Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχουν τα widgets της htc σε flashable μορφή; Αυτό με το adb πρότεινα είναι παρόμοιο και αφορά την εξαγωγή των widget απ'το zip της rom και την "εγκατάστασή τους μέσω adb ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε αυτό. Σα μόνη λύση βλέπω να τα εγκαταστσεις μέσω adb ή ξαναπερνώντας τη rom

Βασιλη, βρηκα ενα ρολοϊ htc στις εφαρμογες, με αλλο σχημα και το περασα, μετα απο μετα απο τις επιλογες που ειχε, βγηκε το γνωστο ρολοϊ της htc....αρα δεν το ειχε σβησει.

Εχoυν σβηστει ομως ολες οι ταπετσαριες της htc, δεν ξερω με ποιον τροπο τις εσβησε ο φιλος...

Θα ξαναδοκιμασω να ξαναπερασω την rom.

Παντως σ'ευχαριστω φιλε για την βοηθεια, νασαι καλα. :respect:

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται στο default γιατί όσο και να είχα πειράξει τις ρυθμίσεις του δεν είδα διαφορά. Εγκατέστησα αυτό της htc (htc ime) απ'το sense και όλα ok! Θα το βρείς εδώ.

Σε ευχαριστώ Villis.

Έπαιξε άψογα, και μπορώ να πω, ότι είναι καλύτερο/γρηγορότερο από το Default Android Keyboard του gingerbread.

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έψαξα σε όλο το forum (σχεδόν...) και δε μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό: Τα Video που παίζουν στο κινητό, δεν μπορεί να είναι ανάλυσης 640x480? Εγώ μπορώ να παίξω μόνο χαμηλής ανάλυσης video και έχω χρησιμοποιήσει και δύο προγράμματα από το market, τα οποία παίζουν μεν την ταινία 640x480, σε πολύ αργή ταχύτητα λόγω ανάλυσης της οθόνης δε. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη, βρηκα ενα ρολοϊ htc στις εφαρμογες, με αλλο σχημα και το περασα, μετα απο μετα απο τις επιλογες που ειχε, βγηκε το γνωστο ρολοϊ της htc....αρα δεν το ειχε σβησει.

Εχoυν σβηστει ομως ολες οι ταπετσαριες της htc, δεν ξερω με ποιον τροπο τις εσβησε ο φιλος...

Θα ξαναδοκιμασω να ξαναπερασω την rom.

Παντως σ'ευχαριστω φιλε για την βοηθεια, νασαι καλα. :respect:

Αν είναι μόνο για τις ταπετσαρίες, απλά βρες τες και πέρασέ τες σαν εικόνα... Δεν υπάρχει λόγος να ξαναπερνάς rom μόνο και μόνο για τις ταπετσαρίες ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το μάρκετ... δεν ξέρω αν είναι θέμα Google η του κινητού μου... δεν μου εγκαθιστά όλες τις εφαρμογές και δεν κάνει ολες τις ενημερώσεις.. εχω πάνω απο 20mb και δεν είναι θεμα μνήμης γιατι πχ το Google translate το έβαλε κανονικά, το multiling το έβαλε κανονικά αλλά το ελληνικό plugin που είναι λίγα kb δεν το εγκαθιστά... στο handcent γίνεται η αναβάθμιση, στο ebuddy όχι.. έκανα εκαθαριση δεδομένων κλπ στο μάρκετ, μέχρι και απεγκατασταση των ενημερωσεων έκανα, αλλά τίποτα... καμία ιδέα τι παιζει; επίσης πως βάζω το καινούριο μάρκετ, γιατι τώρα είμαι με αυτό που είχε το τηλέφωνο στην αρχή;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω πρόβλημα με το μάρκετ... δεν ξέρω αν είναι θέμα Google η του κινητού μου... δεν μου εγκαθιστά όλες τις εφαρμογές και δεν κάνει ολες τις ενημερώσεις.. εχω πάνω απο 20mb και δεν είναι θεμα μνήμης γιατι πχ το Google translate το έβαλε κανονικά, το multiling το έβαλε κανονικά αλλά το ελληνικό plugin που είναι λίγα kb δεν το εγκαθιστά... στο handcent γίνεται η αναβάθμιση, στο ebuddy όχι.. έκανα εκαθαριση δεδομένων κλπ στο μάρκετ, μέχρι και απεγκατασταση των ενημερωσεων έκανα, αλλά τίποτα... καμία ιδέα τι παιζει; επίσης πως βάζω το καινούριο μάρκετ, γιατι τώρα είμαι με αυτό που είχε το τηλέφωνο στην αρχή;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Για θέματα/προβλήματα με το market συζητάμε και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έψαξα σε όλο το forum (σχεδόν...) και δε μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό: Τα Video που παίζουν στο κινητό, δεν μπορεί να είναι ανάλυσης 640x480? Εγώ μπορώ να παίξω μόνο χαμηλής ανάλυσης video και έχω χρησιμοποιήσει και δύο προγράμματα από το market, τα οποία παίζουν μεν την ταινία 640x480, σε πολύ αργή ταχύτητα λόγω ανάλυσης της οθόνης δε. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό;

Όποιος ενδιαφερετε για ενα τελειο Player με ολα ta format ειναι xyplayer χωρις καθυστερηση εικονας και κτλπ δοκιμαστε τον yxplayer,μονο για υποτιτλους δεν ξερω γιατι εχω ακομα την 2gb σδ ακομα αλλα οποιος δοκιμασει ας πει εδω https://market.android.com/details?id=kr.mobilesoft.yxplayer

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει πρίν το μήνυμά σου...

Η αλήθεια είναι ότι στη cm7 που είμαι τώρα γίνεται αυτό το πράγμα... Σε sense rom δε θυμάμαι να γινόταν κάτι τέτοιο. ΕΚΤΟΣ εάν έχεις τις επαφές σου περασμένες στο gmail, όπου και μπορείς να κάνεις αλλαγή στον τρόπο προβολής ;)

Και το ξυπνητήρι δε χτυπάει με κλειστή συσκευή, παρά μόνο με ανοιχτή ή σε λειτουργία πτήσης!

 

thanx για την απάντησή σου, αλλα cm7? Δεν μπορώ να το κάω με τίποτα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από τα notification settings έχεις επιλέξει on και δεν εμφανίζει το εικονίδιο στη μπάρα με κάθε νέο mail; Τα mail τα παίρνεις κανονικά στον client της HTC;

 

συγγνώμη για το καθυστερημένο της απάντησης αλλά βάφω το σπίτι μου... :P

 

mail παίρνω κανονικά στον HTC client αλλά αυτό που θέλω είναι να βγαίνει Notification στο status bar αλλά ανοίγωντας το notifications Και διαλέγωντας το mail που ηρθε, να το ανοίγει με το htc client...που δυστυχώς δεν το κάνει και μου έχει σπάσει τα νεύρα... μάλλον δεν υπάρχει σωτηρία...:dizzy:

 

Edit:τελικά με λίγο πιο σοβαρό ψάξιμο το βρήκα...βοήθησε και η απάντηση του panos220...

 

thanx!!!

Edited by Villis
Αντί για συνεχόμενα post μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπί τροποποίηση ;)
LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

thanx για την απάντησή σου, αλλα cm7? Δεν μπορώ να το κάω με τίποτα δηλαδή?

Η cm7 είναι άλλη rom...

Κοίταξε λίγο στις επαφές σου-πήγαινε δηλαδή στην εφαρμογή πρόσωπα, πάτησε το menu και ψάξε σε όλες τις επιλογές. Δε θυμάμαι να έχει κάτι αλλά κοίταξε... Αλλιώς μέσω gmail γίνεται σίγουρα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και χρονια πολλα...

εχω το wildfire και εχω κανει update στην 2.2 froyo..τωρα μπορω να το κανω root?κολλαει πολυ και μου σπαει τα νευρα..αν δεν μπορω να το κανω,μηπω υπαρχει κανενα προγραμα για Overclock?

 

ευχαριστω πολυ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3603258#post3603258

 

Overclocking χωρίς root δεν γίνεται. (Δεν ξέρω καν αν υπάρχει κάτι για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή άλλωστε).

 

και ποσο κοστιζει να στο ξεκλειδωσουν?και στην ουσια τι σου κανουν?σου περνανε την 2.1?

επισης κατι αλλο..μπορουμε να κανουμε downgrade στην 2.1 μονοι μας?

 

ξερετε κανενα μαγαζι στο πειραια που να μπορει να μου το ξεκλειδωσει?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανενα μαγαζι στο πειραια που να μπορει να μου το ξεκλειδωσει?

 

ξέρει κάποιος πώς ενεργοποιούμε της αναφορές και το τικ δίπλα από το μύνημα στο handcent sms ?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κάποιος πώς ενεργοποιούμε της αναφορές και το τικ δίπλα από το μύνημα στο handcent sms ?

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι ζητάς. Ρίξε μια ματιά εδώ μήπως καλυφθείς... http://www.handcent.com/Faq.php

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά κ από εμένα.

Εχω ιντερνετ στο κινητο αλλα δεν μπορω να το μετατρέψω σε modem ετσι ωστε να καταναλώσω τα ΜΒ σε Η/Υ που δεν εχει ιντερνετ.

Καμία ιδέα? εψαξα αλλά δεν βρηκα κατι μεσα στο forum.

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά κ από εμένα.

Εχω ιντερνετ στο κινητο αλλα δεν μπορω να το μετατρέψω σε modem ετσι ωστε να καταναλώσω τα ΜΒ σε Η/Υ που δεν εχει ιντερνετ.

Καμία ιδέα? εψαξα αλλά δεν βρηκα κατι μεσα στο forum.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Θα πας menu-->ρυθμίσεις-->ασυρματα δίκτυα και εκεί θα ενεργοποιήσεις εκεί που λέει φορητό Wi-Fi Hotspot.

Αν επιλέξεις ρυθμίσεις φορητού Wi-Fi Hotspot εκεί μπορείς να ορίσεις το όνομα καθώς και το κλείδωμα του hotspot.

Μετά κάνε αναζήτηση από το Wi-Fi του Η/Υ και θα βρεις το δίκτυο του κινητού σου. Πάτα συνδεση και είσαι οκ.

Edited by moutsa
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι αν υπαρχει αλλη συσκευη τοσο φτηνη και τοσο χαμηλου hardware που απο σημερα να εχει αναβαθμιση σε android 2.3.4 εστω και μεσω custom rom?θηριο το κινητακι μας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι αν υπαρχει αλλη συσκευη τοσο φτηνη και τοσο χαμηλου hardware που απο σημερα να εχει αναβαθμιση σε android 2.3.4 εστω και μεσω custom rom?θηριο το κινητακι μας

 

zte blade total value for money

 

αλλά δεν είναι HTC :shifty:

Link to comment
Share on other sites

zte blade total value for money

 

αλλά δεν είναι HTC :shifty:

 

φιλε μου δε διαφωνω αλλα οταν φτανουμε στο σημειο η μονη διαφορα αναμεσα σε desire s και στο ideos x5 να ειναι το ονομα και 300 ευρω,λυπαμαι αλλα οσο και αν ειμαι οπαδος htc εγω το ideos θα παρω και θα βασιστω στο xda για αναβαθμισεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μην βγαίνουμε off-topic και ας επανέλθουμε εδώ σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με το Wildfire. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δε διαφωνω αλλα οταν φτανουμε στο σημειο η μονη διαφορα αναμεσα σε desire s και στο ideos x5 να ειναι το ονομα και 300 ευρω,λυπαμαι αλλα οσο και αν ειμαι οπαδος htc εγω το ideos θα παρω και θα βασιστω στο xda για αναβαθμισεις

 

περι ορέξεως.

 

μπορείς αν θες να πάρεις ένα Οctavia5 -φθηνό- και να του φορέσεις κινητήρα Μ5 -που τον χωράει- και άμα πάθει κάτι να μην μπορείς να πας στην skoda για επισκευή λόγω χαμένης εγγύησης αλλά μπορείς να πάρεις και μία αυθεντική Μ5 και να ξέρεις ότι δεν θα πάθει ποτέ τίποτα, τα υλικά της είναι από τα καλύτερα και το πιο σημαντικό, το support (after sales service) ή εξυπηρέτηση πες το όπως θες είναι άψογη.

Η HTC παίζει να είναι και η μοναδική που δίνει αναβαθμίσεις για τα περισσότερα μοντέλα της και πραγματικά ασχολείται. Με το ideos... ότι δίνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα δε βγάζει ούτε το blade αλλά περί ορέξεως όπως είπες κι εσύ καμπίνα...

Eπίσης για συγκρίσεις υπάρχουν οι διαξιφισμοί!

Για δεύτερη φορά αναφέρω ότι καλύτερα να συνεχίσουμε στα του wildfire ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το Desire θα παρει επισημα την 2.3 (παρολο που εχει βγει το Desire S). Εμεις κυρια HTC στο πηγαδι κατουρησαμε?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...