Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φίλε μου. Για το πρώτο σκέλος της ερωτησης. Το κινητό έχει ενσωματωμένο flashlite, που είναι μια πιο ελαφριά έκδοση του flash player. Flash player, υπάρχει στην έκδοση 2.2 του λειτουργικού (αν και φημολογείται ότι δε θα παίζει στο κινητό μας λόγω μη υποστήριξης από τον επεξεργαστή). Συνεπώς αν δε σου ανοίγει αυτόματα με το flashlite, δε νομίζω να μπορείς να κανείς και πολλά. Ενεργοποίησε από τος ρυθμίσεις του browser την προβολή flash περιεχομένου, μήπως κάτι γίνει.

Όσο για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης, το βλέπεις και μόνος σου. Το android ΚΑΝΕΙ πολύ καλή διαχείρηση μνημης. Το ότι ήταν ανοιχτές οι εφαρμογές, δε νομίζω να σου δημιούργησε κόλλημα. Έχουμε μείνει στη φιλοσοφία των wm. Task manager δε χρειάζεται, γιατί το λειτουργικό ξέρει τί έχει ανοιχτό και όταν χρειαστεί το κλείνει μονο του. Όπως είδες η επιλογή

του task manager, δημιουργεί προβλήματα σαν το δικο σου αλλά και αλλά ;)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικά σημαίνει ότι δεν υποστηρίζεται από το κινητό. αλλά αν βάλεις το fast web installer, το ενεργοποιήσεις και μπαίνεις από το site και όχι από την εφραμογή θα μπορείς να εγκαταστήσεις ότι θέλεις... άλλες μπορεί να τρέχουν άλλες όχι...

 

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις λίγο πιο αναλυτικά, πως μπορώ να το κάνω αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ύπαρχει στο πρώτο μηνυμα αυτού του θέματος ένας οδηγός με τέτοιες πληροφορίες. Διάβασε την παράγραφο που λέει για εγκατάσταση εφαρμογών μη διαθέσιμων στο μάρκετ λόγω ανάλυσης :)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είναι στο κινητό ήθελα να πω, όχι χωρίς να είναι στο fb!

δηλαδή αυτή τη στιγμή στο κινητό μου έχει περαστεί ο Α, ο οποίος είναι φίλος μου μόνο στο fb, ο Β ο οποίος είναι φίλος μου και επαφή συνδεδεμένη και δεν έχει περαστεί ο Γ, που είτε είναι επαφή συνδεδεμένη και με το fb, είτε είναι μόνο φίλος στο fb...

μην σκας πάντως, θα ζήσω και χωρίς αυτή τη δυνατότητα, τόσα κάνει άλλωστε αυτο το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος αν υπάρχει η δυνατότητα να διαγραφούν οριστικά από το συγκεκριμένο τηλέφωνο εφαρμογές τύπου facebook twitter κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Τα htc applications (facebook,twitter)?

Edit : Τελικά δοκίμασα 2 Froyo ROMS.

Η μια ήταν καλή και δούλευε σωστά αλλά ΑΡΓΑ.

Δεν είχε τα περισσότερα applications

Το Market δεν δούλευε καλά και κόλλαγε.

Η 2η ήταν καλή και γρήγορη αλλά δεν δούλευε WiFi,Δονηση και άλλα 100 πράγματα , οπότε την έβγαλα.

Έτσι έκανα restore στην 2.1 μιας και είχα κρατήσει backup και πέρασα το νέο Radio :)

(ROMS : [ROM][29/09] WildPuzzleROM v8.0.1 , [ROM][28/9] OpenFire 2.2 )

Edited by aromeo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι καινουργιος χρήστης του wildfire και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ενημέρωση που μου πρόσφερε το forum κ με οδήγησε στο να αγοράσω αρχικά τη συσκευή αλλά και για τις απαντήσεις στα ερωτήματα που μου δημιούργούνται όσο σκαλίζω την συσκευή.

Έχω την εξής απορία: Όταν θέλεις να καλέσεις κάποιον κ προβάλεται το μενού εύερεσης επαφών το πληκτρολόγιο δεν γυρνάει στα ελληνικά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μεταβώ σε επφές με μη λατινικά αρχικά, π.χ. Γιώργος γιατί απλά το Γ δεν υπάρχει στο πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταβαίνω άμεσα πριν τηλεφωνήσω σε τέτοιου είδους επαφές?

Υ.Σ. Το ξέρω ότι υπάρχει πιθανότητα να έχει απαντηθεί σε κάποια προηγούμενη σελίδα του topic

αλλά είναι πάρα πολλές κ όσο κ αν έψαξα δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι καινουργιος χρήστης του wildfire και θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ενημέρωση που μου πρόσφερε το forum κ με οδήγησε στο να αγοράσω αρχικά τη συσκευή αλλά και για τις απαντήσεις στα ερωτήματα που μου δημιούργούνται όσο σκαλίζω την συσκευή.

Έχω την εξής απορία: Όταν θέλεις να καλέσεις κάποιον κ προβάλεται το μενού εύερεσης επαφών το πληκτρολόγιο δεν γυρνάει στα ελληνικά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μεταβώ σε επφές με μη λατινικά αρχικά, π.χ. Γιώργος γιατί απλά το Γ δεν υπάρχει στο πληκτρολόγιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταβαίνω άμεσα πριν τηλεφωνήσω σε τέτοιου είδους επαφές?

Υ.Σ. Το ξέρω ότι υπάρχει πιθανότητα να έχει απαντηθεί σε κάποια προηγούμενη σελίδα του topic

αλλά είναι πάρα πολλές κ όσο κ αν έψαξα δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό. Ευχαριστώ

 

Πατάς το G για Γ... Εμένα τις βρίσκει μια χαρά τις εγγραφές που είναι στα Ελληνικά.

Αν δεν σε βολεύει ο default dialer δοκίμασε τον Dialer One (απο το market)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

απλά το G είναι στο 4 ενώ το Γ στο 2, οπότε αν έχει συνηθίσει να γράφει στα ελληνικά είναι πρόβλημα..

αν όλες σου οι επαφές είναι στα ελληνικά προτείνω και εγώ το Dialer One, απλά σε περίπτωση που το βάλεις δεν μπορείς πλέον να γράψεις αγγλικά, θα πρέπει να πας να αλλάξεις τη γλώσσα του προγράμματος από τις ρυθμίσεις του, δεν είναι καθόλου δύσκολο, αλλά αν βιάζεσαι ίσως σε εκνευρίσει...

(εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει άλλο τρόπο, αλλά όλες μου οι επαφές είναι στα ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και ΄γω κατοχος του wildfire!

 

Ομως εχω ενα περιεργο προβλημα...Δεν δεχεται την καρτα sim μου! Την βαζω, μου βγαζει να πατησω το pin αλλα πανω στις ειδοποιησεις εχει το εικονιδιο πως δεν υπαρχει καρτα. Παταω το pin την ξεκλειδωνει αλλα συνεχιζει να μου λεει πως δεν υπαρχει sim...

 

H καρτα αυτη λειτουργει κανονικα στο παλιο μου και αν βαλω αλλη καρτα στο wildfire την δεχεται κανονικα...

 

Μονο με την δικη μου αρνειται να δουλεψει. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

από πότε την έχεις την sim? μήπως είναι πολύ παλιά και δεν την υποστηρίζει?

από που πήρες το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι χωρίς ιντερνετ, το gps του κινητού δεν λειτουργεί;

 

Και ότ ιγια να λειτουργήσει ανευ διαδικτύου, απαιτείται αγορά προγράμματος;

 

Αν ναι , τότε τι προγράμματα υπάρχουν για να δινουν προσβαση σε gps ανευ ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί άπειρες φορές, ότι ΔΕΝ ισχύει! Δεν υπάρχει κινητό που να έχει δέκτη gps και να θέλει ίντερνετ. Το ίντερνετ μπορεί να χρειάζεται μόνο για τους χάρτες, άν το κινητό έχει μόνο google maps και κανένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης. Από default το κινητό μας δεν έχει κάποιο πρόγραμμα για πλοήγηση (εκτός από το google maps, το οποίο ΘΕΛΕΙ ίντερνετ γιατί δεν έχει ενσωματωμένους χάρτες). Όλα τα εμπορικά προγράμματα πλοήγησης δεν απαιτούν τη χρήση ίντερνετ και δεν είναι δωρεάν. Για τα προγράμματα αυτά, μπορείς να μάθεις εδώ
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

btw το πρόβλημα που είχα με το ημερολόγιο και το facebook έχει αρχίσει να λύνεται, καθώς σταδιακά βλέπω ότι προστίθενται όλο και περισσότερα....
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί μια εφαρμογή με την οποία μπορείς να αποθηκεύσεις έναν αριθμό την στιγμή που βρίσκεσαι σε κλήση...Έψαξα στις προηγούμενες σελίδες αλλα δεν την βρήκα..Θυμάστε πως λέγεται;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

είμαι κι εγω ενας κατοχος του wildfire ειμαι ευχαριστημένος αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

Όταν είμαι πολύ ωρα σε αδράνεια δηλαδη δεν το χρησημοποιώ, όπως επίσης όταν το απενεργοποιώ το βράδυ και το πρωί το ενεργοποιώ, τότε η οθόνη αφής αργεί πααααάρα πολύ να ανταποκριθεί με αποτέλεσμα όταν για παράδειγμα θα εχω μια κληση να μην μπορω να ανοιξω το τηλ και να απαντησω.

Όταν όμως "ξεκολήσει" τοτε όλα δουλευουν μια χαρα εως ότου παλι να αφησω σε αδρανεια πχ το μεσημερι και το απογευμα παλι θα εχω το ιδιο προβλημα.

Αναρωτιέμαι μηπως ειναι προβλημα λογισμικου η κατι άλλο τελος παντων οτιδηποτε.

παρακαλώ ας μου απαντησει καποιος εασν γνωριζει η πρεπει να παω στο σερβις

ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

την αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου την έκανες?

Λογικά θα σου την έβγαλε την πρώτη φορά που συνδέθηκες στο ίντερνετ...

και όταν λες

όπως επίσης όταν το απενεργοποιώ το βράδυ και το πρωί το ενεργοποιώ, τότε η οθόνη αφής αργεί πααααάρα πολύ να ανταποκριθεί με αποτέλεσμα όταν για παράδειγμα θα εχω μια κληση να μην μπορω να ανοιξω το τηλ και να απαντησω.

 

εννοείς το διάστημα μέχρι να ξεκινήσει το κινητό, που δείχνει μια άσπρη οθόνη και γράφει htc?

γιατί αυτό το διάστημα το βρίσκω και εγώ μεγάλο... νομίζω είναι γύρω στα 45-60 δευτερόλεπτα, αν και μπορεί να λέω υπερβολές...

Link to comment
Share on other sites

την αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου την έκανες?

Λογικά θα σου την έβγαλε την πρώτη φορά που συνδέθηκες στο ίντερνετ...

και όταν λες

 

 

εννοείς το διάστημα μέχρι να ξεκινήσει το κινητό, που δείχνει μια άσπρη οθόνη και γράφει htc?

γιατί αυτό το διάστημα το βρίσκω και εγώ μεγάλο... νομίζω είναι γύρω στα 45-60 δευτερόλεπτα, αν και μπορεί να λέω υπερβολές...

 

κατ'αρχας ευχαριστω για την απάντηση.

την αναβαθμιση την εχω κανει

οταν το ενεργοποιω το πρωι ανοιγει κανονικα σε λιγο χρονο σε δευτερολεπτα αλλα απο εκει και μετα για να την ακουσει η οθονη αφης θελει και μιση ωρα μπορει και παραπανω απλως εγω μετα απο 5 λεπτα προσπαθω με το να το γλυστραω το δαχτυλο στην οθονη μπας και παρει μπροστα η σβηνω την οθονη και την ξανααναβω και μετα απο τετοια αρχιζει να δουλευει απο εκει και μετα αριστα

( απο εφαρμογες τιποτα μονο αστρο και to ADW που ειναι πιο ελαφρυ πιστευω απο το htc sence)

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον

οποιος μπορει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

νομίζω είναι υπερβολικά μεγάλο το διάστημα που λες...

γνώμη μου, κάνε ένα hard reset μήπως και φτιάξει, μήπως καμια εφαρμογη δημιουργεί το πρόβλημα, και αν όχι πηγαινε το στο μαγαζί που το αγόρασες ή στην αντιπροσωπεία για service...

 

 

ρε παιδια κανα δυνατο ringtone παιζει?οταν ειμαι στην δουλεια δεν το ακουω με τπτ το κινητο.

 

όταν κουνήσεις το τηλέφωνο προς τα εσένα τότε αυτόματα χαμηλώνει η ένταση..

αν δεν φταίει αυτό πήγαινε ρυθμίσεις-> ήχος και εικόνα-> ένταση ειδοποίησης ήχου και βάλε το μέγιστο ή περισσότερο απ'ότι είναι... επίσης βεβαιώσου ότι έχεις ενεργό το κανονικό προφίλ, πατάς για λίγα δευτερόλεπτα το κουμπί που κλειδώνεις την οθόνη και σου εμφανίζει ένα μενού "επιλογές τηλεφώνου". εκεί που λέει λειτουργία σίγασης θα πρέπει να λέει ο ήχος είναι ενεργοποιημένος..

 

αυτά μπορώ να σκεφτώ, ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..μολις απεκτησα κι εγω το τηλεφωνακι.εχω ενα προβλημα στα μηνυματα..οταν παω να γραψω με το εικονικο πληκτρολογιο(οχι qwerty) και εχω Ελληνικα,μπορω να γραψω μονο με Τ9.Ενω με Αγγλικα γραφει και Τ9 και με την παραδοσιακη μεθοδο(πχ τρεις φορες πατημα το 2 για να εμφανισει το C)..στα Ελληνικα δεν κανει εναλλαγη στην παραδοσιακη μεθοδο..γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...

Γνωριζει κανεις καποιο προγραμμα που να μπορει να αποθηκευει τα μηνυματα του κινητου στον η/υ; οπως το MyPhoneExplorer για τα sony ericsson.. :(

Περιττο να σχολιασω οτι εχω δοκιμασει τα παντα αλλα ακομα δεν μπορω να συχρονισω το κινητο μου με το htc sync. Αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω να μας παραθεσει ...ευπροσδεκτο ειναι... :D

 

Επισης αν γνωριζετε αν ειναι εφικτο και πως γινεται να εμφανιζονται στην κεντρικη σελιδα των emails ολα τα εισερχομενα και οχι μονο τα unread;

 

Ευχαριστω πολυ....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...