Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανες κανένα restart; Εκκαθάριση cache/data;

 

Έκανα restart!!! Τώρα όσο αφορά cache /data δεν γνωρίζω πως γίνεται...

Αν θέλεις με βοηθάς γιατί δεν γνωρίζω και πολλά.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών και βρες την εφαρμογή της κάμερας. Εκεί κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και δεδομένων (αν έχει) και ξαναδοκίμασε ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών και βρες την εφαρμογή της κάμερας. Εκεί κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και δεδομένων (αν έχει) και ξαναδοκίμασε ;)

 

Δεν γίνεται τίποτε....συνεχίζουν και βγαίνουν θολές.

Υπ'οψην ότι δεν πείραξα τίποτα από τις ρυθμίσεις της κάμερας. Ξαφνικά εδώ και 10 μέρες απλά οι φωτό που τραβάω βγαίνουν ψιλοθολές ενώ όλες οι προηγούμενες ήταν άριστες!!!

Τι άλλο κάνουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και παλι μια ερωτηση...

μου βγαζει διπλα απο την μπαταρια το G που σημενη οτι ειναι ανοιχτο το gps .... γιατι γινετε αυτο αφου το εχω κλειστο ? ατο ξεκινησε απο την ημερα που εβαλα ιντερνετ απο το δικτυο μου (vodafone) ξεχασα να πω οτι μερικες φορες μου βγαζει και το E στη θεση του G. τι να κανω να μην βγαινουν ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το gps, είναι ότι το κινητό σου συνδέεται με το ιντερνετ...

δες το πρωτο ποστ λεπτομερειες πώς να το απενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτε....συνεχίζουν και βγαίνουν θολές.

Υπ'οψην ότι δεν πείραξα τίποτα από τις ρυθμίσεις της κάμερας. Ξαφνικά εδώ και 10 μέρες απλά οι φωτό που τραβάω βγαίνουν ψιλοθολές ενώ όλες οι προηγούμενες ήταν άριστες!!!

Τι άλλο κάνουμε;;;

Μμμ η αλήθεια είναι ότι τα μόνα που σκέφτομαι ότι μπορεί να βοηθήσουν είναι πλέον να βάλεις μια εφαρμογή για να βγάζεις φωτογραφίες ή να κάνεις hard reset (θα χαθούν ωστόσο τα πάντα χωρίς backup)!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτε....συνεχίζουν και βγαίνουν θολές.

Υπ'οψην ότι δεν πείραξα τίποτα από τις ρυθμίσεις της κάμερας. Ξαφνικά εδώ και 10 μέρες απλά οι φωτό που τραβάω βγαίνουν ψιλοθολές ενώ όλες οι προηγούμενες ήταν άριστες!!!

Τι άλλο κάνουμε;;;

 

Κατι απλο. Ελεγξε μηπως ο φακος σου ειναι λερωμενος...

Ποτε δεν ξες

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Μμμ η αλήθεια είναι ότι τα μόνα που σκέφτομαι ότι μπορεί να βοηθήσουν είναι πλέον να βάλεις μια εφαρμογή για να βγάζεις φωτογραφίες ή να κάνεις hard reset (θα χαθούν ωστόσο τα πάντα χωρίς backup)!

 

Να κάνω reset απλά θέλω να ρωτήσω κάτι: Εγώ τον συγχρονισμό (δλδ επαφές-ημερολόγιο κλπ) τα κάνω μέσω HTC Sync και oytlook και μου δουλεύουν όλα καλά. Αν τα έχω όλα στο Outlook (δλδ επαφές και ημερολόγιο) όταν συγχρονιστώ ξανά θα ξαναέχω πρόσβαση;;; ή χρειάζεται κάποιου άλλου είδος back-up;;; Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.....(είμαι λίγο "άσχετος" με τα κινητά)

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι το htc sync δε λειτουργεί πάντα σωστά, οπότε θα σου πρότεινα να συγχρόνιζες μέσω google (να πάνε οι επαφές σου στο gmail αν δεν έχεις πρόβλημα με προσωπικά δεδομένα κλπ). Διαφορετικά κοίταξε πρώτα αυτό που σου είπε ο kampinas και δοκίμασε και κάποιο άλλο app για λήψη φωτογραφιών!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι το htc sync δε λειτουργεί πάντα σωστά, οπότε θα σου πρότεινα να συγχρόνιζες μέσω google (να πάνε οι επαφές σου στο gmail αν δεν έχεις πρόβλημα με προσωπικά δεδομένα κλπ). Διαφορετικά κοίταξε πρώτα αυτό που σου είπε ο kampinas και δοκίμασε και κάποιο άλλο app για λήψη φωτογραφιών!

 

Ο φακός είναι καθαρός. Έχετε να προτείνετε κάποιο app που να είναι καλό και free;;;

Υπάρχει περίπτωση να χάλασε ο φακός;;; Αν ναι το πάω αντιπροσωπεία;;; (δεν έχω κλείσει χρόνο)

Ευχαριστώ με σκλαβώνετε!!!

Edited by eftom
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το little photo, το οποιο ουσιαστικα ειναι για να κανεις επεξεργασια φωτογραφίας, αλλά μπορεις και να βγαζεις, δεν ξερω βεβαια αν χρησιμοποιει καποια δικια του εφαρμογη η του κινητου για να βγαλει...

 

το θέμα με την αντιπροσωπεια εχει ως εξης: το πας και στο ελεγχουν. αν εχει προβλημα εντος εγγυησης συνεχιζουν με την επισκευη του χωρις καμια χρεωση. αν ειναι εκτος εγγυησης σου λενε το κοστος επισκευεις και αν συμφωνεις για να συνεχισουν. αν δεν συμφωνησεις πληρώνεις 25 ευρω για τον ελεγχο (ή 18, δεν θυμαμαι) και το παιρνεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο app κι αν δε γίνει τίποτα, μετά hard reset. Τότε μόνο να σκεφτείς αντιπροσωπεία, μιας και το πρόβλημα μπορεί να οφείλεται στο software!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο app κι αν δε γίνει τίποτα, μετά hard reset. Τότε μόνο να σκεφτείς αντιπροσωπεία, μιας και το πρόβλημα μπορεί να οφείλεται στο software!

 

Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα για back-up και εύκολο σε χρήση γιατί έχω αρκετά αρχεία εντός λόγω του ότι είναι επαγγελματικό;;;

Α και επειδή είμαι άσχετος αν μπορείς καθοδήγησε με κιόλας.

Σε ευχαριστώ για την ανεκτίμητη βοήθεια που έχω πάρει μέχρι τώρα μέσα από εδώ (εννοώ και για άλλα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλό πρόγραμμα για back-up και εύκολο σε χρήση γιατί έχω αρκετά αρχεία εντός λόγω του ότι είναι επαγγελματικό;;;

Α και επειδή είμαι άσχετος αν μπορείς καθοδήγησε με κιόλας.

Σε ευχαριστώ για την ανεκτίμητη βοήθεια που έχω πάρει μέχρι τώρα μέσα από εδώ (εννοώ και για άλλα πράγματα)

Αν είσαι root μπορείς να κάνεις τα πάντα. Κάνεις ένα nandroid backup και παίρνεις και backup των εφαρμογών από το titanium backup. Διαφορετικά... Είσαι λοιπόν rooted?

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root μπορείς να κάνεις τα πάντα. Κάνεις ένα nandroid backup και παίρνεις και backup των εφαρμογών από το titanium backup. Διαφορετικά... Είσαι λοιπόν rooted?

 

Όχι δεν είμαι rooted.... Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο και δεν έχω κάνει ούτε αναβάθμιση (έχω τη 2.1 ακόμα) γιατί είμαι ικανοποιημένος αφού δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις!!! (Είμαι και ψιλοάσχετος οπότε....)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ψάχνω απεγνωσμένα το ΑΦΜ της εν λόγω εταιρίας γιατί έχω πάρει και εγώ ένα κινητό τηλέφωνο απο αυτούς (μέσω skroutz γιατί είχαν την καλύτερη τιμή) αλλά έχω χάσει το Τιμολόγιο και δεν μπορώ να το βρώ πουθενά. Το ΑΦΜ το χρειάζομαι για την κατάσταση πελατών προμηθευτών 2010 το οποίο λήγει 30/9 (δηλαδή την Παρασκευή). Θα με υποχρέωνες αν μου έγραφες το ΑΦΜ τους.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιάννης

 

EDIT:

 

Καλησπέρα σας,

Έχω ψωνίσει και εγώ κιν. απο RONDO K. DOLORA ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ & ΤΗΛΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ και έχω χάσει το Τιμολόγιο τους. Επειδή η εταιρία έχει κλείσει (πήγα απο εκεί και είναι κλειστά και τα τηλέφωνά τους δεν απαντάνε) θέλω το ΑΦΜ τους για την κατάσταση πελατών προμηθευτών. Μήπως μπορείτε να μου στείλετε το ΑΦΜ τους ή να μου πείτε που μπορώ να το βρώ. Είναι επείγον.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στη σελίδα 145 του τοπικ, ειναι ενα παιδί που λέει ότι εχει αγοράσει από εκεί...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα root το κινητο και θελω να περασω ξανα την επίσημη rom για htc wildfire ξερετε αν μπορω να την βρω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα root το κινητο και θελω να περασω ξανα την επίσημη rom για htc wildfire ξερετε αν μπορω να την βρω?ευχαριστω!

Εκτός από τα 5 ποστ πιο πάνω, κοίτα και στην πρώτη σελίδα οδηγίες για το που θα βρείς και πως θα περάσεις την επίσημη rom. Απλά να ξέρεις θα χάσεις το root ;)

 

Όχι δεν είμαι rooted.... Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο και δεν έχω κάνει ούτε αναβάθμιση (έχω τη 2.1 ακόμα) γιατί είμαι ικανοποιημένος αφού δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις!!! (Είμαι και ψιλοάσχετος οπότε....)

Για να κάνεις τα πάντα backup θέλεις root. Διαφορετικά κοίτα να συγχρονίσεις τις επαφές σου ή να κρατήσεις ένα αντίγραφό τους ;) Οδηγίες για root πάντως μπορείς να βρείς στο πρώτο post!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι:

πολλές φορές μου λέει αναγκαστικό κλείσιμο και με βγάζει στο σημείο να του δώσω το pin.

Τι μπορεί να φταίει:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να φταίει κάποια εφαρμογή που πέρασες. Ποια εφαρμογή σου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...