Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστούμε τον φίλο Villis για το πολύ χρήσιμο FAQ, που προστέθηκε στο πρώτο ποστ του παρόντος τόπικ...:)

well done..:)

 

Όντως πολύ καλή δουλειά ''άνοιξε τα μάτια'' σε πολλούς/ες απο εμάς!!!!Και βέβαια για οτιδήποτε άλλο νέο εδώ είμαστε εμείς....πάντως η συσκευούλα προσωπικά για εμένα που το έχω απο την Παρασκευή είναι μια χαρά (HP iPAQ είχα πριν.......)ένα προγραμμάτακι πλοήγησης να βρίσκαμε......και όλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστουμε παρα πολυ Villis ...πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου ...

αλλα θα ηθελα να εκμεταλευτω ακομα λιγο τις γνωσεις σου ή οποιου αλλου γνωριζει ..

τα μνμ μπορουν να εμφανιζονται με αλλον τροπο εκτος αυτου στις ειδοποιησεις?

 

κ τα mp3 μου να εμφανιζονται στους φακελους που εχω δημιουργησει στην καρτα μου κ να μην τα κατατασσει το κιν σε αλμπουμ,καλλιτεχνες,...?

 

κ τελος, πως μπορουν να διαγραφουν τα παιχνιδια(απ'το market) που ειναι στο menu αλλα οχι να καταργηθουν διοτι τα εχω σε συντομευση στην κεντρικη οθονη κ θελω να εμφανιζονται μονο εκει....

Ευχαριστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας. Μήπως γνωρίζει κανένας πως λειτουργεί το google contacts για το wildfire; Από το λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Και άλλη μια ερώτηση. Ρυθμίσεις για yahoo email? Δεν μπορώ να τις πετύχω με τπτ. Δεν μπαίνω από το Exchange ActiveSync. Σωστα? :O

Chase your dreams.-
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για yahoo email?

Χμμμμ φίλε μου δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.Εάν δεν έχεις πληρώσει στο yahoo για να στα προωθεί(POP)ότι ρυθμίσεις και να βάλεις...έχω κι εγώ λογαριασμό αλλά τζίφος η κατάσταση δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ φίλε μου δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.Εάν δεν έχεις πληρώσει στο yahoo για να στα προωθεί(POP)ότι ρυθμίσεις και να βάλεις...έχω κι εγώ λογαριασμό αλλά τζίφος η κατάσταση δυστυχώς.

 

Είναι λίγο σπάσιμο η αλήθεια είναι. Ευχαριστώ.

Chase your dreams.-
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για yahoo email? Δεν μπορώ να τις πετύχω με τπτ. Δεν μπαίνω από το Exchange ActiveSync. Σωστα? :O

 

Για δοκιμασε με την εφαρμογη e-mail

Ρυθμίσεις διακομιστή

Διακομιστής Εισερχόμενου Ταχυδρομείου (ΡΟΡ3): pop.mail.yahoo.com

 

Χρήση SSL, πύλη: 995

Διακομιστής Εξερχόμενου Mail. (SMTP): smtp.mail.yahoo.com

 

Χρήση SSL, πύλη 465, χρήση πιστοποίησης

Εμενα σε χχ@yahoo.gr δουλεψε

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

τα μνμ μπορουν να εμφανιζονται με αλλον τροπο εκτος αυτου στις ειδοποιησεις?

Νομίζω αυτό γίνεται μόνο με 3rd party εφαρμογή. Δηλαδή αν κατεβάσεις το handcent sms, έρχεται το μήνυμα στην οθόνη σαν popup και όχι μέ ειδοποίηση. Από την default εφαρμογή των μηνυμάτων, δε νομίζω να γίνεται...

κ τα mp3 μου να εμφανιζονται στους φακελους που εχω δημιουργησει στην καρτα μου κ να μην τα κατατασσει το κιν σε αλμπουμ,καλλιτεχνες,...?
Aπ'όσο ξέρω δε γίνεται δυστυχώς. Ίσως με κάποια 3rd party εφαρμογή πάλι. Έχω ακούσει καλά λόγια για το mixzing και για το 3 (cubed) (και τα δύο είναι music-players) αλλά δεν ξέρω με ποιόν τρόπο κάνουν sort... Εdit: Μόλις είδα ότι εδώ αναφέρει ότι παίζει φακέλους...

κ τελος, πως μπορουν να διαγραφουν τα παιχνιδια(απ'το market) που ειναι στο menu αλλα οχι να καταργηθουν διοτι τα εχω σε συντομευση στην κεντρικη οθονη κ θελω να εμφανιζονται μονο εκει.... Ευχαριστω...:)
Aυτό το θέλω κι εγώ. Σα να είχα την πεποίθηση ότι κάπου το είχα δει, αλλά δε βρίσκω κάτι, οπότε δεν ξέρω αν γίνεται. Πάντως μ'ενδιαφέρει κι εμένα πολύ. Αν κάποιος ξέρει...

Παιδιά τα φώτα σας. Μήπως γνωρίζει κανένας πως λειτουργεί το google contacts για το wildfire; Από το λίγο που το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Tί ακριβώς θέλεις να κάνεις; Εγώ έχω τις επαφές μου στο google και μ'ένα συγχρονισμό περάστηκαν αυτόματα στο κινητο...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Tί ακριβώς θέλεις να κάνεις; Εγώ έχω τις επαφές μου στο google και μ'ένα συγχρονισμό περάστηκαν αυτόματα στο κινητο...

 

Ευχαριστώ Villis.

 

Με το Google Contacts που τρέχει για άλλα κινητά (και σε Android) αποθηκεύονται οι κλασσικές επαφές στο e-mail σου και δεν έχεις ανάγκη από άλλο back up. Οπότε δεν ανησυχείς τουλάχιστον να μην χάσεις και τις επαφές σου μαζί με το κινητό σου (κλοπή κ.τλ.)

Για να δείτε την εφαρμογή που λέω:

http://www.google.com/mobile/android/ (πρώτη στήλη, δεύτερη εφαρμογή από το τέλος)

Πιθανότατα στο wildfire δεν είναι διαθέσιμο τελικά και η μόνη λύση είναι το htc sync.

 

Όσο για το yahoo mail που ρώτησα πιό πάνω το βρήκα τελικά. Αν μπείς από το εικονίδιο της εφαρμογής market στο κινητό έχει μια εφαρμογή (δωρεάν) που λέγεται Yahoo Mail for Android. Απλά το θέμα μου τώρα είναι ότι δεν παίρνει δευτερο λογαριασμό email. Έχω 2 στο Yahoo.

 

Επειδή σχολιάστηκε η μπαταρία του αρκετές φορές πιο πάνω απλά θα πω ότι ούτε κι εγώ μένω ικανοποιημένος.

 

Και κάτι ακόμα. Στο κουτί του κινητού θα έπρεπε να έχει κάρτα μνήμης?? Εγώ βρήκα μια μνήμη... Samsung 2GB τοποθετημένη! Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό; Ότι έχει ανοιχτεί πχ και από άλλον;

Chase your dreams.-
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε με την εφαρμογη e-mail

 

Εμενα σε χχ@yahoo.gr δουλεψε

 

demolition έχεις δίκιο. Δουλεύει κι έτσι... Τα κατάφερα και το ρύθμισα κι εγώ τελικά με αυτές τις παραμέτρους. :clap:

Chase your dreams.-
Link to comment
Share on other sites

Καλά νεα απο XDA μερια. Ελπίζω να βγάλουν ακρη με το rooting..

 

demolition έχεις δίκιο. Δουλεύει κι έτσι... Τα κατάφερα και το ρύθμισα κι εγώ τελικά με αυτές τις παραμέτρους. :clap:

Το αναφέρει καπου μεσα στις ρυθμίσεις του το yahoo.gr απο εκει το πηρα.

 

Λιγη βοηθεια θα χρειαστω..Δεν μπορω να κανω το HTC Sync να δει το κινητο μου σε Windows 7 (Sync v3.0.5387). Όποιος γνωριζει κατι ες μου πει τι να κανω.

Ειλικρινά χρειάζομαι μια βοήθεια με αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Με το Google Contacts που τρέχει για άλλα κινητά (και σε Android) αποθηκεύονται οι κλασσικές επαφές στο e-mail σου και δεν έχεις ανάγκη από άλλο back up. Οπότε δεν ανησυχείς τουλάχιστον να μην χάσεις και τις επαφές σου μαζί με το κινητό σου (κλοπή κ.τλ.)

Noμίζω το ίδιο γίνεται. Απλά εγώ έκανα το αντίστροφο. Αν συγχρονίσεις το κινητό σου με το λογαριασμό στο google, δεν περνιούνται οι επαφές από το κινητό στο λογαριασμό του mail?

Και κάτι ακόμα. Στο κουτί του κινητού θα έπρεπε να έχει κάρτα μνήμης?? Εγώ βρήκα μια μνήμη... Samsung 2GB τοποθετημένη! Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό; Ότι έχει ανοιχτεί πχ και από άλλον;
Όχι όχι. Μαζί με το κινητό δίνουν και μια κάρτα μνήμης 2 gb, don't worry ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πως βρίσκουμε τους μετρητές για τις εισερχόμενες εξερχόμενες κ.λ.π.

έχω το τηλέφωνο μία εβδομάδα και δεν το έχω βρει ακόμα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει κάτι ενσωματωμένο. Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή "call meter ng" από το market :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Έχω vodafone πήρα τηλέφωνο να μου στείλουν στις ρυθμίσεις για mms και internet τις έλαβα,τις έβαλα, restart αλλά τπτ τζίφος.τσέκαρα και τις άλλες ρυθμίσεις που είδα σε προηγούμενα post και πάλι τπτ.Δε νομίζω να είμαι τόοοοοοσο χαζός που να μην μπορώ να περνάω στο κινητό αυτά που βλέπω στην οθόνη μου πια.Ενώ μου λέει οτι συνδέθηκε (βγαίνει το ''G'' ή το ''H'' ανάλογα τι σήμα έχω με τα δυο βελάκια,βέβαια το ένα έντονο απο τα δυο)πάω να κάνω κάτι απλό να συγχρονίσω τον καιρό και βγαίνει μήνυμα οτι παρουσιάστηκε σφάλμα στη σύνδεση.Καλά εάν πάω και στον browser απλά δεν ανοίγει σελίδα.Τι φταίει ρε γμτ?:wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Απο htc

 

“We are working hard with our partners to update the HTC Sense experience on Froyo and distribute it to our customers as fast as possible. We expect to release updates for several of our 2010 models including Desire, Legend and Wildfire beginning in Q3″ HTC

 

Ειναι κοντά το froyo, αντε htc τωρα που ειναι οι ζέστες να μας δροσίσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω!Κατω απο την ωρα σε εμενα γραφει: η τοποθεσια μου.Τι να κανω για να με εντοπισει?Γιατι εχω δει που σε αλλους τους γραφει ακριβως που βρισκονται και το καιρο που κανει εκει.Μηλαω για την κεντρικη οθονη κατω απο το ψηφιακο ρολοι
Link to comment
Share on other sites

Hands-on φωτογραφίες, εδώ και εδώ (<- εδώ έχω ανεβάσει και πως φαίνεται από πολύ κοντά η οθόνη:)).

Άμα θέλετε να ανεβάσω και κάποιο άλλο μέρος του κινητού πείτε το.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Το πήρα κι εγώ το κινητάκι.. :)

 

Έχω δύο ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος.

1. Πώς γίνεται να βγάζει ειδοποίηση όταν κάποιος από τις επαφές σου έχει γενέθλια εκείνη τη μέρα; Θα χρειαστεί να βάλω κάποια εφαρμογή τύπου EboBirthday ή μπορεί να το κάνει και μόνο του με κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει;

2. Ξέρετε κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να βάζω τις εφαρμογές του μενού (όχι στις home screens) σε κατηγορίες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)

Link to comment
Share on other sites

Στους κατοχους του Wildfire θα ηθελα να ρωτησω αν λειτουργει κανονικα το bluetooth η αν ειναι κλειδωμενο οπως το Sony Ericsson X10mini
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Στους κατοχους του Wildfire θα ηθελα να ρωτησω αν λειτουργει κανονικα το bluetooth η αν ειναι κλειδωμενο οπως το Sony Ericsson X10mini

 

Κανονικά λειτουργεί! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω!Κατω απο την ωρα σε εμενα γραφει: η τοποθεσια μου.Τι να κανω για να με εντοπισει?Γιατι εχω δει που σε αλλους τους γραφει ακριβως που βρισκονται και το καιρο που κανει εκει.Μηλαω για την κεντρικη οθονη κατω απο το ψηφιακο ρολοι

Aπό ρυθμίσεις->τοποθεσία, κοίτα αν είναι κάποιο από τα 2 ενεργοποιημένο. Αν ενεργοποιήσεις το πρώτο και μπεις (αν έχεις) στο ασύρματο δίκτυό σου, θα σε εντοπίσει και θα κάνει ανανέωση του καιρού. Αν ενεργοποιήσεις το δεύτερο,δεν ξέρω, αλλά λογικά μέσω gps θα σε εντοπίσει (βέβαια αυτό τρώει περισσότερο μπαταρία και να βλέπεις ουρανό με το κινητό)

Hands-on φωτογραφίες, εδώ και εδώ (<- εδώ έχω ανεβάσει και πως φαίνεται από πολύ κοντά η οθόνη:)).

Άμα θέλετε να ανεβάσω και κάποιο άλλο μέρος του κινητού πείτε το.:)

Απλά για ενημέρωση του κόσμου... Σε καμία περίπτωση δε φαίνεται έτσι η οθόνη. Βγάζοντάς το με την κάμερα, εννοείται ότι φαίνεται πιο χοντροκομμένο. Η φωτογραφία το αδικεί ;)

Γεια σας! Το πήρα κι εγώ το κινητάκι.. :)

Έχω δύο ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος.

1. Πώς γίνεται να βγάζει ειδοποίηση όταν κάποιος από τις επαφές σου έχει γενέθλια εκείνη τη μέρα; Θα χρειαστεί να βάλω κάποια εφαρμογή τύπου EboBirthday ή μπορεί να το κάνει και μόνο του με κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει;

2. Ξέρετε κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να βάζω τις εφαρμογές του μενού (όχι στις home screens) σε κατηγορίες;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

:)

Καλορίζικο :happy:

1. εγώ έχω κάνει συγχρονισμό με το google calendar (εκει έζω βάλει να φαίνονται τα γενέθλια των (google) επαφών μου, οπότε μου βγάζει ειδοποίηση. Αλλιώς φαντάζομαι μέσω της εφαρμογής που είπες- η μέσω αυτής της εφαρμογής που είναι και ελληνική προσπάθεια ενός μέλους του φόρουμ :)

2. Για τις home screens ξέρω να σου απαντήσω. Αλλά φοβάμαι ότι για το μενού, δε γίνεται κάτι :(

Στους κατοχους του Wildfire θα ηθελα να ρωτησω αν λειτουργει κανονικα το bluetooth η αν ειναι κλειδωμενο οπως το Sony Ericsson X10mini
Μια χαρά κανονικά και η αποστολή και η λήψη αρχείων
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος ας μου πει: τελικα ποσο χαλια ειναι αυτη η οθονη...καποιοσ πχ που ειχε ενα νοκια 5800 θα δει διαφορα προς το χειροτερο;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βαλω ενα τραγουδι που εχω μεσα στο κινητο για ηχο ειδοποιησης και να χτυπαει αυτο το τραγουδι οταν μου στελνουν μυνημα?Εχω καταφερει να βαζω ενα τραγουδι για ηχο κλησης αλλα δεν ξερω πως βαζω καποιο για ηχο μηνηματος
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος ας μου πει: τελικα ποσο χαλια ειναι αυτη η οθονη...καποιοσ πχ που ειχε ενα νοκια 5800 θα δει διαφορα προς το χειροτερο;;

Φίλε μου είναι υποκειμενικό το θέμα. Εγώ είχα ένα lg viewty (240x400) και του wildfire μου φανηκε ιδια (καλύτερη ίσως σε θέμα φωτισμού και contrast). Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας να το δεις...

 

Μπορω να βαλω ενα τραγουδι που εχω μεσα στο κινητο για ηχο ειδοποιησης και να χτυπαει αυτο το τραγουδι οταν μου στελνουν μυνημα?Εχω καταφερει να βαζω ενα τραγουδι για ηχο κλησης αλλα δεν ξερω πως βαζω καποιο για ηχο μηνηματος

Έχω γράψει και στο πρώτο ποστ κάποια τιπς...

Για να διαλέξετε ένα τραγούδι ως ήχο κλήσης μπορείτε να κάνετε τα εξής

1ος τρόπος: Πηγαίνετε στην εφαρμογή “μουσική”. Πιέστε το κάτω-αριστερό πλήκτρο (με τις 3 παύλες) για να μεταβείτε στη βιβλιοθήκη και επιλέξτε εκεί το τραγούδι που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως κουδούνισμα. Πατήστε αναπαραγωγή και την ώρα που παίζει το τραγούδι πατήστε το touch πλήκτρο menu και μετά “ορισμός ως κουδούνισμα”. Μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα σε κουδούνισμα τηλεφώνου, κουδούνισμα επαφής ή και περικοπή τραγουδιού (να κόψετε δηλαδή ένα κομμάτι από ολόκληρο τραγούδι για να το κάνετε ringtone).

2ος τρόπος (γενικότερος): Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ'αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την απαντηση κ επανερχομαι με νεα ερωτηση.

 

Στις WM συσκευες μπορουμε να συγχρονισουμε τις επαφες με το outlook κ αναλογα να τις επεξεργαστουμε.

 

Στο Android τι γινεται?Εχει ασχοληθει καποιος?

 

Ρωταω γιατι απο google δεν ειμαι σε καποια υπηρεσια κ θα ηθελα να ξερω αν το παρω πως μπορω να τις συγχρονισω με win 7 στο σταθερο pc μου.

 

Ευχαριστω.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...