Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή είναι η σωστή.

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα με τίποτα να περάσω την shipped rom...

Μου βγάζει συνέχεια ''install wizard error 5001''.

Αν έχει κάνει κάποιος την διαδικασία unroot και μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος...

Δοκίμασα με win xp,win 7 αλλά πάντα τμου βγάζει το ίδιο πρόβλημα...

Στο xda που έψαξα κανείς δεν εξηγεί πως γίνεται αναλυτικά...

Κατεβάζεις την shipped rom και απλά την τρέχεις σαν οποιαδήποτε εφαρμογή...αλλά τζίφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε και σε κάποιον άλλον υπολογιστή μπορεί να μην εγκαταστάθηκαν σωστά τα drivers

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το NDrive σας δουλεύει κανονικά; Χωρίς κολήμματα;

Κανείς;;;;

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και σε κάποιον άλλον υπολογιστή μπορεί να μην εγκαταστάθηκαν σωστά τα drivers

 

To δοκίμασα σε netbook με win xp, desktop με win 7,

το htc sync και στα 2 pc βλέπει το κινητό κανονικά αλλά με το που τρέχω την rom μου βγάζει το συγκεκριμένο error...

Eπίσης δοκίμασα αυτά που έχει γράψει κάποιος εδώ http://androidforums.com/showthread.php?p=1472468%20note,

πάλι χωρίς επιτυχία...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μια χάρα τρέχει το NDrive, όσο το έχω δοκιμάσει, δεν μου κολάει καθόλου... Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ και πάρα πολύ...
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;

Το Ndrive το δουλέυω εδώ και 2 μήνες και μου δουλέυει άψογα χωρίς κολλήματα και χωρίς κανένα πρόβλημα, δοκίμασε να το εγκαταστήσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;

Γεια σε όλους !!

Δοκίμασα όλα τα navigator programs...

Και σε μένα, στο ΝDRIVE κολλάει, παγώνει η οθόνη ,:confused:

το Copilot, λειτουργεί καλά ,αλλά πιστεύω πως υστερεί σε σχέση με τα άλλα προγράμματα,( περιβάλλον, χάρτες ) κ.λ.π.

το IGO, δουλεύει και αυτό αρκετά καλά, όμως έχει το πρόβλημα, ότι ξεπερνάει λίγο τα όρια της οθόνης ,:(

κατέληξα στο Navigon, λειτουργεί άψογα στη συσκευή μας ,είναι ολοκληρωμένο πρόγραμμα (γραφικά, χάρτες ,updates) κ.λ.π :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα:

Κάποιες φορές όταν έχω εισερχόμενη αντί για το ringtone που έχω ορίσει κάνει έναν άλλο ήχο (μπιπ-μπιπ-μπιπ). Αν ξαναχτυπήσει στο καπάκι παίζει το κανονικό ringtone. Τι κουφό είναι αυτό; Μέχρι στιγμής το κάνει σε μια συγκεκριμένη επαφή (έχω τσεκάρει το "κουδουνισμα" στην επαφή και είναι στο "Προεπιλογή", άλλωστε όπως είπα δεν το κάνει κάθε φορά). Καμιά ιδέα γιατί μου έχει σπάσει τα... νεύρα;

 

Anybody???? Συνεχίζει το ίδιο πράγμα:mad:

Στο τσακ είμαι να το σπάσω!

Link to comment
Share on other sites

Anybody???? Συνεχίζει το ίδιο πράγμα:mad:

Στο τσακ είμαι να το σπάσω!

Δεν ξέρω δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, για κάθε επαφή το ringtone που έχω βάλει, παίζει κανονικά ,είτε είναι mp3 , ή της συσκευής.(εκτός ,την ώρα που το έχω συνδεδεμένο με το pc )

Δοκίμασες ,αντί του προ επιλεγμένου να βάλεις ένα mp3 ή κάτι άλλο στη συγκεκριμένη επαφή και να δεις ,τι θα κάνει ??

Αυτό το κάνει από την αρχή ή μήπως φταίει κάποιο πρόγραμμα που έβαλες τελευταία??

Το ringtone διαβάζει από την sd ή από τη συσκευή ?? (μήπως υπάρχει θέμα με τη κάρτα)..

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, για κάθε επαφή το ringtone που έχω βάλει, παίζει κανονικά ,είτε είναι mp3 , ή της συσκευής.(εκτός ,την ώρα που το έχω συνδεδεμένο με το pc )

Δοκίμασες ,αντί του προ επιλεγμένου να βάλεις ένα mp3 ή κάτι άλλο στη συγκεκριμένη επαφή και να δεις ,τι θα κάνει ??

Αυτό το κάνει από την αρχή ή μήπως φταίει κάποιο πρόγραμμα που έβαλες τελευταία??

Το ringtone διαβάζει από την sd ή από τη συσκευή ?? (μήπως υπάρχει θέμα με τη κάρτα)..

 

Από τη συσκευή το διαβάζει. Δεν το έκανε από την αρχή αλλά δεν έχω εγκαταστήσει πρόσφατα κάποιο app για να έχουμε θέμα εκεί. Τι να πω; Δοκίμασα να βάλω και συγκεκριμένο ήχο σε αυτή την επαφή αλλά τα ίδια μου έκανε. Έλεγα μήπως ήξερε κανείς τίποτα για να αποφύγω hard reset γιατί ποιος κάθεται να περνάει τα πάντα από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους !!

Δοκίμασα όλα τα navigator programs...

Και σε μένα, στο ΝDRIVE κολλάει, παγώνει η οθόνη ,:confused:

το Copilot, λειτουργεί καλά ,αλλά πιστεύω πως υστερεί σε σχέση με τα άλλα προγράμματα,( περιβάλλον, χάρτες ) κ.λ.π.

το IGO, δουλεύει και αυτό αρκετά καλά, όμως έχει το πρόβλημα, ότι ξεπερνάει λίγο τα όρια της οθόνης ,:(

κατέληξα στο Navigon, λειτουργεί άψογα στη συσκευή μας ,είναι ολοκληρωμένο πρόγραμμα (γραφικά, χάρτες ,updates) κ.λ.π :)

εμένα μου δουλεύει πολύ καλά και αυτό Sygic Mobile 10 ver.8.22, πολύ γρήγορο, με καλούς χάρτες, αλλά είναι λίγο λιτό σε θέμα γραφικών και pois

Edited by mathgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το NDrive σας δουλεύει κανονικά; Χωρίς κολήμματα;

 

κολλούσε συνέχεια μόλις γύριζε από portait σε landscape. Το έβγαλα και ησύχασα. Διοκίμασε το navigon. Πολύ καλό και χωρίς κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κατάφερα με τίποτα να περάσω την shipped rom...

Μου βγάζει συνέχεια ''install wizard error 5001''.

Αν έχει κάνει κάποιος την διαδικασία unroot και μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος...

Δοκίμασα με win xp,win 7 αλλά πάντα τμου βγάζει το ίδιο πρόβλημα...

Στο xda που έψαξα κανείς δεν εξηγεί πως γίνεται αναλυτικά...

Κατεβάζεις την shipped rom και απλά την τρέχεις σαν οποιαδήποτε εφαρμογή...αλλά τζίφος

 

ΑΝ περασεις την 1.37 που βγηκε τωρα θα γινει unroot το τηλεφωνο κατευθειαν.για να την περασεις κανεις την αναβαθμιση μεσω wifi,την κατεβαζει,σου βγαζει σφαλμα,σβηνεις το τηλεφωνο,το ανοιγεις μπαινοντας στο recovery mode,κανεις signature disable και μετα κανεις install zip from sd card και πας στο download οπου βρισκεται η αναβαθμιση 1.37 και την περνας.οταν τελειωσει γινεται επανεκκινηση και εισαι unroot με περασμενη την 1.37

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Από το modaco βγήκε η επίσημη 2.2.1 ευρωπαϊκή ROM που περιέχει και Ελληνικα. Πρόκειται για ROM που ΘΑ κυκλοφορήσει.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Το Ndrive το δουλέυω εδώ και 2 μήνες και μου δουλέυει άψογα χωρίς κολλήματα και χωρίς κανένα πρόβλημα, δοκίμασε να το εγκαταστήσεις ξανά.

 

Το Ndrive δεν είναι για δοκιμαστική χρήση? Το έχετε αγοράσει?

 

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

 

Είμαι καινούργιος στο forum και χρήστης android για πρώτη φορά! Παρακολουθώ το thread και έχω διαβάσει αρκετά πράγματα που με έχουν βοηθήσει.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα σχετικά με τον συγχρονισμό του mail της δουλειάς μου με το κινητό. Ενώ έχω βάλει το hotmail κανονικά, δεν μπορώ να συνδέσω το εταιρικό mail. Έχω κάνει τα παρακάτω βήματα:

 

E-mail address: onoma@etairia.gr

Password: πληκτρολογούμε το Internet password

Κάνουμε uncheck την επιλογή “Try to get e-mail settings automatically from the Internet”

Provider: Internet E-mail

Your name: onoma

Account display name: etairia

Incoming server: pop3.etairia.gr

Account type: pop3

Username: onoma@etairia.gr

Password: πληκτρολογούμε το Internet password

Outgoing server: smtp.etairia.gr

 

Αλλά μου λέει ότι δεν ανταποκρίνεται ο διακομιστής.

 

Για πείτε εσείς που έχετε εμπειρία τι έχω κάνει λάθος ή τι πρέπει να κάνω.

 

Ηλίας

Κανείς καμιά ιδέα για αυτό?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε αγοράσει?

Όχι ακριβώς..;)

 

Αλλά και στης κοπέλας μου και του κολλητού του μου κολλάει.. Γι αυτό ρωτάω. Εγώ δεν έχω wildfire, αλλά έχω να πω το εξής ότι παρόλο που είμαι κάτοχος iPhone εγώ τους έπεισα να πάρουν το μικρό HTC. Value for money!!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Από το modaco βγήκε η επίσημη 2.2.1 ευρωπαϊκή ROM που περιέχει και Ελληνικα. Πρόκειται για ROM που ΘΑ κυκλοφορήσει.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

την περασα πριν λιγο και οντως εχει ελληνικα,φαινεται πιο γρηγορη αλλα θα δω και οταν το γεμισω εφαρμογες πως δουλευει το froyo στην συσκευη μας,για την ωρα επαναφερω επαφες,μηνυματα ημερολογια και τα σχετικα με το mybackuppro

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

την περασα πριν λιγο και οντως εχει ελληνικα,φαινεται πιο γρηγορη αλλα θα δω και οταν το γεμισω εφαρμογες πως δουλευει το froyo στην συσκευη μας,για την ωρα επαναφερω επαφες,μηνυματα ημερολογια και τα σχετικα με το mybackuppro

 

δεν υπάρχει τρόπος να γίνει εγκατάσταση και να μην χαθούν τα πάντα?

αυτό θα γίνει και όταν βγει επίσημα?

το UI αλλάζει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Τι ακριβώς περιμένουμε με τη 2.2 να δούμε?Για παράδειγμα θα υπάρχει η δυνατότητα φωνητικής κλήσης των επαφών μας?
Link to comment
Share on other sites

Από το modaco βγήκε η επίσημη 2.2.1 ευρωπαϊκή ROM που περιέχει και Ελληνικα. Πρόκειται για ROM που ΘΑ κυκλοφορήσει.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

την περασα πριν λιγο και οντως εχει ελληνικα,φαινεται πιο γρηγορη αλλα θα δω και οταν το γεμισω εφαρμογες πως δουλευει το froyo στην συσκευη μας,για την ωρα επαναφερω επαφες,μηνυματα ημερολογια και τα σχετικα με το mybackuppro

Εγώ, πάντως, θα έδινα link.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, θα έδινα link.

 

η rom froyo 2.2.1 του modaco που περασα ειναι η καλυτερη μεχρι τωρα σε σχεση με τις κινεζικες γιατι βασιζεται στην νεα εκδοση του ευρωπαικου froyo.μεχρι τωρα ολα τελεια.το ui δεν αλλαζει αλλα αλλαζει η ταχυτητα παντου στο μενου στις εφαρμογες και ειδικα στον broswer.πιο γρηγορος,ανοιγει σελιδες πιο γρηγορα και ειδικα τις βαριες που εχουν πολλα flash.η συγκεκριμενη ρομ βεβαιωνω εγω μετα απο αρκετη εξερευνηση δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα πουθενα.το λινκ για οποιον θελει:http://android.modaco.com/content/htc-wildfire-wildfire-modaco-com/325645/10-dec-2-22-405-1-r1-modaco-custom-rom-froyo-2-2-1-for-the-htc-wildfire-with-online-kitchen/

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ειναι τοσο καινουρια η ρομ που εχει μεσα το νεο προγραμμα πλοηγησης της google,το οποιο βασικα ειναι googlemaps με πλοηγηση χωρις να χρειαζεται να εχεις gprs ανοιχτο.αυτο μεχρι τωρα υπαρχει μονο στα desire hd,desire z που φορουν την τελευταια εκδοση froyo

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ok ολα αυτα, αλλα backup πως κανουμε στο κινητο μας?

 

κατεβαζεις το mybackup pro.εχει 2 επιλογες,η μια να σωσει ολα τα data δηλαδη επαφες,μηνυματα,σελιδοδεικτες,σημειωσεις,ημερολογια και ολες τις ρυθμισεις του μενου.και η αλλη να σωσει ολες τις εφαρμογες.εγω εκανα backup μονο τα data και το πρωτο που εκανα αφου περασα το froyo ηταν να εγκαταστησω παλι το προγραμμα το οποιο ειδε το backup και το επανεφερε και ετσι μεσα σε 2 λεπτα το κινητο ηταν πανετοιμο οπως πριν,ουτε επαφες απο την σιμ δε περασα,μου επανεφερε τα παντα μεχρι και το sense οπως το ειχα διαμορφωσει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...