Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει η CM; Μήπως την μπερδεύεις με κάποια άλλη; Γιατί την περιμένω πως και πως. Απ'ότι είχα δει πάντως είναι σε καλό δρόμο... Εν πάσει περιπτώσει, για την wildpuzzle εχω διαβάσει ότι είναι αργή και οι υπόλοιπες έχουν πολλά bugs και γενικότερα οι μέχρι τώρα custom roms ρουφάνε τη μπαταρία. Δεν ξέρω αν άλλαξε η κατάσταση, πάντως εγω περιμένω τη CM...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πριν απο το wildfire ειχα παρει ενα χ10 mini το οποιο με το που το καλωδιωνες αναβε και μου εμεινε η εντυπωση οτι ολα τα αντροιντ ετσι ειναι.μαλλον τελικα πατεντα της αστειας ερικσον ηταν:lol:

 

μαλλον γιατι κι αλλα htc κινητα με android φορτιζουν κλειστα..αυτη η εφρικσον συνηθιζει κατι τετοιες γκαφες:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς κάποια custom rom; Wildpuzzle ή Cyanogen, ποια προτείνετε;

 

Καμία.Έχουμ πολλά bugs.Περίμενε να βγει το froyo.H cyanogen δεν έχει βγει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να μη βάλεις κάποιον file manager. Eκτός βέβαια κι αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτησεις από το κινητό. Μπορείς να τα δείς πάντως αν συνδέσεις το κινητό με το usb καλώδιο στον υπολογιστή σε mass storage...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

 

Απόκτησα και εγω το Wildfire την Πέμπτη. Δεν αναγνώριζε την κάρτα sim (συμβόλαιο cosmote, κάρτα 3G) ενώ έπαιζε κανονικά με οποιαδήποτε άλλη κάρτα (whats up, κλπ.)! Η κάρτα που δεν αναγνώριζε παίζει κανονικά στην προηγούμενη συσκευή μου. Άλλαξα την κάρτα με καινούρια (κόστος 5 ευρω) και τώρα όλα καλά.

 

Κατα τα άλλα είμαι πολυ ικανοποιημένος απο τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι διάθεσιμο στη Vodafone

Ναι, αλλά σε ένα μόνο χρώμα.. Αυτό το καφετί. Και διαθέσιμο τέλος Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά σε ένα μόνο χρώμα.. Αυτό το καφετί. Και διαθέσιμο τέλος Οκτωβρίου.

θα ηθελα να ρωτησο κατι...επειδη σ λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου..για πρωτη φορτιση τι προτεινετε??

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησο κατι...επειδη σ λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου..για πρωτη φορτιση τι προτεινετε??

 

εγώ όταν το πήρα, τηλεφώνησα στην htc και μου είπαν 3 ώρες... τώρα αν ο υπάλληλος ήταν σχετικός ή όχι δεν το ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν είναι διαθέσιμο το τηλέφωνο σε καταστήματα της vodafone?

Γιατί στο e-shop το εμφανίζει μη διαθέσιμο

Εγώ το περίμενα απο VODA λόγω επιδότησης και ενώ είχε διαθεσιμότητα ,(το περίμενα 2 εβδομάδες), με στήσανε και μου είπαν για τέλος του μήνα. :blink:

Είμαι Μυτιλήνη και σε κανένα απο τα 4-5 καταστήματα δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο,αλλά στο φέρνουν μόνο με παραγγελία:mad:

Τελικά το παρήγγειλα απο plaisio Πέμπτη και το περιμένω ,μάλλον αύριο. Άντε να το δούμε επιτέλους !!:happy:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησο κατι...επειδη σ λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου..για πρωτη φορτιση τι προτεινετε??

Φίλε μου το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, είναι να διαβάσεις το quick start guide, όπου αναφέρεται τί πρέπει να κάνεις... Λέει για 3 ώρες. Ουσιαστικά μέχρι να δεις το πράσινο φωτάκι. Γενικότερα έχω "βρεί" κάποια tips για την μπαταρία εδώ. Είναι βέβαια για το desire, αλλά πολλά ισχύουν και για εμάς. Στο πρώτο πόστ του θέματος θα βρείς χρήσιμες πληροφορίες και tips, όταν τελικά το πάρεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησο κατι...επειδη σ λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου..για πρωτη φορτιση τι προτεινετε??

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2832491#post2832491 απο το φίλο ITCHRIST86 .

Εγώ πάντα σε όλες μου τις συσκευές ,πρώτη φόρτιση 12 με 14 ώρες ,και αφού εξαντληθεί η μπαταρία το ίδιο και τη δεύτερη φόρτιση. Δεν ξέρω αν ήμουν λάθος, :O πάντως μετά είχα , πολύ καλές επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο υπαρχει ετοιμοπαραδοτο στο πλαισιο θεσ/νικη δυτικα. αλλα μονο με ανανεωση η νεα συνδεση
Link to comment
Share on other sites

το κινητο υπαρχει ετοιμοπαραδοτο στο πλαισιο θεσ/νικη δυτικα. αλλα μονο με ανανεωση η νεα συνδεση

 

Ρε φίλε, πλάκα μου κάνεις; Δηλαδή έχουν τη συσκευή στα ντουλάπια τους και την πουλάνει μόνο σε όσους θα κάνουν συμβόλαιο ή ανανέωση;

 

Την επόμενη φορά που θα πας, πάρε και έναν υπάλληλο απο το ΙΝ.ΚΑ μαζί σου...

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

το κινητο υπαρχει ετοιμοπαραδοτο στο πλαισιο θεσ/νικη δυτικα. αλλα μονο με ανανεωση η νεα συνδεση

 

πολυ απλα πας μερικα μετρα πιο διπλα (λεγε με και saturn) και το παιρνεις σε οτι χρωμα γουσταρεις σκετη συσκευη,οπως εκανα και γω..και αστους αυτους να περιμενουν με το συμβολαιο στο χερι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, πλάκα μου κάνεις; Δηλαδή έχουν τη συσκευή στα ντουλάπια τους και την πουλάνει μόνο σε όσους θα κάνουν συμβόλαιο ή ανανέωση;

 

Την επόμενη φορά που θα πας, πάρε και έναν υπάλληλο απο το ΙΝ.ΚΑ μαζί σου...

εγω προσωπικα ανοιξα το pc και το φεραν σπιτι μου. και πιο φτηνα

Link to comment
Share on other sites

Handcent sms και chomp sms, με το πρώτο να στέλνει σίγουρα 160 ελληνικούς χαρακτηρες. Για το δεύτερο δεν έχει πάρει κάτι το αυτί μου...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο που εχει απο τη "μανα του" δε στελνει με 160 χαρακτηρες;

 

Sorry που ρωταω... εγω σημερα η αυριο θα το εχω στα χερια μου. Σε ασπρο :D

Link to comment
Share on other sites

Oταν εχω κλειστό το WiFi, ο καιρός, οι μετοχες και τα mail απο που κάνουν update? Χρησιμοποιουν το ιντερνετ του δικτύου? Χρεωνομαι σε περιπτωση που δεν εχω δωρεαν internet απο το δικτυο μου?

 

Επισης, τα συμβολα "Η" με δυο βελακια και "G" , πανω πάνω διπλα απο την μπαταρια και το σημα, τι σημαινουν??

http://www.tuningnews.net/news/041206a/TN_hamann-gallardo-01.JPG
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το wifi είναι κλειστό τότε χρησιμοποιεί το internet του provider σου. Το "H" σημαίνει ότι στην περιοχή που βρίσκεσαι υπάρχει κάλυψη HSDPA (3G) ενώ το "G" σημαίνει απλή κάλυψη GSM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν είναι κλειστό και αυτό οπότε δεν κάνει update :)

 

1. Ξέρετε πώς μπορώ να κλείσω τον ήχο που κάνει κατά το άνοιγμα της συσκευής?

 

2. Πώς κάνουμε format την κάρτα SD στο κινητό?

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...