Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας αναφέρω κάποια προβλήματα που έχω με την 22.5 α) Με την προηγούμενη rom όταν σύραμε την οθόνη προς τα δεξιά μας έβγαζε τις επαφές που είχαμε στα αγαπημένα, τώρα δεν συμβαίνει αυτό. β) Όταν επιλέξω άλλη ταπετσαρία εκτός από την ΒΒ Wallpaper4 μου εμφανίζει την νέα ταπετσαρία ολόλευκη. γ) Από την v.19 στην v.22.5 me to SPB Backup μπορώ εκτός από την επιλογή επαφές και μηνύματα να επιλέξω μία από τις επιλογές Rom Upgrate Mode, Device Upgrate Mode και ποιά?

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και χρονια πολλα ... μαγειρα θελω να παρω μια σιμ που θα εχει 2 νουμερα ταυτοχρονα ανοιχτα απο την wind θα εχω καπιο προβλημα με την ομεγα 21 που φοραω?? η θα εχει τπτ περιπλοκες το κινητο???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα ... μαγειρα θελω να παρω μια σιμ που θα εχει 2 νουμερα ταυτοχρονα ανοιχτα απο την wind θα εχω καπιο προβλημα με την ομεγα 21 που φοραω?? η θα εχει τπτ περιπλοκες το κινητο???

 

Δεν ξερω να σου απαντησω αλλα στα σιγουρα αν δουλευει με μαμα ρομ θα δουλευει και με Omega.

 

Να σας αναφέρω κάποια προβλήματα που έχω με την 22.5 α) Με την προηγούμενη rom όταν σύραμε την οθόνη προς τα δεξιά μας έβγαζε τις επαφές που είχαμε στα αγαπημένα, τώρα δεν συμβαίνει αυτό. β) Όταν επιλέξω άλλη ταπετσαρία εκτός από την ΒΒ Wallpaper4 μου εμφανίζει την νέα ταπετσαρία ολόλευκη. γ) Από την v.19 στην v.22.5 me to SPB Backup μπορώ εκτός από την επιλογή επαφές και μηνύματα να επιλέξω μία από τις επιλογές Rom Upgrate Mode, Device Upgrate Mode και ποιά?

 

a)Το CHT v2 δεν το κάνει αυτό, πρέπει να πας με τον slider.

b) Δοκιμασε αυτα τα wallpaper και ενημερωσε με

γ) Καμια, αν θελεις να κανεις σωστω στησιμο πρεπει να τα κανεις απο την αρχη.

Δοκίμασε το UC_NET με τον οδηγό που έδωσα πιο πάνω, αν το μάθεις καλά θα μπορείς να επαναφέρεις όλη την συσκευή σε λίγα λεπτά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα ... μαγειρα θελω να παρω μια σιμ που θα εχει 2 νουμερα ταυτοχρονα ανοιχτα απο την wind θα εχω καπιο προβλημα με την ομεγα 21 που φοραω?? η θα εχει τπτ περιπλοκες το κινητο???

 

Δουλευω 2in1 καρτα WIND απο τις πρωτες εκδοσεις της OMEGA χωρις το παραμικρο προβλημα :) Προχωρα αφοβα εχει αψογη συμβατοτητα.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε.

Κανονικα η χρονια πρεπει να μας βρει με νεα rom

(V23 ας πουμε θα ηταν οτι επρεπε!!!!) για να παμε καλα και στην καινουρια χρονια !!:):)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει καινούργιο build μην περιμένεις να δεις καινούργια Rom.

 

Η νέα v23 είναι έτοιμη, το μόνο που περιμένουμε τώρα είναι τα νέα build,

άλλα θα αργήσουν λίγο

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10036895&postcount=1225

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη τώρα που έχουμε nand android rom στο HD2, ελπίζω να μην ξεχάσει ο κόσμος τελείως τα Windows Mobile. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη τώρα που έχουμε nand android rom στο HD2, ελπίζω να μην ξεχάσει ο κόσμος τελείως τα Windows Mobile. :rolleyes:

 

Εγώ Γιάννη με την μικρή πείρα που εχω από Android δεν νομίζω να αφήσω τα WM.

Άσε που τα προγράμματα που χρησιμοποιώ δεν υπάρχουν σε Android με πρώτο την Αγιά Γραφή στα Ελληνικά σε πολλές μεταφράσεις αλλά και τα Navigation.

 

Και φυσικά η Omega δεν είναι απλός μια ρομ με WM,

αρκετοί χρήστες θα μείνουν αλλά και αρκετοί θα φύγουν, ο καθένας όπως βολεύεται :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

windows 7 μπορουμε να βαλουμε στο leo μας????

 

Οχι, δεν μπορούμε.

Ίσως στο μέλλον :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά ,καλή χρονιά σε όλους και όλες ΜΕ ΥΓΕΙΑ

 

Για το UC NET στο mail.xml

To mail μου είναι otenet στο "SERVICENAME" value="Yahoo" /> το κάνω "SERVICENAME" value="otenet" /> ;

 

Το "SERVICETYPE" value="IMAP4" /> γίνεται "SERVICETYPE" value="pop3" /> ;

 

To "INSERVER" value="imap.mail.yahoo.com" /> γίνεται "INSERVER" value="mail.otenet.gr" /> ;

 

Επίσης αν δεν αλλάξω τους ήχους στην registry μετά το backap θα είναι όπως είναι και στην αρχή η omega ,όπως την ξέρω μέχρι τώρα;

edit:Μάλλον ναι γιατί τώρα άνοιξα την registry και το είδα.

 

 

Κάτι τελευταίο

Έχω τον resco explorer και κάθε φορά που περνάω καινούργια rom πρέπει να κάνω αναβάθμιση και εγκατάσταση ξανά κλπ.Μπορώ να το κάνω μιά φορά και να παραμείνει έτσι.

Επίσης μετά απο κάθε hard reset πως γίνεται να μην περνάω όλους τους κωδικούς για registration στα προγράμματα και παιχνίδια απο την αρχή;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
windows 7 μπορουμε να βαλουμε στο leo μας????

 

Γίνονται κάποιες προσπάθειες από τον master στο είδος Cotulla αλλά ακόμα δεν έχουμε τίποτα στα χέρια μας. Ίδωμεν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά ,καλή χρονιά σε όλους και όλες ΜΕ ΥΓΕΙΑ

 

Για το UC NET στο mail.xml

To mail μου είναι otenet στο "SERVICENAME" value="Yahoo" /> το κάνω "SERVICENAME" value="otenet" /> ;

 

Το "SERVICETYPE" value="IMAP4" /> γίνεται "SERVICETYPE" value="pop3" />

 

To "INSERVER" value="imap.mail.yahoo.com" /> γίνεται "INSERVER" value="mail.otenet.gr" /> ;

 

Επίσης αν δεν αλλάξω τους ήχους στην registry μετά το backup θα είναι όπως είναι και στην αρχή η omega ,όπως την ξέρω μέχρι τώρα;

edit:Μάλλον ναι γιατί τώρα το άνοιξα την registry και το είδα.

 

 

Κάτι τελευταίο

Έχω τον resco explorer και κάθε φορά που περνάω καινούργια rom πρέπει να κάνω αναβάθμιση και εγκατάσταση ξανά κλπ.Μπορώ να το κάνω μιά φορά και να παραμείνει έτσι.

Επίσης μετά απο κάθε hard reset πως γίνεται να μην περνάω όλους τους κωδικούς για registration στα προγράμματα και παιχνίδια απο την αρχή;

 

Δοκίμασες το UC_NET?

Προσπάθησε το αν θες και πες μου τι κατάφερες.

 

1.

Για να βρεις τις ρυθμίσεις του mail σου άνοιξε το E-mail πάτησε Μενού > Επιλογές > Επέλεξε το mail σου (πχ otenet) και επέλεξε Επεξεργασία δημιουργίας λογαριασμού. Από εκεί πατώντας επόμενο βλέπεις όλες τις ρυθμίσεις του λογαριασμού για να τις βάλεις στο mail.xml

 

 

2.

Υπάρχουν προγράμματα που αν τα κάνεις εγκατάσταση στην SD κάρτα δεν χρειάζεται να τα κάνεις πάλι εγκατάσταση στο επόμενο φλασσαρισμα.

Αν βρεις πια είναι τότε το μόνο που χρειάζεται είναι να βάλεις το shortcut τους στο start menu\Προγράμματα σε όποιο φάκελο θέλεις.

 

Δουλεύουν κανονικότατα με όλες τις ρυθμίσεις κτλ που είχαν στην προηγούμενη ρομ (τα περισσότερα).

Να σου ονομάσω μερικά:

ComicReader Mobile

CorePlayer

Handy Converter

Opera Mobile 10

SPB Backup

SPB Wallet

Destinator

iGO8

Resco Sudoku Touch

Emperor's Mahjong

Experiment 13

Monopoly Classic

NFS Shift

Tetris

The Sims 3

 

Για να τα βρεις πια είναι κανε αντιγραφή το Start menu\Προγράμματα φάκελο με τους υποφακελους στην SD κάρτα. Κράτησε τα shortcut από τα προγράμματα που έκανες εσύ εγκατάσταση στην SD κάρτα και τα υπόλοιπα κανε τα delete.

Πάρε backup κανε hard reset και από τον φάκελο που έβαλες τα shortcut στην SD κάρτα άρχισε να τα ανοίγεις ενα ενα και όσα δουλεύουν κράτα το shortcut τους, τα υπόλοιπα τα κανεις delete. Οτι έμεινε, μετά από κάθε φλασαρισμα το κάνεις copy στο Start menu\Προγράμματα και τα έχεις έτοιμα για λειτουργία.

Ακόμα μπορείς να μου δώσεις αυτά τα αρχεία shortcut να στα κάνω cab (και οποίος άλλος θέλει) και να μπαίνουν αυτόματα με το uc_net μετά από κάθε νέο φλασσαρισμα.

Μετά τον πιο πάνω έλεγχο κάνεις restore το backup σου που πήρες πιο πανω:)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και από εμένα προς όλους, αλλά και ειδικότερα προς τον ioathe.

Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα τις v. 22 και 22.5 οι οποίες μου φαίνονται πραγματικά πολύ γρήγορες και εντυπωσιακές.

Ωστόσο θα σημειώσω ότι και εγώ έχω πρόβλημα με τις ΤΤS φωνές, όχι μόνο στο Primo αλλά και στο igo 8 (το οποίο εξακολουθώ να προτιμώ).

Επειδή δεν έχω δουλέψει το τηλέφωνο με την αυθεντική rom, να υποθέσω ότι αυτό το πρόβλημα δεν παρουσιάζεται εκεί;

Τέλος, κάποιες (ελάχιστες) φορές το τηλέφωνο κολλάει (μαύρη οθόνη χωρίς ανταπόκριση, ενώ τα κουμπιά στο κάτω μέρος ανάβουν, χωρίς ωστόσο να ενεργοποιούνται).

Καλή Χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και από εμένα προς όλους, αλλά και ειδικότερα προς τον ioathe.

Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα τις v. 22 και 22.5 οι οποίες μου φαίνονται πραγματικά πολύ γρήγορες και εντυπωσιακές.

Ωστόσο θα σημειώσω ότι και εγώ έχω πρόβλημα με τις ΤΤS φωνές, όχι μόνο στο Primo αλλά και στο igo 8 (το οποίο εξακολουθώ να προτιμώ).

Επειδή δεν έχω δουλέψει το τηλέφωνο με την αυθεντική rom, να υποθέσω ότι αυτό το πρόβλημα δεν παρουσιάζεται εκεί;

Τέλος, κάποιες (ελάχιστες) φορές το τηλέφωνο κολλάει (μαύρη οθόνη χωρίς ανταπόκριση, ενώ τα κουμπιά στο κάτω μέρος ανάβουν, χωρίς ωστόσο να ενεργοποιούνται).

Καλή Χρονιά

 

Χρονιά πολλά και καλή Χρονιά!

 

Ευχαριστώ για το feedback :)

Το προβλημα με το igo 8 ειναι μόνο στις ΤΤS φωνές.

Μου το εχει κανει και εμενα στο igo 8 με μαμα ρομ.

Μολις εκανα επαννεκινηση οι ΤΤS φωνές δούλευαν και πάλι.

Και τωρα μου το κανει σποραδικα.

Με τις κανονικες φωνες δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Νομιζω οτι δεν ειναι προβλημα τις ρομ αλλα ουτε και του igo8, ισως ειναι απο τις ΤΤS φωνές οι οποίες απο οσο ξερω ειναι πρόσθετες στο igo8, αν κανω λαθος διορθώστε με.

 

Το οτι σου κολλάει μερικες φορες ειναι απο καποιο πρόγραμμα που εχεις βαλει.

Αν το εντοπίσεις θα ηθελα να μας ενημερωσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πέραν των τριων προγραμμάτων της SpB (Time, Weather, Backup), του NoData και του KD Power Meters δεν έχω εγκαταστήσει άλλο πρόγραμμα. Μάλιστα έχω την εντύπωση ότι το τηλέφωνο συμπεριφέρεται καλύτερα από τότε που απεγκατέστησα το ArkSwitch (εναλλακτικά δοκιμάζω το ΜΜTaskManager).

Όσο για το igo, όντως με soft reset οι φωνές δουλεύουν κανονικά - εκείνο που δεν ξέρω όμως είναι αν δουλεύουν και μετά από π.χ. 1-2 ώρες συνεχούς χρήσης του igo ή ξαφνικά κολλάνε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω όμως το εξής πρόβλημα σε έντονη μορφή: όταν τελέιώνει μία κλήση και πατάω το κόκκινο softbuton για να αποσυνδεθεί, ενώ διακόπτεται η κλήση μένει κολυμένη η όθόνη στην λειτουργία της κλήσης και ξοκολάει μόνο του μετά από ενάμιση λεπτό περίπου.

 

Ωχ Νικο, αυτο δεν ειναι καλο,

μηπως να βαλεις την νεα v22.5 (έκανα και Dinik για σένα;) )

και στο στήσιμο να δεις πιο πρόγραμμα φταίει και κάνει το προβλημα?

 

Το βρήκα τι φταίει.

Όταν ενεργοποιώ την αυτόματη καταγραφή κλήσεων με το VitoAudioNotes στη κάρτα μνήμης, κάνει αυτά τα κολλήματα.:happy:

 

Καλή Πρωτοχρονιά, με το καλό να μπει το 2011.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τι φταίει.

Όταν ενεργοποιώ την αυτόματη καταγραφή κλήσεων με το VitoAudioNotes στη κάρτα μνήμης, κάνει αυτά τα κολλήματα.:happy:

 

Καλή Πρωτοχρονιά, με το καλό να μπει το 2011.

 

εγω το εχω μονιμα το βιτο να κανει καταγραφη κλησεων και ποτε δεν ειχα το παραμικρο κολημα μπορει βεβεα να ειναι αργη η καρτα σου κ να σου κανει τα κοληματα εγω εχω μια kinkston 8giga class 6

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω μονιμα το βιτο να κανει καταγραφη κλησεων και ποτε δεν ειχα το παραμικρο κολημα μπορει βεβεα να ειναι αργη η καρτα σου κ να σου κανει τα κοληματα εγω εχω μια kinkston 8giga class 6

 

Εγώ έχω sandisk class 4, 16giga.

Θα δοκιμάσω να κάνω καταγραφή στη μνήμη της συσκευής και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να κάνω κάτι με το xda uc

 

''Αν τα έχουμε κάνει όλα καλά, πάνω πάνω στο XDA_UC folder θα βλέπουμε το XDA_UC'' ;

 

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω sandisk class 4, 16giga.

Θα δοκιμάσω να κάνω καταγραφή στη μνήμη της συσκευής και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

H class4 δεν είναι αργή κάρτα. Δοκίμασε και αυτό που λες και μας αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά, ειρήνη, υγεία και ευτυχία για όλο το κόσμο.Εύχομαι το΄2011 να είναι για όλους έτος ειρήνης και έτος ευημερίας και ο καλός μας μάγειρας να μας φτιάξει ακόμα καλύτερες rom.

 

H class4 δεν είναι αργή κάρτα. Δοκίμασε και αυτό που λες και μας αναφέρεις.

 

Και εγώ για γρήγορη τη πήρα. Μήπως θέλει φορμάτ; Έχω κάνει πριν κανα μήνα περίπου, όταν έβαλα android.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά σε όλους.

Αφού κατάφερα να τερματίσω την V19.2 έχοντας περίπου 6000 sms στο κινητό μου, έλεγα σήμερα να βάλω την 22.5 χωρίς το HTC Messaging client για να επανέλθει η απόλαυση στην χρήση και να γλυτώσω από την ταλαιπωρία και τα soft reset 1-2 φορές την μέρα.

Αυτό που μου συνέβη όμως είναι το εξής : Το κινητό ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ τον κωδικό ξεκλειδώματος την lockscreen!!! Πιθανόν να έβαλα εγώ λάθος κωδικό χθες το βράδυ! Πως διορθώνεται αυτο ;;;;;;; Είδα στο internet για Hard reset, αλλά η ιδέα να τα χάσω όλα μου φαίνεται πολύ σκληρή. Υπάρχει καμιά άλλη λύση;;;;;

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...