Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βάλεις wallpaper που υπάρχει σε υποφάκελο στην sd, πρέπει απαραιτήτως ο υποφάκελος να εχει ονομασία με λατινικούς (αγγλικούς) χαρακτήρες. Αν είναι στα Ελληνικά το wallpaper δεν αλλάζει.

Για να μην παραμορφώνει την μεγαλύτερη εικόνα επέλεξε από το μενού που αλλάζεις το wallpaper: Wide Portrait 960x800 και επίσης μπορείς να επιλέξεις επίσης στον επεξεργαστή για cHT, στη στη σελίδα "Διάφορες ρυθμίσεις" το είδος της ταπετσαρίας.

 

ναι αλλα οταν δεν την παραμορφωνει με τον τροπο που λες τοτε δεν την δειχνει ολολκηρη παρα μονο ενα κομματι της εικονας. παντα εαν εχεις επιλεγμενη μονο μια σελιδα

 

Ο Νικος σου εγραψε και αυτο:

και επίσης μπορείς να επιλέξεις επίσης στον επεξεργαστή για cHT, στη στη σελίδα "Διάφορες ρυθμίσεις" το είδος της ταπετσαρίας.

 

Κανε το και εισαι οκ (και διαλεξε κονονικο οχι σε Wide Portrait 960x800).

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο Νικος σου εγραψε και αυτο:

και επίσης μπορείς να επιλέξεις επίσης στον επεξεργαστή για cHT, στη στη σελίδα "Διάφορες ρυθμίσεις" το είδος της ταπετσαρίας.

 

Κανε το και εισαι οκ (και διαλεξε κονονικο οχι σε Wide Portrait 960x800).

 

Ο φίλος από ότι κατάλαβα θέλει στην οριζόντια κύληση των σελίδων να κυλάει και η εικόνα και για αυτό του λέω να επιλέξει WidePortrait 960Χ800.

 

Επίσης ξέχασα να πω ότι για να μην υπάρχουν παραμορφώσεις ο καλύτερος συνδυασμός είναι να υπάρχουν 4 οριζόντιες σελίδες.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγω τη v26 mε Co0kie's Home Tab v2.0 και όλα λειτουργούν μια χαρά!Ωραίο και το χρώμα του καινούργιου wallpaper.Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είδα ότι υπάρχει Igo Primo launcher ποια έκδοση Igo Primo συνεργάζεται πιο καλά με τη rom μας?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγω τη v26 mε Co0kie's Home Tab v2.0 και όλα λειτουργούν μια χαρά!Ωραίο και το χρώμα του καινούργιου wallpaper.Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είδα ότι υπάρχει Igo Primo launcher ποια έκδοση Igo Primo συνεργάζεται πιο καλά με τη rom μας?

 

Όλες το ιδιο καλα παιζουν :)

Καλο θα ηταν να βαλεις την νεότερη.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είδα ότι υπάρχει Igo Primo launcher ποια έκδοση Igo Primo συνεργάζεται πιο καλά με τη rom μας?

 

Δεν έχει να κάνει με τη rom αλλά το Primo 1.2 έχει κάποια θεματάκια με τα TTS Voices σε PDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τη rom αλλά το Primo 1.2 έχει κάποια θεματάκια με τα TTS Voices σε PDA.

 

Δεν το ήξερα, εγώ είμαι με την 1,1 ακόμα,

ευχαριστούμε για την ενημέρωση :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το ήξερα, εγώ είμαι με την 1,1 ακόμα,

 

To 1.1 δουλεύει άψογα. Με το 1.2 έχουμε ακόμα προβληματάκια στο porting από PNA σε PDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω το παθαινω αυτο με την φωνη στο igo8, πριμο δεν εχω δοκιμασει ακομη στην v26 που εβαλα προχτες.... στο igo8 γιατι γινεται???...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βασικα εγω το παθαινω αυτο με την φωνη στο igo8, πριμο δεν εχω δοκιμασει ακομη στην v26 που εβαλα προχτες.... στο igo8 γιατι γινεται???...

 

Τι παθαίνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω στα παιδια για τις παραπανω πληροφοριες οσον αφορα τα wallpapers. τωρα κατι αλλο. υπαρχει δυνατοτητα στα WM 6.5 να κανουμε καποια πατεντα για να εχουμε περισσοτερο εσωτερικη μνημη στο τηλεφωνο οπως γινεται με τις Android roms με μορφοποιηση καποιο partition της sd σε ext4 ext3 κτλ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω στα παιδια για τις παραπανω πληροφοριες οσον αφορα τα wallpapers. τωρα κατι αλλο. υπαρχει δυνατοτητα στα WM 6.5 να κανουμε καποια πατεντα για να εχουμε περισσοτερο εσωτερικη μνημη στο τηλεφωνο οπως γινεται με τις Android roms με μορφοποιηση καποιο partition της sd σε ext4 ext3 κτλ?

 

Πατέντα όχι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις μια light rom αλλά δεν το συνιστώ μιας και ότι υπάρχει (στην omega για παράδειγμα) είναι χρήσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το igo Primo V1.2 που βρήκα :rolleyes: και αλλάζοντας τις σχετικές τιμές στο sys.txt δούλεψε καλά.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν κάνω έξοδο απο το Igo συνεχίζει να είναι απενεργοποιημένο το Htc sense , έτσι πρέπει?Επίσης παρόλο που το κράτησα κάποια λεπτά σε καθαρό ουρανό δε μου βρήκε δορυφόρους, πρέπει να κάνω κάτι γι αυτό?Το destinator 7 που έχω βάλει δουλεύει άψογα παρεπιπτόντως..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για το Primo απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=273857

 

Για το θέμα που δεν επιστρέφει το Sense αφού το κλείσεις θα περιμένεις απάντηση από τον μάγειρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

έχω εγκαταστήσει την

Omega v26 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

και δεν μπορώ να κάνω hard reset

τι μπορώ να κάνω

 

ευχαριστώ

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

Οκ δοκίμασα μια έκδοση Primo 8.5.11.161797 και δουλεύει καλά η επιστροφή του Htc sense, άρα το πιο λογικό είναι να επηρεαζότανε απο την έκδοση που έβαλα.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

έχω εγκαταστήσει την

Omega v26 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

και δεν μπορώ να κάνω hard reset

τι μπορώ να κάνω

 

ευχαριστώ

 

Φλασσαρε πάλι την ρομ.

 

Οκ δοκίμασα μια έκδοση Primo 8.5.11.161797 και δουλεύει καλά η επιστροφή του Htc sense, άρα το πιο λογικό είναι να επηρεαζότανε απο την έκδοση που έβαλα.

 

Δεν νομιζω να ειναι απο την εκδοση του primo, μαλλον να κατι αλλο να ηταν.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω εγκαταστήσει την

Omega v26 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

και δεν μπορώ να κάνω hard reset

τι μπορώ να κάνω

 

Είσαι σίγουρος ότι ακολουθείς τα σωστά βήματα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To perform a HTC HD2 Leo hard reset with buttons

 

 

 

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

 

 

 

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

 

To perform a clear storage

 

1. On the Home screen, slide to the Settings tab and then tap Security > Factory reset.

2. Enter “1234 ” and then tap Yes.

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

To perform a HTC HD2 Leo hard reset with buttons

 

 

Σωστά, οπότε πας στην πρόταση του μάγειρα.... η μήπως καλύτερα να την ξανακατέβαζες από την αρχή για να είσαι σίγουρος.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Όπως δεσμεύτηκα, έκανα τον έλεγχο του νέου HTC Messaging Client, στο ιδιαίτερα απαιτητικό περιβάλον των 8000+ SMS μου, με την νέα V26 Omega XT with CHT2.0.

Από ομορφιά και φιλικότητα είναι πραγματικά καλύτερος από τον προκάτοχο του. Αλλά στην δυνατότητα διαχείρισης μεγάλου αριθμού μυνημάτων ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να υπάρχει πρόβλημα.

Άρα για όλους εμάς που χειριζόμαστε μεγάλο αριθμό μυνημάτων, η ιδιανική λύση συνεχίζει να είναι Omega V26 χωρίς HTC Messaging Client.

Κατά τα άλλα, ίσως η καλύτερη υλοποίηση Omega που έχω δοκιμάσει. Ωριμη, γρήγορη & λειτουργική, ότι πρέπει για απαιτητική χρήση.

:respect::thanks:

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά στην δυνατότητα διαχείρισης μεγάλου αριθμού μυνημάτων ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να υπάρχει πρόβλημα.

 

Όταν μιλάμε για 8000 sms θα έλεγα ότι δεν φταίει το HTC Messaging. :rolleyes:

 

Εντούτοις οφείλουμε να αναγνωρίσουμε ότι η native messaging εφαρμογή των windows έχει αποδειχθεί ιδιαίτερα ανθεκτική!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@ioathe

Γιάννη μου,

Συνέχεια μας ξεμυαλίζεις !:lol:

Πάνω που είχα στήσει την 25 ΑΨΟΓΑ και ήμουν πανευτυχής, ...να'σου πετιέται η 26!

Και φυσικά,... ενέδωσα ! Γι'άλλη μια φορά λοιπόν, πολύ καλή δουλειά : οι αισθητικές παρεμβάσεις σου μου άρεσαν πολύ, η ευκρίνεια όντως βελτιωμένη όπως και η ταχύτητα,οριακά βέβαια αφού δε νομίζω να υπάρχει πλέον πολύ περιθώριο :p.

Μόνο ένα θέμα εντόπισα : όταν πατήσεις στο tab mail και στη συνέχεια μπεις σε κάποιο folder, πχ εισερχόμενα, στη συνέχεια ανοίξεις ένα mail και το κλείσεις, ώσπου να αποφασίσεις ποιο είναι το επόμενο που θέλεις να κάνεις (να ανοίξεις άλλο, να σβήσεις), ουσιαστικά από μόνο του σε πετάει πάλι έξω, και για να συνεχίσεις πρέπει να ξαναμπείς πατώντας στο tab. Είναι πολύ κουραστικό για όποιον διαχειρίζεται μεγάλο όγκο mails.:(

Θα μπορέσεις γιατρέ μου να του ρίξεις καμμιά ματιά ?:rolleyes: Γιατί διαφορετικά θα πρέπει να γυρίσω στην 25...εκτός αν μας ετοιμάζεις κάτι νέο σε 26+ πολύ σύντομα...Ή μήπως συμβαίνει μόνο σε μένα και άρα πρέπει να την ξαναφλασάρω?:worry:

Σε ευχαριστούμε πολύ top chef μας!

:thanks:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα θέμα εντόπισα : όταν πατήσεις στο tab mail και στη συνέχεια μπεις σε κάποιο folder, πχ εισερχόμενα, στη συνέχεια ανοίξεις ένα mail και το κλείσεις, ώσπου να αποφασίσεις ποιο είναι το επόμενο που θέλεις να κάνεις (να ανοίξεις άλλο, να σβήσεις), ουσιαστικά από μόνο του σε πετάει πάλι έξω, και για να συνεχίσεις πρέπει να ξαναμπείς πατώντας στο tab.

 

Καλημέρα

 

Δέσποινα, όταν είσαι στα εισερχόμενα και ανοίξεις κάποιο mail αντί να το κλείσεις και να σε πετάξει στην αρχή δοκίμασε το πλήκτρο back (hard key) για να γυρνάς στα εισερχόμενα.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Δέσποινα, όταν είσαι στα εισερχόμενα και ανοίξεις κάποιο mail αντί να το κλείσεις και να σε πετάξει στην αρχή δοκίμασε το πλήκτρο back (hard key) για να γυρνάς στα εισερχόμενα.

Αποστόλη,

Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω !:thanks::clap:

Αν και με δυσκολεύει λίγο τώρα στην αρχή (τα hard buttons τα χρησιμοποιώ ελάχιστα), που θα πάει, θα το συνηθίσω :lol:

Τουλάχιστον μπορώ να περιμένω λίγο για την επόμενη version που πιστεύω θα το έχει λύσει το θέμα ο μάγειράς μας!

Δεν άντεχα να ξαναστήνω από την αρχή τόσο γρήγορα, και μάλιστα για να γυρίσω πίσω.:(

Νά'σαι καλά!:)

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...