Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι να κυκλοφορει και σε αλλα καταστηματα εκτος απο vodafone για να αξιοποιησουμε και εμεις την επιδοτηση..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαθέσιμο σε:

 

  • vnp.gr
  • digital-master.gr

 

Μόνο το καφέ...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μάθαμε τίποτα για την ημερομηνία κυκλοφορίας του; έστω εάν θα κυκλοφορήσει μέσα σε αυτή (που δεν πρόκειται γιατί αύριο είναι Κυριακή...) ή την επόμενη εβδομάδα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; Λέτε πως μερικές εφαρμογές/παιχνίδια δεν θα μπορούν να αναπαραχθούν σε αυτή την οθόνη. Τι θα γίνει αν εγκαταστήσουμε μια τέτοια εφαρμογή; Δεν θα αρχίζει, θα κολλάει, δεν θα εχει τα κανονικά γραφικά;
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος πιστευω πως ολες οι εφαρμογες θα ανοιγουν αλλα θα χαλαει η αναλυση τους
Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θα εμφανιζονται καν στο android market.

Αν τις εγκαταστησεις μονος σου ισως να μην εμφανιζονται σωστα (ας μας πει ο φιλος που το εχει).

Link to comment
Share on other sites

στο 1:24 μιλάει για το resolution support. Από την έκδοση 1.6 και μετά υποστηρίζονται από την ίδια έκδοση της εφαρμογής όλες οι αναλύσεις.
Link to comment
Share on other sites

στο 1:24 μιλάει για το resolution support. Από την έκδοση 1.6 και μετά υποστηρίζονται από την ίδια έκδοση της εφαρμογής όλες οι αναλύσεις.

 

Τότε όλα τα προγράμματα και παιχνίδια θα υποστηρίζονται.:):D

Link to comment
Share on other sites

Unboxing βίντεο με το "κανονικό" κουτί. :) Με αυτό που θα πουλιέται στα καταστήματα.

Είναι ακριβώς όπως το περίμενα.:):happy:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά μόλις από Vodafone Πετρούπολης 269€. Είχαν παραλάβει σήμερα ένα τεμάχιο (καφέ χρώμα). Το βάζω για φόρτιση και θα επανέλθω...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά μόλις από Vodafone Πετρούπολης 269€. Είχαν παραλάβει σήμερα ένα τεμάχιο (καφέ χρώμα). Το βάζω για φόρτιση και θα επανέλθω...

 

Θα σου στέλνω εκατομμύρια spam emails αν δεν μας πεις εντυπώσεις και δεν ανεβάσεις καμιά φωτογραφία.:p

 

Μεγιά κατ᾽αρχάς.

Πλάκα κάνω φυσικά. Περιμένουμε εντυπώσεις και αν μπορείς ανέβασε καμιά φωτογραφία.:)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση: πολλή καλή ποιότητα κατασκευής.

 

Ωραίο φαίνεται στο χέρι. :happy: Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες. :) Το ενεργοποίησες καθόλου; να μας πεις για την ανάλυση της οθόνης.

 

Το ίδιο laptop έχουμε. :):D ('είχαμε' μάλλον γιατί πήρα Mac)

Link to comment
Share on other sites

Trenokalo,

Είσαι ο άνθρωπός μας... Επειδή υπάρχουν αντικρουόμενα reviews ενώ τα μεγαλύτερα blogs ξένα και ελληνικά (ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε) αργούν χαρακτηριστικά να βγάλουν ένα review της προκοπής να μάθουμε κι εμείς τα αρρωστάκια επιτέλους τι γίνεται με το συγκεκριμένο κινητό, σε παρακαλώ δηλαδή σε παρακαλώ πάρα πολύ, όταν το χρησιμοποιήσεις γράψε τις εντυπώσεις σου εδώ για τις βασικές λειτουργίες του κινητού (ανάλυση οθόνης, ήχος, battery life, βιντεο - φωτό, browsing κλπ κλπ). Αν πεις ότι δε βρίσκεις κάποιο σημαντικό πρόβλημα - μειονέκτημα έχω φύγει να το αγοράσω. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά reviewer δεν είμαι. Θα σας πω σαν απλός χρήστης τις πρώτες εντυπώσεις μου(σε..δόσεις γιατί είμαι στη δουλειά).

1.Οθόνη

Η ανάλυση εμένα μου φαίνεται μια χαρά. Τα εικονίδια και τα κείμενα είναι ευδιάκριτα. Οι φωτογραφίες φαίνονται πάρα πολύ καλά. Τα χρώματα είναι έντονα.

Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το καταμεσήμερο έξω στον δρόμο η οθόνη είναι ευδιάκριτη (κάτι που δεν συνέβαινε με τo Glofiish x610 που έχω).

Δοκίμασα κάποιες εφαρμογές από το android market χθες και προσαρμόζονται τέλεια στην ανάλυση της οθόνης.

 

Παιδιά όποιος είχε windows κινητό όπως εγώ (και το είχε μισήσει) θα δει τεράστια διαφορά με το android.

Είναι τρομερά εύχρηστο, φιλικό προς τον χρήστη και δεν απαιτεί καθόλου χρήση γραφίδας.

 

Η συνέχεια αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

2. Λήψη

Στο σπίτι μου που με το Νokia είχα δεν είχα 1-2 γραμμές σήμα, με το wildfire έχω 2-3. Ο ήχος από το ακουστικό είναι καθαρός.

 

3.Το μεγάφωνο που έχει δεν είναι για να κάνεις beach party αλλά ακούγονται και οι υψηλές συχνότητες.

 

Η πρώτη εντύπωση από την μπαταρία είναι πολύ καλή αλλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να έχω άποψη.

 

...συνεχίζεται

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα που διαθέτεις χρόνο για να μας διαφωτίσεις (από τη δουλειά κι όλας ;) ) Το πράγμα γίνεται όλο και καλύτερο. Τελικά κατά 99% θα είναι το επόμενο κινητό μου. Άλλωστε η γνώμη ενός απλού χρήστη μερικές φορές είναι σημαντικότερη ενός reviewer γιατί εκεί παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο στην τελική κρίση :rolleyes: . Thanks και πάλι!

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις προς το φιλο που το αγορασε:

Εχει live wallpaper?

Ποσο χώρο εχει διαθεσιμο το τηλεφωνο για αποθήκευση?(φανταζομαι οτι δεν το εχεις φορτωσει ακομα με εφαρμογες)

ευχαριστω

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη απαντάω στον sardas με βάση ό,τι έχω διαβάσει σε ξένα sites:

1) Όχι δεν υποστηρίζει live wallpapers (αλλά αυτό έχει και το θετικό ότι δεν εξαντλείται γρηγορότερα η μπαταρία)

2) Για αποθήκευση εφαρμογών έχει διαθέσιμα 512Mb ROM αλλά από το Froyo και μετά θα υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης εφαρμογών και στην SD Card οπότε η χωρητικότητα αυξάνει ως τα 32Gb.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη απαντάω στον sardas με βάση ό,τι έχω διαβάσει σε ξένα sites:

1) Όχι δεν υποστηρίζει live wallpapers (αλλά αυτό έχει και το θετικό ότι δεν εξαντλείται γρηγορότερα η μπαταρία)

2) Για αποθήκευση εφαρμογών έχει διαθέσιμα 512Mb ROM αλλά από το Froyo και μετά θα υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης εφαρμογών και στην SD Card οπότε η χωρητικότητα αυξάνει ως τα 32Gb.

 

thanks thouvou αυτο για τη ρομ το ξερω το θεμα ομως ειναι ποσα mb καταλαμβανει η ρομ της htc,οσο για το apps2sd του froyo,αστο καλυτερα το εχω ηδη στο g1 και ειναι σκετη απογοητευση

Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Το GPS πώς σας φαίνεται? Έχει κανονικό πρόγραμμα πλοήγησης πάνω δωρεαν?

Επίσης, έχετε δοκιμάσει να διαβάσετε ένα pdf στην οθόνη? Κάνει εύκολα zoom in, zoom out με τα δαχτυλα?

 

Edit: Το σημείο "κλειδί" είναι η ανάλυση. Αν το πιάσουμε και δεν μας ενοχλεί ιδιαίτερα (όπως ο φίλος μας πιο πάνω) τότε...το έχουμε χτυπήσει χωρίς δεύτερη σκέψη! :-)

 

'Αντε να δούμε, θα αποτελέσει τελικά τον αντικαταστάτη του Nokia E71 μου? :-)

Edited by Manchester_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...