Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(HD2 T-MOBILE DUAL BOOT Android, WM 7)

μια ερώτηση για σήμερα έχω παιδιά

γίνετε να βγάλω τα WM 7 και να παραμείνουν μέσα το DUAL BOOT Android και στην συνεχεια να περάσω Omega ROM ELL ? :)

ελπίζω να μην Η.Π.Α. μεγάλη πατάτα :X

 

Μπορείς να βάλεις την Omega και να έχεις dual boot Android,

WM7 και dual boot Android δεν γίνετε.

Η Omega έχει WM 6.5.x και δεν μπορείς να έχεις και WM7 και WM 6.5.x

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα όσα λες είναι σωστά, οπως κατάλαβες ο Dialer δεν υποστηρίζει landscape και μερικές φορες χαλάει και το skin και πρέπει να κάνεις rotate και να πατήσεις το τηλέφωνο για να επανέλθει.

 

Αν καποιος θελει landscape θα πρεπει να πατάει το αριστερό πλήκτρο συνέχεια οταν χρειάζεται για να το landscape, δεν υπάρχει άλλη λύση.

 

Ο Dialer βλεπω οτι υποστηριζει landscape

 

http://s3.postimage.org/11pzomcxw/Screen_Shot1.png

 

http://s3.postimage.org/11q1c5pfo/Screen_Shot2.png

 

Επιμενει ομως να γυρναει σε portrait οποτε θελει.

πχ βαλε την αρχικη εικονα σε landscape και ανοιξε τον dialer. Θα γυρισει σε portrait και μπορει να χαλασει και το skin.

Μετα με την αρχικη εικονα σε portrait ανοιξε τον dialer και μετα με το αριστερο πλκτρο τον βαζεις σε landscape και δουλευει μια χαρα. Και η οθονη εισερχομενης κλησης μενει στο landscape. Στην εξερχομενη κληση ομως παλι γυρναει σε portrait.

Επειδη λοιπον γυρναει οποτε θελει ειπα οτι θα ειναι κατι που διορθωνεται. Κριμα γιατι ειναι πολυ σπαστικο να το γυρνας καθε φορα και στην ουσια δεν μπορεις το εχεις μονιμα σε landscape.

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία καιρό τώρα , στο pc μου έχω Λειτουργικό : Ubuntu Linux 10.10 64-bit + Windows ΧΡ Home 32bit ! φυσικά πλέον δεν μπαίνω ποτε στα Windows διότι είναι εκνευριστικά αργά ...

όταν λοιπόν κάνω εγκατάσταση και αποτύχω :O

λέμε τώρα ,

απλός περνάω εκ νέου το λειτουργικό ! και τέλος :D

στο htc hd2 αν δεν πάει κάτι καλά καίγεται ? :cry:

γιατί ? :blink:

 

Το HD2 καταστρέφεται αν βάλεις λάθος radio (οδηγίες στο 1ο πόστ).

Κατά την εγκατάσταση της rom θα έχεις πρόβλημα μόνο αν βγάλεις το καλώδιο πριν τελειώσει η διαδικασία, αλλά δεν καταστρέφεται η συσκευή.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ όλους,

 

Το HD2 καταστρέφεται αν βάλεις λάθος radio (οδηγίες στο 1ο πόστ).

Κατά την εγκατάσταση της rom θα έχεις πρόβλημα μόνο αν βγάλεις το καλώδιο πριν τελειώσει η διαδικασία, αλλά δεν καταστρέφεται η συσκευή.

 

Νίκο καιρό είχαμε να σε ακούσουμε, welcome back :):)

 

Ο Dialer βλεπω οτι υποστηριζει landscape

 

Επιμενει ομως να γυρναει σε portrait οποτε θελει.

πχ βαλε την αρχικη εικονα σε landscape και ανοιξε τον dialer. Θα γυρισει σε portrait και μπορει να χαλασει και το skin.

Μετα με την αρχικη εικονα σε portrait ανοιξε τον dialer και μετα με το αριστερο πλκτρο τον βαζεις σε landscape και δουλευει μια χαρα. Και η οθονη εισερχομενης κλησης μενει στο landscape. Στην εξερχομενη κληση ομως παλι γυρναει σε portrait.

Επειδη λοιπον γυρναει οποτε θελει ειπα οτι θα ειναι κατι που διορθωνεται. Κριμα γιατι ειναι πολυ σπαστικο να το γυρνας καθε φορα και στην ουσια δεν μπορεις το εχεις μονιμα σε landscape.

 

Όπως είπες δεν υποστηρίζει ο Dialer full landscape.

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτό :(

Επίσης και μερικά tab του manila δεν υποστηρίζουν full landscape.

Και κάποια προγράμματα που κάνω εγκατάσταση εκ τον ύστερον δεν υποστηρίζουν full landscape.

 

Αν κάποιος θέλει να δουλεύει την συσκευή μόνο σε landscape θα δυσκολευτεί.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους. γιαννη το προβλημα με το ξυπνητιρη που χτύπαγε στις 2300 το βραδυ το ελεισα βγαζωντας τους ήχους απο το προγραμμα που ειναι μεσα απο στα προγραμματα οχι απο το ξυπνητιρη του μανίλα ο όποιος δουλεύει τελεια. απο την εκδοση 19 της ρομ και μετα εχω προβλημα με την ενημερώσει της θεσης μου. οταν συνδεομαι με τον παροχο βονταφον στο ιντερνετ. μονο οταν συνδεομαι με WiFi ενημερώνεται.καμια λυση ; ευχαριστώ

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νίκο καιρό είχαμε να σε ακούσουμε, welcome back :):)

 

Μαζί με τον Νίκο έρχονται και τα νέα builds... :rolleyes:

 

28245 AKU 5310

http://dl.dbank.com/c0l6yypniy

Password: JVpEPqcf

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους. γιαννη το προβλημα με το ξυπνητιρη που χτύπαγε στις 2300 το βραδυ το ελεισα βγαζωντας τους ήχους απο το προγραμμα που ειναι μεσα απο στα προγραμματα οχι απο το ξυπνητιρη του μανίλα ο όποιος δουλεύει τελεια. απο την εκδοση 19 της ρομ και μετα εχω προβλημα με την ενημερώσει της θεσης μου. οταν συνδεομαι με τον παροχο βονταφον στο ιντερνετ. μονο οταν συνδεομαι με WiFi ενημερώνεται.καμια λυση ; ευχαριστώ

 

Το προβλημα με τον καιρο εχει να κανει με τον server του καιρου,

θα φτιάξει μονο του.

 

Καλο θα ηταν να βαλεις την νεα v25 η οποια απο χτες ειναι διαθεσιμη και με το νεο build 29013.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφυγα ποτέ. :):)

Δουλειές είχα, έστεινα το site μου.:lost:

 

Μαζί με τον Νίκο έρχονται και τα νέα builds... :rolleyes:

 

28245 AKU 5310

http://dl.dbank.com/c0l6yypniy

Password: JVpEPqcf

 

Δηλαδή να περιμένουμε την ν26 σύντομα; :w00t:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

v26 θεωρώ πως θα έχουμε όταν πάρουμε στα χέρια μας το 29017.

 

Ή και νεότερο :)

Στην ιδια εκδοση v25 ανεβασα για οσους θελουν να δοκιμάσουν το 29013 build.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Zητω αυγγνωμη, ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει προγραμμα group sms που να υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοείς 'group sms'; Και με την εφαρμογή για sms που έχει η συσκευή μπορείς να στείλεις ένα sms ταυτόχρονα σε πολλούς παραλήπτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω καταταξει σε ομαδες τις επαφες μου πχ φιλοι, εργασια κλπ και θελω να στελνει αυτοματα σε μια ομαδα απο αυτες...Εχω βρει προγραμμα αλλα στελνει μονο 70 sms.
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτό το πρόβλημα (ή δεν μπορω να το καταλάβω)

θα ήθελα να το κοιτάξουν 3-4 ακομα αν ειναι ευκολο και να μας ενημερώσουν.

Ισχύει αυτό που αναφέρει ο geob, μέχρι τώρα βέβαια δεν το είχα αντιληφθεί γιατί ποτέ δεν παίρνω τα mails μου όντας "πάνω" στο mail tab :happy:- τα παίρνω από το home tab μέσω shortcut του send&receive all ή του ActiveSync. Αν έχω νέα mails, το βλέπω στο notification του CHT, πατώ στο notification και τότε μεταφέρομαι στο mail tab, που στην περίπτωση αυτή ενημερώνεται κανονικά (...αλλά νομίζω ότι καθυστερεί λίγο περισσότερο απ'ότι στο παρελθόν).Γι'αυτό και δεν ξέρω αν σε άλλες ROM υπάρχει άλλη συμπεριφορά.

Δέσποινα μπορείς να τις περάσεις με το Pim Backup και να τις κάνεις delete όλες από το Options > Delete All > Contacts κτλ ...

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Pim Backup για Appointments - Call logs - Contacts - Speed Dials + tasks και το SBP Backup για τα sms - mms και email.

Γιάννη, την ξέρω αυτή την επιλογή, μάλιστα επειδή είμαι ...πολύ ανασφαλής τύπος :O εδώ και χρόνια παίρνω backup και με το pim και με το spb και με το sprite !! Η αλήθεια είναι ότι έχω τα πάντα στο τηλεφωνάκι μου (από την ...προϊστορική εποχή του Mio A701!) και τρέμω μην τα χάσω. Τελικά βέβαια από τότε που έχει exchange server η εταιρεία, με εξυπηρετεί πολύ καλύτερα contacts & calendar να τα φέρνω πάντα από τον server (κρατηθείτε ... σε κάθε φλασάρισμα χρειάζομαι περίπου 2,5 ώρες για να έχω στο hd2 μου τα 2500 contacts,τα 4800 "appointments" & τα mails της εβδομάδας, συνήθως γύρω στα 200...:().[γι'αυτό κάθε φορά που βγάζεις νέα ρομ, απο τη μια :dance:και από την άλλη :knife: :lol:]Από το pim φέρνω μόνο το call log - παλιότερα έφερνα και τα sms, αλλά μετά από κάτι προβληματικά restore, κατέληξα στο myphone για τα sms. Τα sprite & spb τα έχω τελικά ...για το μάτι.

Τώρα, στην ουσία : v. 25 ->εξαιρετική μέχρι ώρας :clap:

Μόνο κάτι περίεργο μου κάνει το ΧΤ9 μερικές φορές, σαν να δέχεται το πρώτο γράμμα ανεξάρτητα, και να ξεκινάει το ΧΤ9 από το δεύτερο, δημιουργώντας κάποια μικροπροβληματάκια, αλλά ακόμη δεν είμαι σίγουρη πότε το κάνει ...όταν καταλάβω καλύτερα τι γίνεται θα στο αναφέρω ..."επισήμως". Πιο πολύ το παρατήρησα όταν ξεκινάω να γράφω στο Google. Θα το ψάξω όμως περισσότερο, και αν ισχύει θα σε ενημερώσω.

Ένα τελευταίο : Στον όπερα που έχεις στην ομέγα, όταν θέλεις να googlάρεις, πρέπει να πληκτρολογήσεις τη διεύθυνση του google, να περιμένεις να το "φορτώσει" κλπ. Αν δεν κάνω λάθος στις περισσότερες roms (και στην επίσημη, αν θυμάμαι καλά...μετά από τόσο καιρό) με του που πατάς πάνω στο address bar, εμφανίζεται αυτόματα και το παραθυράκι του google ...έτοιμο για απευθείας αναζήτηση - κάτι ανάλογο υπάρχει και στον opera10 (που χρησιμοποιώ καμμιά φορά για "καλύτερο" flash support). Σε μένα που ...googlάρω πολύ, θα ήταν πολύ βοηθητικό κάτι τέτοιο. Αν νομίζεις ότι θα ήταν και για τους υπόλοιπους, μήπως όταν βρεις χρόνο - να το κοίταζες λίγο?

Και όπως πάντα ...:thanks: για την απίθανη δουλειά σου !

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω καταταξει σε ομαδες τις επαφες μου πχ φιλοι, εργασια κλπ και θελω να στελνει αυτοματα σε μια ομαδα απο αυτες...Εχω βρει προγραμμα αλλα στελνει μονο 70 sms.

Παιδία σας χαιρετώ . .

Είμαι καινούργιος στον χώρο και ανεκπαίδευτος στο αντικείμενο . .

Αλά μπήκα στο Forum και μέσα από της απορίες και τα προβλήματα που

αντιμετωπίζεται μπήκα στην φιλοσοφία .

Έτσι πέρασα την 24 και κατόπιν την 25 . . . δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής .

Έχω όμως μία απορία και θα ήθελα την βοήθεια σας . Αν υπάρχει λύση .

Όταν καλώ ένα νούμερο η Οθόνη σβήνει . . . και πρέπει να πατήσω ένα

από τα κάτω πλήκτρα για να ξανά ανοίξει .

Αυτό κάνει την διαδικασία δύσχρηστη και θα ήθελα να ξέρω αν είναι θέμα Συσκευής η Λειτουργικού και αν μπορώ να την κρατήσω αναμμένη .

Ευχαριστώ . .

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδία σας χαιρετώ . .

Είμαι καινούργιος στον χώρο και ανεκπαίδευτος στο αντικείμενο . .

Αλά μπήκα στο Forum και μέσα από της απορίες και τα προβλήματα που

αντιμετωπίζεται μπήκα στην φιλοσοφία .

Έτσι πέρασα την 24 και κατόπιν την 25 . . . δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής .

Έχω όμως μία απορία και θα ήθελα την βοήθεια σας . Αν υπάρχει λύση .

Όταν καλώ ένα νούμερο η Οθόνη σβήνει . . . και πρέπει να πατήσω ένα

από τα κάτω πλήκτρα για να ξανά ανοίξει .

Αυτό κάνει την διαδικασία δύσχρηστη και θα ήθελα να ξέρω αν είναι θέμα Συσκευής η Λειτουργικού και αν μπορώ να την κρατήσω αναμμένη .

Ευχαριστώ . .

 

Σβήνει αμέσως ή μόλις το βάλεις στο αυτί;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@kyklades:

Καταρχήν αν θες γράψε όπως όλοι μας... υπάρχει λόγος που γίνεται αυτό.

 

Δεύτερον όσον αφορά τα προγράμματα πλοήγησης, αν είναι εκδόσεις για windows mobile παίζουν αλλά με τις σχετικές τροποποιήσεις (κυρίως λόγο ανάλυσης). Αν έχεις τόση εμπειρία στο χώρος όπως λες φαντάζομαι ότι δεν θα έχεις πρόβλημα να τα προσαρμόσεις.

 

Τέλος αν τα προγράμματα αυτά δεν είναι επίσημα αγορασμένα... ας είμαστε πιο διακριτικοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω καταταξει σε ομαδες τις επαφες μου πχ φιλοι, εργασια κλπ και θελω να στελνει αυτοματα σε μια ομαδα απο αυτες...Εχω βρει προγραμμα αλλα στελνει μονο 70 sms.

Αν πας στη registry στο

HKLM\Software\Jataayu\Messaging

και πειράξεις την default τιμή του MaxRecipients από 10 (ή 50 αν έχεις χρησιμοποιήσει το BsbTweaks), μπορείς να αυξήσεις κατά πολύ τον αριθμό των max sms recipients του standard HTC Messaging. Δοκίμασα το 600, και φαίνεται να το δέχεται, και να μπορώ να επιλέξω ομάδα με σχεδόν 600 άτομα. Δεν ξέρω βέβαια αν τελικά το στέλνει όταν πατήσεις send ή αν γίνεται κάποια ...καταστροφή (...δεν είχα κάποιο sms κατάλληλο και για τους 600 της ομάδας που επέλεξα για να το δοκιμάσω :lol: !). Αν το δοκιμάσεις, έχε πρόχειρο ένα καλό backup, και εύχομαι να μη σου χρειαστεί !

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά by default στην Omega οι max recipients είναι 100.

Νομίζω ότι προ ολίγου που μπήκα στη registry είδα 10...αλλά μπορεί να ήταν 100 και να μην είδα καλά :)

Ο ioathe (ή κάποιος άλλος με v. 25 που δεν έχει πειράξει την τιμή) θα μας πει. Μήπως ξέρεις αν "χαλάει" κάτι άλλο αυξάνοντας αρκετά αυτή την τιμή ? :worry:

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε NIKOLAOS68 το κάνει μόλις πατήσω την Ομιλία .

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ξέρεις αν "χαλάει" κάτι άλλο αυξάνοντας αρκετά αυτή την τιμή ? :worry:

 

Θεωρητικά δεν χαλάει. Πρακτικά δεν ξέρω όμως ποιο είναι το ασφαλές όριο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε NIKOLAOS68 το κάνει μόλις πατήσω την Ομιλία .

 

Δεν έχω βάλει την ν25 και δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ.

 

Πάντως μάλλον κάποιο πρόγραμμα έχεις βάλει ή κάποια ρύθμιση έχεις κάνει και στο κάνει αυτό. Καλό θα είναι να αναφέρεις τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει.

Αρχικά δοκίμασε να επανεκινήσεις τη συσκευή (soft reset) και πες μας τι έγινε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που έχω περασμένα είναι :

 

htcAddicts_cleanRAM

HTCGSensorConfig_1.1

Jetcet Print HD2 5.4.1187

MetalDetector

RemoteAccessSetup.v1.7r1

 

Θα κάνω (soft reset) και θα σα πω .

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμία διαφορά .

Μήπως έκανα κάποιο λάθος στην εγκατάσταση ?

 

Πρώτα έτρεξα το HSPL3 δύο φορές .

Την πρώτη στο 2.08.00

Και την δεύτερη 2.08.HSPL

 

Μετά πέρασα Radio Leo 2.15.50.14

 

Και τέλος Omega_v25 XT with Co0kie’s Home Tab v2.0

 

Με την ίδια διαδικασία είχα πέραση και την 24 και δούλευαν όλα ΚΑΛΑ ! !

HTC HD2

Omega XT v27 Με Co0kie's Home Tab v2.0

Radio 2.15.50.14 Και όλα καλά ! !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...