Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο τα μόνα δίκτυα που δεν βλέπει είναι τα ad-hoc...Δηλαδή δίκτυο που το κανει streaming ένα pc σίγουρα δεν έχεις κάτι τέτοιο;;

 

Εγώ που έχω ένα linksys router βλέπω το δίκτυο αλλά το router δεν μου δίνει ip.. :(

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν έχω ad-hoc δίκτυο. Έχω router US Robotics και range extender της Belkin. Να σκεφτείς ότι το κινητό της γυναίκας μου (Νokia 5800 νομίζω) δεν έχει κανένα πρόβλημα καθώς βλέπει το δίκτυο μια χαρά όπως και το Νοκια Ν95 που είχα παλιά.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως λειτουργεί αυτό στο κινητό μας?

 

"Faster texting with Swype™

 

HTC Wildfire is the first Telstra smartphone to feature Swype™ text input technology. Swype allows customers to glide their finger across a virtual keyboard to spell words, rather than tapping out each letter. This can make it even faster to compose emails, text messages and to search the web."

 

http://www.htc.com/au/press.aspx?id=137414&lang=1033

 

http://swypeinc.com/

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω ad-hoc δίκτυο. Έχω router US Robotics και range extender της Belkin. Να σκεφτείς ότι το κινητό της γυναίκας μου (Νokia 5800 νομίζω) δεν έχει κανένα πρόβλημα καθώς βλέπει το δίκτυο μια χαρά όπως και το Νοκια Ν95 που είχα παλιά.

 

κι εγώ το US Robotics έχω και μπαίνω σφαίρα!!! απλά το ρυθμίζεις μια φορά, την πρώτη, και μετά μπαίνει αυτόματα!

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι θα αναβαθμιστεί μέσα στον επόμενο μήνα.

 

 

Sent from my HTC Wildfire

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το πηρα κι εγω....ειναι το πρωτο μου android και ειμαι σουπερ ευχαριστημενοσ...πολλα χρονια μπροστα απο τα symbian.

 

ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ εφαρμογη υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσα απο το μενου του router, να αυξησεις λιγο την δυναμη του σηματος. Μου ειχε τυχει κατι παρομοιο με laptop και οταν δυναμωσα το σημα συνδεθηκε κανονικα.

 

ξερει κανεις πως γινεται αυτο?? :)

εχω το Thomson TG585 v7

που το εχει η μιση Ελλαδα

και δεν εχω βρει κατι σχετικο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το ρυθμίζεις; Περνάς απλά το όνομα του δικτύου και το password και συνδέεται ή επεμβαίνεις στο router;

 

το τηλ. θα βρει όταν ανοίξεις το wifi το ασύρματο δίκτυό σου που θα έχει κάποιο όνομα, σωστά? όταν θα πας να συνδεθείς εκεί θα σε ρωτήσει για το password. το δίνεις και τέλος!

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το πηρα κι εγω....ειναι το πρωτο μου android και ειμαι σουπερ ευχαριστημενοσ...πολλα χρονια μπροστα απο τα symbian.

 

ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ εφαρμογη υπαρχει?

 

Radiotime..Και εγω symbian ειμαι αλλα διαβαζω εντατικα για Android..:lol:Εξετασεις δίνω.. Η αναλυση του συγκεκριμενου κινητου πως σας φαινεται; Και η συμβατοτητα του με τις εφαρμογες;Κανουν ολες τελικα ή υπαρχει μια ασυμβατοτητα;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Η αναλυση του συγκεκριμενου κινητου πως σας φαινεται; Και η συμβατοτητα του με τις εφαρμογες;Κανουν ολες τελικα ή υπαρχει μια ασυμβατοτητα;

 

Η αναλυση ειναι μικρη για το μεγεθος της οθονης.

Ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα, το ποσο ενοχλητικο το βρισκεις.

Αν μπορεις να διαθεσεις περισσοτερα χρηματα, δωστα να παρεις το Legend ή το Desire.

Το κινητο παντως για τα 270€ που δίνεις, ειναι δωρο.

Τωρα για τις εφαρμογες στο market, καποιες ειναι οντως εξαφανισμενες.

Π.χ στις εφαρμογες πλοηγησης, εμφανιζονται μονο οι Navigon, NDrive & WisePilot.

iGo, CoPilot κλπ, δεν εμφανιζονται, πιθανοτατα λογω αναλυσης.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Radiotime..Και εγω symbian ειμαι αλλα διαβαζω εντατικα για Android..:lol:Εξετασεις δίνω.. Η αναλυση του συγκεκριμενου κινητου πως σας φαινεται; Και η συμβατοτητα του με τις εφαρμογες;Κανουν ολες τελικα ή υπαρχει μια ασυμβατοτητα;

 

αγαπητε το κινητακι για τα λεφτα του ειναι τελειο....τωτα αν εχεις 500 για να δωσεις παρε desire η nexus one

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται να μπω στο ίντερνετ με το κινητό μέσου θύρας USB απο σταθερό ?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το navigon και το εγκατέστησα στο wildfire και παίζει μια χαρά!!

Θέλω όμως να φτιάξω ένα εικονίδιο μέσα στο menu για να μην ανοίγω καθε φορά το astrofile manager για να βρώ την εφαρμογή και να την τρέξω...Πως γίνεται αυτό;;

 

Επίσης όταν έχω ανοίξει το google maps και έχω πάει στο παρίσι ας πούμε που υπάρχει η υπηρεσία street view πως μπορώ να κάνω το κινητό να μου τα δείχνει έτσι;;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν το βρηκα...

και εψαξα καλα

 

Άλλαξε Chanel μέσα από το router σου.δοκίμασε από το μεγαλύτερο προς το μικρότερο.

Θα λυθεί το πρόβλημα σου πιστεύω.

 

Sent from my HTC Wildfire

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το λευκό θα έρθει Ελλάδα τελικά?? ή να μην περιμένω τσάμπα... ?

 

Καλή ερώτηση. Και μενα έχουν αρχίσει και με πιάνουν τα νεύρα μου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για την ερωτηση.

Η οθονη του ειναι γυαλι ετσι?

Κ με το GPS ειστε ευχαριστημενοι?Κλειδωνει γρηγορα ή περιμενεις κ ο θεος βοηθος?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το Wildfire (το θεωρώ ευκαιρία με τις προσφορές της Vodafone) αλλά με προβληματίζει το οτι θέλω να το χρησιμοποιώ και για gps (offline). Άπο τη μικρή έρευνα είδα οτι το iGO για android θέλει υψηλότερη ανάλυση οθόνης και στα καταστήματα που ρώτησα δεν υπήρχε gps+χάρτες για android. Στο support της mls μου είπαν οτι το destinator για android είναι συμβατό προς το παρόν μόνο με τη συσκευή που το δίνουν πακέτο (Samsung Galaxy S).

Θα το εκτιμούσα αν κάποιος μπορούσε να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές post αλλα έχω μπει στο tripaki να το πάρω και δεν κρατιέμαι.

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS ειστε ευχαριστημενοι?Κλειδωνει γρηγορα ή περιμενεις κ ο θεος βοηθος?

 

Φίλε εγώ έχω εγκαταστήσει το Navigon και μπορώ να σου πω οτι κλειδώνει σ φ α ί ρ α!!!!!Είμαι πολύ ικανοποιημένος;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ έχω εγκαταστήσει το Navigon και μπορώ να σου πω οτι κλειδώνει σ φ α ί ρ α!!!!!Είμαι πολύ ικανοποιημένος;)

 

αυτό έχει και τους χάρτες στην κάρτα και υποστηρίζει Ελλάδα/Ελληνικά? (βλέπε και προηγούμενο post από το δικό σου)

Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...