Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρηγγειλα και εγω με την σειρα μου απο την vodafone.Ελπιζω να με ανταμειψει γιατι ειναι το πρωτο μου smartphone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να συνδεθω facebook....?

 

Tις επαφες μου στο google mail γινεται να τις συγχρονισω με αυτες τις sim/τηλεφωνου?

Mεταφορα επαφων απο sim στο τηλεφωνο που γινεται?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα σπάει!

επειδή δεν είχα βρει κάτι καλό παρήγγειλα και αυτή τη θήκη.

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc_item.aspx?i=200723

έχει ξαναψωνίσει άλλος από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στον Γερμανο κατι παρομοιες θηκες με ονομα Bugatti. Γυρω στα 10 ευρω ειχαν. Για ριξε μια ματια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεθω facebook....?

 

Tις επαφες μου στο google mail γινεται να τις συγχρονισω με αυτες τις sim/τηλεφωνου?

Mεταφορα επαφων απο sim στο τηλεφωνο που γινεται?

 

υπάρχει ένα link δίπλα σε κάθε επαφή και αφού το πατήσεις μετά ψάχνεις να βρεις τι με τι θα κάνεις Link. Η μεταφορά από τη sim πρέπει να γίνεται με το data transfer.

 

Παιδιά έχει βρει κανείς πως μετράει το συνολικό χρόνο εισερχομένων, εξερχομένων κλπ κλήσεων και πως μηδενίζονται αυτοί οι μετρητές?

 

... Η μπαταρία με την 1η φόρτιση κράτησε 2 μέρες αλλά με πολύ σκάλισμα!!!

Ο ήχος των ακουστικών στο ραδιόφωνο θα μπορούσε να είναι ενα κλικ πιο δυνατός αλλά δεν έχω δοκιμάσει δικά μου ακουστικά!!!

 

υπάρχει κάποιο free gps navigator?

Edited by Nikos_s3
nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αρκετες σελιδες στο RSS.....η καθε σελιδα εχει οριο ροων (νεων) η θα συνεχιζει να γεμιζει?...αν ναι υπαρχει τροπος να βαλω ενα οριο ''νεων'' στην καθε σελιδα και τα πιο παλια να σβηνονται αυτοματα?Επισης επειδη σαν πρωτη ροη εβαλα το engadget μου το εχει βαλει στην κεντρικη σελιδα...αλλαζει αυτο? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Οι φημες λενε desire με froyo μεσα στον αυγουστο....εμεις μεταξυ σεπτ-οκτ και θα ειναι και το τελευταιο μιας και το επομενο λειτουργικο 3.0 θα θελει min 1ghrz επεξεργαστη :)

Απ'ότι είχαν πει μετά ατομα της Google, δεν ισχύει αυτό, αλλά είχα διάβασει ότι το 1 ghz θα είναι το προτεινόμενο κι όχι το ελάχιστο. Βέβαια πάνω κάτω τα ίδια λέμε μιας και δύσκολα θα δούμε την 3η έκδοση στο wildfire...

 

Έχει βρει κάποιος κανένα screen protector σε κάποιο μαγαζί στη θεσσαλονίκη; από την 1η μερα του φοράω ενα από το hd mini, το οποίο μάλιστα το εχω στραβοκοψει αλλά αν και με χαλάει έτσι στραβό, το προτιμώ από το να άφηνα την οθόνη απροστατευτη...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

EDIT:

Παιδιά έχει βρει κανείς πως μετράει το συνολικό χρόνο εισερχομένων, εξερχομένων κλπ κλήσεων και πως μηδενίζονται αυτοί οι μετρητές?

Φίλε μου δεν έχω βρεί κάτι να είναι ενσωματωμένο αν και δεν κάθισα να διαβάσω το manual είναι η αλήθεια. Πάντως αυτό κάνει τη δουλειά του

 

υπάρχει κάποιο free gps navigator?

Εκτός από το google maps, το οποίο βέβαια αντλεί τα δεδομένα των χαρτών μέσω 3g ή wifi, δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο.

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα link δίπλα σε κάθε επαφή και αφού το πατήσεις μετά ψάχνεις να βρεις τι με τι θα κάνεις Link. Η μεταφορά από τη sim πρέπει να γίνεται με το data transfer.
Ναι αλλα αυτο ισχυει μονο για τις επαφες μου στο Gmail....τις επαφες της sim δεν μπορω να τις επεξεργαστω πρεπει πρωτα να τις περασω στο τηλεφωνο.Data transfer που το βρισκω?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο ισχυει μονο για τις επαφες μου στο Gmail....τις επαφες της sim δεν μπορω να τις επεξεργαστω πρεπει πρωτα να τις περασω στο τηλεφωνο.Data transfer που το βρισκω?

 

Υπάρχει στα settings νομίζω. Εγω έκανα μεταφορά με bluetooth

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα settings νομίζω. Εγω έκανα μεταφορά με bluetooth
Oκ το εκανα μεσα απο settings....προσπαθω να συγχρονισω με facebook...το πετυχε κανεις? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω από πού έχετε αγοράσει το κινητό;

Ενδιαφέρομαι να κάνω σύνδεση Cosmote,

αλλά δεν το έχω βρει στον Γερμανό.

Στο e-shop που κοίταξα το εμφανίζει σαν "εξαντλημένο",

& δε μπορώ να το παραγγείλω..

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα settings νομίζω. Εγω έκανα μεταφορά με bluetooth

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις λεπτομέρειες;

απο τι τηλ τις εστειλες με bluetooth;

Τις εστειλες ολες μαζι, η μια μια; αν τις εστειλες ολες μαζι, πως τις αποθηκευσες μετα, μια μια, η μπήκαν ολες μόνες τους;

Ευχαριστώ!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις λεπτομέρειες;

απο τι τηλ τις εστειλες με bluetooth;

Τις εστειλες ολες μαζι, η μια μια; αν τις εστειλες ολες μαζι, πως τις αποθηκευσες μετα, μια μια, η μπήκαν ολες μόνες τους;

Ευχαριστώ!

Υπαρχει στις εφαρμογες η επιλογη μεταφορα δεδομενων μεσω bluetooth αλλιως παλι στις εφαρμογες επιλεγεις Προσωπα->Μenu (Oλα)->Εισαγωγη απο Sim->Επιλογη Ολων-Aποθηκευση.

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον κινητό και σε καλή τιμή οπότε έχω κάποια ερωτήματα:

 

1. Υποστηρίζει σύνταξη ελληνικών SMS με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα ή μόνο με 70 (λόγο Unicode); Από όσο γνωρίζω ο default Android SMS editor υποστηρίζει προς το παρόν ελληνικά SMS των 70 χαρακτήρων, αλλά αναρωτιέμαι αν η HTC προσφέρει εδώ κάτι διαφορετικό (γνωρίζω ότι υπάρχουν λύσεις από τρίτους κατασκευαστές αλλά με ενδιαφέρει τι υποστηρίζει η εφαρμογή που "φοράει" εξ αρχής η συσκευή).

2. Η σύνταξη κειμένου γίνεται υποχρεωτικά μόνο μέσο του εικονικού QWERTY πληκτρολογίου ή η HTC προσφέρει και κάποιο εικονικό NUMPAD (αριθμητικό) πληκτρολόγιο (το οποίο θεωρώ βολικότερο λόγο συνήθειας);

3. Από όσο γνωρίζω το Android 2.1 υποστηρίζει την μεταφορά αρχείων over bluetooth μεταξύ συσκευών διαφορετικών κατασκευαστών δίχως χρήσης τρίτης εφαρμογής, αλλά μόνο αν πρόκειται για εικόνες, ήχους ή βίντεο. Σωστό ή λάθος ή η μεταφορά αρχείων μεταξύ διαφορετικών συσκευών δεν είναι γενικά εφικτή δίχως εφαρμογή τρίτου κατασκευαστή;

4. Κάποιοι παραπονιούνται σε ορισμένα sites του εξωτερικού ότι το "T9" της συσκευής είναι αργό (παρουσιάζει lags), έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

5. Θα μπορούσε κάποιος αγοραστής του να μου / μας πει την αναγραφόμενη τιμή SAR που υπάρχει στο manual της συσκευής; (αν αναγράφεται σε επίσημο έγγραφο φυσικά).

 

Ευχαριστώ.:)

Edited by Directx

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εμφανιζονται στην ''κλειδωμενη'' οθονη πληροφοριες οπως ξυπνητηρι-αναπαντητες με ονομα καλουντος-γεγονοτα απο ημερολογιο ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις λεπτομέρειες;

απο τι τηλ τις εστειλες με bluetooth;

Τις εστειλες ολες μαζι, η μια μια; αν τις εστειλες ολες μαζι, πως τις αποθηκευσες μετα, μια μια, η μπήκαν ολες μόνες τους;

Ευχαριστώ!

 

τις έστειλα όλες μαζί από το samsung d600 μετά από μερικές προσπάθειες να κάνει σύνδεση το bluetooth! μετά πέρασε και τις επαφές από το gmail καθώς και όλα τα events από το calendar και τις αποθήκευσε. Είχα τον ίδιο φίλο στο κινητό και στις επαφές του gmail. Νομίζω ότι όπου είχα στο κινητό mail και στο gmail ότι έκανε μόνο του Link, ενώ όπου είχα για το ίδιο πρόσωπο στο κινητό μου μόνο το τηλ. του και στο gmail μόνο το mail του, εκεί έκανα link μόνος μου και διάλεξα ποια από τις 2 επαφές (google ή phone) θέλω να είναι ορατή στον κατάλογο.

 

επίσης όταν καταχωρείς μια νέα επαφή βάζεις π.χ.

Ονομα: Γιάννης

Επίθετο: Πουλόπουλος

και default θα εμφανίζεται στον κατάλογο ως

"Γιάννης Πουλόπουλος"

ή "Πουλόπουλος, Γιάννης" που εσύ διαλέγεις!!!

 

Δεν έχω καταφέρει να συγχρονίσω με facebook ακόμα... ένώ συγχρόνισα με tweeter.

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εμφανιζονται στην ''κλειδωμενη'' οθονη πληροφοριες οπως ξυπνητηρι-αναπαντητες με ονομα καλουντος-γεγονοτα απο ημερολογιο ?

 

ναι υπάρχει, εκεί που έχει όλα τα ξυπνητήρια, αντιστροφη μετρηση κλπ εκεί φαίνονται πληρ. όπως το ρολόι, το ξυπνητηρι σε δυο Modes... night (αχνό) και day (έντονο) με λευκά γράμματα σε μαύρο φόντο.

Edited by kapetanc
nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

1)Για οσους δεν μπορουν να συγχρονισουν με PC η εκδοση για wildfire θα βγει τελος του επομενου μηνα...τα ζωα μου αργα η HTC.

 

2)Για το θεμα με τον συγχρονισμο με Facebook....επειδη το ανεφερε και ενα παιδι στο thread του Desire....εγω καταφερα να συγχρονισω με tweeter κανονικα....με facebook οχι....στην HTC μου ειπαν οτι δεν τους εχει ερθει αναφορα για τετοιο προβλημα και μου προτειναν να δοκιμασω με αλλο ρουτερ να συνδεθω μεσω wi-fi και να ξαναδοκιμασω :p

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει, εκεί που έχει όλα τα ξυπνητήρια, αντιστροφη μετρηση κλπ εκεί φαίνονται πληρ. όπως το ρολόι, το ξυπνητηρι σε δυο Modes... night (αχνό) και day (έντονο) με λευκά γράμματα σε μαύρο φόντο.
Μηπως ξερεις και πως βαζουμε Τ9?....Θελει ειδικο προγραμμα απο το market?
Link to comment
Share on other sites

1)Για οσους δεν μπορουν να συγχρονισουν με PC η εκδοση για wildfire θα βγει τελος του επομενου μηνα...τα ζωα μου αργα η HTC.

 

Εχει βγει εδω και καιρο http://www.htc.com/hk-en/SupportViewNews.aspx?dl_id=982&news_id=712

 

Προσεξε τις οδηγιες:

 

If you cannot see the HTC Sync option when you connect your phone to the computer via USB, please follow the

 

Instructions below:

 

1. Make sure you select USB Debugging in Settings > Applications > Development before connecting your phone to the computer

 

2. Connect you Phone to the PC and wait 20 seconds for your phone to install HTC Sync on your phone.

 

3. Unplug the USB sync cable. Wait for 5 seconds. Reconnect the Phone to the PC using the USB cable.

 

4. Select “HTC sync” and wait for HTC Sync to recognize your Phone. This process could take up to a minute your first

 

time connecting to the computer.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον κινητό και σε καλή τιμή οπότε έχω κάποια ερωτήματα:

 

1. Υποστηρίζει σύνταξη ελληνικών SMS με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα ή μόνο με 70 (λόγο Unicode); Από όσο γνωρίζω ο default Android SMS editor υποστηρίζει προς το παρόν ελληνικά SMS των 70 χαρακτήρων, αλλά αναρωτιέμαι αν η HTC προσφέρει εδώ κάτι διαφορετικό (γνωρίζω ότι υπάρχουν λύσεις από τρίτους κατασκευαστές αλλά με ενδιαφέρει τι υποστηρίζει η εφαρμογή που "φοράει" εξ αρχής η συσκευή).

2. Η σύνταξη κειμένου γίνεται υποχρεωτικά μόνο μέσο του εικονικού QWERTY πληκτρολογίου ή η HTC προσφέρει και κάποιο εικονικό NUMPAD (αριθμητικό) πληκτρολόγιο (το οποίο θεωρώ βολικότερο λόγο συνήθειας);

3. Από όσο γνωρίζω το Android 2.1 υποστηρίζει την μεταφορά αρχείων over bluetooth μεταξύ συσκευών διαφορετικών κατασκευαστών δίχως χρήσης τρίτης εφαρμογής, αλλά μόνο αν πρόκειται για εικόνες, ήχους ή βίντεο. Σωστό ή λάθος ή η μεταφορά αρχείων μεταξύ διαφορετικών συσκευών δεν είναι γενικά εφικτή δίχως εφαρμογή τρίτου κατασκευαστή;

4. Κάποιοι παραπονιούνται σε ορισμένα sites του εξωτερικού ότι το "T9" της συσκευής είναι αργό (παρουσιάζει lags), έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

5. Θα μπορούσε κάποιος αγοραστής του να μου / μας πει την αναγραφόμενη τιμή SAR που υπάρχει στο manual της συσκευής; (αν αναγράφεται σε επίσημο έγγραφο φυσικά).

 

Ευχαριστώ.:)

 

1. όχι!!! στα ελληνικά είναι μόνο 70 χαρ.

2. μόνο μέσο του εικονικού QWERTY!

4. δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα

5. δεν το έχω βρει

nokia 6150>nokia 6610>nokia 6610i>panasonic vs3>samsung d600>HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Τα Contacts που ειχα στο Outlook, τα περασε κανονικα στο τηλεφωνο. Ηχους και εικονες δεν δοκιμασα γιατι δεν ειχα.

 

Εχει καποιες επιλογες στην καθε κατηγορια (contacts-gallery κτλ) για τον συχρονισμο. Για παιξε με αυτες και ξαναδοκιμασε. Δεν το εχω μπροστα μου τωρα και δεν θυμαμαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Εχες εκανα ενα crash test της μπαταριας (αθελα μου βεβαίως :lol:).

4,5 ωρες ομιλια

2,5 ωρες bluetooth εκ των οποιων οι 2 ηταν ομιλια με το hands free.

5(!!!) ωρες WiFi σχεδον ασταματητο με αναμενη οθονη.

50 λεπτα gps

Τραβηξα καμια 10αρια φωτογραφιες.

+ ποση ωρα το κρατουσε το ξαδερφακι μου και επαιζε toss it :p

απο το πρωι που ηταν full φορτισμενο βρεθηκα στις 23.30 με 15% μπαταρια.

Με υπερκαλυψε απο μπαταρια και πραγματικα το ειχα ολη μερα στα χερια μου και το παίδευα!

Πραγματικα εμεινα εκπληκτος.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να λειτουργει χωρις ιντερνετ?Αν οχι τουλαχιστον υπαρχει προγραμμα που να εχει απο μονο του μεσα χαρτες και να λειτουργει χωρις ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να λειτουργει χωρις ιντερνετ?Αν οχι τουλαχιστον υπαρχει προγραμμα που να εχει απο μονο του μεσα χαρτες και να λειτουργει χωρις ιντερνετ?

Έχει απαντηθεί αρκετές φορές...

Υπάρχουν αρκετά που λειτουργούν χωρίς ίντερνετ, όπως το navigon, το sygic, το copilo, το igo και άλλα που ίσως τώρα δε θυμάμαι :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...