράψετε μερικές πληροφορίες. Ευχαριστώ!

Φίλε μου δεν έχει κολλήματα το κινητό και το λέω κατηγορηματικά. Τώρα βέβαια όλα είναι και σχετικά. Πχ σε σύγκριση με το desire, κάποια πράγματα λογικό να γίνονται πιο αργά... Από σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα κι επίσης όλα καλά και με τις κλήσεις, με το ακουστικό του να ακούγεται δυνατά και καθαρά. Για το μικρόφωνο δεν ξέρω να σου πω, γιατί δεν έχει τύχει να μιλήσω με τον εαυτό μου :p , αλλά δε μου έχει παραπονεθεί και κάποιος... Ας το δοκιμάσει ο πατέρας σου και από κοντά, για να είστε σίγουροι (δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις και δεν είχα χρόνο να διαβάσω το θέμα σου στους διαξιφισμούς, αλλά ελπίζω να σε κάλυψα σε αυτά που ρωτάς)

δύο μέρες τώρα έχω το κινητό και είναι super απλά! μια ερώτηση μόνο: Θεματάκια πως μπορούμε να αλλάξουμε?

Όταν λες θεματάκια τί ακριβώς εννοείς; Μπορείς να αλλάξεις σκηνές (μενού->σκηνές) αλλά δεν είναι ακριβώς θέματα. Μπορείς να αλλάξεις ταπετσαρίες και widgets στην οθόνη από μόνος σου και αυτό αλλάζει τελείως το κινητό...

 

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι με τον καιρο κατι παιζει,δηλαδη να εξηγησω ,πανω στην μπαρα δεν μου δειχνει μονιμα τα καιρικα φαινομενα-θερμοκρασια κ οταν παω μεσα απο το Μενου-καιρος μ λεει " Μη διαθεσιμα δεδομενα καιρου"

Παρατηρησα επισης οτι πηγα στον Καιρο-> Μενου -> Ρυθμισεις -> και ΔΕΝ μου δειχνει οτι η ενημερωση Αυτοματα Δεν μπορω να την ορισω για αυτοματη ληψη ουσιαστικα

αυτο ειναι καποιο προβλημα??

Πήγαινε ρυθμίσεις->λογαριασμοί & συγχρονισμός και ενεργοποίησε το αυτόματος συγχρονισμός και μετά θα ενεργοποιηθεί η επιλογή στις ρυθμίσεις του καιρού (αν έχεις ενεργά τα δεδομένα, μπορεί να συνδέεται από μόνο του στο ίντερνετ χωρίς να σε ρωτήσει)

 

 

Το wildfire εχει android 2.1 τωρα, ετσι δεν είναι? Αργοτερα που θα βγει το 2.2 froyo θα μπορώ να το αναβαθμίσω χωρίς χρέωση ή καλυτερα να περιμένω να το βάλει το 2.2 και μετα να πάρω το κινητό? και κα΄τι ακομα..κατα πόσο η χαμηλή ανάλυση εμποδίζει στο να διαβάσει καποιος κείμενα τοσο απτο ιντερνετ οσο και απο διαφορα αρχεία και αν όντως περιορίζει τόσο πολύ με τις εφαρμογές που μπορεί να τρέξει το κινητο..
Δεν περιορίζει πολύ τις εφαρμογές. Μπορεί κάποιες να μη φαίνονται στο μάρκετ, αλλά μπορείς να τις βάλεις με "κολπο" που αναγράφεται στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος. Όταν (αν) βγεί το επίσημο 2.2 για το κινητό μας, η αναβάθμιση θα είναι δωρεάν και θα μπορείς να την κάνεις και μόνος σου... Επίσης με τις σελίδες εννοείται δε θα έχεις πρόβλημα, γιατί κάνεις zoom in/out. Με pdf και office αρχεία, μια απ΄τα ίδια ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές απορίες σχετικά με τα προγράμματα πλοήγησης.Πέρασα το προχθές το Navigon (gps) και το χρησιμοποίησα όσο μπορούσα.Έβρισκε το στίγμα στα 30-40 δευτερόλεπτα και γενικά καλή πλοήγηση (και φωνητική).Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η γραφική απεικόνιση.Πολύ υποδιέστερη από αυτή που είναι προεγκατεστημένη στο κινητό.Έχει κανένας σας δουλέψει κανένα άλλο πρόγραμμα gps που να έχει καλύτερη γραφική απεικόνιση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...