Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπειτα απο εγκατάσταση της "Omega_v20.21685_ELL_XT_with_CHTv2.0" έχω τα εξης θεματάκια:

1) Το Destinator 7 δεν ανοίγει καν... σημειώνω ότι μου δούλευε μια χαρα με όλες τις παλιές Omega εως 17.3 που είχα, τις stock Rom, αλλά και στο παλιό μου Diamond δουλευε πολυ καλά... Τώρα γιατι όχι??? :confused:

2) Ένα πρόβλημα που είχα και με όλες τις άλλες Omega (δε θυμάμαι αν το είχα και με τις stock Roms - νομίζω ναι - είναι το ότι από κλειστή τη συσκευή οταν ανοιξω και κανω σύζευξη με bluetooth ακουστικο (plantronics 925), ενω συνδέεται κανονικά, κλείνοντας την οθόνη, μετά απο ώρα αν ξαναανοίξω ανακαλύπτω ότι χωρίς λόγο μου έχει γυρίσει τη συσκευή απο μόνη της αυθαίρετα και αυτόματα σε αθόρυβη λειτουργία!!!! με αποτέλεσμα να έχω χάσει ολες τις εισερχόμενες κλήσεις που φυσικά δεν ακουσα... :mad: Το μυστήριο είναι ότι δεν το κάνει πάντα, αλλά 1 στις 3-4 φορες... :worry: Να είναι θέμα ασυμβατότητας ακουστικού με HD2?? Πάντως με Diamond, αλλα ούτε με καμια απο τις Android Roms στο HD2 που έχω δοκιμάσει δεν το είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα... :worry:

 

Έχει άλλος παρόμοια προβλήματακια? καμια ιδέα???

 

1. Αυτο δεν ειναι λογικό το Destinator 7 πρεπει να τρέχει κανονικα.

Τουλάχιστον σ εμένα τρέχει κανονικά!

 

2. bluetooth ακουστικό δεν εχω, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος άλλος!

 

Πριν πολύ καιρό είχα βάλει HSPL για εγκατάσταση custom rom. Για να βάλω την OMEGA 20 η 21 θα πρέπει να περάσω HSPL2 η 3 ? .Επίσης εάν κάνω εγκατάσταση HSPL3 θα αντικαταστήσει το παλιό HSPL και τέλος?

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις το HSPL αυτό που έχεις είναι οκ.

Αν κάνεις εγκατάσταση HSPL3 θα αντικαταστήσει το παλιό HSPL και τέλος :lol:

Βάλε όμως την φρέσκια v21 και περιμενω εντυπώσεις!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι αυτο ειναι κουφο με το bt..Εμενα απως μετα απο που ωρα χρησης αποσυνδεεται και καμια φορα οταν εχω κηση δεν προαβαινει να συνδεθει..Ηspl μονο την πρωτη φορα χρειαζεται

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. Για την ν21 υπάρχει κάποιο direct link χωρίς rapidshare για να την κατεβάσουμε; έχω downloadmanager και μου κάνει συνέχεια conflict.

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. Για την ν21 υπάρχει κάποιο direct link χωρίς rapidshare για να την κατεβάσουμε; έχω downloadmanager και μου κάνει συνέχεια conflict.

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

 

Δυστυχώς οχι,

κατέβασε την χωρίς download manager.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο ειναι κουφο με το bt..Εμενα απως μετα απο που ωρα χρησης αποσυνδεεται και καμια φορα οταν εχω κηση δεν προαβαινει να συνδεθει..Ηspl μονο την πρωτη φορα χρειαζεται

εμένα με όποια wm rom και αν δοκίμασα το bt ακουστικό μου ένα motorola Η300 από αυτά που παίρνουν αλκαλική μπαταρία ποτέ δε δούλεψε 100% σωστά.προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η ασυμβατότητα οφείλεται στο ότι το hd2 έχει bt drivers της widcomm και όχι της ms.

δε δούλευε σωστά ούτε στο android με τις rom του darkstone.αλλά από τότε που μπήκε στο παιχνίδι ο mdj με τις ρομ του,το bt ακουστικό μου είναι 24ωρο συνδεδεμένο και λειτουργεί άψογα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις το HSPL αυτό που έχεις είναι οκ.

Αν κάνεις εγκατάσταση HSPL3 θα αντικαταστήσει το παλιό HSPL και τέλος :lol:

Βάλε όμως την φρέσκια v21 και περιμενω εντυπώσεις!

 

Πολύ ωραία θα την δοκιμάσω ελπίζω σύντομα και θα γράψω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

εμένα με όποια wm rom και αν δοκίμασα το bt ακουστικό μου ένα motorola Η300 από αυτά που παίρνουν αλκαλική μπαταρία ποτέ δε δούλεψε 100% σωστά.προσωπικά πιστεύω ότι αυτή η ασυμβατότητα οφείλεται στο ότι το hd2 έχει bt drivers της widcomm και όχι της ms.

δε δούλευε σωστά ούτε στο android με τις rom του darkstone.αλλά από τότε που μπήκε στο παιχνίδι ο mdj με τις ρομ του,το bt ακουστικό μου είναι 24ωρο συνδεδεμένο και λειτουργεί άψογα.

Για bt drivers του HD2 στα Wm εννοεις φανταζομαι...

Συμφωνώ απόλυτα, κι εγω με Android Rom δεν εχω κανενα προβλημα με Rom του mdj αλλα ουτε και των αλλων απο οσο θυμαμαι...

Τωρα σε Wm δεν ξερω αν εχει αλλος παρομοιο προβλημα με μενα με το bt και πως λυνεται... μαλλον θα μαθω να ζω ετσι (ή θα μεινω ισως Android :D)

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις την 21 με Νέο build 23150 Windows CE: 5.2.23150 Build 4174 (18 Nov 2010 16:52:47) Διαθέσιμο μόνο σε Omega XT With Co0kie's Home Tab v2.0

??? η ναμε ο πρωτοσ??? μαγειρα να την βαλω?? την 19.2 εχω τωρα!! :!:

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις την 21 με Νέο build 23150 Windows CE: 5.2.23150 Build 4174 (18 Nov 2010 16:52:47) Διαθέσιμο μόνο σε Omega XT With Co0kie's Home Tab v2.0

??? η ναμε ο πρωτοσ??? μαγειρα να την βαλω?? την 19.2 εχω τωρα!! :!:

 

Να την βάλεις και αν μπορείς να με ενημερώσεις για την ταχύτητα,

οι φήμες λενε :lol: οτι βελτιώθηκε πολυ η ταχύτητα στα 231xx builds.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το bt το έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό και ουσιατικά δεν είναι πρόβλημα.

Απλώς πρέπει μετά την πρώτη σύνδεση με το bt ακουστικό, να ρυθμιστούν οι ήχοι της συσκευής. Μετά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα, δουλεύει τέλεια. Το κάνω σε όλες τις rom του Γιάννη εδώ και καιρό.

 

@ioathe. Στο πρώτο ποστ εκεί που δίνεις τα downloadlinks της 21, έχεις ξεχάσει και γράφεις version 20.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα απο εγκατάσταση της "Omega_v20.21685_ELL_XT_with_CHTv2.0" έχω τα εξης θεματάκια:

1) Το Destinator 7 δεν ανοίγει καν... σημειώνω ότι μου δούλευε μια χαρα με όλες τις παλιές Omega εως 17.3 που είχα, τις stock Rom, αλλά και στο παλιό μου Diamond δουλευε πολυ καλά...

 

 

Κοίτα αν έχεις αυτό το αρχείο "smsmodule.dll" μέσα στο Destinator, αν ναι σβήστο

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το bt το έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό και ουσιατικά δεν είναι πρόβλημα.

Απλώς πρέπει μετά την πρώτη σύνδεση με το bt ακουστικό, να ρυθμιστούν οι ήχοι της συσκευής. Μετά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα, δουλεύει τέλεια. Το κάνω σε όλες τις rom του Γιάννη εδώ και καιρό.

 

@ioathe. Στο πρώτο ποστ εκεί που δίνεις τα downloadlinks της 21, έχεις ξεχάσει και γράφεις version 20.

 

Νίκο το διόρθωσα, σ ευχαριστώ!

Θα δοκιμάσεις την νέα Dinik v21?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω. ;)

Απλώς έχω κολήσει τον τελευταίο καιρό με το Adroid και τρώω εκεί το χρόνο μου.

Με το πέρασμα της καινούργιας rom, υπάρχουν επιπτώσεις στο android;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πρεπει να υπαρχει καποιο προβημα με τα android οπως δεν υπαρχει απο την omega 8 και μετα αν θυμαμαι καλα :):):)

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω. ;)

Απλώς έχω κολήσει τον τελευταίο καιρό με το Adroid και τρώω εκεί το χρόνο μου.

Με το πέρασμα της καινούργιας rom, υπάρχουν επιπτώσεις στο android;

 

Το μονο που χρειάζεται με κάθε νέο φλασσαρισμα ειναι να διορθώνεις την ημερομηνία και ωρα την πρώτη φορα που θα κάνεις boot σε Android και μετα να διορθώνεις την ημερομηνία και ώρα την πρώτη φορά που θα κάνεις boot απο Android σε WM. Μετά δεν χρειαζεται τιποτα αλλο μεχρι να φλασσαρεις την v22 :lol:

Παντός είναι απαραίτητο να παίρνουμε backup πριν απο καθε φλασσαρισμα και σε Omega και σε Android!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Backup παίρνω πάντα πριν να φλασάρω κάποια νέα έκδοση Ομεγα.

Πρέπει να μπουτάρω με android και να πάρω και εκεί backup;:worry:

 

edit: έχει γίνει καμμιά βελτίωση στο cht2, εκτός τις μεταφράσεις;

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το bt το έχω αναφέρει εδώ και πολύ καιρό και ουσιατικά δεν είναι πρόβλημα.

Απλώς πρέπει μετά την πρώτη σύνδεση με το bt ακουστικό, να ρυθμιστούν οι ήχοι της συσκευής. Μετά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα, δουλεύει τέλεια. Το κάνω σε όλες τις rom του Γιάννη εδώ και καιρό.

Πως ρυθμιζονται οι ηχοι της συσκευής?

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Backup παίρνω πάντα πριν να φλασάρω κάποια νέα έκδοση Ομεγα.

Πρέπει να μπουτάρω με android και να πάρω και εκεί backup;:worry:

 

edit: έχει γίνει καμμιά βελτίωση στο cht2, εκτός τις μεταφράσεις;

 

Ναι με το Titanium και μετά αντιγραφή τον φάκελο Android στο pc.

 

Η νέα Dinik έχει πολλά νέα εικονίδια!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις την 21 με Νέο build 23150 Windows CE: 5.2.23150 Build 4174 (18 Nov 2010 16:52:47) Διαθέσιμο μόνο σε Omega XT With Co0kie's Home Tab v2.0

??? η ναμε ο πρωτοσ??? μαγειρα να την βαλω?? την 19.2 εχω τωρα!! :!:

 

Να την βάλεις και αν μπορείς να με ενημερώσεις για την ταχύτητα,

οι φήμες λενε :lol: οτι βελτιώθηκε πολυ η ταχύτητα στα 231xx builds.

 

εγω ειχα την μαμα (δεν το πειραξα καθολου απο τοτε που το πηρα πριν 9μηνες)και αποφασισα τωρα και εβαλα την 21 αλλα οχι με το build 23150 με το προηγουμε αυτη δεν την βρηκα...

αλλα και 21 που εβαλα με το προηγουμενο build μεχρι στιγμης ολα καλα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Tην εβαλα 21 με μπιλτ 23150 μαγειρα νομιζω παει πιο γρηγορα αλλα κατσε να το στησω και τοτε θα δειξει !!! :) τα εικονιδια νοφιτικατιον που σου εδειχναν θερμοκρασια ραμ κ τετια δεν ειναι μεσα?? Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Πως ρυθμιζονται οι ηχοι της συσκευής?

 

Από την καρτέλα "Ρυθμίσεις" - μενού - Περισσότερα - Ήχοι & Ειδοποιήσεις.

Κάνε ρυθμίσεις χωρίς να είναι συνδεδεμένο το ακουστικό bt και μετά σύνδεσε το ακουστικό και ξαναρύθμισε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

οι φήμες λενε :lol: οτι βελτιώθηκε πολυ η ταχύτητα στα 231xx builds.

 

Απ'οτι βλέπω δεν είναι μόνο φήμες...... :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα την μαμα (δεν το πειραξα καθολου απο τοτε που το πηρα πριν 9μηνες)και αποφασισα τωρα και εβαλα την 21 αλλα οχι με το build 23150 με το προηγουμε αυτη δεν την βρηκα...

αλλα και 21 που εβαλα με το προηγουμενο build μεχρι στιγμης ολα καλα κανενα προβλημα

 

To 21686 build που εβαλες ειναι φρεσκο και απο τα γρηγοροτερα.

 

Απ'οτι βλέπω δεν είναι μόνο φήμες...... :)

 

Το δοκίμασες Αποστόλη? Πλησιάζει τα 216386 + 23699???

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...