Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη και σε ολο το team συγχαρητηρια...Εβαλα μετα την 8 την 14,4 και φαινεται πολυ καλη...Συνεχιστε ετσι..Αν και πρεπει να δουμε λιγο και το οπτικο κομματι μην μας την λενε η Energy

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το wktask, το έχω προς εγκατάσταση σε ευχαριστώ.. Εννοούσα πως αφαιρώ την ύπαρξη του χ απο επάνω δεξιά, που μου πρότεινες λίγο παραπάνω

 

Αν θυμάμαι καλά αυτό το wktask είναι έτοιμο για τα 6.5.X και δεν υπάρχει το x πάνω δεξιά. Κάνω λάθος; Αν ναι... δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βομαδα σ ολους

 

Γιαννη και σε ολο το team συγχαρητηρια...Εβαλα μετα την 8 την 14,4 και φαινεται πολυ καλη...Συνεχιστε ετσι..Αν και πρεπει να δουμε λιγο και το οπτικο κομματι μην μας την λενε η Energy

 

Ευχαριστω πολυ :)

 

Όλες οι Omega είναι skinnable και μπορείτε να τις κάνετε οπτικά όπως θέλετε :)

 

Δεν νομιζω οτι μας την λενε, ισα ισα αν διαβασεις στο thread της Omega στο XDA θα δεις πολλα post που λενε το αντιθετο , ποσο πιο ομορφη ειναι η Omega απο την Energy ;)

 

Ολα αυτα ειναι αντικειμενικά βεβαια,

αλλα λειτουργικά δεν μπορει να μας κοντράρει κανένας!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ρομ ::indie:: Omega XT v3.0 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v1.8.5 v3.0. από τις 8 Ιουλίου και τις τελευταίες 2 βδομάδες μου βγάζει συνέχεια μικρο-προβληματάκια.

 

Λέω μικρο-προβληματάκια διότι δεν είναι και ιδιαίτερα σημαντικά μιας κι αφορούν το FB και την εφαρμογή του καιρού αλλά όσο να'ναι θέλω η συσκευή μου να λειτουργεί απροβλημάτιστα no matter what.

 

Σημειωτέον, ότι ΔΕΝ έχω αλλάξει συμπεριφορά στη χρήση του κινητού που να δικαιολογεί ή να είναι το αποτέλεσμα κάποιας ενέργειάς μου, αυτά τα προβλήματα.

 

Συγκεκριμένα, στην εφαρμογή του FB δεν κάνει ανανέωση παρά μόνο αν κάνεις logout & login ξανά - δεν υπήρχε πριν αυτό το "glitch".

 

Σήμερα το πρωί καθώς έκανα ανανέωση στο καιρό παρατήρησα ότι έγιναν update οι επόμενες μέρες, παρ'όλα αυτά η σημερινή έμεινε με θερμοκρασία και πρόβλεψη στη χθεσινή νύχτα (φεγγάρι κτλ) ! Δοκίμασα αρκετές φορές την ανανώση, έκανα restart το κινητό αλλά τίποτα.

 

Το παράδοξο και ο λόγος που δεν κάνει ανανέωση φαίνεται να είναι στο ότι χάθηκαν τα settings!!!

 

Πως και γιατί έγινε κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι έχει πειραχτεί στη συσκευή σου. Νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρία να βάλεις μια από τις τελευταίες rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανένας γιατί στο Ιστορικό Κλήσεων και τα μηνύματα δεν τις βγάζει κατά ημερομηνία αλλά ανακατεμένα τι κάνω λάθος ?

 

ΥΓ . Έχω εγκαταστημένη την 13.3 ELL

 

George.....

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Νέα Manila tabs:

 

Omegas DocumentBrowser 2.5.20174010

Omegas E-Reader

 

Κάνετε εγκατάσταση πρώτα το DocumentBrowser Tab και soft reset - μετά το E-Reader Tab και soft reset

 

Και τα δυο είναι στα Αγγλικά (δεν υπάρχει Ελληνική μετάφραση)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω τη φωτογραφία με το φυτό ?

 

http://img413.imageshack.us/img413/2432/omegaxtv40.jpg

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνετε εγκατάσταση πρώτα το DocumentBrowser Tab και soft reset - μετά το E-Reader Tab και soft reset

 

Φυσικά μόνο για όποιον τα θεωρεί απαραίτητα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω τη φωτογραφία με το φυτό ?

 

http://img413.imageshack.us/img413/2432/omegaxtv40.jpg

 

ευχαριστώ

 

Εδώ είσαι:

http://img827.imageshack.us/img827/3100/webvirus.jpg

 

http://img827.imageshack.us/img827/3100/webvirus.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να παρω HD2 για να δω μια τελεια ρομ "out of the box" :lol:

Πολλα συγχαρητηρια , ειναι απλα απαιχτη

 

Το μονο που εχω εντοπισει οτι δεν παιζει . ειναι το music id

 

Θα μπορουσες να βαλεις το shazam encore 2.1 στο επομενο build που παιζει απροβληματιστα

 

και παλι μπραβο , και ευχαριστω για την τελεια ROM:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους

 

Επρεπε να παρω HD2 για να δω μια τελεια ρομ "out of the box" :lol:

Πολλα συγχαρητηρια , ειναι απλα απαιχτη

 

Το μονο που εχω εντοπισει οτι δεν παιζει . ειναι το music id

 

Θα μπορουσες να βαλεις το shazam encore 2.1 στο επομενο build που παιζει απροβληματιστα

 

και παλι μπραβο , και ευχαριστω για την τελεια ROM:up:

 

Σ εμενα δουλευει το music id.

Το shazam encore 2.1 δεν μπορω να το βαλω γιατι δεν ειναι δωρεάν προγραμμα (αν δεν κανω λαθος).

 

Αν θελεις μπορεις να το βαλεις με cab και να κανεις delete το εικονιδιο του music id.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μονο που εχω εντοπισει οτι δεν παιζει . ειναι το music id

 

Είσαι σίγουρος Γιώργο; Παίζει δοκιμασμένα και από εμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο , το ξαναδοκιμασα πιο προσεκτικα και παιζει μια χαρα

 

Δεν ξερω για ποιο λογο , εχθες 2 φορες που δοκιμασα μου εβγαλε το μηνυμα οτι βρεθηκε το τραγουδι αλλα δεν μου εγραφε τον τιτλο και ζηταγε να κανω upgrade στο προγραμμα

Το ειχα ξαναδει στο ομνια 2 παλιοτερα αυτο το μηνυμα δοκιμαζοντας μια outdated version και υπεθεσα λανθασμενα οτι προκειται για την ιδια περιπτωση

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω την 13.2 Ελληνικη, και δεν ανανεωνονται οι καρτελες fb και twitter στην αρχικη του sense.Στο twitter μου γραφει σφαλμα συνδεσης και δεν κραταει τον κωδικό, ενω στο fb κανει ανανεωση η εφαρμογη αλλα δεν εμφανιζεται στην αρχικη οθονη τιποτα. Το κάνει και σε άλλον αυτό; Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω την 13.2 Ελληνικη, και δεν ανανεωνονται οι καρτελες fb και twitter στην αρχικη του sense.Στο twitter μου γραφει σφαλμα συνδεσης και δεν κραταει τον κωδικό, ενω στο fb κανει ανανεωση η εφαρμογη αλλα δεν εμφανιζεται στην αρχικη οθονη τιποτα. Το κάνει και σε άλλον αυτό;

 

και σε μενα μενη κολημενο εκει κ δεν κανει ανανεωση με την εκδοση ομεγα 12

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Facebook δεν χρησιμοποιώ για να σας βοηθήσω. Όσον αφορά το Twitter έχει αναβαθμιστεί σαν εφαρμογή γενικότερα και δεν υποστηρίζεται από το Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα :) Από χθες "φοράω" την 14.4 omega και πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου σε όλη την team για τη δουλειά και το μαγείρεμα :happy: :happy:

Μια ερώτηση μόνο, όταν βγάζουμε φωτογραφία και επιλέγουμε να είναι ενεργοποιημένο το φλας (υποχρεωτικά, όχι στο auto) το κινητό ανάβει το φλας αλλά μόνο κατά τη διάρκεια της φωτογράφισης και όχι από πριν, με αποτέλεσμα σε σκοτεινούς χώρους να εστιάζει στο πουθενά (στη μαύρη οθόνη του..). Αυτό στις officials roms δεν γινόταν, αλλά άναβε το φλας στην πρώτη "σκάλα" και απλά την στιγμή της λήψης φώτιζε δυνατότερα. Μπορώ να το ρυθμίσω από τη registry? Και αν ναι πως;;; :O Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φοράει η συσκευή τους cam drivers του Αμερικάνικου Leo. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στις οδηγιες για το task29

ρε παιδια ισχυουν ακομα αυτα για το ραδιο κτλ κτλ.

μηπως πρεπει να βαλω πιο καινουριο ραδιο?

επισης απαραιτητο ειναι το τασκ29, λεω να βαλω την καινουρια ρομ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Facebook δεν χρησιμοποιώ για να σας βοηθήσω. Όσον αφορά το Twitter έχει αναβαθμιστεί σαν εφαρμογή γενικότερα και δεν υποστηρίζεται από το Sense.

 

Ναι αλλα μεχρι το μεσημερι δουλευαν μια χαρα και τα 2:-)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την καινουρια ρομ , εχει τοσα μεσα που ζαλιστηκα!

το wifi δεν δουλευει ομως. κατι να κανω?

 

τελικα δουλεψε αλλα απο το οριτζιναλ ρυθμισεις του wifi

 

στην οθονη κλειδωματος δεν μπορω να βαλω την φωτογραφια που θελω . την εχω ορισει αλλα δεν την βαζει

σφαλμ στο CHT wall.exe , κατι να ρυθμισω?

Edited by ioathe
Διπλό post
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω την 13.2 Ελληνικη, και δεν ανανεωνονται οι καρτελες fb και twitter στην αρχικη του sense.Στο twitter μου γραφει σφαλμα συνδεσης και δεν κραταει τον κωδικό, ενω στο fb κανει ανανεωση η εφαρμογη αλλα δεν εμφανιζεται στην αρχικη οθονη τιποτα. Το κάνει και σε άλλον αυτό;

 

Twitter τελικά δούλεψε με wifi και ενημερώθηκε κανονικά:confused:

Fbook πατάω ανανέωση αλλά μένει στην 1η οθόνη ή βγάζει την καρτέλα ρυθμίσεων.Ξέρει κανείς τι κάνω εκεί?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στην οθονη κλειδωματος δεν μπορω να βαλω την φωτογραφια που θελω . την εχω ορισει αλλα δεν την βαζει

σφαλμ στο CHT wall.exe , κατι να ρυθμισω?

 

Τι ανάλυση έχει η φωτογραφία σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...