Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστος. Απο οτι βλεπω ομως το backup ειναι trial για 30 ημερες. Φανταζομαι οτι το Froyo θα εχει προβλεψει κατι για αυτη τη περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστος. Απο οτι βλεπω ομως το backup ειναι trial για 30 ημερες. Φανταζομαι οτι το Froyo θα εχει προβλεψει κατι για αυτη τη περιπτωση.

βασικα το αγορασα απο το γνωστο "μαγαζακι".τι να κανω η κριση φταιει:cry:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

βασικα το αγορασα απο το γνωστο "μαγαζακι".τι να κανω η κριση φταιει:cry:

 

Ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος :lol: Βασικα εννοουσα οτι ελπιζω με τη νεα rom να μπορουμε να κανουμε backup κανονικα και οχι με βοηθεια αλλων apps.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος :lol: Βασικα εννοουσα οτι ελπιζω με τη νεα rom να μπορουμε να κανουμε backup κανονικα και οχι με βοηθεια αλλων apps.

 

δυστυχως η htc δεν εχει προσθεσει εφαρμογη δικη της στο τηλεφωνο για να κανουμε back up

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ερθει αναβαθμιση ΟΤΑ 2.2 (δηλαδη άνευ μεσολάβησης pc, κατευθείαν στο κινητο) κατεβαστε την αλλα μην την εγκαταστήσετε, το πιθανοτερο ειναι να χαθει το root και ισως να μην μπορειτε για πολυ καιρο να ξαναειστε root.

Περιμένετε μεχρι να μάθουμε αυτη την λεπτομερια.

 

Αν δεν σας ενδιαφερει το root και τα λοιπα, βουρ για εγκατασταση.

Παντως αν βγει η αναβαθμιση, καλου κακου κοιταξτε και στο xda περι τινος πρόκειται.

 

Είχα πει και στο πρώτο μου post, ότι είναι η πρώτη μου φορά σε android. Στα μάτια μου όλα αυτά είναι κινέζικα. :O

 

Για πείτε τα σε πιο απλά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που θα βγω λίγο εκτός του θέματος που των τελευταίων μηνυμάτων..

 

Μετά από λίγες μέρες με το wildfire στα χέρια μου ένα πράγμα έχω να πω...

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Απλά δεν το περίμενα να κρατάει τόσο...

Το πήρα την Τρίτη (7/12) το μεσημεράκι το φόρτισα και το φορτίζω ξανά τώρα!!!

3+ μέρες... Και όχι 3 απλές μέρες αλλά οι 3 πρώτες μέρες που ξέρετε πως είναι... όλο ψάξε το ένα και ψάξε το άλλο.

Το iphone στη πρώτη του φόρτιση μου έβγαλε με το ζόρι μια μέρα...

 

Στο θέμα του αν δουλεύει το push δεν ξέρω ακόμα μιας και δεν βρήκα χρόνο να το ψάξω και δουλεύω ακόμα το iphone για τα mail μου.

 

Η πολυσυζητημένη οθόνη του εμένα μου φάνηκε μια χαρά.

 

Μια ερωτησούλα έχω μόνο... Ξέρει κανείς αν και πως απενεργοποιείτε η δόνηση στα πλήκτρα του προγράμματος κλήσης? Έχω ψάξει τα πάντα αλλά δεν κατάφερα να το βρω.

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία γενικά ο καθένας έχει διαφορετική άποψη....

προσωπικά το φορτίζω κάθε βράδυ...

ειδικά τις καθημερινές είμαι πολλές ώρες στη σχολή που δεν έχει καλό σήμα και τρώει πολλή μπαταρία. οπότε γυρίζω σπίτι και είναι γύρω στο 50-60% λογικά βγάζει άλλη μία μέρα, αλλά δε θέλω να το ρισκάρω...

+εγώ ξεχνάω το wi fi ανοιχτό στο σπίτι, οπότε μέρος της μπαταρίας φεύγει και εκεί...

επίσης παρατήρησα ότι από τότε που έβγαλα το widget του καιρού η μπαταρία καταναλώνεται πιο αργά... (δεν θυμάμαι βέβαια τι ρύθμιση είχα βάλει για να ανανεώνεται...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο...

Ίσως θα ήταν πιο σωστό να αναφέρω ότι διάφορα widgets (καιρός, friendstream και τέτοια) βγήκαν από την πρώτη στιγμή γιατί έκτος του ότι δεν τα χρειάζομαι ήθελα να κάνω την σύγκριση με το iphone.

 

Με τη χρήση που κάνω εγώ σε μια τέτοια συσκευή το iphone μου έβγαζε με το ζόρι 2 μέρες. Το wildfire με την ίδια χρήση, χωρίς να το ξέρω ακόμα (το πρώτο μου adroid) που σημαίνει περισσότερο ψάξιμο και λάθη, συν το "σκάλισμα" των πρώτων ημερών μου έβγαλε 3+ μέρες!!

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει post τη διαδικασία για να περάσουμε τη rom του modaco σε unrooted untouched wildfire?

 

εχθες εκανα την αναβαθμιση 1.37.405.1.ποιες οι διαφορες με το πριν?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει post τη διαδικασία για να περάσουμε τη rom του modaco σε unrooted untouched wildfire?

 

πρεπει να γινει αναγκαστικα root πρωτα για να περαστει καποια custom rom,το οποιο ειναι σχετικα απλο.για λεπτομερειες http://unrevoked.com/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχθες εκανα την αναβαθμιση 1.37.405.1.ποιες οι διαφορες με το πριν?

 

Τη μόνη που παρατήρησα, έχει να κάνει με το Market. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τη μόνη που παρατήρησα, έχει να κάνει με το Market. :confused:

Δηλαδή;; Τι το διαφορετικό;

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

όταν πας σε μια εφαρμογή σου έχει μια καρτέλα που σου εμφανίζει παρόμοιες εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να τραβηξω βίντεο με το κινητό και δεν μπορώ. Κανω tap επανω στην οθονη οπως όταν τραβας φωτογραφία αλλά δεν ξεκινάει να γράφει. Τι κανω λάθος;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

σέρνεις το βελάκι που είναι πάνω ή αριστερά(ανάλογα πως κρατάς την οθόνη) και επιλέγεις βίντεο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Ειχατε ενημερωσει αρκετοι οτι το κινητο σας κλεινει κατα την διαρκεια της κλησης και ειχατε παραθεσει καποιες εφαρμογες που ισως το προκαλουν,δεν εχω ομως καποιες απο αυτες,υπαρχει καποιος που εχει ακομα αυτο το προβλημα ή γνωριζει κατι παραπανω;

Επισης το κινητο μου κανει επανεκινησεις απο μονο του,περιπου 1 φορα την εβδομαδα(σημειωτεον οτι δεν απενεργοποιω ποτε το κινητο).Υπαρχει καποιος που εχει το ιδιο προβλημα;

 

Για τους fan του angry birds ,εχει βγει και το angry birds season απο το οποιο βεβαια εμενα μου παιζει μονο το 1 απο τα 2 μερη του παιχνιδιου.. αλλα παραμενει να ειναι πολυ καλο!!!

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

σέρνεις το βελάκι που είναι πάνω ή αριστερά(ανάλογα πως κρατάς την οθόνη) και επιλέγεις βίντεο

Ναι βρε εννοείται ότι το εχω επιλέξει.

 

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να τραβηξω βίντεο με το κινητό και δεν μπορώ. Κανω tap επανω στην οθονη οπως όταν τραβας φωτογραφία αλλά δεν ξεκινάει να γράφει. Τι κανω λάθος;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Την ώρα που είσαι σε επιλογή video, πατάς το οπτικό mouse.

Εγώ για διευκόλυνση μου ,μετέφερα από την οθόνη που δείχνει όλες τις εφαρμογές,το εικονίδιο "εγγραφή video" σε μια από τις εναλλακτικές οθόνες, για πιο γρήγορα..;)

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που είσαι σε επιλογή video, πατάς το οπτικό mouse.

Εγώ για διευκόλυνση μου ,μετέφερα από την οθόνη που δείχνει όλες τις εφαρμογές,το εικονίδιο "εγγραφή video" σε μια από τις εναλλακτικές οθόνες, για πιο γρήγορα..;)

 

Αυτό είναι. Να είσαι καλά!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους....σκεφτομε και γω να παρω το wildfire σε λευκο και δεν το βρισκω πουθενα υπαρχει ελειψη δυστηχως....εψαξα σε 7-8 καταστηματα.....αναμενω για καινουριες παραλαβες...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει καμοια εφαρμογή στο μαρκετ για να κατεβάζουμε τορρεντς ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ όπως πχ το utorrent??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να στήσω την Update εκδοση που δίνει κανονικά την 1,37πόσο λέει πρέπει να backupιάσω πρώτα?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 απορίες

 

α) υπάρχει bluetooth πληκτρολόγιο για το Wildfire? δοκιμασα σήμερα ένα της think positive αλλά δεν συνδεόταν

 

β) υπάρχει πρόγραμμα video editing?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...