Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζεται οπωσδήποτε να το κατεβάσεις αυτό? γιατί στις εφαρμογές σου έχει επιλογή μετακίνηση εφαρμογής στην κάρτα..

 

Όχι απαραίτητα απλά σου τα έχει όλα σε ένα νυκοκυρεμένα!!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gkagg τα συνεχόμενα ποστς απαγορεύονται...χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση και την τροποποίηση κατά περίπτωση...thanks..

fenderix δεν είναι ανάγκη να κάνεις 30 ποστς,απλά για να μας δείξεις τον ενθουσιασμό σου, την αρχή της διαδικασίας, το μέσο της και το τελείωμά της...φόρουμ είμαστε όχι chat room...thanks 2u

Link to comment
Share on other sites

με ποιο πρόγραμμα έχετε κάνει backup στο wildfire για να εγκαταστήσετε μετά την 2,2 έκδοση? ή δεν χρειάζεται? τι ακριβώς διαγράφει η 2,2 όταν γίνει η εγκατάσταση στο κινητό. επηρεάζει τηλ.κατάλογο, κλπ?
Nergal
Link to comment
Share on other sites

με ποιο πρόγραμμα έχετε κάνει backup στο wildfire για να εγκαταστήσετε μετά την 2,2 έκδοση? ή δεν χρειάζεται? τι ακριβώς διαγράφει η 2,2 όταν γίνει η εγκατάσταση στο κινητό. επηρεάζει τηλ.κατάλογο, κλπ?

 

Δεν διέγραψε τίποτα... Όλα είναι όπως πριν την αναβάθμιση.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

τωρα με την 2.2 ο επεξεργαστης στα ποσα τρεχει? ανεβηκε καθολου?

 

Δεν ανεβαίνει ο χρονισμός απλά κάνόντας ενημέρωση στο λειτουργικό... :confused:

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Στέλλιο δεν σε έπιασα.... πήγα να κάνω το Update αλλα δεν έχασα κανένα root απλά δνε μπόρεσα να κάνω το update...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι με συμβουλεύετε να κάνω unroot το κινητό και αν ναι πως γίνετε? ή να βάλω την custom και αν ναι πως.... :)

 

Επίσης αυτό στην ουσία την κάνει... και βάζει την 2.2 Γιατί απότι κατάλαβα αν έχεις rooted τηλέφωνο δεν μπορεις να βάλει το offic. φιρμςιρε σωστά? http://androidforums.com/desire-support-troubleshooting/146685-ota-update-2-2-failed-verify-whole-file-signature.html

 

τι να πω ολοι στο xda το εκαναν το update και ηταν root.μηπως εχεις αλλαξει kernel για να κανεις overclocking?γιατι εγω το ειχα κανει και μετα δεν μου εκανε update.αν σου εκανε το update παντως και απλως δεν το εγκατεστησε τοτε το νεο firmware βρισκεται στο φακελο download.

για το signature disable κανεις επανεκινηση με πατημενο το volume down,επιλεγεις recovery-install zip from sd-toggle signature veryfication το πατας και σου λεει disabled.και μετα choose zip from sd και πας στο download οπου εχει κατεβει το update

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ολοι στο xda το εκαναν το update και ηταν root.μηπως εχεις αλλαξει kernel για να κανεις overclocking?γιατι εγω το ειχα κανει και μετα δεν μου εκανε update.αν σου εκανε το update παντως και απλως δεν το εγκατεστησε τοτε το νεο firmware βρισκεται στο φακελο download.

για το signature disable κανεις επανεκινηση με πατημενο το volume down,επιλεγεις recovery-install zip from sd-toggle signature veryfication το πατας και σου λεει disabled.και μετα choose zip from sd και πας στο download οπου εχει κατεβει το update

Κάτσε γιατί είμαι λίγο άσχετος σε θέμα android είμαι πολύ νέος και σου είπα κάτι λάθος το update το κατέβασα κανονικά. Επίσης δεν έχω κάνει κάτι με kernel. Απλά δεν μπο΄ρω να το εγκαταστήσω βγάζει fail το signature disable τι ακριβώς είναι?

 

Πάντως κατάλαβα τι πρέπει να κάνω και μάλλον θα το φτιάξω αν θέλω κάτι άλλο θα σου πω ευχαριστώ πολύ :)

 

Στέλλιο τελικά έκανα οτι μου είπες αλλα αρνείτε πεισματικά να το κάνει... καμιά άλλη ιδέα?:(

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χωρίς να γίνομαι εκνευριστικός πιστεύω ότι εάν είσαι rooted το update όταν γίνεται αναβάθμιση λέει fail.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βασίλη...

Αν βρήκες χρόνο να δουλέψεις τη συσκευή με την 0,1 που έβαλες ,πες μας εντυπώσεις, να κάνουμε και μείς την απόπειρα..:)

@ Γιατί έβαλες την 0,1 και όχι την 0,2 ???

Thank's !!!

Είχα βάλει την 0.1 γιατί δεν είχε βγει η 0.2... τη στιγμή που έγραφα εδώ έβγαινε 2 0.2 :p

Τώρα με τη 0.2 είμαι αν και έχω αρχίσει γενικότερα να ψάχνομαι λίγο παραπάνω με το θέμα custom roms...

Εντυπώσεις... Ελαφρά πιο γρήγορη μου φαίνεται και πολύ σταθερή. Μέχρι τώρα και έχοντας βάλει τις περισσότερες εφαρμογές, ούτε κανένα forced close είχα ούτε τίποτα. Όλα μου λειτουργούν ρολόι (νομίζω) :)

 

Πάντως το κινητό είναι φοβερό. Θα μπορούσε να ήταν απλά λίγο ποιο μεγάλο..ας πούμε στις 3 ίντσες. Το google earth δεν γίνεται εγκατάσταση στο wildfire ;

3.2 ίντσες είναι...

Και αν δεν κάνω λάθος όχι, το google earth δεν παίζει!

 

Θεωρω τραγικο με 16, κατι ψιλα MB που εχει το κινητο διαθεσιμο ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ EMAIL ΜΟΥ, ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!

+100000000000000000000000!!! :mad:

Ας ελπίσουμε ότι δε θα χρειαστεί αν φτάσουμε στο ίδιο σημείο με τη 2.2, αλλά αν χρειαστεί, μακάρι να μην υπάρχει το ίδιο πρόβλημα ;)

 

από λεξικά έχουμε κάτι να προτείνουμε? κατά προτίμηση addfree και όχι απαραίτητα μόνο από το market ;)

σε symbian winmo έπαιζε το slovoed..υπάρχει και σε android..?

 

επίσης ξέρει κανείς αν υπάρχει tts υποστήριξη για το igo σε android?

Υπάρχει το collins greek dictionary (όχι βέβαια στο market-και δεν είναι free)

 

Μας υποσχέθηκαν όμως και live wallpapers... Όχι οτι καίγομαι αλλά...

Πότε και που μας τα υποσχέθηκαν;

 

Ρε συ Στέλλιο δεν σε έπιασα.... πήγα να κάνω το Update αλλα δεν έχασα κανένα root απλά δνε μπόρεσα να κάνω το update...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι με συμβουλεύετε να κάνω unroot το κινητό και αν ναι πως γίνετε? ή να βάλω την custom και αν ναι πως.... :)

 

Επίσης αυτό στην ουσία την κάνει... και βάζει την 2.2 Γιατί απότι κατάλαβα αν έχεις rooted τηλέφωνο δεν μπορεις να βάλει το offic. φιρμςιρε σωστά? http://androidforums.com/desire-support-troubleshooting/146685-ota-update-2-2-failed-verify-whole-file-signature.html

Για να κάνει ξε-ρουτ το τηλέφωνο, βρίσκεις απλά το ruu με την έκδοση που έχεις και το περνάς στο κινητό... Τα ruu υπάρχουν στο shipped-roms!

Δε θα μπορέσεις να βάλεις επίσημη έκδοση με rooted κινητό. Τουλάχιστον όχι με αυτή τη διαδικασία. ΑΝ είσαι εξοικειωμένος με το root και χρησιμοποιείς το recovery, καν'το. Αλλιώς πέρασε το firmware από το επίσημο ruu (υπάρχει και στο xda)!

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

 

Πότε και που μας τα υποσχέθηκαν;

 

 

Σε όλες τις συσκευές το 2.2 έχει live wallpapers. Στο wildfire γιατι να μην έχει... Όταν λέω μας υποσχέθηκαν εννοώ ότι οι φήμες έλεγαν ότι η 2.2 θα υποστηρίζει live wallpapers. Ούτως η άλλως πολλές από τις custom roms που κυκλοφόρησαν για το κινητό μας, υποστήριζαν... Δεν έπρεπε και η official να υποστηρίζει;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Προχωρησα στην αναβαθμιση,εσβησα ΟΛΕΣ τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο μεσα, μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ωστε να πηγαινουν στην καρτα?? γιατι οτι δοκιμασα να κατεβασω απο το Market ολα πηγαν στην συσκευη....
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνει ξε-ρουτ το τηλέφωνο, βρίσκεις απλά το ruu με την έκδοση που έχεις και το περνάς στο κινητό... Τα ruu υπάρχουν στο shipped-roms!

Δε θα μπορέσεις να βάλεις επίσημη έκδοση με rooted κινητό. Τουλάχιστον όχι με αυτή τη διαδικασία. ΑΝ είσαι εξοικειωμένος με το root και χρησιμοποιείς το recovery, καν'το. Αλλιώς πέρασε το firmware από το επίσημο ruu (υπάρχει και στο xda)!

 

Βασίλλη ευχαριστώ για την απάντηση αυτο με το ruu το διάβασα και αλλου αλλα δεν ξέρω ούτε τι είναι ούτε που το βρίσκω...Τώρα αυτό που λες για το recovery έκανα ακριβώς αυτό που μου είε ο φίλος Στέλλιος αλλα αρνείτε πεισματικά μου κανει αβορτεδ συνέχεια λεει οτι δεν μπορεί να ανοίξει το zip.. Αν μπορείς δώσε μου σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες ή κάποιο λινκ για αυτο που είπες με το ruu...

Link to comment
Share on other sites

Προχωρησα στην αναβαθμιση,εσβησα ΟΛΕΣ τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο μεσα, μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ωστε να πηγαινουν στην καρτα?? γιατι οτι δοκιμασα να κατεβασω απο το Market ολα πηγαν στην συσκευη....

 

Κοίτα μερικά ποστ πιο πάνω... app2sd...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Προχωρησα στην αναβαθμιση,εσβησα ΟΛΕΣ τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο μεσα, μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ωστε να πηγαινουν στην καρτα?? γιατι οτι δοκιμασα να κατεβασω απο το Market ολα πηγαν στην συσκευη....

 

Έτσι πρέπει να rootareis. Όμως μερικές εφαρμογές από τον προγραμματιστή δεν εγκαθίστανται στην κάρτα. Αυτό που θα κάνεις είναι το εξής. Πήγαινε ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->διαχείρηση εφαρμογών--> και μια προς μια εφαρμογή θα την πατάς, θα σε βγάζει σε ένα άλλο παράθυρο, και εκεί εάν μπορείς να την περάσεις στην κάρτα θα μπορείς να πατήσεις στην (μετακίνηση στην κάρτα sd).

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μερικά ποστ πιο πάνω... app2sd...

 

ναι αλλά με το που γυρίσουμε σε 2.2 δεν θα έπρεπε να εγκαθίστανται κατευθείαν στην κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μερικά ποστ πιο πάνω... app2sd...

 

το ειχα δει το μεσημερι κ το κατεβασα το προγραμμα αυτο,δηλ αυτο χρειαζετε παρολο που καναμε update στην 2.2??

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις συσκευές το 2.2 έχει live wallpapers. Στο wildfire γιατι να μην έχει... Όταν λέω μας υποσχέθηκαν εννοώ ότι οι φήμες έλεγαν ότι η 2.2 θα υποστηρίζει live wallpapers. Ούτως η άλλως πολλές από τις custom roms που κυκλοφόρησαν για το κινητό μας, υποστήριζαν... Δεν έπρεπε και η official να υποστηρίζει;

Τα live wallpapers ήταν feature της 2.1 κι όχι της 2.2, οπότε προσωπικά δεν περίμενα ότι θα μας τα έδιναν. Έτσι κι αλλιώς είναι αρκετά "βαριά" και τα κινητά της κατηγορίας αυτή έχουν κολλήματα με τέτοια wallpapers. Στις custom roms αυτό που γίνεται, είναι τελειώς διαφορετικό...

Εάν επαναφέρεις το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις το root φεύγει ;

Όχι!

Προχωρησα στην αναβαθμιση,εσβησα ΟΛΕΣ τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο μεσα, μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ωστε να πηγαινουν στην καρτα?? γιατι οτι δοκιμασα να κατεβασω απο το Market ολα πηγαν στην συσκευη....

Οι εφαρμογές πηγαίνουν αυτόματα στη μνήμη του κινητού. Αν πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείρηση εφαρμογών και πατήσεις πάνω σε κάποια εφαρμογή, αν αυτη το υποστηρίζει, θα έχει ένα κουμπί "μετακίνηση στην sd"...

Βασίλλη ευχαριστώ για την απάντηση αυτο με το ruu το διάβασα και αλλου αλλα δεν ξέρω ούτε τι είναι ούτε που το βρίσκω...Τώρα αυτό που λες για το recovery έκανα ακριβώς αυτό που μου είε ο φίλος Στέλλιος αλλα αρνείτε πεισματικά μου κανει αβορτεδ συνέχεια λεει οτι δεν μπορεί να ανοίξει το zip.. Αν μπορείς δώσε μου σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες ή κάποιο λινκ για αυτο που είπες με το ruu...
Ποιά rom θές να βάλεις; Τη 2.2, ή τη 2.1; Γιατί για να βάλεις τη 2.2, μετά δε θα μπορείς (τουλάχιστον με τις παρούσες συνθήκες) να ξανακάνεις root το τηλέφωνο. Ή θα βάλεις custom rom (ή την επίσημη για rooted τηλέφωνα), ή την επίσημη και μετά θα ξεχάσεις προς το παρόν την ιδέα του root...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά με το που γυρίσουμε σε 2.2 δεν θα έπρεπε να εγκαθίστανται κατευθείαν στην κάρτα?

 

 

Όχι. Απλά δίνεται η δυνατότητα να τις περάσεις μετέπειτα

Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom θές να βάλεις; Τη 2.2, ή τη 2.1; Γιατί για να βάλεις τη 2.2, μετά δε θα μπορείς (τουλάχιστον με τις παρούσες συνθήκες) να ξανακάνεις root το τηλέφωνο. Ή θα βάλεις custom rom (ή την επίσημη για rooted τηλέφωνα), ή την επίσημη και μετά θα ξεχάσεις προς το παρόν την ιδέα του root...
Tι με συμβουλεύεις? Εσύ τι έχεις? Αν βάλω custom rom θα έχω κανένα μειονέκτημα?
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Οι εφαρμογές πηγαίνουν αυτόματα στη μνήμη του κινητού. Αν πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείρηση εφαρμογών και πατήσεις πάνω σε κάποια εφαρμογή, αν αυτη το υποστηρίζει, θα έχει ένα κουμπί "μετακίνηση στην sd"...

 

 

Κατεβασα ας πουμε το ebuddy,Opera ειδα αυτο που μ λες κ ηταν disable....

Link to comment
Share on other sites

Eγώ custom έχω...

Μπορεί να υπάρξει καμία αστάθεια σε custom rom ή κάτι να μη λειτουργεί... Γενικότερα όμως έχουν παραπάνω πράματα ή και καλύτερες επιδόσεις.

Η rom που χρησιμοποιώ εγώ βασίζεται στη 2.2 την επίσημη, με κάποιες αλλαγές. Καλύτερα να το ψάξεις λίγο και να αναρωτηθείς τι θες εσύ, και μετά αποφάσισε...

Η ρομ που χρησιμοποιώ εγώ είναι αυτή.

Οι οδηγοί που χρησιμοποίησα και ήταν απίστευτα αναλυτικοί, ήταν αυτοί!

 

ΕDIT: Cannibal πρέπει να το υποστηρίζει η εφαρμογή... Το skype πχ μεταφέρεται...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα λογω χρηματων. Χαιρομαι παρα πολυ που δεν εχεις

οικονομικο προβλημα και χαιρομαι ακομα περισσοτερο που το μοιραζεσαι

μαζι μας. Ευχομαι να βγει ενα μικρο Android κινητο για φραγκατους.

 

Βασικα δεν το διατυπωσα σωστα.Το κινητο το πηρα καινουριο.Αν ηθελα κατι πιο καλο αρα και πιο μεγαλο θα επαιρνα π.χ. το Desire μεταχειρισμενο.Δυστυχως ειμαι gadgetακιας αλλα οχι φραγκατος.

Για την ωρα μονο καλα λογια εχω να πω για το κινητο αφου συνδυαζει καποια καλα στοιχεια που λατρεψα στο Diamond 2 οπως το πληκτρολογιο της HTC και το HTC Sense και κατι απο το iphone που ειχα,τις πολλες εφαρμογες.Το κινητακι ειναι σφαιρα και το Android ειναι οτι καλυτερο εχω δουλεψει μεχρι στιγμης!

Κατεβασα κι εγω την 2.2 μολις τωρα αν και καλα καλα δεν ειδα την 2.1 (χτες το πηρα το κινητο).Αυτο που αποθηκευεις τις εφαρμογες στην καρτα ειναι κατι που ελειπε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΕDIT: Cannibal πρέπει να το υποστηρίζει η εφαρμογή... Το skype πχ μεταφέρεται...

 

Α γεια σου δηλ τα πιο πολλα που ειχα περασει δεν Υποστηριζονταν... αρα παλι θα εχουμε θεμα με τον διαθεσιμο χωρο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...