Jump to content

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε περισσότερο;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;  

979 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή κινητών τηλεφώνων προτιμάτε;

    • Apple
      185
    • BlackBerry
      27
    • HTC
      194
    • LG
      22
    • Motorola
      19
    • Nokia
      312
    • Samsung
      68
    • Sony Ericsson
      114
    • ...άλλον κατασκευαστή
      5
    • ...κανέναν ιδιαίτερα
      33


Recommended Posts

Έχω περάσει από Ericsson (Ericsson PH 388 και κάτι άλλα που δε θυμάμαι, T18,Τ28s,T36m-BEST SIGNAL EVER σε κινητό,έπιανε και στον Άρη GSM-,T68,T610) και σταμάτησα κάπου εκεί γιατί ενώ ως τότε θεωρούσα την Ericsson καλύτερη εταιρεία μετά με τη Sony άρχισε να με απογοητεύει. Σαν hardware τα κινητά της είναι ιδιαίτερα καλά αλλά σαν software,ιδιαίτερα από τότε που εγκατέλειψε UIQ+Symbian το θεωρώ τραγικό... Τα ενσωματωμένα λειτουργικά της Ericsson είναι πλέον χαλαρά χειρότερα από το S40 της ΝΟΚΙΑ.

 

Από ΝΟΚΙΑ είχα ΝΟΚΙΑ 5110,3310,8210(!), 6288, Ε66, 5800 και άλλα που δε θυμάμαι λογικά (Α το Ν80,ναι,κορυφαίο απλά...). Ας όψεται το εταιρικό για το πόσα κινητά περνάνε από τα χέρια μου τα τελευταία χρόνια :lol: και πλέον θεωρώ ότι η ΝΟΚΙΑ καλύπτει όσα θέλω και δύσκολα θα έφευγα από Symbian.

 

Κορυφαία του χώρου θεωρούσα και τη SIEMENS (SL45i,M55,CX65,SX1) αλλά έφυγε πολύ μα πολύ νωρίς από το παιχνίδι. Κορυφαίες οθόνες και πάντα ήταν ένα βήμα μπροστά από τις άλλες σε software/hardware. Πραγματικά ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΕ; Ακόμα θυμάμαι τα κινητά της.... Το SX1 πχ είχε περισσότερες λειτουργίες από το iphone :):lol:

 

Από motorola, οκ, ήταν η χειρότερη που είχα από όλες τις πλευρές-ειδικά το SAR τους ήταν τραγικό- ενώ από Apple έχω περάσει ένα αξέχαστο μήνα - με προσπάθειες να το συνδέσω με το λίνουξ, να συγχρονίσω mp3 - με ανταλλαγή ώσπου έφαγε σουτ. Ξουτ...

 

Andoid δεν έχω δοκιμάσει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εννοώντας ότι έχω χειριστεί το Χ10 του αδελφού μου αρκετά αλλά για προσωπική χρήση δε το έχω κάνει... Η εμπειρία μου από εκεί ήταν "απογοήτευση" αλλά στο μέλλον θα ήθελα να του δώσω μια ευκαιρία!

 

ΝΟΚΙΑ χαλαρά,ακόμα κι αν δεν υπάρχει η SIEMENS :cry:

 

Καλά, άμα μου λες για τις φοβερές οθόνες της siemens, δεν μου κάνει εντύπωση η άποψή σου για τη μοτορόλα...:p

Μα η siemens έχασε το παιχνίδι όταν βγήκαν οι έγχρωμες οθόνες. Πραγματικά ήταν η αγαπημένη μου εταιρία, όμως με απογοήτευσε κυρίως στο θέμα των οθονών (πχ το s55).

Το n80 που λες, ήταν αργοκίνητο καράβι... Όλο στο περίμενε σε είχε.... Τουλάχιστον από τα 2-3 που είχα χρησιμοποιήσει, αυτό θυμάμαι....

 

Πάρε ένα καλό android και θα σου αρέσει πολύ;):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσωπικά,είχα το siemens cx65 και η οθόνη του ήταν άπαικτη. Ακόμα και του s55 που λες οκ,μπορεί να ήταν τρελή μούφα η ανάλυση αλλά το Τ610 για παράδειγμα δε φαινόταν στον ήλιο.Το S55 σαν λειτουργικότητα δε παιζόταν,απλά. Το SL45i ήταν τρελό gadget - memory card,java, mp3 κ.α.- και γενικά η σειρά 45 πολύ καλή. Κάπου στα 65 νομίζω σταμάτησε η Siemens :cry: Αν και τα 65άρια πήγαν καλά,ωστόσο όχι τόσο καλά όσο θα ήθελε η Miesens...

To N80 ήταν φοβερό,για την εποχή του. Το τελευταίο λογισμικό δεν έχει κανένα πρόβλημα απλά ήταν η εποχή που το debugging γινόταν on the fly. 3MP camera, wifi + 3g δεν έβρισκες εκείνη την εποχή. Θυμάμαι που βλέπαμε κάτι Samsung και S.E. και γελούσαμε τότε:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...