Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σ ολους :)

Η νεα v26 ειναι έτοιμη σε ολες τις εκδόσεις και σύντομα θα ειναι διαθέσιμη για κατέβασμα :)

 

1. Δοκιμασε το και μας ενημερωνεις

2. Εχεις αλλη μπαταρια να δοκιμασεις? Μπορεις να βαλεις την μαμα 3,14 και να δοκιμασεις αν και με αυτήν εχεις μεγαλη κατανάλωση.

 

 

1. Δοκίμασα σε άλλο υπολογιστή και έκανε συγχρονισμό, οπότε είναι πρόβλημα του pc.

2. Δεν έχω άλλη μπαταρία , αλλά δοκίμασα χθες κάτιάλλο. άφησα να φορτίσει όλο το βράδυ και σήμερα βλέπω ότι προς το παρόν δεν χαλάει πολλή ενέργεια. θα περιμένω να δω και θα ενημερώσω.

Α, ξέχασα να πω ότι το τηλέφωνο είναι από αμερική. το έχω 8 μήνες. Οπότε δεν μπορώ να βάλω την official 3.14.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α, ξέχασα να πω ότι το τηλέφωνο είναι από αμερική. το έχω 8 μήνες. Οπότε δεν μπορώ να βάλω την official 3.14.

 

Στις συσκευές από Αμερική ήταν απαγορευτικό το να μπει οποιαδήποτε rom πριν της 3.14 γιατί είχε ασύμβατο radio και αν φλάσαρες μια τέτοια rom έκανες ανεπανόρθωτη ζημιά στη συσκευή. Η τελευταία όμως 3.14 που έχει συμβατό radio νομίζω ότι μπαίνει (χωρίς να το έχω δοκιμάσει ωστόσο) και με hspl όμως μιας και θεωρείται unofficial για τις αμερικάνικες συσκευές.

 

Στην παρούσα φάση δεν σε απασχολεί κάτι τέτοιο όμως. Μάλλον είναι θέμα της μπαταρίας μιας και μια pure omega από μόνη της δεν έχει παρουσιάσει ποτέ προβλήματα κατανάλωσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Επειδή η V26 θα είναι η επόμενη αναβάθμιση μου, μετά την άψογη V23 χωρίς HTC Messaging Client στην οποία έχω 'παρκάρει' προσωρινά λόγω απόλυτης ικανοποίησης, δεσμεύομαι να δοκιμάσω και τον νέο HTC Messaging client που έχει προσθέσει ο πολυτάλαντος μάγειρας μας. Με 8712 SMS (χθεσινό backup), θα μάθουμε σίγουρα αν τα καταφέρνει τόσο καλά όσο θα θέλαμε.

When ever you are ready μάγειρα... :)

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πείνα βλέπω ότι έχει πέσει.

Δεν κρατιόμαστε.. :rolleyes: :rolleyes:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με 8712 SMS (χθεσινό backup), θα μάθουμε σίγουρα αν τα καταφέρνει τόσο καλά όσο θα θέλαμε.

 

Με τόσα sms... θα συνιστούσα να μείνεις με rom χωρίς HTC Messaging client. Εντούτοις, έχει ενδιαφέρον μια δοκιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με 8712 SMS (χθεσινό backup), θα μάθουμε σίγουρα αν τα καταφέρνει τόσο καλά όσο θα θέλαμε.

 

Αυτό και αν είναι crash test για το HTC Messaging client :lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Με 8712 SMS (χθεσινό backup), θα μάθουμε σίγουρα αν τα καταφέρνει τόσο καλά όσο θα θέλαμε.

χαχα περιμενω να δω το crash test:D:D οπως και την 26αρα

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v26

 

Διαθέσιμη σε όλες τις εκδόσεις

 

Νέο Build 29017 AKU5312 Windows CE: 5.2.29017 (29017.5.3.12)

 

Διορθώθηκε το πρόβλημα που είχε το utask με το T9

Προσθήκη goggle search bar στον Opera

Νέα manila wallpaper (portrait + landscape σε όλα τα tabs) το παλιό θα το βρείτε στο My Documents > My Wallpapers folder

Προσθήκη Colored Weekends στο Calendar Tab

 

Πληροφορίες και Download στα πρώτα post :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!!:D Μπράβο Γιάννη για ακόμη μια φορά!!;) Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

κατεβάζω την έκδοση

Omega v26 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

και θα το ρίξω σε T-Mobile HD2 αγγλικό με σκοπό να το κάνω ελληνικό

ελπίζω να μην μου μείνει το κινητό στο χέρι

ευχηθείτε μου καλή τύχη :)

 

Καλημέρα παιδιά

κατεβάζω την έκδοση

Omega v26 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

και θα το ρίξω σε T-Mobile HD2 αγγλικό με σκοπό να το κάνω ελληνικό

ελπίζω να μην μου μείνει το κινητό στο χέρι

ευχηθείτε μου καλή τύχη :)

Edited by ioathe

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά

κατεβάζω την έκδοση

Omega v26 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

και θα το ρίξω σε T-Mobile HD2 αγγλικό με σκοπό να το κάνω ελληνικό

ελπίζω να μην μου μείνει το κινητό στο χέρι

ευχηθείτε μου καλή τύχη :)

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα, δουλεύει κανονικά και σε αυτό, αρκεί να ακολουθήσεις ρητά τις οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω καιρο να το ψαξω ποιο ειναι το καλυτερο radio που κυκλοφορει αυτη την στιγμη?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει hspl 2.08.HSPL

 

Radio 2.15.50.14

και είναι η Βάση Rom 3.14

λογικά κάτι αλλο δεν χρειάζεται να προσέξω σωστά;

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη εχω καιρο να το ψαξω ποιο ειναι το καλυτερο radio που κυκλοφορει αυτη την στιγμη?

 

Αυτό που φοράει και η τελευταία επίσημη... 2.15.50.14

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όλα οκ φαίνονται

άψογη δουλειά παιδιά

ευχαριστώ

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την 26 ολα φαινονται μια χαρα.

εχω ενα θεμα ομως που δεν ειναι απο την ρομ,ειναι απο το ραδιο χωρις τα ακουστικα.

μπορει να ακουσει κανεις χωρις ακουστικα? γιατι εγω οταν το βαζω να ακουσω παιζουν οι σταθμοι ολοι εξαισια αυτο το ζστζτστζστζσττστζσττζστζτσζσ αχαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

γιατι εγω οταν το βαζω να ακουσω παιζουν οι σταθμοι ολοι εξαισια αυτο το ζστζτστζστζσττστζσττζστζτσζσ αχαχαχχαχαχα

Αυτό το πιο?????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πιο?????? :lol::lol::lol::lol::lol:

 

το γνωστο σε ολους μας τζτζττζτζτζτζτζζτ

οταν δεν πιανει καποιο σταθμο !!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με έχει κουράσει το γεγονός ότι μετά το φλασάρισμα νέας ρομ, κατά την επαναφορά των συντομεύσεων του CHT, οι συντομεύσεις που περιέχουν επαφές, μπερδεύονται και πρέπει να τις ξαναβάλω από την αρχή. Να διευκρινήσω ότι η επαναφορά των επαφών γίνεται με το Pimbackup.

Υπάρχει μήπως άλλος τρόπος να επαναφέρω τις συντομεύσεις του CHT εκτός από την "Εισαγωγή Ρυθμίσεων" του αντίστοιχου μενού;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μολις εβαλα την 26 ολα φαινονται μια χαρα.

εχω ενα θεμα ομως που δεν ειναι απο την ρομ,ειναι απο το ραδιο χωρις τα ακουστικα.

μπορει να ακουσει κανεις χωρις ακουστικα? γιατι εγω οταν το βαζω να ακουσω παιζουν οι σταθμοι ολοι εξαισια αυτο το ζστζτστζστζσττστζσττζστζτσζσ αχαχαχχαχαχα

 

Θεωρητικά δουλεύει χωρίς ακουστικά. Πρακτικά... θα τα χρειαστείς και είναι λογικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ όλους :)

 

όλα οκ φαίνονται

άψογη δουλειά παιδιά

ευχαριστώ

 

Χαίρομε που σου αρεσε η Omega :)

 

Τέλεια!!:D Μπράβο Γιάννη για ακόμη μια φορά!!;)

 

Ευχαριστω Βασίλη,

επέστρεψε η συσκευή σου??

 

μολις εβαλα την 26 ολα φαινονται μια χαρα.

εχω ενα θεμα ομως που δεν ειναι απο την ρομ,ειναι απο το ραδιο χωρις τα ακουστικα.

μπορει να ακουσει κανεις χωρις ακουστικα? γιατι εγω οταν το βαζω να ακουσω παιζουν οι σταθμοι ολοι εξαισια αυτο το ζστζτστζστζσττστζσττζστζτσζσ αχαχαχχαχαχα

 

Τα ακουστικά χρειάζονται σαν κεραία, αν όμως είσαι σε περιοχή που ο σταθμος εχει δυνατό σήμα παίζει κανονικότατα και πολύ καθαρα, εδώ που μενω το εχω δοκιμάσει και σε μια περιοχη που πηγαίνω συχνά και πιανει πολλους σταθμους τελεία.

 

Με έχει κουράσει το γεγονός ότι μετά το φλασάρισμα νέας ρομ, κατά την επαναφορά των συντομεύσεων του CHT, οι συντομεύσεις που περιέχουν επαφές, μπερδεύονται και πρέπει να τις ξαναβάλω από την αρχή. Να διευκρινήσω ότι η επαναφορά των επαφών γίνεται με το Pimbackup.

Υπάρχει μήπως άλλος τρόπος να επαναφέρω τις συντομεύσεις του CHT εκτός από την "Εισαγωγή Ρυθμίσεων" του αντίστοιχου μενού;

 

Νικο δεν εχω ασχοληθεί με αυτο και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Τέλεια :) άντε να την δοκιμάσουμε

 

Την δοκίμασες? Εντυπώσεις?

 

Καλημέρα σε όλους,

Επειδή η V26 θα είναι η επόμενη αναβάθμιση μου, μετά την άψογη V23 χωρίς HTC Messaging Client στην οποία έχω 'παρκάρει' προσωρινά λόγω απόλυτης ικανοποίησης, δεσμεύομαι να δοκιμάσω και τον νέο HTC Messaging client που έχει προσθέσει ο πολυτάλαντος μάγειρας μας. Με 8712 SMS (χθεσινό backup), θα μάθουμε σίγουρα αν τα καταφέρνει τόσο καλά όσο θα θέλαμε.

When ever you are ready μάγειρα... :)

 

Και εγώ θα ήθελα να μας ενημερώσεις πως τα πάει ο νέος HTCmessaging client!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θελω να ρωτησω τι γινεται στην περιπτωση που το HSPL3 δεν μου βλεπει την usb συνδεση με το κινητο?

Προσπαθω να κανω νεα rom αλλα δεν με αφηνει. Το κινητο μου ειναι root και εχω κανει ολα οσα λεει στον οδηγο που εχω διαβασει στο φορουμ!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα!

 

Θελω να ρωτησω τι γινεται στην περιπτωση που το HSPL3 δεν μου βλεπει την usb συνδεση με το κινητο?

Προσπαθω να κανω νεα rom αλλα δεν με αφηνει. Το κινητο μου ειναι root και εχω κανει ολα οσα λεει στον οδηγο που εχω διαβασει στο φορουμ!

 

ευχαριστω

 

Τι root λες; Ποια συσκευή έχεις; Ότι συζητάμε εδώ είναι αποκλειστικά για το HD2. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...