Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ άπαντες, και ζητώ κατευθείαν βοήθεια:

 

έχω το Wildfire περίπου 2 εβδομάδες. Κανένα πρόβλημα μεχρι τώρα, ικανοποιημένος πλήρως.... ΑΛΛΑ μόλις προχτές δοκίμασα να στείλω MMS και ανακάλυψα ότι, ενώ μπορώ να λάβω, δεν μπορώ να στείλω σε όλους:

 

Συγκεκριμένα, σε 5 φίλους με σύνδεση vodafone έρχεται το μήνυμα, άλλα όχι το συνημμένο αρχείο (φωτό). Σε έναν με wind που δοκίμασα πήγε ok.

 

Έχω φάει να ψάχνω τα forum, έλεγξα (και ξανα-ματα-πέρασα) τα APN, τίποτα. Ακόμα περιμένω κάποια απάντηση απο wind (μέσω της σελιδας επικοινωνίας στο site τους, ξέρω, σώθηκα...) το μόνο που μένει είναι να δοκιμάσω σε κατάστημα wind μπας κ ειμαι τυχερός και πεσω σε κάποιον σχετικό...

 

Καμμιά ιδέα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παίδες έκανα πατάτα ... πέρασα κάποιο προγραμμα για customization και έφυγε η αρχική οθόνη... βγήκε μια μπάρα με google search και μετά τα κλασσικά εικονίδια σε μικρότερο μέγεθος με σκοπό να μπορείς να προσθέτεις και άλλα εικονίδια έτσι ώστε στην 1η οθόνη να χωράει περισσότερα shortcuts... (ελπίζω να καταλάβατε)

πηγαίνοντας δεξιά και αριστερά δεν υπάρχει τπτ παρά κενό... ενώ αρχικά έχει αγαπημένα,email κτλπ. άλλαξε και το βελάκι που κάνεις scroll από πάνω προς τα κάτω.

απλά έβγαλα αυτήν την εφαρμογή και πάλι μένει όπως έχει.... μάλλον θα είναι κάποια άλλη που είχα και τώρα σε συνδυασμό με κάποια εφαρμογή... κάτι τέτοιο ...έγινε το παραπάνω.

πώς κάνω επαναφορά στις αρχικές εκτός του να βάλω εργοστασιακές... !

ΗΕLP !! :S

 

θέλω να γυρίσω ξανά σε αυτή...

ty isidoros for the photo :D

 

http://www.universoandroid.com/wp-content/uploads/2009/07/audio-android-widget-volumen.png

τώρα έχω αυτό το μενού χωρίς το τηλέφωνο κτλπ...

Edited by insiderGR
Link to comment
Share on other sites

παίδες έκανα πατάτα ... πέρασα κάποιο προγραμμα για customization και έφυγε η αρχική οθόνη... βγήκε μια μπάρα με google search και μετά τα κλασσικά εικονίδια σε μικρότερο μέγεθος με σκοπό να μπορείς να προσθέτεις και άλλα εικονίδια έτσι ώστε στην 1η οθόνη να χωράει περισσότερα shortcuts... (ελπίζω να καταλάβατε)

πηγαίνοντας δεξιά και αριστερά δεν υπάρχει τπτ παρά κενό... ενώ αρχικά έχει αγαπημένα,email κτλπ. άλλαξε και το βελάκι που κάνεις scroll από πάνω προς τα κάτω.

απλά έβγαλα αυτήν την εφαρμογή και πάλι μένει όπως έχει.... μάλλον θα είναι κάποια άλλη που είχα και τώρα σε συνδυασμό με κάποια εφαρμογή... κάτι τέτοιο ...έγινε το παραπάνω.

πώς κάνω επαναφορά στις αρχικές εκτός του να βάλω εργοστασιακές... !

ΗΕLP !! :S

 

θέλω να γυρίσω ξανά σε αυτή...

ty isidoros for the photo :D

 

http://www.universoandroid.com/wp-content/uploads/2009/07/audio-android-widget-volumen.png

τώρα έχω αυτό το μενού χωρίς το τηλέφωνο κτλπ...

Η οθόνη που έχεις τώρα ονομάζεται 'Αρχική οθόνη' και είναι αυτή του Android 2.1. Αυτή που θες εσύ είναι το 'HTC Sense'. Είναι λίγο μεγάλη ιστορία αλλά απλή: :)

Πήγαινε Ρυθμίσεις>Εφαρμογές> Διαχείριση εφαρμογών>Αρχική οθόνη (έχει ένα σπιτάκι για εικονίδιο)>Εκκαθάριση προεπιλογών>Πάτα το πλήκτρο (αφής) Home>Μετά πάτα στο κουτάκι για 'Χρήση από προεπιλογή για αυτήν την ενέργεια'>και τέλος στο 'HTC Sense'. Έτσι έχεις ξανά το Sense! :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστώ... το έκανα και όλα τζετ...

ειδικά επέστρεψε το τηλέφωνο το βελάκι και το + από αριστερά και δεξιά αντίστοιχα.

όμως σαν να μεγάλωσαν οι οθόνες στο σκρολλ δεξιά και αριστερά... !!!

εννοώ ότι χρειάζεται 6 τώρα... έναντι 4 που είχε (παράθυρα)

τα παράθυρα είναι άδεια και δεν υπάρχει τπτ σε κανένα...

στο κεντρικό μενού δεν έχω ούτε την ώρα ούτε τα σορκατς που είχε από την "μαμά" το τηλέφωνο...

και το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω ποια εφαρμογή το έκανε αυτό....

είχα βάλει το multicon που τα συμαζεύει σε μέγεθος και το εβγαλα αλλά και πάλι τπτ.

από τα τρέχοντα προγράμματα δεν βλέπω τπτ να έχει άμμεση σχέση...

wtf...έχω ξενερώσει ενώ τα είχα φτιάξει πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστώ... το έκανα και όλα τζετ...

ειδικά επέστρεψε το τηλέφωνο το βελάκι και το + από αριστερά και δεξιά αντίστοιχα.

όμως σαν να μεγάλωσαν οι οθόνες στο σκρολλ δεξιά και αριστερά... !!!

εννοώ ότι χρειάζεται 6 τώρα... έναντι 4 που είχε (παράθυρα)

τα παράθυρα είναι άδεια και δεν υπάρχει τπτ σε κανένα...

στο κεντρικό μενού δεν έχω ούτε την ώρα ούτε τα σορκατς που είχε από την "μαμά" το τηλέφωνο...

και το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω ποια εφαρμογή το έκανε αυτό....

είχα βάλει το multicon που τα συμαζεύει σε μέγεθος και το εβγαλα αλλά και πάλι τπτ.

από τα τρέχοντα προγράμματα δεν βλέπω τπτ να έχει άμμεση σχέση...

wtf...έχω ξενερώσει ενώ τα είχα φτιάξει πολύ ωραία.

Πάτα το κουμπί 'mEnu' στην αρχική οθόνη>Σκηνές>και δες αν υπάρχει εκεί αυτή που είχες φτιάξει εσύ. Επίσης εκεί είναι όλες της HTC.

Link to comment
Share on other sites

θα τα φτιάξω αλλά τουλάχιστον ξέρω τί και πώς..

σε ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση...

ότι χρειαστώ εδώ είμαστε...

σόρρυ για το πρήξιμο παίδες αλλά σήμερα ασχολήθηκα λίγο με εφαρμογές... !

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια..μια ερωτηση..ειναι στ'αληθεια τοσο αθλια τα γραφικα κ τα πιξελ της οθονης οσο φαινεται στις φωτογραφιες σας?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια..μια ερωτηση..ειναι στ'αληθεια τοσο αθλια τα γραφικα κ τα πιξελ της οθονης οσο φαινεται στις φωτογραφιες σας?

Όχι, ευτυχώς είναι καλύτερη.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση. Πως μπορεί να μεταφερθεί ενα video στο facebook που έχουμε τραβήξει απο το τηλέφωνο. Δεν μιλάω για φωτογραφια.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την απαντηση κ επανερχομαι με νεα ερωτηση.

 

Στις WM συσκευες μπορουμε να συγχρονισουμε τις επαφες με το outlook κ αναλογα να τις επεξεργαστουμε.

 

Στο Android τι γινεται?Εχει ασχοληθει καποιος?

 

Ρωταω γιατι απο google δεν ειμαι σε καποια υπηρεσια κ θα ηθελα να ξερω αν το παρω πως μπορω να τις συγχρονισω με win 7 στο σταθερο pc μου.

 

Ευχαριστω.

Κι εδώ γίνεται να συγχρονίσεις με το outlook, μέσω του προγράμματος htc sync. Δεν έχω ασχοληθεί προσωπικά, αλλά ξέρω ότι γίνεται. Επίσης-και αυτό κάνω κι εγώ- μπορείς να συγχρονίσεις μέσω google (αν κάνεις ενα mail στην google)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Εκανα λογαριασμο στο google να ειμαστε κομπλε.Αποσο διαβασα παντως για το Android δε λειτουργει το HTC Sync με το Outlooκ ακομα.Ειδωμεν..
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Εκανα λογαριασμο στο google να ειμαστε κομπλε.Αποσο διαβασα παντως για το Android δε λειτουργει το HTC Sync με το Outlooκ ακομα.Ειδωμεν..

 

Γίνεται γίνεται εγώ ήταν απο τα πρώτα πράγματα που έκανα.Όταν ανοίγεις το outlook και πας στις επαφές δεν τις έχεις εκεί περασμένες?Εγώ έχω περάσει και στο ημερολόγιο του outlook γεγονότα (γιορτές,γενέθλια κλπ) τα συγχρόνισα και όλα καλά.Αρκεί στον πρώτο συγχρονισμό να πας στο htc sync και να επιλέξεις ''pc data'' ώστε να περάσει οτι έχει απο το pc στο κινητό.Βέβαια αυτό μετά το αλλάζεις σε ''mobile data'' διότι μπορεί κάποιος απο τις επαφές σου να αλλάξει νούμερο και να το διορθώσεις στο κινητό σου αλλά το outlook πως θα τη ξέρει αυτή την αλλάγη που έκανες?Εδώ και δυο χρόνια που ξεκίνησα να πειραματίζομαι με το outlook είναι πολύ μεγάλη ευκολία και σε προηγούμενες συσκευές που είχα (symbian και wm)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται γίνεται εγώ ήταν απο τα πρώτα πράγματα που έκανα.Όταν ανοίγεις το outlook και πας στις επαφές δεν τις έχεις εκεί περασμένες?Εγώ έχω περάσει και στο ημερολόγιο του outlook γεγονότα (γιορτές,γενέθλια κλπ) τα συγχρόνισα και όλα καλά.Αρκεί στον πρώτο συγχρονισμό να πας στο htc sync και να επιλέξεις ''pc data'' ώστε να περάσει οτι έχει απο το pc στο κινητό.Βέβαια αυτό μετά το αλλάζεις σε ''mobile data'' διότι μπορεί κάποιος απο τις επαφές σου να αλλάξει νούμερο και να το διορθώσεις στο κινητό σου αλλά το outlook πως θα τη ξέρει αυτή την αλλάγη που έκανες?Εδώ και δυο χρόνια που ξεκίνησα να πειραματίζομαι με το outlook είναι πολύ μεγάλη ευκολία και σε προηγούμενες συσκευές που είχα (symbian και wm)

 

A πολυ ωραια γιατι διαβαζα χτες κ οτι τοπικ ειδα ελεγε οτι επρεπε να τις κανω export κ απο κει inport στο gmail ωστε να μπορεσει να συγχρονιστει.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Το προγραμμα HTC Sync δινεται μαζι με το τηλεφωνο να υποθεσω ετσι?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου καποια δωρεαν εφαρμογη τυπου google maps αλλα να μην χρειαζεται ιντερνετ(και να λειτουργει μονο με το gps)
Link to comment
Share on other sites

Kατά 99,9999 % δεν υπάρχει κάτι δωρεάν. Όλα είναι πληρωτέα... Καλύτερα βέβαια ρώτα κι εδώ
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα HTC Sync δινεται μαζι με το τηλεφωνο να υποθεσω ετσι?

 

Όχι φίλε θα το κατεβάσεις απο το επίσημο site της htc που αφορά τη συσκεύη μας βάζοντας το serial number και ακολουθώντας τις οδηγίες που είναι κατατοπιστικότατες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε θα το κατεβάσεις από το επίσημο site της htc που αφορά τη συσκευή μας βάζοντας το serial number και ακολουθώντας τις οδηγίες που είναι κατατοπιστικότατες.

Μπορείς να το κάνεις και απλά άμα συνδέσεις το κινητό στο pc. Πηγαίνεις στην κάρτα μνήμης και το τρέχεις από εκεί μιας και που το έχει αποθηκευμένο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχουμε κανένα νέο για την διάθεση στην αγορά των υπολοίπων χρωμάτων;

Αυτό το καφέ εδώ μου κάθετε

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε μου πριν το αγορασω με προβληματιζε το καφε και οι φωτογραφιες πραγματικα το αδικους.Το εχεις δει απο κοντα το κινητο?Αν οχι μαλλον θα αλλαξεις γνωμη.Σου λεω και εγω δεν το ηθελα το καφε αλλα μολις το αγορασα δεν το αλλαζω με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε θα το κατεβάσεις απο το επίσημο site της htc που αφορά τη συσκεύη μας βάζοντας το serial number και ακολουθώντας τις οδηγίες που είναι κατατοπιστικότατες.

 

Εμενα εξακολουθει να μην μου δουλευει το Sync με τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε το άσπρο εδώ και τώρα! :)

 

Και το καφέ δεν είναι άσχημο αλλά όταν μπορείς να πάρεις το ομορφότερο άσπρο γιατί να μην το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Χθες απέκτησα το πρώτο μου Android κινητό.

Όμορφο, με σωστό μέγεθος, όχι φανταχτερό,

ακριβώς αυτό που ήθελα!

Η μετάβαση από το iPhone, μπορώ να πω ότι είναι αρκετά δύσκολη

(εκεί δεν χρειάστηκε ποτέ να ψάξω για οδηγίες χρήσης,

εδώ θα χρειαστεί να τις εκτυπώσω..).

Κατά τη διάρκεια της περιήγησής μου στο Sence,

εξαφάνισα (χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια) τις αγαπημένες επαφές,

δεξιά της αρχικής οθόνης & τη θέση τους έχει πάρει το κενό.

Πως μπορώ να τις επαναφέρω;

Ευχαριστώ!

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...