Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Οταν λυθουν ολα τα προβληματα της 22.Χ θα την δοκιμασω!

 

Όσο την έχω δουλέψει δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα, το αντίθετο μάλιστα! Βάλτη άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Έχω την 22 και παρατηρώ προβλήματα στη χρήση των ανάστροφων διακοπτών.

Ο διακόπτης των wifi,σιγής,δόνησης και εναλλαγής καιρού δουλεύουν κανονικά.

Υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στους διακόπτες τηλεφώνου και κατάστασης αεροπλάνου, δηλαδή πατώντας πάνω τους, πότε δουλεύουν και πότε όχι. Και όποτε δουλέψουν το κάνουν πιο αργά απο ότι συνήθως. Ο διακόπτης του bluetooth δεν ενεργοποιείτε καθόλου. Όσες φορές και αν τον πατήσω και όση ώρα και αν περιμένω δεν ενεργοποιείτε ποτέ. Αντίθετα όταν ενεργοποιήσω απο τις ρυθμίσεις το bluetooth .τότε ο διακότης το απενεργοποιεί ,με μια καθυστέρηση βέβαια.

Το τηλέφωνο έχει πάνω όλα τα προγράμματα που είχε και με άλλες omega ,όπως και το ίδιο radio 2.15.

Επίσης κατα τον τερματισμό μιας κλήσης (τις πιο πολλές φορές και όχι πάντα) παρουσιάζεται το φαινόμενο που είχα και στο παρελθον, δηλαδή με την απομάκρυνση της συσκευής απο το αυτί ,η οθόνη είναι σβησμένη αντι να μου δείχνει τις επιλογές τερματισμού κλήσης κλπ, και επανέρχεται μετά απο μερικά δευτερόλεπτα αφού όμως πρώτα αναβοσβήσει μερικές φορές στην προσπάθειά μου να τερματίσω την κλήση (δείχνοντάς μου την οθόνη κλειδώματος και σβήνοντας πάλι)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχω πρόβλημα με το switch των διακοπτών, όλα δουλεύουν κανονικά. Όσον αφορά αυτό του τηλεφώνου λογικό είναι να καθυστερεί λίγο μιας και περιμένει να ολοκληρωθεί η διαδικασία για να ενημερωθεί.

 

Επίσης, όσον αφορά το τελευταίο που αναφέρεις... έχεις ενεργοποιημένο το CHT lockscreen;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Και όποτε δουλέψουν το κάνουν πιο αργά απο ότι συνήθως

 

Δεν έχω πρόβλημα με το switch των διακοπτών, όλα δουλεύουν κανονικά. Όσον αφορά αυτό του τηλεφώνου λογικό είναι να καθυστερεί λίγο μιας και περιμένει να ολοκληρωθεί η διαδικασία για να ενημερωθεί.

 

Επίσης, όσον αφορά το τελευταίο που αναφέρεις... έχεις ενεργοποιημένο το CHT lockscreen;

 

CHT lockscreen όχι δεν το χρησιμοποιώ ποτέ.Την οθόνη κλειδώματος την βλέπω μάλλον γιατί πατάω το κουμπί ''κλείσιμο'' , τι άλλο να πατήσω σε μια μαύρη οθόνη για να τερματίσω μια κλήση :(

 

Αυτό με τον διακόπτη bluetooth είναι :X

 

 

εδιτ: θα δοκιμάσω την V 22.5 dinik 29007 :lol:

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! από χθες έβαλα και εγώ την 22 και για πρώτη φορά βλέπω το κινητό τόσο γρήγορο και χωρίς προβλήματα!Μπραβό παιδία κάνατε φανταστική δουλειά!

Θέλω να ρωτήσω όμως το tab με τα προγράμματα πως μπορώ να το απενεργοποιήσω από το μανίλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να ρωτήσω όμως το tab με τα προγράμματα πως μπορώ να το απενεργοποιήσω από το μανίλα?

 

http://omegaroms.omgforum.net/go/aHR0cDovL2h0ZmUvZGwvOTEzNjY2NDUvMGVhYmU0YS9IaWRlX01hbmlsYV9Qcm9ncmFtc19UYWIuY2FiLmh0bWw=

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άστο χωρίς μπαταρία για λίγο και μετά δοκίμασε. Σε bootloader μπαίνει;

 

Για ποσο λιγο? 10 λεπτα την εβγαλα αλλα δεν κανει τιποτα. Ουτε σε bootloader μπαινει.

Εχω πανικοβληθει, του εβγαλα τα ματια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους.

 

Ωχ Νικο, αυτο δεν ειναι καλο,

μηπως να βαλεις την νεα v22.5 (έκανα και Dinik για σένα;) )

και στο στήσιμο να δεις πιο πρόγραμμα φταίει και κάνει το προβλημα?

 

Αυτό είχα σκοπό να κάνω. :D:thanks:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Για ποσο λιγο? 10 λεπτα την εβγαλα αλλα δεν κανει τιποτα. Ουτε σε bootloader μπαινει.

Εχω πανικοβληθει, του εβγαλα τα ματια?

 

Οταν το ανοιξεις δεν βγαζει τιποτα?

Δοκιμασε να βγαλεις και την sd καρτα τελειως και ανοιξε το.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με την 22.5 dinik ενεργοποιείτε το bluetooth με τον ανάστροφο διακόπτη !

Τι γίνεται;

Θα δοκιμάσω μια παλιότερη

.

.

.

Με την 19.1 ΧΤ λειτουργεί αμέσως.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Οταν το ανοιξεις δεν βγαζει τιποτα?

Δοκιμασε να βγαλεις και την sd καρτα τελειως και ανοιξε το.

 

Δεν ανοιγει καθολου. Εχω βγαλει και την καρτα. sim δεν εβαλα καθολου.

Το εχω αφησει πολυ ωρα χωρις μπαταρια αλλα δεν ανοιγει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με την 22.5 dinik ενεργοποιείτε το bluetooth με τον ανάστροφο διακόπτη !

Τι γίνεται;

Θα δοκιμάσω μια παλιότερη

.

.

.

Με την 19.1 ΧΤ λειτουργεί αμέσως.

 

Έβαλα την 22.5 και δοκίμασα να ανοίξω το bt και δεν ενεργοποιείτε.

Όμως το ανάποδο γίνεται με το διακόπτη, δηλαδή απενεργοποιείτε.

 

edit: το ίδιο συμβαίνει και με τους διακόπτες wifi, Αποσύνδεση. Ο διακόπτης απενεργοποίησης του τηλεφώνου δουλεύει κανονικά.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 22.5 και δοκίμασα να ανοίξω το bt και δεν ενεργοποιείτε.

Όμως το ανάποδο γίνεται με το διακόπτη, δηλαδή απενεργοποιείτε.

 

edit: το ίδιο συμβαίνει και με τους διακόπτες wifi, Αποσύνδεση. Ο διακόπτης απενεργοποίησης του τηλεφώνου δουλεύει κανονικά.

 

Είπα και γω. Μόλις είχα αρχίσει να ανησυχώ για το τηλέφωνο.

Μόλις πέρασα την 22.5 XT και όλα καλά :D

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ χθες την 22 ΧΤ. μέχρι στιγμής κανένα προβλημα, όλα είναι μια χαρά, απλά κάπου κάπου τρώει κάποια παγώματα το κινητό.. καμιά φορά επισης κολλάει και στο opera.. αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος. με τους διακόπτες δεν έχω κάποιο θέμα. Επίσης έχει πολλά προγράμματα που δεν ξέρω τι κάνουν κάποια από αυτά, αλλά οκ, θα τα βρω στην πορεία.

μια ερώτηση, πως μπορώ να αλλάξω το φόντο?πήγα στις ρυθμίσεις να το κάνω, αλλά μπερδεύτηκα! :(

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 22 ΧΤ επιτελους ειχε καποια θεματακια που αναφερθηκαν προηγουμενος, εκανα task29 δεν ξερω αν επαιξε ρολο αλλα ολα ειναι οκ! Ειχα κολησει στις μαμα ρομ αλλα τωρα ειδα οτι δεν παιζοντε οι ωμεγα ταχυτατες πολυ ελευθερο χωρο πιο ωραιο μενου λειτουργειες...κλπ επισης παρατηρησα οτι το κινητο φορτιζει σε λιγοτερο χρονο. Συνχαριτηρια για την εξοχη δουλεια!

Εχω μια απορια το copilot πως το κανω εγκατασταση? με το αρχειο autorun που εχω δεν εγκαθιστατε!

Edited by tral
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω την επίσημη rom της HTC για να το επιστρέψω με εγγύηση λόγω προβλημάτων στις κλήσεις, αλλά ενώ ακολουθώ τις οδηγίες στην λευκή οθόνη κολλάει στο "loading..." και δεν βγάζει το μήνυμα να πατήσω το end call κουμπί (έχει μείνει εκεί για 15-20 λεπτά. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Έχω εγκατεστημένη την 19.1 ELL έκδοση.

Edited by Palp
Link to comment
Share on other sites

Είπα και γω. Μόλις είχα αρχίσει να ανησυχώ για το τηλέφωνο.

Μόλις πέρασα την 22.5 XT και όλα καλά :D

 

Το βρήκα τι φταίει.

Με τον chteditor -> διάφορες ρυθμίσεις, στο κάτω μέρος της σελίδας Bluetooth ανιχνέσιμο, πρέπει να είναι στη θέση off, γιατί αλλιώς ενεργοποιεί την κατάσταση ανίχνευσης.

Έτσι ο Διακόπτης λειτουργεί κανονικά. :cool:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τι φταίει.

Με τον chteditor -> διάφορες ρυθμίσεις, στο κάτω μέρος της σελίδας Bluetooth ανιχνέσιμο, πρέπει να είναι στη θέση off, γιατί αλλιώς ενεργοποιεί την κατάσταση ανίχνευσης.

Έτσι ο Διακόπτης λειτουργεί κανονικά. :cool:

 

Φτου.....Μόλις πέρασα (και έστησα) την 22.5 XT.

Έχω όμως ένα backup την 22 dinik ,και μπορώ να την ξαναφλασάρω :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ να βάλω την επίσημη rom της HTC για να το επιστρέψω με εγγύηση λόγω προβλημάτων στις κλήσεις, αλλά ενώ ακολουθώ τις οδηγίες στην λευκή οθόνη κολλάει στο "loading..." και δεν βγάζει το μήνυμα να πατήσω το end call κουμπί (έχει μείνει εκεί για 15-20 λεπτά. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Έχω εγκατεστημένη την 19.1 ELL έκδοση.

 

Ακολουθείς τις διαδικασίες που περιγράφονται στο πρώτο post του thread του HD2 για φλασάρισμα μέσω της κάρτας μνήμης;

 

μια ερώτηση, πως μπορώ να αλλάξω το φόντο?πήγα στις ρυθμίσεις να το κάνω, αλλά μπερδεύτηκα! :(

 

Στο home screen επιλέγεις Μενού / Καθορισμός Ταπετσαρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς τις διαδικασίες που περιγράφονται στο πρώτο post του thread του HD2 για φλασάρισμα μέσω της κάρτας μνήμης;

Έχω κατεβάσει το 3.14 ROM, το έχω κάνει extract και έχω περάσει στο root της κάρτας μνήμης το RUU_signed.nbh ως LEOIMG.nbh. Κάνω restart με volume down πιεσμένο, βγάζει την έγχρωμη οθόνη, πηγαίνει στην λευκή μετα γράφοντας "loading..." και εκεί σταματά.

Δοκίμασα με το HSPL 2.08.000 και 2.08.HSPL με το ίδιο αποτέλεσμα (hacked και restored).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω κατεβάσει το 3.14 ROM, το έχω κάνει extract και έχω περάσει στο root της κάρτας μνήμης το RUU_signed.nbh ως LEOIMG.nbh. Κάνω restart με volume down πιεσμένο, βγάζει την έγχρωμη οθόνη, πηγαίνει στην λευκή μετα γράφοντας "loading..." και εκεί σταματά.

Δοκίμασα με το HSPL 2.08.000 και 2.08.HSPL με το ίδιο αποτέλεσμα (hacked και restored).

 

Φόρμαρε την κάρτα μνήμης σε FAT32 και βάλε μέσα μόνο το LEOIMG.nbh και τίποτε άλλο και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εμενα καπως ετσι εγινε και δεν ξανα ανοιξε.

Το βαζω στο ρευμα και ουτε το λαμπακι αναβει.

Ειμαι για το service?

 

Τα πράγματα δεν είναι καλά. Το θέμα είναι ότι εάν έχει κρατήσει το HSPL η συσκευή σου... δεν σε καλύπτει η εγγύηση.

 

Είσαι στην Αθήνα; Μήπως να του ρίξω μια ματιά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...