Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη νομίζω ότι βρήκα ένα προβληματακι.

Όταν θελήσεις να εντάξεις μια φωτογραφία σε μια υπάρχουσα επαφή, μόλις πατησεις add to existing contact δεν κάνει τίποτα, αντίθετα αν πατηςεις νες contact την περνάει.

 

Καλημέρα :)

 

Και σε μένα λειτουργεί με την Ελληνική Αλεξάντερ κανονικά :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα από τις 9 το πρωί μέχρι 4 το απόγευμα με όλα εκτός σερφαρισμα πήγε στο 85% δεν το είχα αυτό ποτέ με άλλο radio.

Σημειοτεον ότι έστειλα αρκετά mail τα 3 εκ των οποίων πολύ μεγάλα γιατί περιείχαν φωτό που τράβηξαν από την συσκευή για επαγγελματικούς λόγους.

Πάντα με ΒΤ και wifi ανοικτά. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και δεν το αλλάζω με τίποτα.

 

Να επιβεβαιώσω κι εγώ. Δεν άλλαξα ROM αλλά μόνο το Radio. Λοιπόν με το 2.12 η διαφορά είναι μεγάλη και δεν περνάει απαρατήρητη. Χωρίς ακριβείς μετρήσεις αλλά περισσότερο διαισθητικά θα έλεγα ότι ίσως η βελτίωση στην κατανάλωση να ξεπερνάει και το 30%. :)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρώ το MAXSENSE 1.04 (σκέτο); Όσο και να έχω ψάξει μόνο το 1.03 βρήκα. :O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πού μπορώ να βρώ το MAXSENSE 1.04 (σκέτο); Όσο και να έχω ψάξει μόνο το 1.03 βρήκα. :O

 

Δεν μπορείς να το βρεις,

ο δημιουργός του maxsense δεν θέλει να το δώσει.

 

Max:

This has taken a while longer than planned as I lack the free time that I used to have. Due to this, MaxSense will only be released in ROMs and there is no cab for it.

 

Περισσότερα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687153

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το βρεις,

ο δημιουργός του maxsense δεν θέλει να το δώσει.

 

Max:

This has taken a while longer than planned as I lack the free time that I used to have. Due to this, MaxSense will only be released in ROMs and there is no cab for it.

 

Περισσότερα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687153

 

Μάλιστα!

Άρα για να έχουμε MaxSence 1.04 πρέπει να flashάρουμε κάποια ρομ που το περιέχει. Με βλέπω φούλ για Omega XT v3.0 με MaxSense v1.04! Ή καλύτερα την indie_-Omega-_v3.1_ELL_MaxSense.rar. Για να μην έχω και πρόβλημα με τον Arkswitch. Σωστά;

Δεν ξέρω αλλα το MaxSence (τουλάχιστον απο τα βιντεάκια που είδα) μου φένεται πιό όμορφο και πιό εύχρηστο απο το manila. Μου θυμίζει android!

Η ρομ αυτή περέχει και το "original" manila ή το έχεις βγάλει τελείως;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!

Άρα για να έχουμε MaxSence 1.04 πρέπει να flashάρουμε κάποια ρομ που το περιέχει. Με βλέπω φούλ για Omega XT v3.0 με MaxSense v1.04! Ή καλύτερα την indie_-Omega-_v3.1_ELL_MaxSense.rar. Για να μην έχω και πρόβλημα με τον Arkswitch. Σωστά;

Δεν ξέρω αλλα το MaxSence (τουλάχιστον απο τα βιντεάκια που είδα) μου φένεται πιό όμορφο και πιό εύχρηστο απο το manila. Μου θυμίζει android!

Η ρομ αυτή περέχει και το "original" manila ή το έχεις βγάλει τελείως;

 

Να βάλεις την v3.01.

Έχει αναφερθεί ένα πρόβλημα με τα εικονίδια τις πάνω taskbar,

προσπαθώ να το λύσω.

Το manila υπάρχει, δοκίμασε και πες μας και την γνώμη σου.

Επίσης αν και εσύ έχεις πρόβλημα με την taskbar θα ήθελα να με ενημερώσεις :)

 

 

EDIT

Το πρόβλημα τελικά δεν ήταν από τον Arkshich άλλα από το Win 7 theme.

Θα βγάλω νέα version με νέο theme, άλλα θα περιμενω λίγο τo νέο maxsense 1.04.3.

 

EDIT 2

Ρώτησα τον maxycy πότε θα είναι έτοιμη η νέα version και τι θα αλλαγές θα έχει.

 

Η απάντηση του:

Ιt is still in beta. I should have a release version coming up in the next few days. There a quite a bit of difference.

 

1. A few re-vamped widgets especially the favorite contacts

2. A few new widgets; display off toggle and dual clock (extension of analog)

3. Home button and keys now goes back to the main screen

4. Fixed screen mess up when exiting fm application forcing an orientation change.

5. Brand new stock icons

6. More stuff....can't get it off my head

 

Πολλές αλλαγές στο νέο maxsense, μόλις το ανεβάσει θα ετοιμάσω και εγώ την νέα εκδοσή!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη επειδή σήμερα είχα φοβερή δουλειά δεν πρόλαβα να φλασάρω. Μόλις γύρισα σπίτι. Αν είναι να περιμένω την νέα έκδοση ?.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη επειδή σήμερα είχα φοβερή δουλειά δεν πρόλαβα να φλασάρω. Μόλις γύρισα σπίτι. Αν είναι να περιμένω την νέα έκδοση ?.

 

Να περιμένεις να ανέβει η νέα έκδοση :)

Πως σε έπιασε με την maxsense,

νόμιζα ότι δεν σου άρεσε :p

 

Θα σου βγάλω και νέα έκδοση με τον Αλέξανδρο σύντομα!!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απλά ίσως να την αδίκησα. Εξάλλου μέχρι τέλη Ιουλίου θα μπορώ να φλασάρω, μετά δεν θα μπορώ... Διακοπές κ.α. :)
Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλω και νέα έκδοση με τον Αλέξανδρο σύντομα!!

 

Ωωωωωω......αυτη θα την θελω και εγω.....:lol::lol::lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

ΩΩ ήρθε επιτέλους η μπαταρία μου !!! Αύριο το πρωί την φοράω !!!. Τώρα δεν θα έχω πρόβλημα με το πόσο κρατάει η μπαταρία !!!
Link to comment
Share on other sites

ΩΩ ήρθε επιτέλους η μπαταρία μου !!! Αύριο το πρωί την φοράω !!!. Τώρα δεν θα έχω πρόβλημα με το πόσο κρατάει η μπαταρία !!!

Καλοριζικη φιλε,

περιμενουμε εντυπωσεις σε σχεση με αυτονομια και την αναλογια αισθησης/βαρους, οπως επισης και φωτογραφιες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την φόρεσα.. δεν άντεχα ως αύριο και πήγα ο ίδιος στο μαγαζί. Θα περιμένω να κάνει δύο κύκλους και μετά θα σας πω αν άξιζε η όχι. Πάντως την πήρα φτηνά ! Μπες στο skype να σου τις στειλω και αν μπορείς ανέβασε τις εδώ Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

δεύτερη φορά με την omega v3 extreme ελληνική με cookie 1.8.5 που ενώ γράφω απάντηση στο φόρουμ εδώ με τον όπερα 10, και έχοντας γράψει 2-3 παραγράφους, μου κολλάει πάνω στο γράψιμο και τα χάνω όλα. την πρώτη φορά μου έκανε επανεκκίνηση μόνο του και τα έχασα όλα.

τώρα κόλλησε εντελώς και έμεινε παγωμένο. και πάλι τα έχασα όλα !!!!

 

με την πρώτη ευκαιρία θα φλασάρω την μαμα 1.66 και ας μην εχω ούτε χώρο αποθήκευσης,ούτε 576 ram ούτε 6.5.χ ούτε τίποτα.

 

εχω τσατιστεί όσο δεν πάει άλλο !!!!

με βλέπω απόψε να το αφήνω στο συρτάρι και να βγάζω έξω το παλιό μικρό μου νοκια 6600 !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με την πρώτη ευκαιρία θα φλασάρω την μαμα 1.66 και ας μην εχω ούτε χώρο αποθήκευσης,ούτε 576 ram ούτε 6.5.χ ούτε τίποτα.

 

Είναι πολλές οι rom που σε καμία περίπτωση δεν εμφανίζουν τα προβλήματα που αναφέρεις. Ο μόνος λόγος που αξίζει να βάλεις την official rom είναι για να βεβαιωθείς ότι δεν πρόκειται για hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές οι rom που σε καμία περίπτωση δεν εμφανίζουν τα προβλήματα που αναφέρεις. Ο μόνος λόγος που αξίζει να βάλεις την official rom είναι για να βεβαιωθείς ότι δεν πρόκειται για hardware πρόβλημα.

Γιάννη τι είδους hardware πρόβλημα θα μπορούσε να επιφέρει κόλλημα τέτοιου είδους ????

δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι σε hardware που να επηρεάζει τον όπερα.

δεν μου έχει κολλήσει πότε σε κάτι άλλο. μόνο στον όπερα 10, 2 φορές και στο ίδιο πράγμα κιόλας . γράφωντας απάντηση !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη τι είδους hardware πρόβλημα θα μπορούσε να επιφέρει κόλλημα τέτοιου είδους ????

δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι σε hardware που να επηρεάζει τον όπερα.

δεν μου έχει κολλήσει πότε σε κάτι άλλο. μόνο στον όπερα 10, 2 φορές και στο ίδιο πράγμα κιόλας . γράφωντας απάντηση !!!!

 

Αντώνη μου έκανε κι εμένα στο παρελθόν κάτι κόλπα και αφού έκανα μια διαμόρφωση την κάρτα μνήμης έστρωσαν όλα!!! ;)

 

Για έχε το υπόψη σου και αυτό σαν περίπτωση!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη τι είδους hardware πρόβλημα θα μπορούσε να επιφέρει κόλλημα τέτοιου είδους ????

δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι σε hardware που να επηρεάζει τον όπερα.

δεν μου έχει κολλήσει πότε σε κάτι άλλο. μόνο στον όπερα 10, 2 φορές και στο ίδιο πράγμα κιόλας . γράφωντας απάντηση !!!!

 

Παρανόησα. Νόμιζα ότι τα κολλήματα και οι επανεκκινήσεις ήταν από την συσκευή και όχι μόνο τον Opera. Μικρό το κακό τότε.

 

Οι υπόλοιποι χρήστες τις συγκεκριμένης rom έχουν τα ίδια προβλήματα; Ίσως απλά να έχει να κάνει με το build του Opera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεύτερη φορά με την omega v3 extreme ελληνική με cookie 1.8.5 που ενώ γράφω απάντηση στο φόρουμ εδώ με τον όπερα 10, και έχοντας γράψει 2-3 παραγράφους, μου κολλάει πάνω στο γράψιμο και τα χάνω όλα. την πρώτη φορά μου έκανε επανεκκίνηση μόνο του και τα έχασα όλα.

τώρα κόλλησε εντελώς και έμεινε παγωμένο. και πάλι τα έχασα όλα !!!!

 

με την πρώτη ευκαιρία θα φλασάρω την μαμα 1.66 και ας μην εχω ούτε χώρο αποθήκευσης,ούτε 576 ram ούτε 6.5.χ ούτε τίποτα.

 

εχω τσατιστεί όσο δεν πάει άλλο !!!!

με βλέπω απόψε να το αφήνω στο συρτάρι και να βγάζω έξω το παλιό μικρό μου νοκια 6600 !!!!

 

:):lol:

Αντώνη ψυχραιμία!!!

 

Δεν φταίει η συσκευή!!! Μην την εξορίσεις!!!!

 

Το πρόβλημα είναι ή από την ρομ (Omega WM 6.5.x) ή από τον Opera 10.

 

Εγω δοκιμασα και με Opera 9 και πολυ μεγαλο κειμενο και δεν μου εκανε κανενα προβλημα.

Στο κάνει κάθε φορά που γράφεις μεγάλο κείμενο?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και με τον Opera 9 και να μας ενημερώσεις?

 

Μπορεί να δοκιμάσει και κάποιος άλλος και να μας ενημερώσει?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

τριτη φορα παλι !!!!

την ωρα που εγραφα κατι εδω μου κολλησε και βγηκε λευκη οθονη !!!!

περιττο να σας πω πως νιωθω αυτη την στιγμη.

πιστευω οτι με καταλαβαινετε.

 

Ανοιξα λοιπον το laptop για να γραψω μια απαντηση της προκοπης.

και ναι, εχω μια συσκευη της ταξης των 700 ευρω και την εχω να καθεται διπλα μου στον καναπε, χρησιμοποιωντας τον υπολογιστη μου, γιατι φοβαμαι οτι παλι θα μου κολησει αν παω να γραψω !!!!

νιωθω στην καλυτερη των περιπτωσεων, απογοητευμενος,θυμωμενος και δεν ξερω κι'εγω τι αλλο.

 

και ερωτω : ειναι παραλογο που νιωθω ετσι ?

 

και συνεχιζω να ερωτω πιο βαθια και πιο συγκεκριμενα :

μηπως φταιει οτι τον οπερα 10 τον εχω παντα εγκατεστημενο στην καρτα μνημης ????

 

με βολευει ο οπερα 10 οσο δεν παει. με το opera link και στην καρτα που τον εχω εγκατεστημενο, εχω παντα bookmark, κωδικους και τα παντα συγχρονισμενα με τον υπολογιστη μου.

με τον οπερα 9 δεν μπορω. δεν με καλυβει ουτε στο 50% των περιπτωσεων που θελω να σερφαρω.

 

τι να κανω λοιπον?

 

1) να περιμενω καποιον αλλο οπερα η καποιον νεο browser για να ξεκινησω παλι να σερφαρω ?

 

2) να βαλω πωλητηριο στο hd2 Μου σημερα κιολας ?

 

3) να εγκαταστησω τον οπερα 10 στην συσκευη και οχι στην καρτα για να δω τι συμβαινει ?

 

αν κανω το (3), αν καθε φορα που κανω εγκατασταση τον οπερα 10 στο τηλεφωνο, αν αντιγραφω τον φακελλο που εχω κρατημενο τωρα στην καρτα, θα εχω παλι κωδικους και ολα οπως τα εχω τωρα ?

 

 

@Apitsakis

Αντωνη φιλε μου καλε μου φιλε, εσενα εγραφα και απαντουσα στο Pm που μου εστειλες, και κολλησε για τριτη φορα.

σου ειχα γραψει ενα κατεβατο και κολλησε και τα εχασα παλι.

χιλια συγνωμη αλλα αυτη την στιγμη δεν εχω το κουραγιο να σου γραψω ολη την απαντηση που σου ειχα γραψει πριν κολλησει. ζηταω συγνωμη λοιπον και θα τα πουμε τηλεφωνικα οποτε ερθω σε θετικη διαθεση γιατι τωρα βραζω !!!!

 

 

θα δω λιγο μουντιαλ μηπως και ξεχαστω :( :( :( :(

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μάλλον απαντήσαμε μαζί και δεν είδες το μήνυμα μου,

δοκίμασε αν στο κάνει με τον Opera 9 ο οποίος είναι ενσωματωμένος στην ρομ.

 

Θέλω να σιγουρευτούμε ότι είναι από τον Opera 10,

αλλιώς αν είναι από την ρομ θα το διορθώσω εγώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλέ, θα σου πω κάτι, ίσως να σε χαροποιήσει ίσως όχι. Τις ποιο πολλές φορές σε ένα site που γράφω άρθρα σχετικά με την δουλειά μου, δεν έχει κολλήσει ΠΟΤΕ η όπερα 10 . Δεν ξέρω αν είναι αυτό καλό ή κακό αλλά μήπως τα έχει παίξει ίσως ..ίσως ο broswer ;... Μήπως ;. Nα σου στείλω μια ωραία μπαταρία να σου φτιάξει την διάθεση ???!!!!
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν ξερω τι να πω.

το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιει η ρομ σου Γιαννη. δεν βρισκω καποιον λογο για να φταιει η ρομ.

κατα μεγαλη πιθανοτητα φταιει ο οπερα 10. μπορει επειδη ειναι στην καρτα. θα τον βαλω στο τηλεφωνο να δω.

παντως την δουλεια του την εκανε. μου χαλασε την διαθεση και με το παραπανω.

τωρα Αντωνη ουτε με μια μπαταρια δωρο δεν φτιαχνει η διαθεση. τι να την κανω την μπαταρια? για να βλεπω τον καιρο ? η για να παιρνω τηλεφωνα ?

αυτο το κανω και με ενα απλο τηλεφωνο των 100 ευρω. εγω το hd2 το πηρα για να με γεμιζει. οχι να με χαλαει.

τεσπα, δεν θελω να σας χαλασω κι'εσας με τα δικα μου. θα βαλω τον οπερα 10 στο τηλεφωνο και θα κανω δοκιμες να γραφω απο εκει να δω αν το ξανακανει.

προς το παρον κλεινω γιατι ειμαι καλεσμενος να δουμε το μουντιαλ και εχω ηδη αργησει !!!!

 

και συγνωμη γι'αυτα που γραφω αλλα ειναι μια ωρα πραγματικα δυσκολη.

καλο βραδυ στην παρεα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...