Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη να περιμένουμε κάποια καινούρια έκδοση σύντομα?? Ή να ξεκινήσω να δοκιμάζω και τις υπόλοιπες Omega? :p:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν γραφτηκε καπου,

το GTX Sense δεχεται πλεον το Co0kies 1.85

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη να περιμένουμε κάποια καινούρια έκδοση σύντομα?? Ή να ξεκινήσω να δοκιμάζω και τις υπόλοιπες Omega? :p:p

 

Σου απάντησα στο pm.

Δοκίμασε τις υπόλοιπες και περιμένω σχόλια.

 

Δεν ξερω αν γραφτηκε καπου,

το GTX Sense δεχεται πλεον το Co0kies 1.85

 

Κωστα πολυ καλα νεα,

το περιμενα πες και πως για να αναβαθμίσω την GTX

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

:):lol:

Αντώνη ψυχραιμία!!!

 

Δεν φταίει η συσκευή!!! Μην την εξορίσεις!!!!

 

Το πρόβλημα είναι ή από την ρομ (Omega WM 6.5.x) ή από τον Opera 10.

 

Εγω δοκιμασα και με Opera 9 και πολυ μεγαλο κειμενο και δεν μου εκανε κανενα προβλημα.

Στο κάνει κάθε φορά που γράφεις μεγάλο κείμενο?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και με τον Opera 9 και να μας ενημερώσεις?

 

Μπορεί να δοκιμάσει και κάποιος άλλος και να μας ενημερώσει?

 

 

Γιαννη καλισπερα εδω και 2 - τρεις μερες μου εχει κολισε3ι 3-4 φορες δυστιχος .δεν ειμαι σιγουρος ομος οτι ειναι απο τον οπερα 10 γιατι της δυο φορες μου κολισε πριν την εγκατασταση του προγραμματος στην καρτα. λεω να παω σε καμια πιο σταθερη ρομ ( ενοιτε δικη σου) εμενα μου κολαει συνήθως οταν απο τον τασκ μαναντσερ προσπαθω να κλεισω προγραμματα.

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλισπερα εδω και 2 - τρεις μερες μου εχει κολισε3ι 3-4 φορες δυστιχος .δεν ειμαι σιγουρος ομος οτι ειναι απο τον οπερα 10 γιατι της δυο φορες μου κολισε πριν την εγκατασταση του προγραμματος στην καρτα. λεω να παω σε καμια πιο σταθερη ρομ ( ενοιτε δικη σου) εμενα μου κολαει συνήθως οταν απο τον τασκ μαναντσερ προσπαθω να κλεισω προγραμματα.

 

Καλήμερα σ ολους

 

Κυριακο

Τον Opera 10 να τον βαζεις στην μνημη της συσκευης.

Με τον Opera 10 και αλλοι ειχαν προβληματα.

 

Σε μενα δεν εχει κανει το προβλημα με τον τασκ μαναντσερ σε καμια έκδοση.

Και δεν μου το εχει αναφέρει και κανενας αλλος.

Δψσε περισσοτερες πληροφοριες για να καταλαβουμε ποτε το κανει το προβλημα,

μηπως ειναι και απο το προγραμματα που εχεις περασει?

 

Ολες οι εκδοσεις ειναι απο τα ιδια αρχεια, αν εχει προβλημα μια εχουν ολες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το τελευταιο αλμπουμ της χαρουλας στο κινητο,το εκανα αποσυμπιεση..Πηγα στον manilla στο htc player αλλα δεν μου εμφανιζει το μενου για να κατεβασει δεδομενα απο το ιντερνετ για τα τραγουδια...Εχω την 3.1 GA

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιαννη. Εκανες τιποτα με την ιδεα που σου εδωσα?

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ ολους

 

Κυριακο

Τον Opera 10 να τον βαζεις στην μνημη της συσκευης.

Με τον Opera 10 και αλλοι ειχαν προβληματα.

 

Σε μενα δεν εχει κανει το προβλημα με τον τασκ μαναντσερ σε καμια έκδοση.

Και δεν μου το εχει αναφέρει και κανενας αλλος.

Δψσε περισσοτερες πληροφοριες για να καταλαβουμε ποτε το κανει το προβλημα,

μηπως ειναι και απο το προγραμματα που εχεις περασει?

 

Ολες οι εκδοσεις ειναι απο τα ιδια αρχεια, αν εχει προβλημα μια εχουν ολες.

 

Γιάννη καλησπερα. Λεω να ξαναπερασω την αλεξανδρος ρομ αλλα θα κανω και φορματ στη καρτα μνημης γιατι ισως αυτη διμιουργη το προβλημα επιδη δεν της εχω κανει ποτε φορματ και σε αυτην κανω εγκατασταση ολων τον προγραμματων κατα καιρους σε ολες της ρομ που ειχα.... θα το δοκιμασω και θα επανελθω. υγ δεν εχω βαλη καπιο προγραμμα απο αυτα που εχεις πει οτι διμιουργουν προβλημα. καλο απογευμα σε ολους...:)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλους!

 

παιδια κατεβασα το τελευταιο αλμπουμ της χαρουλας στο κινητο,το εκανα αποσυμπιεση..Πηγα στον manilla στο htc player αλλα δεν μου εμφανιζει το μενου για να κατεβασει δεδομενα απο το ιντερνετ για τα τραγουδια...Εχω την 3.1 GA

 

Εμένα μου ενημερώνει κανονικά,

αν μπορεί κάποιος ας το επιβεβαιώσει.

 

Γιάννη καλησπερα. Λεω να ξαναπερασω την αλεξανδρος ρομ αλλα θα κανω και φορματ στη καρτα μνημης γιατι ισως αυτη διμιουργη το προβλημα επιδη δεν της εχω κανει ποτε φορματ και σε αυτην κανω εγκατασταση ολων τον προγραμματων κατα καιρους σε ολες της ρομ που ειχα.... θα το δοκιμασω και θα επανελθω. υγ δεν εχω βαλη καπιο προγραμμα απο αυτα που εχεις πει οτι διμιουργουν προβλημα. καλο απογευμα σε ολους...:)

 

Οκ περιμένουμε νεότερη ενημέρωση σου,

αν και σύντομα θα έχουμε νέες εκδόσεις :)

 

Γειά σου Γιαννη. Εκανες τιποτα με την ιδεα που σου εδωσα?

 

Σάκη δεν πρόλαβα γιατί εχω αρχίσει να δουλεύω στην εκδοσή 4.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ουτε το εικονιδιο μου εχει πανω αριστερα που το πατας ουτε στο μενου φαινεται

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους

 

ουτε το εικονιδιο μου εχει πανω αριστερα που το πατας ουτε στο μενου φαινεται

 

Εμένα μου ενημερώνει κανονικά,

σε κανένα άλμπουμ δεν κάνει ενημέρωση???

Ας το κοιτάξει και κάποιος άλλος αν κάνει ενημέρωση!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα HD ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ εβαλα το νέο προτζεκτ απο εδω http://sites.google.com/site/androidport/downloads για να τρεχει android αλλα παροτι μπουταρει κανονικα δεν μπαινει στο περιβαλλον εργασιας. Δουλευει η οχι? ΕΠειδη στο HTC HD Ελληνικα εχω και το spb shell δεν νομιζω οτι το επηρεαζει....μπορω να τρεξω το λειτουργικο ή να δω αλλη λυση απο την στιγμη που με το haret.exe εχω ολοκληρωμενη επιλογη... Edited by serfistas1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα HD ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ εβαλα το νέο προτζεκτ απο εδω http://sites.google.com/site/androidport/downloads για να τρεχει android αλλα παροτι μπουταρει κανονικα δεν μπαινει στο περιβαλλον εργασιας. Δουλευει η οχι? ΕΠειδη στο HTC HD Ελληνικα εχω και το spb shell δεν νομιζω οτι το επηρεαζει....μπορω να τρεξω το λειτουργικο ή να δω αλλη λυση απο την στιγμη που με το haret.exe εχω ολοκληρωμενη επιλογη...

 

Συγνώμη... αλλά τι σχέση έχει αυτό με το θέμα του συγκεκριμένου thread;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω μέχρι στιγμής την 1.66 WWE (HD2). ψήνομαι λοιπόν να αλλάξω για πρώτη φορά σε μη μαμίσια ρομ και κατόπιν "συστάσεως" έφτασα εδώ. Θα ήθελα όμως τα φώτα σας. Δεδομένα:

Την συσκευή την χρησιμοποιώ ώς εργαλείο δουλειάς - ενημερώνεται συνεχώς 24/7 με email της εταιρίας μου, μέσω exchange. Ταξιδεύω πολύ (κάθε εβδομάδα) στο εξωτερικό. Το αποτέλεσμα είναι να μην έχω την δυνατότητα να φλασσάρω κάθε λίγο και λιγάκι. ψάχνω λοιπόν κάτι τεχνολογικά άρτιο, και σταθερό. Διαβάζοντας το thread καταλήγω ότι αυτό που μου κάνει την δουλειά είναι η Omega 3.0 & Omega XT (η διαφορά τους είναι τα εικονίδια και τα το CHT - σωστά?). Τα ερωτήματά μου είναι 2:

- εάν περάσω την XT - και βγουν αργότερα τα CHT π.χ. 1.9.0 θα μπορέσω να τα περάσω από "πάνω"? ή για αυτό τον λόγο να προτιμήσω την απλή Omega?

- τι να προτιμήσω? 6.5.χ ή 6.5.5? ποιά η διαφορά τους?

Ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω μέχρι στιγμής την 1.66 WWE (HD2). ψήνομαι λοιπόν να αλλάξω για πρώτη φορά σε μη μαμίσια ρομ και κατόπιν "συστάσεως" έφτασα εδώ. Θα ήθελα όμως τα φώτα σας. Δεδομένα:

Την συσκευή την χρησιμοποιώ ώς εργαλείο δουλειάς - ενημερώνεται συνεχώς 24/7 με email της εταιρίας μου, μέσω exchange. Ταξιδεύω πολύ (κάθε εβδομάδα) στο εξωτερικό. Το αποτέλεσμα είναι να μην έχω την δυνατότητα να φλασσάρω κάθε λίγο και λιγάκι. ψάχνω λοιπόν κάτι τεχνολογικά άρτιο, και σταθερό. Διαβάζοντας το thread καταλήγω ότι αυτό που μου κάνει την δουλειά είναι η Omega 3.0 & Omega XT (η διαφορά τους είναι τα εικονίδια και τα το CHT - σωστά?). Τα ερωτήματά μου είναι 2:

- εάν περάσω την XT - και βγουν αργότερα τα CHT π.χ. 1.9.0 θα μπορέσω να τα περάσω από "πάνω"? ή για αυτό τον λόγο να προτιμήσω την απλή Omega?

- τι να προτιμήσω? 6.5.χ ή 6.5.5? ποιά η διαφορά τους?

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα :)

Την ίδια χρήση κάνω και εγώ στην συσκευή, την ταξιδεύω συχνά με μόνιμη χρήση exchange, απο εκεί συνχονίζω Mail και επαφές πανεύκολα

Προτιμώ την Omega γιατί δεν μου εχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα και στήνετε πολύ εύκολα καθώς ενσωματώνει τις περισσότερες εφαρμογές που χρειάζεσαι χρόνο να τις εγκαταστήσεις.

Θα σου πρότεινα την Great Alexander εκτός αν περιμένεις λίγο ακόμα που θα κυκλοφορήσει νεότερη :)

Προσωπικά από τότε που δοκίμασα 6.5.Χ δεν ξαναγυρνάω πίσω :lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

Την ίδια χρήση κάνω και εγώ στην συσκευή, την ταξιδεύω συχνά με μόνιμη χρήση exchange, απο εκεί συνχονίζω Mail και επαφές πανεύκολα

Προτιμώ την Omega γιατί δεν μου εχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα και στήνετε πολύ εύκολα καθώς ενσωματώνει τις περισσότερες εφαρμογές που χρειάζεσαι χρόνο να τις εγκαταστήσεις.

Θα σου πρότεινα την Great Alexander εκτός αν περιμένεις λίγο ακόμα που θα κυκλοφορήσει νεότερη :)

Προσωπικά από τότε που δοκίμασα 6.5.Χ δεν ξαναγυρνάω πίσω :lol:

 

σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Θα βγεί νεώτερη Alexander ή Ομέγα απλή?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Θα βγεί νεώτερη Alexander ή Ομέγα απλή?

 

Δεν υπάρχει Omega απλή, όλες είναι σούπερ :lol:

Αυτά τα ξέρει ο δημιουργός της :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Omega απλή, όλες είναι σούπερ :lol:

Αυτά τα ξέρει ο δημιουργός της :)

 

...το αντιλαμβάνομαι ότι όλες έχουν ενισχυμένα οκτάνια...:lol: αλλά εννοώ την 3.0 (έχει διαφορά με την alexander εκτός από τα γραφικά της?)

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

...το αντιλαμβάνομαι ότι όλες έχουν ενισχυμένα οκτάνια...:lol: αλλά εννοώ την 3.0 (έχει διαφορά με την alexander εκτός από τα γραφικά της?)

 

Στην ουσία είναι η ίδια βάση ρόμ, την Alexander σου την πρότεινα λόγω οτι είναι πιο κοντά στην official (οπτικά)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν... το έκανα το βήμα και αρχίζω παραμετροποίηση. Αμέσως διεπίστωσα ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο (πέρασα την WWE). μπορώ να βάλω κάποιο? προτιμήσεις?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν... το έκανα το βήμα και αρχίζω παραμετροποίηση. Αμέσως διεπίστωσα ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο (πέρασα την WWE). μπορώ να βάλω κάποιο? προτιμήσεις?

 

Δοκίμασε αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3077947#post3077947

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν... το έκανα το βήμα και αρχίζω παραμετροποίηση. Αμέσως διεπίστωσα ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο (πέρασα την WWE). μπορώ να βάλω κάποιο? προτιμήσεις?

 

Καλησπερα,

Ηταν επιλογη σου να βαλεις την Αγγλικη (WWE)?

θα σου προτεινα να δοκιμασεις και την Ελληνικη!

 

 

Οτι θελεις μην διστασεις να ρωτησεις :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν... το έκανα το βήμα και αρχίζω παραμετροποίηση. Αμέσως διεπίστωσα ότι δεν εχω ελληνικό πληκτρολόγιο (πέρασα την WWE). μπορώ να βάλω κάποιο? προτιμήσεις?

 

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη..:rolleyes:..γιατί δε δοκιμάζεις την Ελληνική έκδοση?? :confused:

Η Great Alexander είναι καταπληκτική σε όλα της...χωρίς κολλήματα, πάει σφαίρα... και με το radio 2.12.50.02 η μπαταρία σούπερ, πάμε για τρεις μέρες σιγά σιγά..(χωρίς υπερβολή)...

 

Υ.Γ.1: Καλά το είχα πει εγώ του apitsaki...άδικα την πήρε τη μεγάλη μπαταρία :p:p...(με την ευκαιρία δε διάβασα εντυπώσεις...βρεεεε ακόμα διακοπές είσαι??:X)

Υ.Γ.2: Γιάννη ακόμα το παιδεύεις για καινούρια έκδοση?? Τι έχει μείνει ακόμα για να βελτιώσεις?? :ninja: Εγώ από τεχνικές λεπτομέρειες δε ξέρω πάρα πολλά, αλλά στην G.A. όλα λειτουργούν στην εντέλεια!!!

ή σχεδόν στην εντέλεια...όταν πάω να πατήσω το ξυπνητήρι στην αρχική οθόνη τις μισές φορές πατιέται ο καιρός! ίσως επειδή είναι πολύ κοντά.. θέλει εξάσκηση για να το πετυχαίνω με την πρώτη!

Επίσης δε μπορώ να βάλω οποιαδήποτε φωτογραφία ή πολλές φωτογραφίες από κάποιο φάκελο (του γιου μου:lol:) σαν wallpaper... ακόμα να το λύσω αυτό το θέμα...

Edited by demakhs
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ακόμα το παιδεύεις για καινούρια έκδοση?? Τι έχει μείνει ακόμα για να βελτιώσεις?? :ninja: Εγώ από τεχνικές λεπτομέρειες δε ξέρω πάρα πολλά, αλλά στην G.A. όλα λειτουργούν στην εντέλεια!!!

Επίσης δε μπορώ να βάλω οποιαδήποτε φωτογραφία ή πολλές φωτογραφίες από κάποιο φάκελο (του γιου μου) σαν wallpaper... ακόμα να το λύσω αυτό το θέμα...

 

Εκεί είναι το δύσκολο, πως να βελτιώσεις κάτι τέλειο.....:p

 

Όταν λες δεν μπορείς να βάλεις φωτογραφία...... που δεν σε αφήνει!!!

Edited by apozafeir
Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...