Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μπαίνουν με cab ή με επικόλληση σε φάκελο;

 

Ο δημιουργός δεν έχει φτιάξει ακόμα το cab αλλά είναι εξίσου εύκολο να πετάξεις τα σχετικά bmp χύμα στον φάκελο windows.

 

19.2 λενε πιο γρηγορη:)

 

19.2 και από εμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σ ολους

 

Όταν ήταν κλειδωμένη η συσκευή και πατούσα κάποιο πλήκτρο για να ξυπνήσει, έσβηνε αμέσως και δεν προλάβαινα να την ξεκλειδώσω. Το κατάφερα μετά από πολλές προσπάθειες. Απενεργοποίησα το CHT lockscreen και ησύχασα.

 

Εβαλα και εγω την CHT lockscreen (την hd mini) και αν βρω προβλημα θα σας ενημερωσω.

 

Και εμένα μου κάνει κουφά το cht lockscreen, αλλά είναι λιγότερα από αυτά που έκανε στη προηγούμενη έκδοση (αν θυμάσε που κολούσε η συσκευή).

 

Το προβλημα ειναι απο το CHT και σιγουρα θα βγαλουν και νεα εκδοση που θα διορθωθουν ολα αυτα και ελπιζω και Ελληνικα για το CHTEditor.

 

Κριμα που κανενας Omega fun δεν μπορει να κανει την μεταφραση,

να βοηθησουμε και εμεις τους cookies!

 

Επίσης, για κάποιον που χρησιμοποιεί τα CHT2.0 softkeys και δεν του αρέσουν τα άσπρα εικονίδια (η αλήθεια είναι ότι δεν ταιριάζουν στη φιλοσοφία της omega xt) μπορεί να τα αλλάξει με τα παρακάτω...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=793122

 

Ότι πρέπει για την Omega και αν συμφωνούν οι περισσότεροι... θα συνιστούσα να ενσωματωθούν.

 

Πολυ ωραια ειναι αλλα ειναι glass και μπορουν να μπουν μονο στην Dinik.

Αν βρουμε κανονικα να τα βαλω,

έψαξα (λιγο) αλλα δεν μπορεσα να βρω.

 

Ας απαντήσει ο "μάγειρας" γιατί μόλις κατέβασα την 19.2 και ετοιμαζόμουν:lol::lol:

Αφου βρήκα λίγο χρόνο! να μην πάει χαμένος..

off topic

Chef όλα καλά, το δύσκολο πέρασε είπε ο Δοκτωρ:)καλή συνέχεια!

 

Πολυ καλα νεα σημερα απο το πρωι,

Ελπιζω ολα να πανε καλα μεχρι τελος!

 

Εβαλες την v19.2??

Εντυπώσεις??

 

Όντως πολύ ωραία... Συμφωνώ!! ;) Να ενσωματωθούν όπως και όλα τα widget του νέου cht... :)

 

Τα widget του νέου cht ειναι οπλα μεσα στον φακελο Omega Files.

Ο καθενας μπορει να κανει εγκατασταση αυτα που θελει ή και ολα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ ολους

Τα widget του νέου cht ειναι οπλα μεσα στον φακελο Omega Files.

Ο καθενας μπορει να κανει εγκατασταση αυτα που θελει ή και ολα :)

LoL!!:p Δεν το είχα προσέξει και τα κατέβαζα ξανά...:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολυ ωραια ειναι αλλα ειναι glass και μπορουν να μπουν μονο στην Dinik.

Αν βρουμε κανονικα να τα βαλω,

έψαξα (λιγο) αλλα δεν μπορεσα να βρω.

 

Είναι ολίγον glass style αλλά δεν είναι το γνωστό dinik style. Από εκεί και πέρα, ότι αποφασίσει ο μάγειρας και η πλειοψηφία. Εξάλλου είναι κάτι που γίνεται πολύ εύκολα για να το κάνει και ο καθένας μόνος του. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ ολους

Πολυ ωραια ειναι αλλα ειναι glass και μπορουν να μπουν μονο στην Dinik.

 

Τα widget του νέου cht ειναι οπλα μεσα στον φακελο Omega Files.

Ο καθενας μπορει να κανει εγκατασταση αυτα που θελει ή και ολα :)

 

Για την dinik υπάρχουν άλλα, :) τώρα είμαι στο γραφείο και δεν μπορώ να τα ανεβάσω γιατί τα έχω στον υπολογιστή στο σπίτι.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, για κάποιον που χρησιμοποιεί τα CHT2.0 softkeys και δεν του αρέσουν τα άσπρα εικονίδια (η αλήθεια είναι ότι δεν ταιριάζουν στη φιλοσοφία της omega xt) μπορεί να τα αλλάξει με τα παρακάτω...

 

http://image-upload.de/image/gwwlvi/17e9e8b2f5.jpg

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=793122

 

Ότι πρέπει για την Omega και αν συμφωνούν οι περισσότεροι... θα συνιστούσα να ενσωματωθούν.

Πολυ ωραια ειναι αλλα ειναι glass και μπορουν να μπουν μονο στην Dinik.

Αν βρουμε κανονικα να τα βαλω,

έψαξα (λιγο) αλλα δεν μπορεσα να βρω.

Αρχίζω να σας χάνω. Τι εννοείς «μπορουν να μπουν μονο στην Dinik»; Εγώ τα έβαλα στην Omega 19.3 με CHT και παίζουν μια χαρά και φαίνονται και όμορφα...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρχίζω να σας χάνω. Τι εννοείς «μπορουν να μπουν μονο στην Dinik»; Εγώ τα έβαλα στην Omega 19.3 με CHT και παίζουν μια χαρά και φαίνονται και όμορφα...

 

Εννοεί ότι από άποψη εμφάνισης ταιριάζουν καλύτερα με το στυλ της dinik. Εντούτοις, όπως προείπα παρόλο που έχει αυτό το διακριτικό glass style, απέχει απ΄αυτό της dinik και απεναντίας πιστεύω ότι ταιριάζει σε όλες τις κλασσικές omega xt.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ας μας πει καποιος τι γινεται τελικα με την αλλαγη της ωρας +1 μπροστα....δοκιμασα και ξετικαρα την αυτοματη αλλαγη ωρας απο κοντρολ πανελ-προσωπικα-τηλεφωνο-gsm/umts αλλα σημερα ειχα παλι την ιδια ιστορια...

αν γνωριζει κατι καποιος ας βοηθησει.

thanks!

Link to comment
Share on other sites

ας μας πει καποιος τι γινεται τελικα με την αλλαγη της ωρας +1 μπροστα....δοκιμασα και ξετικαρα την αυτοματη αλλαγη ωρας απο κοντρολ πανελ-προσωπικα-τηλεφωνο-gsm/umts αλλα σημερα ειχα παλι την ιδια ιστορια...

αν γνωριζει κατι καποιος ας βοηθησει.

thanks!

 

1ο ποια Omega έχεις φλασσαρει,

2ο κανε soft reset και δες αν η επιλογή για αυτόματη αλλαγή ώρας είναι ξετικαρισμενη

3ο χρησιμοποιείς Destinator?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Είναι ολίγον glass style αλλά δεν είναι το γνωστό dinik style. Από εκεί και πέρα, ότι αποφασίσει ο μάγειρας και η πλειοψηφία. Εξάλλου είναι κάτι που γίνεται πολύ εύκολα για να το κάνει και ο καθένας μόνος του. :rolleyes:

 

Για την dinik υπάρχουν άλλα, :) τώρα είμαι στο γραφείο και δεν μπορώ να τα ανεβάσω γιατί τα έχω στον υπολογιστή στο σπίτι.

 

 

Αυτά είναι:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω για ποιο λόγο συνδέεται το τηλέφωνο στο ίντερνετ? Εννοώ εξαιτίας ποιας εφαρμογής... Γιατί ανοίγω τον arkswitch και βλέπω ότι δεν έχω κανένα πρόγραμμα ανοιχτό!!:worry: Έχω την 19.1...

 

Edit: Κι επίσης, έχω βάλει από το dial-up enabler να αποσυνδέεται μετά από ένα λεπτό, κι ενώ στην αρχή δούλευε μια χαρά, τώρα πλέον μένει ανοιχτό...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω για ποιο λόγο συνδέεται το τηλέφωνο στο ίντερνετ? Εννοώ εξαιτίας ποιας εφαρμογής... Γιατί ανοίγω τον arkswitch και βλέπω ότι δεν έχω κανένα πρόγραμμα ανοιχτό!!:worry: Έχω την 19.1...

 

Edit: Κι επίσης, έχω βάλει από το dial-up enabler να αποσυνδέεται μετά από ένα λεπτό, κι ενώ στην αρχή δούλευε μια χαρά, τώρα πλέον μένει ανοιχτό...

 

Γνωστό πρόβλημα build. Βάλε την 19.2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19.2 και από εμένα.

Και εγώ μαζί σου :wink:...Η 19.2 πολύ καλή.

Με την 19.3 κάτι πήγαινε στραβά... Διάφορα κολλήματα και ξεζούμισμα της μπαταρίας μέσα σε λίγες μεταμεσονύκτιες ώρες χωρίς χρήση, με αποτέλεσμα να σβήσει το κινητό και να μη χτυπήσει το ξυπνητήρι :angry:. Να μην πω για τη σειρήνα, λόγω χαμηλής φόρτισης της μπαταρίας, που χτυπούσε στις 5 το πρωί και σηκώθηκα με τα χέρια ψηλά!! :shoot: :scared:

 

@ioathe: ξέρω στα χω κάνει τούμπανο, αλλά σε ποια έκδοση δεν γινότανε συγχρονισμός της ώρας του pc?? Δε περιμένω να θυμάσαι, ρητορική η ερώτηση! Σε όσες έχω περάσει εγώ, ότι και να πειράξω, ο συγχρονισμός δε λέει να μας αδειάσει τη γωνιά :what:.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αντιγράψω στο φάκελο των windows τα εικονίδια για τα softkeys του CHT2 και δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τα παλιά, γιατί λέει χρησιμοποιούντε. Έκλεισα το sense από τις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης, αλλά πάλι μου λέει τα ίδια.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αντιγράψω στο φάκελο των windows τα εικονίδια για τα softkeys του CHT2 και δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τα παλιά, γιατί λέει χρησιμοποιούντε. Έκλεισα το sense από τις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης, αλλά πάλι μου λέει τα ίδια.

Χρησιμοποίησε τον resco explorer...

 

Γνωστό πρόβλημα build. Βάλε την 19.2.

Α στο καλό... Όποιο build επιλέγω στο τέλος βγαίνει με αυτό το πρόβλημα!! Γκαντεμιά!! :lol::lol:

Όποτε βρω χρόνο, θα αλλάξω... Εκτός κι αν με προλάβουν οι εξελίξεις...:rolleyes:

 

Επίσης, απενεργοποίησα τα softkeys του cht 2.0 και πλέον δεν καθυστερεί το sense να γυρίσει στην αρχική οθόνη, κτλ...:happy: Αν και είναι πολύ ωραία τα άτιμα...:O

To έχετε παρατηρήσει κι εσείς αυτό?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

1ο ποια Omega έχεις φλασσαρει,

2ο κανε soft reset και δες αν η επιλογή για αυτόματη αλλαγή ώρας είναι ξετικαρισμενη

3ο χρησιμοποιείς Destinator?

 

 

 

1.εβαλα την 19.3 ενω πριν με καποια v17 ειχα το ιδιο προβλημα με την ωρα

2.εκανα πολλα soft reset

3.χρησιμοποιω και το destinator7

Link to comment
Share on other sites

@cbirt

Αν η συσκευή του αδελφού σου έχει SPL 3.03 πρέπει να φλασσαρεις την 1,66 μαμά ρομ να γυρίσει στο παλιό spl και μετά μπορείς να κάνεις HSPL και να φλασσαρεις Omega.

 

Και εγώ μαζί σου :wink:...Η 19.2 πολύ καλή.

Με την 19.3 κάτι πήγαινε στραβά... Διάφορα κολλήματα και ξεζούμισμα της μπαταρίας μέσα σε λίγες μεταμεσονύκτιες ώρες χωρίς χρήση, με αποτέλεσμα να σβήσει το κινητό και να μη χτυπήσει το ξυπνητήρι :angry:. Να μην πω για τη σειρήνα, λόγω χαμηλής φόρτισης της μπαταρίας, που χτυπούσε στις 5 το πρωί και σηκώθηκα με τα χέρια ψηλά!! :shoot: :scared:

 

@ioathe: ξέρω στα χω κάνει τούμπανο, αλλά σε ποια έκδοση δεν γινότανε συγχρονισμός της ώρας του pc?? Δε περιμένω να θυμάσαι, ρητορική η ερώτηση! Σε όσες έχω περάσει εγώ, ότι και να πειράξω, ο συγχρονισμός δε λέει να μας αδειάσει τη γωνιά :what:.

 

Έμενα σ όλες μένει η ώρα κανονικά και δεν αλλάζει από το pc η ώρα.

 

 

1.εβαλα την 19.3 ενω πριν με καποια v17 ειχα το ιδιο προβλημα με την ωρα

2.εκανα πολλα soft reset

3.χρησιμοποιω και το destinator7

 

Το πιο πιθανό είναι να σου αλλάζει ώρα το destinator7.

Για το 2 δεν μου είπες μετά από επανεκκίνηση της συσκευής,

η επιλογή για αυτόματη αλλαγή ώρας είναι ξετικαρισμενη??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από sokeris

1.εβαλα την 19.3 ενω πριν με καποια v17 ειχα το ιδιο προβλημα με την ωρα

2.εκανα πολλα soft reset

3.χρησιμοποιω και το destinator7

 

 

Το πιο πιθανό είναι να σου αλλάζει ώρα το destinator7.

Για το 2 δεν μου είπες μετά από επανεκκίνηση της συσκευής,

η επιλογή για αυτόματη αλλαγή ώρας είναι ξετικαρισμενη??

 

 

για το 2 εννοεις να κλεισω εντελως συσκευη και να την ανοιξω?

το destinator7 αλλαζει την ωρα μονο οταν το τρεχω η γενικως εχει ρυθμισεις που συγχρονιζουν το ρολοι ακομα κι οταν δε τρεχει???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ένα "αισθητικό πρόβλημα" στην 19.2:

Στην οθόνη αναμονής όταν υπάρχει καποιο μηνυμα (email / sms) κάτω από το κουμπί αντί για ολίσθηση γράφει "ημα ή ολίσ" δηλ δεν χωράει και κόβεται η έκφραση... (πάτημα ή ολίσθηση???)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα σημερα απο το πρωι,

Ελπιζω ολα να πανε καλα μεχρι τελος!

 

Εβαλες την v19.2??

Εντυπώσεις??

Οχι ακόμα Γιάννη.

Τώρα ξεκινάω:)

 

edit:

Πρωτες εντυπώσεις απο 19.2....ΜΠΡΑΒΟ!

Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ένα "αισθητικό πρόβλημα" στην 19.2:

Στην οθόνη αναμονής όταν υπάρχει καποιο μηνυμα (email / sms) κάτω από το κουμπί αντί για ολίσθηση γράφει "ημα ή ολίσ" δηλ δεν χωράει και κόβεται η έκφραση... (πάτημα ή ολίσθηση???)

 

Ορθόν.

 

Προσπαθώ να αντιγράψω στο φάκελο των windows τα εικονίδια για τα softkeys του CHT2 και δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τα παλιά, γιατί λέει χρησιμοποιούντε. Έκλεισα το sense από τις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης, αλλά πάλι μου λέει τα ίδια.

 

Κάντο με το resco explorer ή με το Total Commander. To δεύτερο υπάρχει κανονικά στη rom.

 

Επίσης, απενεργοποίησα τα softkeys του cht 2.0 και πλέον δεν καθυστερεί το sense να γυρίσει στην αρχική οθόνη, κτλ...:happy: Αν και είναι πολύ ωραία τα άτιμα...:O

To έχετε παρατηρήσει κι εσείς αυτό?

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση:

Omega XT v19.4 with Cokkies Home Tab V2

 

Διαθέσιμη μόνο σε Omega XT With Co0kie's Home Tab v2.0

Νέο Build 23149 Windows CE: 5.2 Build 4173 (Thursday, September 23, 2010 3:54:05 PM)

 

Πληροφορίες στα πρώτα post!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το destinator7 αλλαζει την ωρα μονο οταν το τρεχω η γενικως εχει ρυθμισεις που συγχρονιζουν το ρολοι ακομα κι οταν δε τρεχει???

 

Σβήσε (αφου τον παρεις καπου backup) το φάκελο του destinator από την κάρτα

και δοκίμασε το,

Λογικά δεν θα σου ξανά αλλάξει η ώρα.

Ενημέρωσε με :)

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ένα "αισθητικό πρόβλημα" στην 19.2:

Στην οθόνη αναμονής όταν υπάρχει καποιο μηνυμα (email / sms) κάτω από το κουμπί αντί για ολίσθηση γράφει "ημα ή ολίσ" δηλ δεν χωράει και κόβεται η έκφραση... (πάτημα ή ολίσθηση???)

 

Εχει αναφερθεί αρκετές φόρες,

Είναι πολλοί χαρακτήρες και τους κόβει,

γιατριά δεν υπάρχει :)

 

Πρωτες εντυπώσεις απο 19.2....ΜΠΡΑΒΟ!

 

Ευχαριστώ :)

 

Πάντα γρήγορος ο Γιάννης αλλά λέω να περιμένω την συνέχεια του 23699! :rolleyes:

 

Και εμενα οι σειρα 2314x δεν ειναι απο τις αγαπημενες μου,

αλλα εχει πολλα download και την κραταω ακομα.

 

Να δούμε τι αρίθμηση θα εχει η νεα 2369x ???:!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σβήσε (αφου τον παρεις καπου backup) το φάκελο του destinator από την κάρτα

και δοκίμασε το,

Λογικά δεν θα σου ξανά αλλάξει η ώρα.

Ενημέρωσε με :)

 

Αν δεν τρέξει το destinator για να κλειδώσει δορυφόρους, δεν είναι σε θέση να του αλλάξει την ώρα από μόνο του. Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να το αφαιρέσει από την κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...