Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλημέρα,

 

θέλω να λαμβάνω notifications οταν λαμβάνω e-mail, αλλά να μπορώ να τα ανοίγω με το πρόγραμμα τις HTC και όχι του gmail, μιας και το πρώτο είναι σαφώς πιο εύχρηστό..

 

Ανοιξά το Gmail και απενεργοποίησα το notification για αυτό, και άφησα ενεργό το notification για το mail του HTC αλλά πλέον δεν βγαίνει notification :angry:...αλλά παίρνω mail κανονικά...καμιά πρόταση??? :thanks:

 

Δες στις ρυθμισεις...νομιζω εχει απενεργοποιημενα τα notification για τις βραδυνες ωρες και για σαββατοκυριακα. Μπορεις να τις αλλαξεις

Greekapps - Ελληνικές εφαρμογές android
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή από τα notification settings έχεις επιλέξει on και δεν εμφανίζει το εικονίδιο στη μπάρα με κάθε νέο mail; Τα mail τα παίρνεις κανονικά στον client της HTC;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!βρηκα αυτο το αρθρο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=847443

επειδη δεν σκαμπαζω καλα αγγλικα και απο root-hack ειμαι κουμπαρος,μπορειτε να μου πειτε τι παιζει?

ειναι για το κινητο σας???

 

Εάν θέλεις να ξεκλειδώσεις το hboot 1.01, προς το παρόν γίνεται μόνο με το xtc clip (ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες). Ο συγκεκριμένος οδηγός είναι για downgrade σε έκδοση 2.1 android και για hboot 1.01.0002 σε 1.01.0001. Διάβασε κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα,

θα ήθελα να σας προτείνω να φλασάρετε την JOKERDROID carbon 3.0 ROM για όσους έχουν βέβαια Full Root.

Είναι πολύ γρήγορη και σταθερή, και τα μόνα θέματα της είναι: α) η μη εμφάνιση του Google Maps και Gmail,

και β) το πρόβλημα του κολλήματος του τηλέφωνου όταν είστε στο Market ή στο Internet με τον Browser.

Για το α) απλά φλασάρετε και το gapps-mdpi-20110301-signed.zip αρχείο και είστε O.K.

και για το β) απλά κάνετε Uninstall το Task Manager-Killer που έρχετε μαζί με την ROM.

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

ScreenShots apo to Cyanogen 7.0.2 μου :)

 

http://i54.tinypic.com/23mokn9.png

@ 729Mhz

http://i56.tinypic.com/dm31c0.png

 

http://i51.tinypic.com/6hkw9g.png

http://i54.tinypic.com/zxr0c9.png

 

Kαι μία home :

http://i53.tinypic.com/2uhnv28.png

 

1 μήνα σχεδόν συμβίωσης με την Cyanogen, και πραγματικά με έχει καταπλήξει το νέο μου Wildfire.

Είναι απίστευτα Snappy. Πραγματικά λές και είναι νέο Smartphone.

Για αυτό τον λόγο, του έκανα δώρο μια MicroSDHC Class 6 Transcend 8GB. :rolleyes:

Edited by Phoinix

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδια..Έπειδη είμαι αρχάριος θα ήθελα τη βοήθεια σας.Αφαίρεσα καταλαθως από την αρχική οθονη τις αγαπημενες επαφες..Ξερετε πως μπορω να τις επαναφέρω;Ευχαριστω..:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει γινει λαθος και εχει σβηστει η αρχικη ταπετσαρια HTC , με τα ρολογια κ.λ.π.

πως μπορει να επανελθει; ευχαριστω.

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι εχει παθει το vending που αναγκαζει το μαρκετ σε force close οταν πας να τσεκαρεις νεες εφαρμογες; δεν συμβαινει μονο σε μενα αλλα και στο blade, zte. Εκκαθαριση τα παντα, reboot, επανεγκατασταση μαρκετ και παλι τα ιδια.

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι εχει παθει το vending που αναγκαζει το μαρκετ σε force close οταν πας να τσεκαρεις νεες εφαρμογες; δεν συμβαινει μονο σε μενα αλλα και στο blade, zte. Εκκαθαριση τα παντα, reboot, επανεγκατασταση μαρκετ και παλι τα ιδια.

 

Sent from my HTC Wildfire

 

φιλε να σαι καλα που το αναφερεις γιατι νομιζα οτι καποια χαζομαρα εκανα εγω στο κινητο μου και κλεινει το μαρκετ οταν παω στις νεες εφαρμογες.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε ολους .πως θα μεταφερω τον τηλεφωνικο καταλογο του τηλεφωνου στην καρτα ή στον υπολογιστη; γιατι αυριο παμε για service.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα να΄χουμε! :)

 

Καλησπέρα παίδια..Έπειδη είμαι αρχάριος θα ήθελα τη βοήθεια σας.Αφαίρεσα καταλαθως από την αρχική οθονη τις αγαπημενες επαφες..Ξερετε πως μπορω να τις επαναφέρω;Ευχαριστω..:p

Πίεσε παρατεταμένα σε κάποιο κενό χώρο στην οθόνη και κάνε προσθήκη γραφικού στοιχείου και βρες το γραφικό στοιχείο πρόσωπα ή αγαπημένα (δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται...)!

 

Παιδια, εχει γινει λαθος και εχει σβηστει η αρχικη ταπετσαρια HTC , με τα ρολογια κ.λ.π.

πως μπορει να επανελθει; ευχαριστω.

Βασικά αυτό δεν είναι ταπετσαρία αλλά γραφικό στοιχείο ;)

Ταπετσαρία είναι η εικόνα που βλέπεις σα φόντο. Όπως και να΄χει, πάτησε παρατεταμένα σε κάποιο κενό χώρο στην οθόνη και κάνε προσθήκη γραφικού στοιχείου και βρες το γραφικό στοιχείο ρολόι και διάλεξε ποιό θες :)

 

καλο μηνα σε ολους .πως θα μεταφερω τον τηλεφωνικο καταλογο του τηλεφωνου στην καρτα ή στον υπολογιστη; γιατι αυριο παμε για service.

Αν έχεις επαφές συγχρονισμένες με το google δε χρειάζεται κάτι γιατί φαντάζομαι θα είναι στο internet ;)

Ωστόσο για να εξάγεις τις επαφές από το κινητό σου, κοίταξε αυτό το μήνυμα:

Πηγαίνουμε στις επαφές μας (Πρόσωπα δλδ) και σιγουρευόμαστε να είμαστε στην καρτέλα Όλα.

 

Εξαγωγή Βάσης Δεδομένων επαφών του τηλεφώνου/συσκευής.

  1. Μενού-Προβολή
  2. Ξετσεκάρετε όλα τα κουτάκια και επιλεγετε μόνο το Τηλέφωνο
  3. Πατήστε το πίσω επανέρχοντας έτσι στην καρτέλα Όλα βλέποντας πλέον τις επαφές μόνο από το τηλέφωνο.
  4. Μενού-Εισαγωγή/Εξαγωγή και μετά Εξαγωγή σε κάρτα SD.
  5. Στην επόμενη λεζάντα θα επιλέξουμε το Τηλέφωνο.
  6. Θα μας βγάλει ένα μύνημα για επιβαιβέωση εξαγωγής σε ένα αρχείο με κατάληξη .vcf στο οποίο θα πατήσουμε ΟΚ.
  7. Θα βγει μια μπάρα δείχνοντας την μεταφορά (εξαγωγή επαφών) και θα σας πάει πίσω πάλι στην καρτέλα Όλα (βλέποντας ακόμα εμείς τις επαφές του τηλεφώνου/συσκευής).

 

 

Ρε παιδια τι εχει παθει το vending που αναγκαζει το μαρκετ σε force close οταν πας να τσεκαρεις νεες εφαρμογες; δεν συμβαινει μονο σε μενα αλλα και στο blade, zte. Εκκαθαριση τα παντα, reboot, επανεγκατασταση μαρκετ και παλι τα ιδια.

 

Sent from my HTC Wildfire

Δεν ξέρω αν λειτουργεί, αλλά κοιτάξτε αυτό! Έχει αναφερθεί από πολλούς το πρόβλημα αυτό και μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα κάποια έκδοση του market...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα να΄χουμε! :)

 

 

Πίεσε παρατεταμένα σε κάποιο κενό χώρο στην οθόνη και κάνε προσθήκη γραφικού στοιχείου και βρες το γραφικό στοιχείο πρόσωπα ή αγαπημένα (δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται...)!

 

 

Βασικά αυτό δεν είναι ταπετσαρία αλλά γραφικό στοιχείο ;)

Ταπετσαρία είναι η εικόνα που βλέπεις σα φόντο. Όπως και να΄χει, πάτησε παρατεταμένα σε κάποιο κενό χώρο στην οθόνη και κάνε προσθήκη γραφικού στοιχείου και βρες το γραφικό στοιχείο ρολόι και διάλεξε ποιό θες :)

Βασιλη, εχουν σβηστει ορισμενα γραφικα στοιχεια και δεν τα βρισκω να τα βαλω, μπορω να τα ξαναβρω καπου;

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Για να σβηστούν γραφικά στοιχεία (της htc), πρέπει να έχεις πρόσβαση root και να τα έχεις σβήσει μέσω adb. Μιλάς για γραφικά στοιχεία της htc ή κάποιας άλλης εφαρμογής; Αν μιλάς για κάποια άλλη εφαρμογή, μήπως τη μετακίνησες στην κάρτα μνήμης;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για να σβηστούν γραφικά στοιχεία (της htc), πρέπει να έχεις πρόσβαση root και να τα έχεις σβήσει μέσω adb. Μιλάς για γραφικά στοιχεία της htc ή κάποιας άλλης εφαρμογής; Αν μιλάς για κάποια άλλη εφαρμογή, μήπως τη μετακίνησες στην κάρτα μνήμης;

Μιλαω για γραφικα στοιχεια της htc και τα εχουν σβησει μπαινοντας στην διαχειρηση εφαρμογων...

ηταν ασχετος ο ανθρωπος.

Μπαινοντας στο ταπετσαριες htc δεν υπαρχει τιποτα...ουτε στο σκηνες υπαρχει τιποτα...τι να κανω;

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά στοιχεία της htc δε σβήνουν απ'τη διαχείριση εφαρμογών... Εκτός αν εννοείς αυτά που κατεβαίνουν ξεχωριστά πηγαίνοντας στο άλλα γραφικά στοιχεία. Ή επίσης εκτός αν έχεις s-off...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά στοιχεία της htc δε σβήνουν απ'τη διαχείριση εφαρμογών... Εκτός αν εννοείς αυτά που κατεβαίνουν ξεχωριστά πηγαίνοντας στο άλλα γραφικά στοιχεία. Ή επίσης εκτός αν έχεις s-off...

Δεν ξερω πως τα καταφερε, παντως δεν υπαρχουν μεσα...τι κανω τωρα;

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το Google Maps και Gmail, με το Cyanogen 7.0.2 είχες κανένα πρόβλημα, πως τα εγκατέστησες ?

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το Google Maps και Gmail, με το Cyanogen 7.0.2 είχες κανένα πρόβλημα, πως τα εγκατέστησες ?

Ευχαριστώ

 

μετά το φλασάρισμα της cm7 φλασάρεις και τα google apps ή και μετά αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μετά το φλασάρισμα της cm7 φλασάρεις και τα google apps ή και μετά αν θέλεις.

 

Γιατί να μην τα βάλεις μαζί; Είναι απαραίτητα για τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην τα βάλεις μαζί; Είναι απαραίτητα για τη συσκευή.

 

ναι αυτό λέω. με την σειρά όμως. πρώτα την ρομ και μετά τις εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Το gmail που αν δεν κάνω λάθος δεν συμπεριλαμβάνεται στα gapps, απλά το εγκαθιστάς μέσω market ;)

 

Δεν ξερω πως τα καταφερε, παντως δεν υπαρχουν μεσα...τι κανω τωρα;

Πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε αυτό. Σα μόνη λύση βλέπω να τα εγκαταστσεις μέσω adb ή ξαναπερνώντας τη rom

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος, πώς μπορώ να έχω ελληνικό ορθογράφο στο Default Android πληκτρολόγιο με CM7 ROM?

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται στο default γιατί όσο και να είχα πειράξει τις ρυθμίσεις του δεν είδα διαφορά. Εγκατέστησα αυτό της htc (htc ime) απ'το sense και όλα ok! Θα το βρείς εδώ.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το gmail που αν δεν κάνω λάθος δεν συμπεριλαμβάνεται στα gapps, απλά το εγκαθιστάς μέσω market ;)

 

 

Πραγματικά δεν ξέρω πως έγινε αυτό. Σα μόνη λύση βλέπω να τα εγκαταστσεις μέσω adb ή ξαναπερνώντας τη rom

 

αν τα ξαναφλασάρει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...